Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
dawidowo

kierunek Chorwacja

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra nie było tematu Medjugorie, szczerze to nawet tam nie byłem i już wiem, że raczej nie zawitam. Tak czy siak Mostar obowiązkowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooooo Proszę Pana. Mostar musowo. Byłem, widziałem szczególnie mi utkwiły w pamięci ślady po wybuchach pocisków artyleryjskich na elewacjach bloków mieszkalnych.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi najbardziej rozmowy z Chorwatami i ich tatuaże, które pokazywały, że są katolikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie tygodniowej wyprawy na wyspę Ciovo niedaleko Trogiru i Splitu.

Lot (LOTem) Świdnik - Split 1h35min - super sprawa i bardzo tanio (chyba około 115€ za osobę w dwie strony z dużym bagażem). Atutem była lokalizacja lotniska - tuż przy Trogirze, czyli w naszą stronę. Na miejscu bardzo przyjemnie, swojsko, w naszym kompleksie mieszkań na wynajem (mogę podać szczegóły jeśli ktoś chce) byli Polacy, Słowacy, Belgowie, Niemcy. Głównie rodziny z dziećmi. Do morza z widokiem na zatokę Splicką mamy 4 minuty w linii prostej. To mój pierwszy raz w Chorwacji i nie wiedziałem sam czego się spodziewać. Na minus lekki bałaganik na posesjach i jakieś niedokończone budowle. Na plus gościnność ludzi i pewna zauważalna bliskość. Nie wiem jak to wyrazić, ale czułem się w Chorwacji o wiele bardziej "u siebie" niż w Europie zachodniej. Podobieństwo języka, a jednocześnie bardzo powszechna znajomość angielskiego dają duży komfort psychiczny. Trogir - piękny i malutki, w sam raz na zwiedzanie i dobre jedzenie. Split dość chaotyczny, tłumny, ale też warto było zobaczyć. Nas urzekły małe, dzikie plaże, do których dojeżdżaliśmy po bezdrożach. Ceny jak to ceny, wyższe niż w Polsce, ale makaron z całym homarem za 25€ warto było zjeść :) Będziemy powtarzali w przyszłości inne chorwackie kierunki. 

 

Edytowane przez Immuno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie, Pan już przepadłeś. Chorwacja jest jak wirus. Raz się złapie i pozamiatane. Będą częste nawroty.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Immuno napisał:

Podsumowanie tygodniowej wyprawy na wyspę Ciovo niedaleko Trogiru i Splitu.

Lot (LOTem) Świdnik - Split 1h35min - super sprawa i bardzo tanio (chyba około 115€ za osobę w dwie strony z dużym bagażem). Atutem była lokalizacja lotniska - tuż przy Trogirze, czyli w naszą stronę. Na miejscu bardzo przyjemnie, swojsko, w naszym kompleksie mieszkań na wynajem (mogę podać szczegóły jeśli ktoś chce) byli Polacy, Słowacy, Belgowie, Niemcy. Głównie rodziny z dziećmi. Do morza z widokiem na zatokę Splicką mamy 4 minuty w linii prostej. To mój pierwszy raz w Chorwacji i nie wiedziałem sam czego się spodziewać. Na minus lekki bałaganik na posesjach i jakieś niedokończone budowle. Na plus gościnność ludzi i pewna zauważalna bliskość. Nie wiem jak to wyrazić, ale czułem się w Chorwacji o wiele bardziej "u siebie" niż w Europie zachodniej. Podobieństwo języka, a jednocześnie bardzo powszechna znajomość angielskiego dają duży komfort psychiczny. Trogir - piękny i malutki, w sam raz na zwiedzanie i dobre jedzenie. Split dość chaotyczny, tłumny, ale też warto było zobaczyć. Nas urzekły małe, dzikie plaże, do których dojeżdżaliśmy po bezdrożach. Ceny jak to ceny, wyższe niż w Polsce, ale makaron z całym homarem za 25€ warto było zjeść :) Będziemy powtarzali w przyszłości inne chorwackie kierunki. 

 

Piękne miejsce 

Stare foty z widokiem z Ciovo na lotnisko, Trogir itp... 

W Trogir chodziłem z włączoną nawigacją żeby wyjść z tego labiryntu. 

No i widok z mojego pontona na Ciovo

WP_20170821_002.jpg

WP_20170821_001.jpg

WP_20170814_012.jpg

WP_20170814_004.jpg

WP_20170814_008.jpg

WP_20170813_001.jpg

WP_20170812_001.jpg

WP_20170816_001.jpg

WP_20170815_005.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta plaża na Ciovo na końcu wyspy jest zajeprzyjemna... Tam nieźle się pokaleczyłem o skały... ale nic to, było pysznie... Najlepiej wspominam chyba Istrię i Umag... Jeździliśmy do Słowenii do Koper i dalej do Triestu i Wenecji... ech... Trzeba by to powtórzyć...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rovinij  jest bardziej urokliwe, moim zdaniem ( ISTRIA)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zakochałem się w Kamieniaku. Ta możliwość wyboru miejsca jest oszałamiająca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co powiecie o pomyśle wyjazdu na Chorwację w połowie października? Mam przymusowy urlop 12-24.10 i chcę na niego wyjechać samochodem. Mam znajomych w Trieście, ale nigdy nie byłem ani na Słowenii ani na północy Chorwacji. Czy ten termin jest skazany na porażkę czy tam też jest złota jesień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, mkl1 napisał:

Rovinij  jest bardziej urokliwe, moim zdaniem ( ISTRIA)

 

10 godzin temu, bart_us napisał:

A ja zakochałem się w Kamieniaku. Ta możliwość wyboru miejsca jest oszałamiająca.

 

Mogę się tylko zgodzić 👍. Z całego serca. Kamieniak do pływania i wodnego wypoczynku a Rovinij na spacery, kolacje i zakupy pamiątek. W końcu to tylko jakaś godzinka jazdy. 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Mogę się tylko zgodzić . Z całego serca. Kamieniak do pływania i wodnego wypoczynku a Rovinij na spacery, kolacje i zakupy pamiątek. W końcu to tylko jakaś godzinka jazdy.

Różnorodność miejsc do nurkowania jest wspaniała. No i można na desce popływać w bezpiecznych warunkach. A w teraz gdy kontakt z innymi jest nie wskazany to chyba nie ma lepszego miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się wybiera w tym roku ? Orientowaliście się jak wygląda aktualnie sytuacja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się wybieram, ale być może ze względów zdrowotnych będę musiał zrezygnować. Wiem, że trzeba mieć jakąś chorwacką aplikację na telefonie. Świeżych ozdrowieńców, zaszczepionych i małe dzieci wpuszczają, reszta musi mieć negatywny, aktualny wynik testu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rezerwacja zrobiona, teraz trzeba czekać w którą stronę pójdą wymogi dla przybyszy 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samochodem się wybierasz kiedy?

Też mam w planie w czerwcu i szukam info co tam wymagają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, satanic napisał(-a):

Samochodem się wybierasz kiedy?

Też mam w planie w czerwcu i szukam info co tam wymagają.

Ja autem koniec lipca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, satanic napisał(-a):

Też mam w planie w czerwcu i szukam info co tam wymagają.

 Na wjeździe

Zaświadczenie o szczepieniu , lub wynik testu nie starszy niz 24 godziny

To jeżeli zostajesz w Chorwacji, bo na przejazd to nic..

 

Powiem Ci więcej za jakieś 4 godziny, jak syn dojedzie na miejsce.

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, czekam.

A dzieci 13 i 17 lat, córkę zdążę zaszczepić, a syn test mu robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeszcze jakieś unijne paszporty mają być cyfrowe, może papierów nie trzeba będzie wozić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarli już do hotelu.

 Jest tak , jak pisałem porzednio.

 Zaświadczenie o szczepieniu, lub test.

Podczas przejazdu Słowacja, Węgry, Słowenia nic nie było potrzebne.

Uwaga na Czechy.

 Tam nawet jak jesteś zasczepiony wymagany aktualny test przy wjeździe, jak nie to kwarantanna... i nie ma tłumaczenia, że za 4 godziny opuścisz Republikę Czeską.

Dlatego wybrana została inna trasa -trochę bardziej trudna, ...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, mkl1 napisał(-a):

Dotarli już do hotelu.

 Jest tak , jak pisałem porzednio.

 Zaświadczenie o szczepieniu, lub test.

Podczas przejazdu Słowacja, Węgry, Słowenia nic nie było potrzebne.

Uwaga na Czechy.

 Tam nawet jak jesteś zasczepiony wymagany aktualny test przy wjeździe, jak nie to kwarantanna... i nie ma tłumaczenia, że za 4 godziny opuścisz Republikę Czeską.

Dlatego wybrana została inna trasa -trochę bardziej trudna, ...

Co to jest zaświadczenie o szczepieniu?

Ta karteczka o przyjęciu 2 dawek, czy jakiś inny papier?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ta karteczka. :)

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mkl1 napisał(-a):

Właśnie ta karteczka. :)

 

Super, to już mam 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.