Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Angelo

Wedkarstwo-moja pasja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Angelo

Witam Wszystkich

 

Chcialbym podjac kolejna probe zalozenia watku o wedkarstwie.

Chcialbym, bysmy rozmawiali o gatunkach ryb, sposobach ich polowu, sprzecie wedkarskim , miejscach w ktorych lowimy...

Bardzo milewidziane jest opisywanie ,,trikow,,... fajnie gdyby ktos pokazal jakies wezly...

Mile widziane fotki ryb (zywych)

moze taki watek przyczyni sie do tego, ze forumowi ,,lowcy,, kiedys wybora sie wspolnie na wyprawe  ;)

 

Jesli Komus niepodoba sie ten temat, to prosze o nie wchodzenie do niego i niekomentowanie  (Prosze :))

 

Na poczatek karp z mojego malego zbiorniczka wodnego  :)

post-66955-0-49309900-1434854939_thumb.jpg

Edytowane przez Angelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat dobry, mam nadzieje, że Ci, którzy dopiero co połknęli haczyk, tfuu.. tzn bakcyla będą mogli znależć odpowiedzi na laickie nieraz pytania związane z podstawami tego interesującego hobby  :)


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Bardzo się cieszę z tego tematu bo wczoraj to chyba zrobiliśmy bałagan Kolegom w ogrodzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja łowię głownie karpie i od czasu do czasu spinning , sukcesy to najwiekszy karp 21kg dziesiątki w zakresie wagowym 10-17kg i amur 29kg no i sporo mniejszych :)

Sprzęt to kije Hutchinsona Enigma i The Striker i kołowrotki 2x Daiwa Tournament 5000  i Emblem 5000  osprzęt Delkimy z radio powiadomieniem , spining to wędka uncjowa na blanku Gary Loomis NFC ST 905 HM kołowrotek Stella 4000  i dwa feedery Team Daiwa 390 150gr  Wszystkie ryby które łowię wracają do wody Catch and Release

wwf7zd.jpg

 

23ijm76.jpg

 

2n0lpgn.jpg

 

dpgvmq.jpg

 

11l0njm.jpg

 

2vkx5dx.jpg

 

4lqcgh.jpg

Edytowane przez seiken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat!

Patrząc na zdjęcia kolegów w pięknych miejscach to jak na urlopie się czuje :-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny okoń:-)

Łapałem podobne na Mazurach z "mchem" na garbie:-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ładne okonie łowiłem na Alandach , w mojej okolicy trafiają się same "gluty" 15-20 cm max

a tam złowiłem swój rekord 49 cm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekstra temat i ładne okazy. Ja parę lat temu przestałem wędkować z braku czasu. Teraz każdego roku obiecuje sobie, że w końcu wybiorę się na ryby, może w końcu się uda. Przyjemnie posiedzieć na wodą...

Edytowane przez looki8329

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też na rybach z prawdziwego zdarzenia nie byłem od lat, marzy mi się Skandynawia ale też nigdy się nie składa pojechać...

Czasem pomoczę kija na działce jak jestem ale te wody są pod taką presją rybacko-wędkarską że ciężko mowić o wynikach :(


Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

Bardzo sie ciesze, ze tamat sie spodobal  :)

 

@Seiken, swietne okazy, a i rekordow i sprzetu mozna pozazdroscic  ;)

 

@aty3 bylem kilka lat temu w Norwegii... ryby swietne.. tylko te ceny troche odstraszaja  ;)

 

@diver33 lady okaz... kiedys za malolata zlowilem okonia i zlapalem go jak karasia...lapa babrala sie z miesiac  ;)

 

troche mojego szrotu, ktorego uzywam do wedkowania...

mam jeszcze troche ciekawszych sprzetow, ale zostaly w Pl...

 

Mam kilka ciekawych ,,muchowek,, marki SAGE i temple fork outfitters... (nie uzywane.. na niekotrych sa jeszcze ceny...)  jakby ktos, cos.... to napewno sie dogadamy  ;)

 

http://zapodaj.net/880a994ef7283.jpg.html

http://zapodaj.net/8a17a0961c5a4.jpg.html

http://zapodaj.net/fb5020891f46c.jpg.html

http://zapodaj.net/b643b1e9c9392.jpg.html

 

a tu jeszcze raz moj maly zbirniczek 

 

http://zapodaj.net/15ef40eef691e.jpg.html

 

Tak jeszcze raz zapytam... jak jest wkoncu z tymi drpieznikami w stawie? Bo caly czas slysze sprzeczne opinnie.

niektorzy mowia wpusc tylko okonia, inni smialo szczupaka, to bedzie selekcionowal chore i slabe itd.

dodam tylko, ze w stawie mam karpie, amury i plocie...karas sie tylko jeden zlapal, wiec mam nadzieje, ze niema go tam duzo  ;)

post-66955-0-29215300-1434904517_thumb.jpg

Edytowane przez Angelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jeszcze raz zapytam... jak jest wkoncu z tymi drpieznikami w stawie? Bo caly czas slysze sprzeczne opinnie.

niektorzy mowia wpusc tylko okonia, inni smialo szczupaka, to bedzie selekcionowal chore i slabe itd.

dodam tylko, ze w stawie mam karpie, amury i plocie...karas sie tylko jeden zlapal, wiec mam nadzieje, ze niema go tam duzo  ;)

Wszystko zależy od wielkości (i głębokości) stawu. Gdy w okolica bogata w wody naturalne, to w zasadzie nie potrzeba nic wpuszczać, okoń a i często szczupak, prędzej czy później zostanie tam zawleczony przez ptactwo i jego ilość natura sama wyreguluje. Gdy okolica uboga w wody, należałoby samemu coś nasadzić, ale trzeba bardzo uważać, żeby nie przesadzić, najlepiej zasięgnąć opinii fachowca. Gdy chodzi o przetrzebienie zbyt dużej ilości drobnicy, to okoń w zupełności wystarczy, gdy natomiast zależy nam o selekcję chorych i słabych, to niewielka ilość szczupaka nie zaszkodzi.

Zastanawia mnie tylko ten amur, gdyż jego obecność w stawie powoduje zazwyczaj takie ubytki w roślinności i nasycenie wody azotem, że inne ryby, a szczególnie drapieżniki nie maja dobrych warunków do życia.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elba to spora rzeka, jak staw stary i niespuszczany, to drapieżniki może już tam są, pewność jednak dają tu tylko odłowy, albo spuszczenie stawu.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

No to trzeba bedzie zasadzic sie na drapieznika  ;)

Dzieki za podpowiedzi  :)

 

zanosic wode do laboratorium?

Edytowane przez Angelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zanosic wode do laboratorium?

Jak chcesz prowadzić tam jakąś "gospodarkę" to tak, a jak staw ma być prowadzony tak bardziej na dziko, to najlepiej przy nim jak najmniej "grzebać" ;)


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

no raczej w celach czysto rekreacyjnych... tak zeby bylo gdzie kij zamoczyc i raz na ruski rok cos zlowic na patelnie  :ph34r:  ;)

Edytowane przez Angelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że niedawno przeprowadziłem się do Gdańska. Jako mały chłopiec w okolicznych wsiach łapałem ryby z ojcem i dziadkiem. Tak myślę, że to dobry moment by nauczyć się łowić i kupić wędkę. Potrzebuje wędkę EDC :) czyli coś w miarę uniwersalanego. Łowienie pewnie w stawach, kanałach, spokojniejszych rzekach. Nie jestem zapleńcem i naprawdę nie potrzebuje sprzętu ze średniej nawet półki. Ważne żeby sprzęt był jako tako solidny. Wstępnie myślałem o teleskopie ok 3,6 m. Co Wy na to? Za jaką wędką, jakiej marki się rozglądać?


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

ja lowie na budzetowych shimano... nie narzekam... moze nie sa to jakies swietne wedki, ale na poczatek chyba dobre...

z takich budzetowych, to jeszcze moze shakespeare...

 

zalezy tez ile chcesz wydac na wedke....

Edytowane przez Angelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny temat. Aż dziw bierze, że wcześniej nikt nie wpadł na założenie takiego tematu. Aczkolwiek wędkowałem całe lata temu, to temat będę obserwować. Może kiedyś, kto wie. Pozdrawiam autora tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

Rowniez pozdrawiam  :)  i zapraszamy jak najczesciej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wędkarstwo bardzo podoba,tylko że ja nie potrafię, kiedyś nad jeziorem może z metr od brzegu pływał stado lososi ( jak wrócę do domu to wkleję zdjęcia) a ja złapałem jakiegoś 10cm okonia :)

 

A to z przed 5 min

 

post-16365-14349230132869_thumb.jpg

 

post-16365-14349230515932_thumb.jpg

 

Sent from my Z30 using Tapatalk


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

U Was tam w Kanadzie, to pikne macie te rybki...

Norwegia i Kanada rzadza  ;)

Witamy Irku 

 

ps. strzelales do tych skorupiakow z tej niebieskiej giwery?  :D  ;)

Edytowane przez Angelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.