Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
dawidowo

kierunek Chorwacja

Rekomendowane odpowiedzi

Miejcie koledzy na uwadze, że to nasze niby zaświadczenia to sobie można za granicami w d.... wsadzić, jak wczoraj czytałem na wyborczej, gdyż nie zawierają wszystkich wymaganych przez inne kraje danych. Dopiero może jak UE w czerwcu uzgodni wspólny wzór tego zaświadczenia to będzie łatwiej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 19.07.2020 o 08:54, Piter80 napisał(-a):

Panowie a jak wygląda podróż do Chorwacji samolotem?Dobry pomysł?Jeśli tak to na jakie lotnisko lecieć.Cel podróży leżakowo-plażowy.

Polecam lecieć do Dubrownika, zatrzymać się tam, pożyczyć autko i pojechać do Czarnogóry ( Budva, Kotor, Stari Bar) 

okolice Dubrownika Plaża Pasjaca

Chorwacja sama w sobie - wszystko piękne, ciężko naprawdę wybrać jeden czy dwa miejsca- najlepiej podróżować ( Plaża Divina) 

miasta Sibenik, Zadar, Trogir, Rovinj, Plitvicke Jeziora itp 

W dniu 19.07.2020 o 08:54, Piter80 napisał(-a):

 

 

W dniu 19.07.2020 o 08:54, Piter80 napisał(-a):

 

Edytowane przez dariusz chlastawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tofiks_th napisał(-a):

Miejcie koledzy na uwadze, że to nasze niby zaświadczenia to sobie można za granicami w d.... wsadzić, jak wczoraj czytałem na wyborczej, gdyż nie zawierają wszystkich wymaganych przez inne kraje danych. Dopiero może jak UE w czerwcu uzgodni wspólny wzór tego zaświadczenia to będzie łatwiej. 

Może masz rację, ale się sprawdziło w przypadku syna :)  Nikt na granicach a i na granicy chorwackiej nie zakwestionował tego "papierka" ????


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pozostaje się cieszyć, choć wolałbym nie doświadczać sytuacji, że jednak ten papierek to.... Dlatego też po raz kolejny w wakacje skierujemy się nad Bałtyk😁. Udanych i zdrowych wakacji wszystkim. 

Edytowane przez tofiks_th

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy macie jakies fajne sprawdzone miejscówki w Istri dla rodziny z małymi dziećmi ? Szukam kwatery na wyjazd w połowie lipca, najlepiej blisko morza i z łagodnym zejściem do wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rovinij i pobliska Villas Rubin

 byłem chyba ze 4 razy i OK


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna miejscówka, ale rozglądam się bardziej za apartamentem z kuchnią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Villas właśnie takowe są.

 Ponadto obok  pełno mieszkań na wynajem :) jako letniskowe, czy jak tam zwał...

https://www.google.pl/search?q=villas+rubin+apartments&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiux5Lclc7wAhXspIsKHWzjDIoQ_AUoAnoECAEQBA&biw=1421&bih=661#imgrc=aspgoCy-Hc86GM


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Muzzy napisał(-a):

Fajna miejscówka, ale rozglądam się bardziej za apartamentem z kuchnią.

Robiłem dwa razy przymiarki do Villas Rubin ale cena była co najmniej +30% w stosunku do apartamentu w pierwszej linii przy plaży.

W tym roku po raz pierwszy ryzykujemy hotel (nie apartament) i wybraliśmy Crystal Sunny Valamar. 

Kolega jedzie do Villas, to płaci więcej za sam domek co my za apartament rodzinny z wyżywieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Muzzy napisał(-a):

Koledzy macie jakies fajne sprawdzone miejscówki w Istri dla rodziny z małymi dziećmi ? Szukam kwatery na wyjazd w połowie lipca, najlepiej blisko morza i z łagodnym zejściem do wody.

 

Na Istrii nie kojarzę. Na samym południu Istrii (koło Premantury i na Kamenjaku) raczej same skały i błyskawiczne opadanie dna.

Taka długa plaża z bardzo łagodnym zejściem do wody jest na wyspie Krk w miejscowości Baska. Droga do pokonania podobna jak na Istrię a na wyspę prowadzi most, więc nie trzeba płynąć promem. Potem też długo utrzymywała się niewielka głębokość. Do tego piaszczyste dno (sama plaża jest piaszczysto-kamienista). Plaża jest długa i byliśmy na niej tylko raz, bo wolimy te ustronne i skaliste, a ta była mocno zatłoczona. Woda ma piękny, turkusowy kolor (na zdjęciach słabo to widać) i na plaży jest dużo turystycznych atrakcji.

Na żadne apartamenty nie mamy namiaru, bo mieszkaliśmy w miejscowości Vrbnik.

 

obraz.png.30a67ddf976481c3ad0f562d548a9b95.png

 

Jak byliśmy tam w 2013 roku, to tak to wtedy wyglądało:

 

DSC01695.thumb.JPG.364da45eaada6e0ae66ed71ffee7c28d.JPG

 

DSC01677.thumb.JPG.414c3d3a9377414e64bc3392d8a9fb2a.JPG

 

DSC01678.thumb.JPG.c2317ab7c39984a0fff33c5b585ac9e4.JPG

 

DSC01691.thumb.JPG.ef73e54700600702b88999f099f6eeb2.JPG

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Krk byłem dwa razy w Nijevicach fajna okolica jak i cała wyspa, plaża na Baśce rzeczywiście super. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak piaszczysta plaża to nie ma jak Omis.

Ale to dalej na południe.

 

Tam mam namiary na super apartamenty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ktos jechał z was teraz przez Węgry lub Słowenie ? Wybieram się pod Zadar w sobotę i słyszałem że są jakieś mega korki na granicy węgiersko/chorwackiej. Zastanawiam się czy nie nadłożyć trochę drogi i jechać przez Czechy-Austrie-Słowenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na granicy ze Słowenią pidobno jeszcze gorzej, szczególnie w weekendy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Muzzy napisał(-a):

Koledzy ktos jechał z was teraz przez Węgry lub Słowenie ? Wybieram się pod Zadar w sobotę i słyszałem że są jakieś mega korki na granicy węgiersko/chorwackiej. Zastanawiam się czy nie nadłożyć trochę drogi i jechać przez Czechy-Austrie-Słowenie.

 

Pomóc nie potrafię, ale chętnie przeczytam co wybrałeś i jak obecnie jest z tym czekaniem i sprawdzaniem paszportów COVIDowych na granicy, ponieważ sam jadę dwa tygodnie później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.07.2021 o 21:18, Muzzy napisał(-a):

OK dam znać

 

No i jak było po drodze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na drodze bez zadnych niespodzianek. Wjazd na Słowację i Węgry bez żadnej kontroli jak za starych dobrych czasów. Na granicy węgiersko-chorwackiej w Letenye zjechałem z autostrady na stare przejście oznaczone TIR i stałem tam może z 20min. Teraz już cieszę się słońcem i morzem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam Primosten, a szczególnie stare miasto, ostatnio mieliśmy miejscówkę dokładnie 28 kroków do plaży :) w tym roku będziemy tam trzeci raz, bardzo urokliwe miejsce. 


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Primosten jest fajny, obok plaży ffk  jest fajny duży opuszczony hotel - lubię  się po nim pokręcić od piwnicy po ostatnie piętro:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muzzy, czego Chorwaci wymagali/ sprawdzali na granicy?


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Polecam stronkę z kamerkami na przejściach. Inne ciekawe informacje też tam znajdziecie: https://m.hak.hr/kamera.asp?g=2

Wczoraj jeszcze była kamerka w Dubrava Križovljanska, ale dzisiaj coś nie ma.

Ja startuję za tydzień. Planuję do Spielfeld tanie tankowanie na Avanti i dalej do Dubravy lub na Cvetlin żeby nie płacić za winiety na Słowenii.



Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Pozdrowienia z Gradac. Jechaliśmy przez Czechy i Austrię - bez najmniejszych problemów. W Słowenii nocowaliśmy w Mariborze, mieliśmy problem z zakupem winiety do Słowenii więc podróżowaliśmy przez nią po drogach bezpłatnych (dla mnie na plus, przynajmniej trochę zwiedziliśmy). Do Chorwacji wiechalismy bez czekania i bez problemów. Na granicy okazywałem dowody osobiste i formularz "Enter Croatia" (wszyscy byliśmy już zaszczepieni i mieliśmy paszporty covidove, których skany były zapisane w tym formularzu). Koleżanka wjeżdżała kilka dni wcześniej i sprawdzali jej tylko dowód osobisty, nie pytali w ogóle o szczepienia). Na miejscu tylko obsługa hotelu chodzi w maseczkach i to nie zawsze, o covidzie przypominają nalepki na drzwiach i rozstawione gdzieniegdzie płyny do dezynfekcji. Ludzie zapomnieli tu o wirusie. Pierwszy raz jestem w Chorwacji więc nie powiem jak było kiedyś 😊

Pozdrowienia i życzę równie pięknej pogody jak nad Adriatykiem 😎

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jechał ktoś pociągiem, bo żona mnie namawia na wycieczkę dom - Kraków - Praga - Rijeka. W Krakowie nocleg, zwiedzanie, później Praga to samo i dalej do Rijeki wyjazd 17:00 na miejscu o 10:00 przedział z łóżkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.