Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gripen

...i ja zrobilem pasek...

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy pól roku temu kupiłem pierwszy zegarek automatyczny, z coraz większym zaciekawieniem i podziwem oglądałem paski które tu szanowni koledzy prezentowali ( co czynię zresztą cały czas). Aż przyszło mi ostatnio do głowy...a może by spróbować samemu?...zaopatrzyłem się w niezbędne narzędzia, skórę, farby, itp..i...i pierwsze dwa paski poleciały do kosza...to tylko zmotywowało mnie do dalszych prób..i tak oto powstały dwa poniższe paski...od razu po zrobieniu dzisiaj ten jaśniejszy wylądował ma moim oriencie i teraz z dumą będę go nosił...aż powstanie jakiś następny:)...potwierdzam, że taka dłubanina w skórze wciąga:). 

post-57089-0-43324300-1435519905_thumb.jpg

post-57089-0-76058300-1435519905_thumb.jpg

post-57089-0-45513100-1435519906.jpg

post-57089-0-84000900-1435519907_thumb.jpg

post-57089-0-78355100-1435519908_thumb.jpg

post-57089-0-26878700-1435519909_thumb.jpg

post-57089-0-92782800-1435519909_thumb.jpg

post-57089-0-46007500-1435519912_thumb.jpg

post-57089-0-39641100-1435519913_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne próby. Jasne super wyszedł. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obydwa są fajne, ale mnie bardziej pasi ten ciemny akurat :)

Jak oceniasz skalę trudności wykonania takiego paska? ;)

Edytowane przez Sol

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrob czarny gruby na 0.6 cm i na 22 mm na nadgarstek 17 cm

Wezme


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego punktu widzenia tj. amatora, który stawia pierwsze kroki w tym temacie, to wiele jest pułapek gdzie może coś nie wyjść. Na każdym właściwie kroku. Trzeba być bardzo dokładnym bo np. błędnego, krzywego cięcia nie poprawi się już, ale każdy pasek, czy to mniej, czy bardziej udany uczy. Nie odkryję ameryki ale doświadczenia tu nic nie zastąpi- ja go nie mam ale mam nadzieję że kiedyś je nabędę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to poczatki to pasior ki naprawdę super widać ze włożyłes w to mnóstwo serducha życzę wytrwałości i powodzenia w następnych projektach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chylę czoła. Jako, że sam coś tam próbowałem zrobić, to wiem jak łatwo o pomyłkę albo fałszywy krok, szczególnie, jeśli się nie ma cierpliwości (to ja), niemniej nawet najprostszy pasek wykonany bez druciarstwa i sztukowania wygląda dobrze tylko właśnie trzeba czasu, żeby go odpowiednio wykończyć.

 

Kolego, możesz zdradzić czym robiłeś te linie na szlufce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne klasyki wyszły, a szwy pierwsza klasa. Trzymam kciuki za dalsze realizacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za mile słowa. To moje początki więc wiele jeszcze jest do nauki i eksperymentowania przy paskach-a tak najlepiej się uczy poprostu je robiąc.

A rowek na szlufce zrobiłem grooverem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz delikatką rękę :) Groover, z tego co czytałem i widziałem, używany jest m.in. do wyżłobienia rowka pod szew, więc teoretycznie ścina lico/mizdrę. U Ciebie wygląda to delikatniej, jakby linia była odciśnięta liniarką, którą tylko znam z nazwy przez Filipa (eye-lipa), ale za ChRL nie jestem pewny jak to wygląda - czy to taki mały, tępy nóż jak do pizzy, który lica nie uszkadza i nie przecina, tylko wyciska swój ślad?

 

Krawędzie, powiem Ci, też super Ci wyszły. Nie mogę się doczekać kolejnych prac.

Edytowane przez BellaUrsa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sugarocker

Super!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu delikatnie groover prowadziłem po skórze by rowek był tylko zaznaczony a nie mocno wyżłobiony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nauki przy dłubaniu w skórze ciąg dalszy. Powstały takie 3 paski. Brązowy jest gruby na 4mm, ręcznie farbowany a ponadto podjąłem próbę z wykończeniem krawędzi farbą. Osobiście uważam, że wyszło nie najgorzej- jak na pierwszy raz to z efektu jestem zadowolony, choć oczywiście chętnie wysłucham co i jak zrobić by efekt był jeszcze lepszy. Dwa czarne paski już były pofarbowane i o takiej fakturze skóry- dorwałem starą torbę i z niej coś takiego powstało.Ta skóra była ciężko podatna na obróbkę krawędzi- przynajmniej z mojego skromnego doświadczenia..widać to zresztą po niedoskonałościach na krawędziach tych pasków jak i dziury w pasku rally się strzępiły trochę na krawędziach. Z nim było najwięcej takiej "upierdliwej" roboty. Efekty moich prób pozostawiam Wam do oceny :)

post-57089-0-23848800-1440331044_thumb.jpg

post-57089-0-56615000-1440331044_thumb.jpg

post-57089-0-88900400-1440331044_thumb.jpg

post-57089-0-22146700-1440331045_thumb.jpg

post-57089-0-56516400-1440331045_thumb.jpg

post-57089-0-89158600-1440331045_thumb.jpg

post-57089-0-20711400-1440331046_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszło bardzo fajnie.

No, może te niebieskie otwory są zbyt jasne, przez co zbytnio rzucają się w oczy.

Sugerowałbym zabarwić je sporo ciemniejszą farbą.

Fajne są te trójkąty na końcówkach :)

Brązowy z przeszyciem - super :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Wiem że niebieski to zdecydowanie nie ten odcień odnośnie dopasowania do tarczy seiko 5 ale tylko taki miałem pod ręką i musiałem sprawdzić jak mi taki dziurawy pasek wyjdzie:). Jak tylko dostanę w swe ręce kolor zbliżony do tarczy to i nowy pasek powstanie:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszło bardzo fajnie.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brązowy wygląda zawodowo, natomiast te czarne u mnie na fonie wyglądają jakby były z tworzywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fankaDaktarina

Aż ciężko uwierzyć, że to początki... Nieźle to wygląda. Brawo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie i ponownie gratuluję. Bardzo dobra robota, a ważne też jest to, że każdy jest inny, a eksperymenty są ważne i ciekawe.

 

Co do pierwszego, to rzeczywiście niebieski za bardzo się rzuca w oczy - może do innego zegarka o takim jasnym kolorze by pasował idealnie, kto wie.

 

Drugi prosty, ale właśnie dla mnie w tym jest jego siła - ascetyczna elegancja, z dodatkowym szyciem w trójkąt - ekstra detal.

 

Trzeci najlepszy, klamra to widać "kawał sprzętu", a pasek też widać z tych co nie klęknie przy robocie.

 

Z chęcią popatrzę na kolejne produkcje, bo też bym z chęcią coś wykonał.

 

P.S. Z jakiego typu skóry wykonałeś nr 2 i nr 3?

Edytowane przez BellaUrsa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nr 2 wykonałem ze starej skórzanej damskiej torby. Nie wiem co to za skóra i z czego była, od razu była pomalowana na czarno i z tą chropowatą fakturą i taką wykorzystałem :).

A nr 3 to jucht bydlęcy ok. 2mm grubości, który ręcznie farbowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktykuję sobie dalej :) ..

Pierwszy pasek czarny z granatowym przeszyciem jest ręcznie farbowany, gruby na 4 mm. Dziurki były robione dziurkaczem do skór. Przy tym pasku chciałem wykorzystać zakupione wybijaki do otworów w skórze... i nic z tego nie wyszło- moje są zbyt tępe by wyciąć otwór w skórze 4mm- może po naostrzeniu ich będzie inaczej.  

Drugi pasek czarny z pomarańczowym szyciem zwężany jest z 22 na 18 mm.

post-57089-0-85845700-1443382089_thumb.jpg

post-57089-0-40262300-1443382090_thumb.jpg

post-57089-0-87599600-1443382090_thumb.jpg

post-57089-0-37689500-1443382221_thumb.jpg

post-57089-0-68576200-1443382221_thumb.jpg

post-57089-0-02565000-1443382222_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fankaDaktarina

Fajne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne, no i co najważniejsze - zrobione własnoręcznie. Też myślę o własnym pasku, jestem na etapie kupowania materiału (na razie to starepaski) i narzędzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas wpadła w moje ręce skóra ze strusich łapek.

W końcu postanowiłem spróbować wykonać z nich jakiś pasek. Ale by nie było tak prosto to wymyśliłem, że będzie to pasek z wypełnieniem, a od spodu skóra podszewkowa. I tak oto powstał pierwszy mój pasek z wypełnieniem- wypełnienie stanowi kawałek innej skóry. Pasek ma 18mm, przeszyty nicią ok 0,6mm i jest ręcznie pofarbowany na czarno.  

post-57089-0-11419300-1443962012_thumb.jpg

post-57089-0-43215300-1443962012_thumb.jpg

post-57089-0-06683800-1443962013_thumb.jpg

post-57089-0-39993800-1443962013_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.