Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
dawidowo

kierunek Chorwacja

Rekomendowane odpowiedzi

W ubieglym roku wracalem z Puli samolote. Nawet nie biore tego pod uwage. Do taksowki we Vrsarze wsiadlem o godz 18, a w domu bylem o 1:45, chyba bardziej zmeczony niz gdybym te 8 godzin spedzil w samochodzie.
O ile nie bede musial to juz nigdy tego nie powtorze.


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Chorwacji zawsze jechaliśmy samochodem. Raz, że nie ma wtedy problemu z bagażami. Dwa, samochód na miejscu jest niezwykle przydatny. Chorwacja to nie tylko plaże, ale piękne miasteczka i piękna przyroda. Bez samochodu ciężko to zobaczyć i zwiedzić. Zresztą spędzić wakacje na jednej plaży, to też strata. Samochodem można codziennie plażować gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zastanawiam się nad wyjazdem we wrześniu do Chorwacji. Polecicie jakieś fajne miejsca(plaże) dla rodzinki z dwójką małych dzieci(2+5) ? Najlepiej piasek/ żwirek z łagodnym zejściem. 

Google mi podpowiada takie miejscówki , może ktoś tam był i ma namiar na jakiś fajny nocleg ?

Crni molo – Crikvenica

Kraljičina plaża – Nin

Omiš

Soline – Biograd na Moru

Zaton

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W żadnym z tych miejsc nie byłem. Z Chorwacji pamiętam jedną plażę piaskowo-żwirkową. Na wyspie Krk w miejscowości Baska. W przeciwieństwie do zdjęcia poniżej, w trakcie urlopu była bardzo zatłoczona i wytrzymaliśmy tam może ze 3 godziny.

Na pewno był tam pełen zestaw plażowych i wodnych atrakcji oraz bogata infrastruktura. I dość długo woda była płytka.

 

obraz.thumb.png.5badd12eb61d530ed64a86de10ee3cdd.png

 

W Chorwacji piaszczyste plaże to rzadkość, a jak już są to zwykle bardzo zatłoczone. Choć w tym wyjątkowym roku i do tego we wrześniu może być pod tym względem dużo lepiej.

 

Jeżeli plaża ma być piaszczysta a woda raczej płytka, to dużo bardziej polecałbym Grecję (np. Zakynthos). Co widać poniżej:

 

obraz.thumb.png.83fa228c2da1879943d821dbae5c9881.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem zaplanowany wyjazd do Apuli jednak ze względu na ta całą sytuację epidemiologiczną w grę wchodzi tylko podróż własnym samochodem. Dlatego pomysł na Chorwację w której byłem już 3 razy ale nigdy z dzieciakami. Mam w pamięci piękne ale trudno dostępne plaże, oraz bardzo głęboką wodę tuż przy brzegu z dużą ilością jeżowców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Zakynthos rok temu dojechałem samochodem 😁 bo warto być na miejscu mobilnym.

Ale z małymi dziećmi absolutnie bym takiej podróży nikomu nie polecał 🤢

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakynthos też zwiedziłem samochodem ponieważ zawsze wynajmuję samochód na cały wakacyjny pobyt. W tym roku jednak nie chce być uzależniony od samolotu bo róznie może być...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Nin byłem kilka razy będąc gdzieś w okolicy

Pamiętaj że większość plaż opisywanych przez lokalne przewodniki jako piaszczyste to tak naprawdę żwirek lub prawie piasek (bardzo drobny żwirek) wiele plaż to sztuczne twory czyli wielka betonowa piaskownica wypełniona przywiezionym piachem

Na Nin jest prawdziwa plaża z piaskiem bardzo drobnym i przyjemnym  - jest duża więc miejsca nie braknie a we wrześniu to będzie cała wasza

Fajne w niej jest to że wchodzi do morza i na odcinku 50 metrów od brzegu masz wodę po kolana - kolejne 50 metrów po pas i dopiero jakieś 200 metrów (bardzo daleko) masz po cycki - potem dopiero gwałtownie spada - cały czas na dnie czyściutki miękki piasek - na Chorwacji to luksus

Idealna dla dzieci bo woda jest mocno nagrzana - cieplejsza znacznie niż wszędzie w około

Dodatkowo jest taka płycizna (rozlewisko) gdzie woda przepływa i jest po łydki - idealne dla maluchów

No i są błota lecznicze - jak znajdę foty w starym telefonie to coś potem dokleję

Jest jeden minus - brak drzew, palm czy krzewów - plaża jest jak na patelni a dojazd od płatnego parkingu - ja zawsze musiałem za parking płacić (parking w lesie na wielkiej polanie) , nie wiem jak osoby które mają tu kwatery (na Nin ) oni chyba nie płacą - z parkingu który jest na wzgórzu schodzisz na dół i po drewnianym pomoście wchodzisz na tą słynną błękitną lagunę jak ją zwą miejscowi 😆

No i najbliżej nas - bo Nin jest niedaleko Zadaru więc na początku Chorwacji

 

To ta plaża i widoczny parking https://www.google.com/maps/place/Zadar,+Chorwacja/@44.2473986,15.175651,632m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x4761fa62d2c0b88f:0x12323e1c13f40784!8m2!3d44.119371!4d15.2313648

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wyczerpujaca odpowiedz !  Musze w takim razie poszukać gdzies w poblizu jakiś noclegow. Jakby ktos z was mial cos sprawdzonego to dawajcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli piasek to znam osobiście 2 miejsca, gdzie dzieci można puścić do wody i literalnie o nich zapomnieć, bo do około 15m od brzegu woda nie będzie głębsza jak 20cm. Aby zanurzyć się po pachy trzeba iść od brzegu jakieś 200 m w wodę.

Miejsce nr 1  44°15'20.0"N 15°18'00.7"E

Miejsce nr 2   44°12'15.0"N 15°28'13.4"E

Podobnie może być w poniższych lokalizacjach, nie byłem osobiście ale na takie wyglądają:

44°14'52.3"N 15°10'42.0"E 

44°13'56.3"N 15°09'42.2"E

Dodatkowo relatywnie niedaleko lokalizacji 1 macie Paklenicę (Park Narodowy Paklenica), Polecam zwiedzić choć wejście swoje kosztuje.

A jeśli ktoś pamięta enerdowski film pt Winnetou to również niedaleko jest kanion w którym kręcono zdjęcia (Kanjon Zrmanje Od Obrovca Do Ušća). Organizuja wycieczki statkami do kanionu więc też można popłynąć.

 

Edytowane przez souls_hunter

Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z małymi dzieciakami to warto wybrać Omiś. Plaża piaszczysta , bardzo długie zejście do wody , apartamentów do wyboru do koloru.

Ciekawa jest Brela , troszkę dalej. Na plaży można odpoczywać na słońcu jaki w cieniu drzew. Tu też nie brakuje hoteli jak i apartamentów.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, souls_hunter napisał:

Jeśli piasek to znam osobiście 2 miejsca, gdzie dzieci można puścić do wody i literalnie o nich zapomnieć, bo do około 15m od brzegu woda nie będzie głębsza jak 20cm. Aby zanurzyć się po pachy trzeba iść od brzegu jakieś 200 m w wodę.

Miejsce nr 1  44°15'20.0"N 15°18'00.7"E

Miejsce nr 2   44°12'15.0"N 15°28'13.4"E

Podobnie może być w poniższych lokalizacjach, nie byłem osobiście ale na takie wyglądają:

44°14'52.3"N 15°10'42.0"E 

44°13'56.3"N 15°09'42.2"E

Dodatkowo relatywnie niedaleko lokalizacji 1 macie Paklenicę (Park Narodowy Paklenica), Polecam zwiedzić choć wejście swoje kosztuje.

A jeśli ktoś pamięta enerdowski film pt Winnetou to również niedaleko jest kanion w którym kręcono zdjęcia (Kanjon Zrmanje Od Obrovca Do Ušća). Organizuja wycieczki statkami do kanionu więc też można popłynąć.

 

Ten na czerwono to opisany wyżej Nin

Ten fioletowy byłem w sierpniu chyba ze 3 lata temu i straszny spęd był nie było gdzie kija wbić - jak we wrześniu to nie wiem

Blisko jest jeszcze wyspa Vir - byłem 2 razy i tam też jest piaszczysta plaża - duża i spokojna wyspa nawet w sezonie bez problemu dużo miejsca - z dziećmi polecam

To jest ta plaża https://www.google.com/maps/place/Vir/@44.291271,15.1185921,316m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x4762220e152704f3:0xda65ea6a10837264!8m2!3d44.3027126!4d15.061594

Niestety piaskowy jest tylko ten zakręt (zatoka) reszta żwirowe - ale ta piaskowa ma piasek też w morzu na jakieś 100 metrów - schodzi powoli, pierwsze 50 metrów płytkie - są rowery wodne na 5 -6 osób ze zjeżdżalnią - fajna sprawa dla dzieciaków i nie tylko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się właśnie do wyjazdu w połowie sierpnia i rozpatruję tamtą okolicę (Vir lub Nin). Ma kolega może wiedzę na temat campingów na Vir te 2 które się wyświetlają Luka i Lolo? 


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na campingach nie nocowałem ale Vir znam jak kieszeń

Ten Lolo jest bardzo blisko tzw centrum - tam cały czas muzyka gra na ful!!! i według mnie tam słychać i to mocno do późna wieczorem bum cyk bum cyk ....to jest na końcu takiego parkingu - jak wiedziesz do centrum to tam mniej więcej się wyjeżdża i jest bramka do płacenia - poza tym ten camping jest jak plac bez drzew

Ten drugi Luka jest już dalej od centrum - niby nie wiele ale jest już spokój no teren zadrzewiony

Jak spacerowaliśmy wieczorami to mijałem jeszcze jeden camping przy samej plaży wśród drzew i fajnie się tam ludzie organizowali - wyglądało to jak drewniane domki ale były tez campingi - muszę na google poszukać

To chyba ten https://www.google.com/maps/@44.2963669,15.1053325,3a,75y,248.8h,81.98t/data=!3m6!1e1!3m4!1sWbnJ1cbcFFehV3kI9I3opg!2e0!7i13312!8i6656

Też nazywa się Luca - może to jedna firma bo kawałek dalej jest też Luca

Nie wiem - ale wypełnione wyglądały fajnie od strony morza idąc plażą - blisko do centrum i w sumie blisko do Konzuma (market spożywczy) przy rondzie ale to w drugą stronę

W tej części wyspy plaże tylko żwirowe

Edytowane przez Paweł Bury.
byki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Muzzy napisał:

Koledzy zastanawiam się nad wyjazdem we wrześniu do Chorwacji. Polecicie jakieś fajne miejsca(plaże) dla rodzinki z dwójką małych dzieci(2+5) ? Najlepiej piasek/ żwirek z łagodnym zejściem. 

Google mi podpowiada takie miejscówki , może ktoś tam był i ma namiar na jakiś fajny nocleg ?

Crni molo – Crikvenica

Kraljičina plaża – Nin

Omiš

Soline – Biograd na Moru

Zaton

 

 

Ze 4 lata temu pojechałem autem do Chorwacji do Biogradu z niewiele wtedy starszymi dziećmi niż Twoje. Jechałem (z Rzeszowa) swoim złomkiem więc trzymałem 120 km/h. Wyjazd ok 20:00.  Zaraz po południu byłem na miejscu ale strasznie zmęczony. Jechałem przez Barwinek, Słowację, Węgry (2 godzinna drzemka nad Balatonem). Od tego czasu Słowacy porobili drogi. Jedyny wolny etap to dojazd z Barwinka do Preszowa. Od Preszowa jest ekspresówka a na Węgrzech droga krajowa z małym ruchem i dozwoloną prędkością 110. W Miszkolcu wbijasz w autostradę i lądujesz w Chorwacji.

A sam Biograd polecam. Nawet bez wirusa nie było tłoczno. Plus blisko do Zadaru.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na wyjazd z dziećmi to polecam Omis, a właściwie Duce. To tuż obok. Plaża piaszczysta, dluuuugo płytko. 
Rozważaj TYLKO apartamenty tuż przy morzu. Przechodzenie Jadranki i wspinaczka pod górę to dramat.

Nicowaliśmy w dwóch willach:

http://apartments-agava.com/ 
http://villa-anastazija.hr/

 

ale polecam Agave.

Pytaj jakby co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam Omiś. Właśnie wróciłem 2 dni temu. Zawsze wybieram miejscówkę 2, 3 km od Omisia, jest trochę taniej, a szukam apartament z basenem i garażem. W tym roku zapłaciłem za taki zestaw 60kun za dobę. Plaźa bardzo fajna bo daleko jest płytko i woda bardzo ciepła. Samochodem dojedziesz prawie do samej plaży. Zaparkujesz w strefie.  Koszt 5 kun za godzinę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Qsto napisał:

Ja również polecam Omiś. Właśnie wróciłem 2 dni temu. Zawsze wybieram miejscówkę 2, 3 km od Omisia, jest trochę taniej, a szukam apartament z basenem i garażem. W tym roku zapłaciłem za taki zestaw 60kun za dobę. Plaźa bardzo fajna bo daleko jest płytko i woda bardzo ciepła. Samochodem dojedziesz prawie do samej plaży. Zaparkujesz w strefie.  Koszt 5 kun za godzinę. 

35zł za dobę?

To 60 to chyba euro chodziło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.07.2020 o 12:55, Muzzy napisał:

Koledzy zastanawiam się nad wyjazdem we wrześniu do Chorwacji. Polecicie jakieś fajne miejsca(plaże) dla rodzinki z dwójką małych dzieci(2+5) ? Najlepiej piasek/ żwirek z łagodnym zejściem. 

Google mi podpowiada takie miejscówki , może ktoś tam był i ma namiar na jakiś fajny nocleg ?

Crni molo – Crikvenica

Kraljičina plaża – Nin

Omiš

Soline – Biograd na Moru

Zaton

 

 

Jak we wrześniu to jedź do Orebica. Daleko, ale rewelacyjnie, byłem i na pewno jeszcze tam wrócę. Blisko na wycieczki do Mostaru, Medjugorie czy Dubrovnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym Medjugorie to kolega pojechał. Połączenie Częstochowy z Gubałówką. Jeśli ktoś jest zagorzałym katolikiem to Medjugorie oferuje doskonałą rakiję.  Polecić jedynie można piękny widok z góry drogi krzyżowej. Ale tam z każdej góry jest piękny widok.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.