Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
dawidowo

kierunek Chorwacja

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam wcześniejsze wypowiedzi, Chorwacja piękny kierunek na wakacje. Jak byliśmy tam pierwszy raz to tez miałem wielkie plany zwiedzania w promieniu 100mm od Zadaru. Udało się w 10 dni zobaczyć połowę, będzie trzeba jechać raz jeszcze. Na miejscu jest tania komunikacja autobusowa, warto się w to pobawić, jeśli nie chcecie przepłacać za wynajem samochodu.

Jedno o czym warto pamiętać to ze trzeba pilnować czy osoba u której wynajmujemy dopełnia ich obowiązku meldunkowego. Mogą podobno być problemy bez tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chorwacja to fenomen! to "maleńki" kraj z przeogromnym potencjałem! byle gdzie na mapie dziobniesz palcem - będzie fantastycznie :)

Popieram to co napisał @xylog: daj sobie spokój z pomysłem "przemielenia" całej Cro w tydzień - to NAPRAWDĘ jest pozbawione sensu!!! Powyżej koledzy podali wystarczająco dużo pomysłów na przynajmniej 4-5 kolejnych wakacji :)  a uwierz mi. jeszcze długo by wymieniać następne. 

@dawidowo, nie podałeś konkretów tzn KIEDY? planujesz wyjazd?? a to bardzo, bardzo istotne! ...i czy preferujesz spokój? czy może obojętnym kalafiorem Ci dynda tłum, gwar i ...horrendalne korki na autostradzie w punktach opłat??

Ważne info dla Ciebie jako "nowicjusza": wakacyjna Cro funkcjonuje w periodach od soboty do soboty (większość apartamentów i hoteli tak wyznacza "turnusy") czego konsekwencją jest skokowy wzrost "wędrówki ludów" na autostradach, drogach i przeprawach promowych w weekendy

Plan jest jechac za jakies 2/3 tygodnie max. Ja mieszkam w Belgii wiec u nas jest jetair ktory jako charter ma za***iste ceny lotow-59 Eu Bruksela -Split etc. Tam na miejscu wezmiemy auto badz moze ten transport publiczny.

Czy jest duza roznica pomiedzy Plitwica a Krka - ktory warto lepiej zobaczyc ?

PLanowalem jakas dzienna wycieczke stateczkiem - bo na maxa lubie tego typu rzeczy

Preferjue raczej spokoj, fajne krajobrazy, no i oczywiscie super plaze niz melanz non stop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa zupełnie inne miejsca , każde warte zobaczenia .

Krka - połączenie ogrodu japońskiego z kąpieliskiem , lubię i wracam w to miejsce . 

Plitvice - fantastyczne połączenie gór i wody , dzika przyroda , mam skojarzenia i Izerami 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze Splitu masz bliżej na Krka .

Plitvice ze względów przyrodniczych są bardziej wartościowe , Krka to uciecha dla ciała - kąpiel w rzece , plażowanie  . Wejście do wody jest trochę kłopotliwe , duże głazy na dnie trzeba uważać jak się wchodzi . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bywałem w Cro w różnych miesiącach (od lutego po październik). Teraz wiem, że TYLKO rujan (czyli po ichnienu wrzesień) Jest nadal upalnie, urodzaj dzikich fig w krzakach, ceny zniżkują i i co najważniejsze: tabunach urlopowiczów powróciło do swych krajów...

 

 

za jakies 2/3 tygodnie max.
   więc lipiec niestety - sezon w pełni

 

1) Jeśli bukujesz Split i chcesz "trochę wytchnienia", to wybierz jakiś zakątek na wyspie Hwar. Nie wynajmuj auta od razu, bo "wygodniej" będzie Tobie się tam dostać promem "na piechotę"

Jak napisał @kazo, ze Splitu bliżej jest do rezerwatu "Wodospady Krka", więc najsensowniej wykupić jakąś wycieczkę przed lub po Hwarze

 

2) Jeżeli wybierzesz Zadar (ja bym to lotnisko wskazał!), to masz np. wyspę Dugi Otok lub jakąś bliższą... Zaje bisty morski rezerwat "Wyspy Kornati" i  Jeziora Plitwickie w zasięgu wycieczki autobusem :)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam Trogir:)

Ja raczej Split

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej Split

No i to Ty masz raczej rację - zdjęcie chyba z przed 3 lat - zdjęcia mam pomieszane 

A w Splicie to gdzie bo sam już się pogubiłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na głównej promenadzie przy porcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne znalazłem zdjęcie robione chwilę później - widać port - kurde już sam się zamotałem czas ruszyć do Pogorzelicy tam wszystko znam  :lol:  :lol:  :lol:

post-68206-0-99552400-1435960264_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja dodam coś od siebie - Split moimi oczami :blink:;)

 

post-70406-0-43227500-1435992308_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to Ty masz raczej rację - zdjęcie chyba z przed 3 lat - zdjęcia mam pomieszane 

A w Splicie to gdzie bo sam już się pogubiłem?

Kurcze, łudząco podobne promenady, ale fakt na pierwszym zdjęciu za plecami z prawej strony jest budynek którego w Trogirze nie ma, powinien być most/mostek na Ciovo.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku byliśmy w Rogożnicy - w zasadzie każdy apartament jest nie dalej jak 50metrów od morza - polecam lubiącym ciszę i spokój - małe plaże bez natłoku wszędzie blisko 

post-68206-0-72280800-1436097110_thumb.jpg

post-68206-0-94045700-1436097118_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hej.

Jeśli zastanawiasz się czy Plitvice, czy wodospady Krka - ja stawiam na Plitvice.

 

Ciovo odradzam. I to stanowczo. Byliśmy tam w 2013r i przejazd przez ten cholerny mostek zajmował 1,5 godziny....

Inaczej czeka Cię pobudka o 6.00 rano. Od 7.00 był już tłok.

Bardzo przyjemna jest Brela. Wiele osób chwali Omis (tam jedziemy w tym roku).

 

Świetna miejscówka to Zivogosce obok Igrane. Szczególnie północna część Zivogosce.

 

Aha, potwierdzam że jest kłopot z apartamentami na 2-3 dni. Chorwaci wolą mieć cały tydzień pusty apartament niż wynająć go na krótszy okres. Mowa oczywiście o apartamencie przy plaży za rozsądne pieniądze.

 

A tutaj widok na Brelę z tarasu naszego apartamentu :)

post-57337-0-87830600-1436164668_thumb.jpg

Edytowane przez Qdlaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Split jest fajny do zwiedzania, ale jako miejsce do mieszkania to raczej bym sobie odpuścił. Poza tym jeżeli wybierzesz Trogir i zapewnisz sobie samochód, to do Splitu masz rzut beretem.

Wodospady Krka polecam na całodzienny spacer - sporo cienia, genialne widoki i ogólnie świetny relaks. Natomiast z tym kąpieliskiem, jak pisał jeden z kolegów, to bym nie przesadzał. Woda jest rzeczywiście krystaliczna i orzeźwiająco chłodna, ale do pływania wyznaczony jest tylko mały fragment u stóp najniższego z wodospadów. Niemniej, pomimo niewygodnego dostępu, na pewno warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku byliśmy w Rogożnicy - w zasadzie każdy apartament jest nie dalej jak 50metrów od morza - polecam lubiącym ciszę i spokój - małe plaże bez natłoku wszędzie blisko 

Paweł, my tez byliśmy w sierpniu w Rogoznicy,

Nie spotkaliśmy się przypadkiem? Bo taką znajomą buźkę masz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 13 do 25 byliśmy - od ronda jakieś 100metrów w lewo przy samym morzu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to wspomnienie z Chorwacji wylazło mi k... z walizki :P

 

post-27317-0-06894900-1436468137_thumb.jpg


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka była wiele lat temu z jakąś wycieczką i mówiła że jeden taki łaził - ja jeszcze nie widziałem tam skorpionów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 13 do 25 byliśmy - od ronda jakieś 100metrów w lewo przy samym morzu 

 

Byliśmy od 18 do 29 sierpnia w Stupin Celine, to od Twojej plaży w lewo skos przez zatokę.

Oczywiście w samej Rogoznicy bywaliśmy codziennie, lody, spacer itp ;)

Czyli szansa na spotkanie była spora :D

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wybieramy się na tygodniowy wypad do Chorwacji. Jedziemy na rympał, nie mamy nic zarezerwowanego. Mam nadzieję, że coś tam się trafi na miejscu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.