Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gripen

...i ja zrobilem pasek...

Rekomendowane odpowiedzi

Odpowiedzi jednej nie ma niestety:).. sam przed zrobieniem pierwszego paska miałem podobnie- mase pytań co i jak. Jedyna droga to czytaj, podpatruj, oglądaj, dużo filmów jest na You Tube, kup kawałek skóry i ćwicz i ćwicz i ćwicz. Odnośnie narzędzi to napewno niezbędny jest dobry ostry nóż, jakiś dziurkacz do skóry, szydło, igły..i inne narzędzia wedle uznania.Innej metody chyba nie ma jak poprostu zacząć i ćwiczyć:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Co tu dużo pisać - wychodzą rewelacyjnie. VISowe mają swój charakter, te ze strusia wyglądają bardzo delikatnie - z nimi wyobrażam sobie niejednego garniturowca wysokiej klasy, a co do rally - kolory skóry + kolory nici - jest moc, jest fun, jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wszystko cudne. A gdszie kupujecie klamerki do paska 18mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się nowym paskiem od gripena :)

 

Świetne wykonanie. Aż szkoda go zakładać na rękę :D

 

DSCF2907_zpsfauanbfm.jpg

 

DSCF2909_zpsr2x7trcp.jpg

Edytowane przez Sol

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopiero teraz znalazłem temat , kupiłem 2 paski hirsch i teraz widzę że w diabły przepłaciłem i nie chodzi że robisz tańsze bo nie wiem , ale jakość wykonania i wygląd niczym nie ustępuje , a niekiedy bije na głowę markowe paski . wielki szacun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow!klasa!

Rally i piloty super.

Jaki poleciłbyś do vintage?

Dziękuję. Po jakieś konkretne szczegóły zapraszam na pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wpadłem na ten wątek i jestem pod wielkim wrażeniem. Gratuluję pięknych pasków i super umiejętności.  Aż mnie wzięła chętka by coś samemu spróbować sobie uszyć, ale chyba to za trudna sprawa jak dla mnie.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasandas- zachęcam spróbować, kupić jakiś ostry nóż, szydło, skórki kawałek, kleju i poprostu spróbować..i nie przerażać się pierwszym efektem, bo chyba każdy kto robił od zera paski to kilka pierwszych poszło do kosza:)..

Dzięki za mile słowa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gripen, po raz kolejny wchodzę, żeby pochwalić wspaniałą pracę z tym, że bardziej zwróciłem uwagę na ten czerwony pasek, bo sam (nie mając do czego szyć grubych, szerokich pasków do "roboczych" zegarków) częściej eksperymentuję i skłaniam się ku paskom zwężanym, bardziej eleganckim.

 

Zastanawia mnie - i mam nadzieję, że podzielisz się szczegółami - wykonanie tego czerwonego paska. Nie wiem czy to jest specyfika skóry z której szyłeś, że przy szwach pięknie się chowa do dołu czy może (o czym pomyślałem teraz, żeby samemu spróbować) to wypełnienie jest wyżłobione grooverem pod szew, że ta skóra zewnętrzna tak ładnie się przy szwie załamuje.

 

Druga rzecz - sam eksperymentuję z malowaniem krawędzi, ale czarna farba do krawędzi oczywiście zawsze będzie czarna - czy ten czerwony pasek był malowany w całości na jeden kolor jakąś specjalną farbą do skóry, czy pod kolor pomalowanej skóry dobierałeś farbę do krawędzi (chyba nie, nie? :D ) Podejrzewam jakąś farbę do renowacji skór jak np. do foteli samochodowych, gdzie pęknięcia skóry można odpowiednimi środkami zaszpachlować, a później pomalować pod dobrany kolor oryginalnej skóry - takie rzeczy widziałem tylko w necie, tym bardziej nie sprawdzałem samemu, ale np. mój kolega malował sprajem skórę na siedzisku motocykla i wyszło to bardzo dobrze i powinno być trwałe, z tym że nie wiem czy takie techniki nadają się przy paskach.

 

Na koniec tak z ciekawości - czy używasz jeszcze jakiś materiałów z odzysku, czy już tylko kupowana skóra? 

 

Pozdrawiam Cię i życzę kolejnych rewelacyjnych pomysłów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej BellaUrsa

Pewnie że podzielę się inf. Ten czerwony pasek jak zauważyłeś to z wypełnieniem jest. Generalnie nie ma tu żadnej tajemnej techniki- każdy pewnie swoją sam sobie opracuje przy paskach z wypełnieniem. Ja na podkład wklejam wypełnienie ze skóry, potem oklejam to skórą właściwą i przyciskam kawałkiem drewienka z ostrą krawędzią (ściskam to jakimś ściskiem małym stolarskim0..i tyle:)..żadnego grovera przy tym etapie nie używam. Oczywiście też masz rację, że każda skóra tak naprawdę inaczej się zachowa ze względu na swoje właściwości (grubość, sztywność) i da inny końcowy efekt.

 

Co do krawędzi- to skóra czerwona była już tak zafarbowana a ja farbowałem krawędzie- akurat udało mi się w miarę trafić i dobrać kolor farby do koloru skóry :). Efektu lustra nie ma ( cały czas pracuję nad tym by krawędzie wychodziły dobrze ale nie zawsze wychodzi jak by się finalnie chciało :) ), ale taki mnie zadowala jak wyszedł. A samą farbę to wykorzystałem Renoskór w małych buteleczkach- w ramach testów- nie jest źle, mają dużo kolorów do wyboru.

 

Co do materiałów, to kupuję skórki jak trafi się coś co mnie zainteresuje.

Pozdrawiam również :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasandas- zachęcam spróbować, kupić jakiś ostry nóż, szydło, skórki kawałek, kleju i poprostu spróbować..i nie przerażać się pierwszym efektem, bo chyba każdy kto robił od zera paski to kilka pierwszych poszło do kosza:)..

Dzięki za mile słowa:)

 

Bawię się trochę w renowację budzików (tylko Drożba, Mir i Slava), ale to jest prosta sprawa. Mechanizm wszędzie jest ten sam, a obudowa, tarcza i wskazówki są proste w renowacji. Pasek to tworzenie czegoś nowego. To kreatywność projektu, umiejętności poparte doświadczeniem. Pcha mnie chęć spróbowania, ale jestem całkowicie zielonym więc wyzwanie przeogromne i brak punktu zaczepienia. Jaki pasek jest najprostszy do wykonania? Od jakiego zaczynałeś, lub od jakiego winno się zacząć według Ciebie.  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam tez i dział z delbanami i tam znowu trzeba mieć wiedzę techniczną- której nie mam:).

To prawda, że w paskach trzeba mieć doswiadczenia, a zdobywa się je poprostu robiąc paski, - inaczej nie da się- choćby się obejrzało wszystkie poradniki na youtubie.

Jaki najprostrzy pasek? Hmmm cięzko powiedzieć. Zachęcam kupić jakiś kawałek skórki albo wykorzystać jakąś uzywaną torbę skórzaną, poćwiczyć cięcie, szycie, klejenie. I sam zobaczysz po kilku próbach jak ciąć, szyć, na co zwrócic uwagę itd itp... Ja zaczynałem od statej torby:). Pociąłem pokleiłem ,zszyłem, potem to w koszu wylądowało:)..a z kazdą kolejną próbą starałem się eliminować poprzednie błędy..i jakoś poszło:). Fajna odskocznia dla mnie jest w wolnym czasie.

Zachęcam byś spróbował:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się jednym z pasków wykonanych przez Roberta :)

Perfekcyjnie wykonane NATO:

 

l0txJjZ.jpg

 

bhOxj8n.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek śliczny, a czy bransoleta, czy pasek to rzecz gustu, pory roku i zegarka. Nie każdemu we wszystkim dobrze. :D


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dodge66  za zdjęcia :)- niech dobrze służy.

zasadas, ziggistardust- dzięki :).

 

A to moje zdjęcia :

56a.jpg

56b.jpg

56c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.