Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
dawidowo

kierunek Chorwacja

Rekomendowane odpowiedzi

wyższym niż gdziekolwiek na wybrzeżu śródziemnomorskim - może poza luksusowymi marinami jak w Monte Carlo ...

3 lata temu byłem we Włoszech - apartament z basenem w cenie średniej norki w Chorwacji. W zeszłym roku 3 tygodnie w Grecji tyle co tydzień w Baśka Woda... A nowicjuszem nie jestem - 9 razy w Chorwacji - i raczej tego wyniku nie poprawię....

Dobrze wiedzieć, mi jeszcze dużo świata zostało do zwiedzenia (w tym również Włochy).

Cenę porównuję w stosunku do naszego morza :).

 

Nie sądziłem, że we Włoszech może być taniej. Wezmę to pod uwagę.

Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć, mi jeszcze dużo świata zostało do zwiedzenia (w tym również Włochy).

Cenę porównuję w stosunku do naszego morza :).

 

Nie sądziłem, że we Włoszech może być taniej. Wezmę to pod uwagę.

Dziękuję

Jeśli Włochy to polecam :)  Vieste - bardzo urokliwe i klimatyczne miasteczko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

O ile pobyt we Włochach może i być tańszy, to "życie" chyba nie zupełnie.

Ale co kto lubi.

Jak dla mnie chorwackie wyspy są the best. I nie ma że białe jest białe czy jak to tam leciało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam serwis numbeo.com Swietna opcja na porownanie roznych kosztow codziennych w wielu miejscach na swiecie.


just can't get enough

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xylog - Chorwacja jest niesamowicie urokliwa, piękna. Jednak ceny zostały wywindowane do poziomu miejsc nie mniej pięknych i urokliwych, a jednak z większymi tradycjami, rozmachem i , po prostu bardziej Komfortowych. 

Innymi słowy - całkowity koszt przeciętnych 2 tygodni w Chorwacji jest podobny do całkowitego kosztu we Włoszech w miejscu o co najmniej poziom wyższym. Poza tym knajpy we Włoszech tańsze - i bez porównania smaczniejsze - szczególnie w zakresie kuchni śródziemnomorskiej. podobnie w Grecji. Ceny w sklepach - to już zupełnie na korzyść Włoch. Mam dobre dość porównanie, szczególnie, że były lata, w których byłe np i w Chorwacji w w Grecji, jak i w Chorwacji jak i we Włoszech. I byłem na Istrii, na Kvarnerze, północnej, środkowej i południowej Dalmacji. Na wyspach 2 razy. No zdziercy z tych naszych braci Słowian ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile pobyt we Włochach może i być tańszy, to "życie" chyba nie zupełnie.

Ale co kto lubi.

Jak dla mnie chorwackie wyspy są the best. I nie ma że białe jest białe czy jak to tam leciało.

 

 

Xylog - Chorwacja jest niesamowicie urokliwa, piękna. Jednak ceny zostały wywindowane do poziomu miejsc nie mniej pięknych i urokliwych, a jednak z większymi tradycjami, rozmachem i , po prostu bardziej Komfortowych. 

Innymi słowy - całkowity koszt przeciętnych 2 tygodni w Chorwacji jest podobny do całkowitego kosztu we Włoszech w miejscu o co najmniej poziom wyższym. Poza tym knajpy we Włoszech tańsze - i bez porównania smaczniejsze - szczególnie w zakresie kuchni śródziemnomorskiej. podobnie w Grecji. Ceny w sklepach - to już zupełnie na korzyść Włoch. Mam dobre dość porównanie, szczególnie, że były lata, w których byłe np i w Chorwacji w w Grecji, jak i w Chorwacji jak i we Włoszech. I byłem na Istrii, na Kvarnerze, północnej, środkowej i południowej Dalmacji. Na wyspach 2 razy. No zdziercy z tych naszych braci Słowian ;)

 

To wtrącę swoje trzy grosze. Wielokrotnie byłem zarówno we Włoszech, jak i  w Chorwacji i fakt, że Chorwacja znacząco podrożała, ale mimo wszystko zdecydowanie preferuję to, co za tą samą cenę można mieć po jej stronie Adriatyku. Jak dla mnie zdecydowanie przyjemniej, nieporównywalnie czyściej i schludniej. Plaże oczywiście wyraźnie słabsze, ale morze nieporównywalnie piękniejsze. W kwestii kuchni delikatny plusik dla Włoch, ale za całokształt raz jeszcze Chorwacja. Chociaż oczywiście, co kto lubi, a moja ocena ma charakter absolutnie subiektywny ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Jeżdże na wakacje w 1 połowie września.

W ubiegłym roku Puglia, w poprzednim Hrvatska, w tym też.

Może nie rozmawiamy o tym samym standarcie, ale zwykłe apartamenty nadal są tańsze na Chorwacji.

Autostrady, paliwo też.

Restauracje? Różnie to bywa, ale raczej ze wskazaniem na Chorwację.

Ale dla wyjaśnienia, ja spędzam wakacje na wyspach, na kontynencie byłem raz, przez tydzień i nigdy więcej.

Na wyspy trudniej się dostać, nie jest to tanie, powoduje problemy logistyczne z dopasowaniem godzin promów. Ale i tak warto. iMO oczywiście.

Z Włochów to tylko pizza. I trochę zabytków ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyspy i półwyspy mają zasadniczy minus dla osób chcących zwiedzać: poświęcasz dużo więcej czasu i pieniędzy na wyjazd i powrót. Natomiast jak ktoś ma zamiar tylko leżeć na plaży to spoko, tylko wtedy po co Chorwacja? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wtrącę swoje trzy grosze. Wielokrotnie byłem zarówno we Włoszech, jak i  w Chorwacji i fakt, że Chorwacja znacząco podrożała, ale mimo wszystko zdecydowanie preferuję to, co za tą samą cenę można mieć po jej stronie Adriatyku. Jak dla mnie zdecydowanie przyjemniej, nieporównywalnie czyściej i schludniej. Plaże oczywiście wyraźnie słabsze, ale morze nieporównywalnie piękniejsze. W kwestii kuchni delikatny plusik dla Włoch, ale za całokształt raz jeszcze Chorwacja. Chociaż oczywiście, co kto lubi, a moja ocena ma charakter absolutnie subiektywny ;) .

Włochy czy Chorwacja ? zdecydowanie Chorwacja  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Chorwacji jest niezrozumiale drogo, mentalność Chorwatów też mi nie leży. Jak już mam kierować się na Bałkany to wolę Albanię, a najlepiej czuję się w Grecji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Grecji, w miejscowoścach nie obleganych turystycznie przez obcokrajowców jest diabelnie tanio ;)

Cipuraki (200 ml mocnego bimbru cipuro + mezedes czyli np. papryczki, bakłażan grillowany, ser, oliwa, pieczywo, kozina, oliwki) 3 euro. Za tyle w Chorwacji to 3 kulki lodów :D.

A cipuraki razy 3 to jesteś objedzony i zdrowo napity. Gyros 2,5 euro, mussaka 3,5 euro. Talerz gavrosów smażonych (coś jak sardynki, albo i sardynki), kopiasty 4 euro. Woda i lód zawsze gratis. W CRO tyle to przystaweczka kosztuje....... 

Nie to, żebym Chorwacji nie lubił. 9 razy nie od parady byłem - ale powtórzę - przeginają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

I tu się zgodzę, ceny na CRO rosną stale i przesadnie.

Tyle, że Grecja daleko i trafić na "nieturystyczną" miejscowość łatwo nie jest.

Bo jak samolot to i turyści.

Bywałem na wyspach w okolicach Rodos, tyle, że tam niełatwo dotrzeć, promy nie pływają codziennie, czasem potrzebny dodatkowy nocleg tranzytowy. A to dodatkowe koszty. Ale faktem jest, że chętnie tam bym wrócił, miejsca są niepospolite.

No i to było przed kryzysem, wtedy ceny nie były tak życzliwe, choć nie było na co narzekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Chorwacji strasznie się zraziłem będąc jeszcze na misji (EUFOR) na Bałkanach. Porównując ich do innych bałkańskich nacji to wg mnie są fałszywi, najmniej przyjaźni, a liczą się tylko pieniądze. Nie wspominam tu nawet o cenach wywalonych w kosmos, ale o uczciwości - przykładowo pytam w restauracji czy mogę płacić kartą bo nie mam Kun a jedynie Euro kelner zapewnia że oczywiście mogę. Jak dochodzi do płacenia okazuje się że coś jest nie tak i oznajmiają swój przelicznik Euro/Kuny i szczęka opada.

Przez ostatnich 8 lat bywam na Bałkanach około miesiąca rocznie i na obecną chwilę Chorwacja to ostatni kraj wg mnie godny odwiedzenia celem wypoczynku. Im bardziej na południe tym sympatyczniejsi ludzie, normalne ceny i lepsze plaże :) 

A odnośnie nieturystycznych miejscówek w Grecji to wystarczy zajechać tam samochodem i zjechać trochę w bok od kurortów. To że jest tanio to szczegół, ale szkopuł tkwi w ludziach - czy zna ktoś Chorwata właściciela restauracji przy plaży, który na pytanie o jakiś kemping proponuje swój gaj oliwny i węzeł sanitarny przy tawernie do dyspozycji za darmo (a jaka potem urodziła się impreza z Grekami to inna opowieść). Nie jest to możliwe w Chorwacji, no chyba że zapłacisz odpowiednio za te fałszywe uśmiechy i atmosferę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

A wszyscy Polacy to złodzieje samochodów.

I tyle w temacie kolego Darecki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lata temu przed wylotem do Sarajeva na misje EUFOR mieliśmy szkolenia pod kątem tego czego możemy się tam spodziewać itd. Zaznaczę, że Chorwacja była wówczas dla nas terenem objętym mandatem do działania. 

Na jednym z takich szkoleń prelegentem był doświadczony dziennikarz, miłośnik Bałkanów, człowiek o dużej wiedzy i doświadczeniu którego nazwiska niestety już nie pamiętam. Jeden przykład - opowieść utkwiła mi w pamięci, a mianowicie:

Załóżmy spotyka Cie w podróży jakieś nieszczęście i jesteś zdany na lokalsów. Spotyka cie Serb, zaprasza do siebie, częstuje rakiją, wyciąga gitarę i jak już "dobrze się poznacie" pomoże ci bezinteresownie i będziesz go miło wspominał. Z drugiej strony jak spotkasz Chorwata nie licz na bezinteresowna pomoc i okazanie współczucia tak bezinteresownie :) Jak jesteś akurat bez grosza i wydajesz się "nieperspektywiczny" to masz w tym przypadku pozamiatane. Chorwat przyjmie cie do domu, okaże pomoc ale to musi kosztować adekwatnie to sytuacji ... 

Może to co pisze jest dla podróżujących po Europie zachodniej normą (przykład Chorwata) ale tam są Bałkany a to inny wymiar trochę. Osobiście param się tzw. wyprawowym offroadem i darzę Bałkany wielkim sentymentem. W trakcie tych naszych wypraw  spotkałem wielu ludzi z różnych krajów (4x4, motocykliści) z którymi wypiłem co nieco przy ogniskach i z naszych pogawędek wynika że raczej właściwie odbieram tę "Chorwacką duszę" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog
Napisano (edytowane)

Lubie jak ludzie operują stereotypami.

Żaden Chorwat, każdy Serb, Polak katolik.

Wszyscy, żaden.

Ja mam tam przyjaciół. Mimo, że płacę im za mój pobyt to nazywam ich swoimi przyjaciółmi.

Poza tym to temat o kierunkach wakacyjnych, nie o uprzedzeniach wobec jednych i miłości do drugich.

Edytowane przez xylog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stereotypy ? :) Po wojnie lat 90-tych to właśnie Chorwaci i Bośniacy stworzyli stereotyp Serba zbrodniarza... ale to już nie ważne, każdy jeździ gdzie chce i faktycznie nie o to chodzi w tym wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku ponownie wyspa Vir  -_-  byłem w tamtym roku i tak se ale jedzenie tanie no i wszyscy moi znajomi jadą to i ja - pizza 16-25zł   kalmary z frytkami i piwo 35zł  (porcje ciężko zjeść tak dużo)  Większość się ociągała i tak nie było w czym wybierać bo wszystko zajęte ale udało się za 45e za dobę wyrwać nawet fajne apartmani  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog
Napisano (edytowane)

My jeszcze do Zadaru z wyspami nie dojechalismy.

Ale jedziemy od południa, co roku inna wyspa.

Oprócz obowiązkowego tygodnia na Korczuli w tym roku któraś z wysepek koło Sibenika. Zawsze na drugi tydzień jedziemy w ciemno, rzadko jakiś nieciekawy apartament się trafi. Ale w tym roku mam wahacza, bo Zirjie to malutka wysepka i może nie być wyboru. Ale co tam, najwyżej jedną nic prześpimy w samochodzie, potem zmienimy wysepkę. :)

Edytowane przez xylog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne wakacje czas rezerwować bo za miesiąc dwa co najwyżej wypad nad rzekę zostanie

Wyspa Ciovo ktoś był? fajnie tam, jest co robić oprócz zalegania na plaży? W tym starym miasteczku byłem ale na samej wyspie już nie

Ktoś coś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Bolca tam jeżdżą, byłem w Okrug Donij, poza tym Trogir przepiękny... Mogę Ci dać fajny namiar.

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Trogirze byłem - moja już zarezerwowała te Ciovo przed chwilą przez Ettę ona z Bolca właśnie jest 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta Etta to co tto?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chorwatka Etta Krzystanek która wyszła za Polaka i ma biuro podróży tylko Chorwację same pensjonaty i kwaterki nawet pojedyncze 

Płacisz jej 50zł za osobę i ona wszystko załatwia dostajesz umowę, mapy, list do właściciela itd... pełna profeska 

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma stronę internetową swojego biura?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.