Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lgepl.kc

Casualowy z niebieską tarczą do 600 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, 

Od jakiegoś czasu naszła mnie ochota na naręczny zegarek do noszenia na codzień. 9 lat temu kupiłem sobie Casio EFA-110D-7A:

EFA-110D-7A_1m.jpg

jednak już dawno nie miałem go na ręku i przestał mi się podobać.

 

Co do nowego zegarka to podaję moje kryteria:

- zegarek do stylu casual, taki pół-sportowy, pół-elegancki (oczywiście to kryterium umowne). Divery wydają mi się zbyt masywne, chyba lepiej jakiś pilot...

- cena: do 600 zł

- tarcza w kolorze niebieskim/granatowym (ewentualnie jasnym z wstawkami niebieskimi/granatowymi)

- na pasku skórzanym, gumowym lub materiałowym/nylonowym (niebieskim oczywiście, żeby współgrało z kolorem tarczy, chociaż pasek można ewentualnie wymienić)

- szerokość ok. 40 mm, mam 16 cm w nadgarstku (więc wszystko powyżej 42 mm odpada)

- bardziej jestem za kwarcowym niż automatem

- nowy

- dodatkowe plusy za szkiełko szafirowe (mineralne w Casio udało mi się zarysować nawet nie wiem kiedy)

- raczej nie Casio; preferuję "swiss made", Citizeny i Seiko

- ogólnie to podoba mi się, jeśli na tarczy jest coś więcej niż tylko zegar 12h i datownik (fajne są te opcje z mniejszym zegarem 24h, dniem tygodnia, czy chrono), ale żeby nie robił się z tego gruby klocek. Ostatecznie zwykły datownik wystarczy.

 

Znalazłem już sporo ciekawych, ale w każdym mam jakieś "ale". Oto jak kształtowała się kolejno moja lista:

 

1. Nautica N15103G NST 09:

59528410n15103g.jpg

Podoba (podobał?) mi się ten styl. Jednak sam zegarek był niedostępny w PL, więc musiałbym go ściągać zza granicy = praktycznie brak gwarancji. I trochę się obawiałem, że jest jednak zbyt masywny...

 

2. Znowu Nautica, ale inny kolor (NAD16502G NST 09):

$_12.JPG

Spodobało mi się to połączenie niebieskiego ze złotymi wstawkami, ale obiekcje - j.w.

 

3. Festina F16585-3:

F16585-3_4m.jpg

Ciekawy styl, nie taki masywny jak te Nautiki. Niby lepsza firma... Ale 44 mm to raczej dla mnie za dużo.

 

4. Trafiłem na to forum i dowiedziałem sie na które marki warto zwracać większą uwagę :)

 

5. Lorus RT342EX9:

RT342EX9_4m.jpg

Genialny! Jednak 44 mm to za dużo. Jeśli bym miał większą rękę to bym się pewnie nie zastanawiał tylko go kupił.

 

6. Atlantic 62341.41.51:

200571-217022-product_big-atlantic-seali

W tej chwili mój największy faworyt. Swiss made, szkło szafirowe i idealny rozmiar. Do tego na żywo wygląda o wiele lepiej. Minus - to raczej zegarek garniturowy i obawiam się że nie będzie pasował do dżinsów, koszulki polo i butów sportowych... :(

 

7. Seiko 5 SNK807:

l_10823802.jpg

Przede wszystkim nie jestem przekonany co do automatu. Czy nie zepsuje się np. podczas biegania albo stuknięcia ręką o drzwi? Jak to jest z okresowymi przeglądami? Satynowana koperta jest ciekawa, chociaż na pierwszy rzut oka wygląda bardzo skromnie. I czy nie jest ciut za mały?

 

8. Kolejny Seiko 5 SNZG11:

snzg11k1-b.jpg

Większy niż poprzednio, 100 m WR i ładniejszy. 3-cie miejsce wśród moich faworytów. Nie wiem tylko jak z zakupami zza granicy... I jest trudno dostępny, a jeśli już to zazwyczaj poza pułapem cenowym. Wyjątkiem są sklepy w USA, natomiast problemem może być VAT i brak gwarancji. I gdzie ewentualnie można znaleźć do niego pasek na wymianę?

 

9. Citizen BN0100-34L:

citizen-eco-drive-promaster-excalibur-20

Drugi faworyt. Fajny wygląd wskazówek. Plus za Eco-drive, minus za udziwniony-pofalowany pasek. Czy dało by radę zmienić go na inny, np. ze skóry? Aha - nie znalazłem go dostępnego w żadnym zagranicznym sklepie... Może ktoś z forumowiczów na niego trafił?

 

10. Swiss Military Hanowa 6-4161.2.04.001.03:

swiss-military-hanowa-4161704001-zegarek

Spoko, ale poza pułapem cenowym. Poproszę o jakieś opinie o tej marce, bo szczerze to pierwsze o niej słyszę.

 

Najchętniej wzialbym tego Atlantica i zmienił pasek na bardziej casualowy... Ale czy to spowoduje że będzie dobrze wyglądał do dżinsów? Czy założenie tego typu zegarka do stroju codziennego nie będzie takim faux-pas jak ubranie Gshocka do garnituru? A może są dostępne jakieś Atlantiki w tym stylu poniżej, tylko że niebieskie (ja nie znalazłem):

zegarek-meski-atlantic-seahunter-330-713

Cyfry zamiast indeksów i inne polerowanie tarczy pod nimi zmniejsza trochę to uczucie "eleganckości".

 

A może komuś przychodzi do głowy jeszcze coś innego niż tu wymienione... 

Poproszę o wszelkie sugestie i porady :)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SNZF15SEIKO+SNZF15K1+1.600.000.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem go. Jest jednak mniej elegancki niż bym chciał - zbyt szeroki bezel. Do tego jest na bransolecie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od Lorusa w dół możesz brać spokojnie.

Na Swiss Made nie patrz, bo to nie jest wcale wyznacznikiem jakości

Automatów nie ma się co bać. Zegarki mechaniczne od dawna mają systemy antywstrząsowe i nic mu nie będzie. Chyba, że będziesz nim rzucał o ścianę.

Pofalowany pasek też nie jest wcale złym pomysłem. Jest wygodny. I na pewno możesz go zmienić na dowolny inny pasek, który ci podejdzie.

 

Nie wiem który masz wybrać, bo to twój gust i styl.

Moim zdaniem zegarka uniwersalnego nie ma. To co pasuje do dżinsów nie pasuje do garnituru.

Chyba, że będziesz się posiłkował zmianą pasków... :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OStatni Atlantic Seahunter to piekny kawałeczek zegara. Pasek sobie zawsze wymienisz tanim kosztem jak Ci ten nie pasi.

Opłacalności w zasadzie nie komentuje bo każdy sam ma w głowie poukładane czy warto płacićtyle za kwarce czy nie.

Oceniam tylko wygląd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zegarka uniwersalnego nie ma. To co pasuje do dżinsów nie pasuje do garnituru.

O tym akurat dobrze wiem :) Ale jak to wygląda w drugą stronę - czy ten Atlantic będzie pasował do dżinsów, czy jednak będzie się gryzł...

 

Poszukam tego Citizena, może znajdę go gdzieś w moim budżecie... Szkoda że nie ma szafiru, albo chociaż hardlexu.

 

Czekam na opinię innych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OStatni Atlantic Seahunter 100WR piekny kawałeczek zegara. PAsek sobie zawsze wymienisz tanim kosztem jak Ci ten nie pasi.

JEśli ma szafir to ciekawa sztuka ale to kwarc ? Ja w takim budżecie w życiu bym nie kupił kwarca :P

Ostatni Atlantic jest tylko poglądowo, z pytaniem czy byłby dostępny taki tylko że z niebieską tarczą.

Wydaje mi się, że 600 zł za kwarc z szafirem to cena ok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja za swój kwarc z szafirem dałem połowę tego.

Niby tylko casio ale co to za chluba mieć szwajcara w kwarcu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chluba czy nie, ja mam właśnie tego Sealine niebieskiego i pasuje IMO zarówno do niebieskiej koszuli pod marynarkę jak i do kraciastej flanelówki albo t-shirta i dżinsów. Często jeździ ze mną na działkę i zdarza mi się wziąć go też do pracy na uniwerek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy robiłeś jakąś wymianę paska, albo planujesz coś takiego? Czy jednak zostawiasz go w takiej postaci jak kupiłeś, bez kombinowania?

Jak w nim z baterią? Ogólnie jakie masz do niego uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paska nie zmieniałem. Został ten niebieski. Zmieniłem jedynie klamerkę na motylkową (kupiona tu na bazarku od lookas2).

Bateria OK. Mam go od niedawna. Zastrzeżeń żadnych. Kupiony świadomie. Miał być kwarc i jest. Porządna RONDA na 6 kamykach w środku. Ustawiam go tylko jak trzeba godzinę do przodu albo do tyłu przestawić.

Nie kupuj wersji na bransolecie. Straszny szmelc - zrobiona z puszki po turystycznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też postanowiłem się wypowiedzieć, bo  miałem tego Atlantica przez około pół roku.

Kupiony pod wpływem chwili jako 'rozweselacz' - mialem wtedy chyba same garniturowce.

Rozmiar dla mnie w porządku - nadgarstek ok 17 cm.

Na początku ok, ale z każdym tygodniem czułem, że jest aż zbyt niebiesko tarcza jest dośc jasna (odcień) i ten pasek... Zacząłem szukać. Zamówiełm pasek czarny z niebieskim przeszyciem. Jest coś innego ale to jeszcze nie to. Zamówiełem bransoletę. Zegarek zaczął wyglądać zupełnie inaczej (więc +), ale bransoleta kiepsko wykonana, świeciłą się jak... (czyli na minus)

Miał być edc , ale jednak kopertą i wskazówkami zbyt poważny i ta jasno niebieska tarcza. 

Ostatecznie, przegrał z Eposem Originale 3411 (wiem wiem nie ta kategoria), przede wszystkim w tym tarcza jest ciemno niebieska, nawet granatowa. Dobrze pasuje z czarnym paskiem, mam też bransoletę, jest świetna!

 

epos3411blu7.jpg

 

 

 

Podsumowując:

dla mnie zbyt poważny na zegarek do wszystkiego. Do koszuli itd pasuje, ale nie jest na tyle uniwersalny aby pasował nawet do wszystkich odcieni stroju. Z całą sympatią do marki, wybrałbym coś bardziej zawiadiackiego, chociażby z Atlantików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat kolor w tym Atlanticu mi odpowiada - widziałem go na żywo i ten jasny odcień bardzo przykuwa wzrok :) Ale właśnie takiej subiektywnej opinii szukałem, dzięki @pytam.

Znalazłem jeszcze taką Adriatikę:

zegarek-meski-adriatica-sapphire-a8238-5

I w sumie jest ok i może bym się nad nią zastanawiał ...gdyby nie to że udało mi się zgarnąć nr 8 z mojej listy po okazyjnej cenie :) Właśnie jest w drodze do mnie :) Zobaczę, jak się będzie sprawował (muszę koniecznie poszukać innego paska), a gdyby coś mi nie pasowało, to pewnie skończy się na tym Atlanticu (albo Adriatice). Natomiast myślę, że jeśli udałoby mi się zmienić Seiko w coś tego rodzaju:

DSC_1511x.jpg

to będę bardzo zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz seiko 5. Nie zawiedziesz się. Jak kwarta wolisz, to też seiko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to Seiko wygląda. Gdzie kupowales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro: http://allegro.pl/nowy-seiko-military-snzg11k1-promocyjna-cena-i5475450616.html

Na razie przyjdzie na pasku nylonowym. Jak obejrzę i stwierdzę że zostaje to poszukam jakiegoś granatowego ze skóry, żeby wyglądał jak na zdjęciu powyżej

 

EDIT:
Niby Seiko już kupione, ale dalej przeglądam co ciekawego w tym stylu można dostać :) I tak:
Adriatica A8134.52B3QF:
A8134.52B3QF_5m.jpg
Po wymianie paska na niebieski/granatowy z białymi/szarymi przeszyciami mógłby wyglądać ciekawie...
 
Vratislavia Heritage Chrono 3 (niebieski, po prawej):
Heritage-Chrono-series3.png
Jakieś opinie o tej polskiej firmie mile widziane :) Może warto się zaopatrzyć w coś tego typu i wesprzeć polską gospodarkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecie tam jest 420 stron... Można poprosić o jakieś streszczenie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie, nie mozemy być stronniczy ;)

 

PS. wpisuj sie na listę puki są. "Będzie Pan zadowolony" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie różne zegarki, właściwie nie da się porównać.

 

Jak chrono to VC, jesli automat to Seiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Michal_1985
      Witam, jestem zainteresowany zakupem TH jak w temacie. 
      Jeśli ktoś myśli o sprzedaży to chętnie omówię tą kwestię
      Jesli ktos moze polecić miejsce, w którym mógłbym zakupić taki zegarek to chętnie skorzystam.
       
      Pozdrawiam 
      Michał 
    • Przez mendelson08
      Witam zastanawiam się nad zakupem zegarka casualowego, z brazoletą. 
      Rozterki pojawiają się nad wyborem między tymi dwoma modelami:
      Roamer:
      https://www.swiss.com.pl/pl/zegarek-meski/718833-41-55-70
      Citizen
      https://zegarownia.pl/zegarek-meski-citizen-pilot-chrono-eco-drive-ca4471-80l
      Ktoś jest w stanie wypowiedzieć sie na temat tych dwóch firm? Który wybrać? Wasze propozycje mile widziane :P
    • Przez GrzesiekH
      Witam! Tak jak w temacie, od jakiegoś czasu szukam bransolety do zegarka Adriatica. Niestety bezskutecznie, ponieważ w moim mieście nie ma zbyt wielu zegarmistrzów, którzy doradzili by mi w tej sprawie ("panie tego się nie da zrobić.." itd), a wyszukane "na oko" z sieci nie pasowały do końca lub były z podejrzanego materiału, który po tygodniu się zetrze. Poszukuje zamiennika z innej firmy lub oryginał, czy ktoś w wolnym czasie mógłby mi pomóc? Nie jestem specem od zegarków, możliwe że już nie znajdę takiej bransolety?
      Nazwa zegarka Adriatica nr 1012.515.3 ,grubość 18mm (środkowe ogniwo ma 7mm -najczęściej własnie to nie pasowało)
      To by było na tyle pozdrawiam 

    • Przez K006
      Cześć, 
      byłem posiadaczem citizena CB0010 uznałem, że czas na jakąś zmianę. Teraz szukam czegoś na bransolecie oraz z mechanizmem automatycznym. Zegarek będzie noszony na codzień najczęściej do koszuli i jeansów. Zegarki które wpadły mi w oko to 
      https://dolinski.pl/glycine-combat-6-automatic-3890.18-1/ 
      https://zegarownia.pl/zegarek-meski-orient-star-open-heart-sda02002b0 
      https://dolinski.pl/certina-ds-1-ref-c006.407.11.051.00/ 
       
      budżet około 2500-3000PLN. Co sądzicie o powyższych zegarkach- średnio chcę tissot'a - są jakoś zbyt popularne . Jeżeli mielibyście jakieś propozycje w innych markach lub modelach to proszę o wskazanie ich. Głównie zależy mi na jakości wykonania i długowieczności zegarka . Dziękuję!
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.