Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
dawidowo

kierunek Chorwacja

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.07.2021 o 22:35, Piotoman napisał(-a):

Cześć, 

Pozdrowienia z Gradac. Jechaliśmy przez Czechy i Austrię - bez najmniejszych problemów. W Słowenii nocowaliśmy w Mariborze, mieliśmy problem z zakupem winiety do Słowenii więc podróżowaliśmy przez nią po drogach bezpłatnych (dla mnie na plus, przynajmniej trochę zwiedziliśmy). Do Chorwacji wiechalismy bez czekania i bez problemów. Na granicy okazywałem dowody osobiste i formularz "Enter Croatia" (wszyscy byliśmy już zaszczepieni i mieliśmy paszporty covidove, których skany były zapisane w tym formularzu). Koleżanka wjeżdżała kilka dni wcześniej i sprawdzali jej tylko dowód osobisty, nie pytali w ogóle o szczepienia). Na miejscu tylko obsługa hotelu chodzi w maseczkach i to nie zawsze, o covidzie przypominają nalepki na drzwiach i rozstawione gdzieniegdzie płyny do dezynfekcji. Ludzie zapomnieli tu o wirusie. Pierwszy raz jestem w Chorwacji więc nie powiem jak było kiedyś 😊

Pozdrowienia i życzę równie pięknej pogody jak nad Adriatykiem 😎

 

Formularz Enter Croatia dawałeś sam z siebie, czy prosili Cię o okazanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, sanik napisał(-a):

Formularz Enter Croatia dawałeś sam z siebie, czy prosili Cię o okazanie?

Jak podjechałem do budki na granicy, siedzący tam strażnik nic nie mówił, więc nie bardzo wiedząc co dać/pokazać, dałem mu formularz i dowody osobiste. Po chwili pokazał mi 4 palce (w samochodzie z tyłu mam przyciemnione szyby) więc domyślając się, że pyta ile osób wjeżdża, skinąłem głową na potwierdzenie. Oddał dokumenty a ja zapytałem czy to wszystko. Kiwnął głową, że tak. Trochę zwątpilem jak ruszył za mną radiowóz, ale po chwili mnie wyprzedził i pojechał gdzieś dalej 😊

PS. Wybraliśmy się na wycieczkę do Dubrownika (przejazd przez Bośnię i Hercegowinę), przed granicą zrobił się ok. godzinny korek. Pewnie żeby go rozładować uprościli procedurę - wyjmując dowody zobaczyłem tylko gest abym jechał. Wracając korka już nie było, sprawdzali dowody. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całej podróży do środkowej Dalmacji najgorsza trasa w PL, szczególnie remont A1 z tym paranoicznym pomiarem odcinkowym na 33 km.

Na granicach cisza i spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sanik napisał(-a):

Z całej podróży do środkowej Dalmacji najgorsza trasa w PL, szczególnie remont A1 z tym paranoicznym pomiarem odcinkowym na 33 km.

Na granicach cisza i spokój.

"Paranoiczny pomiar odcinkowy" jest w tym miejscu dlatego, że skretyniali polscy kierowcy gonili tam po 180 km/h, mając wszystkich i wszystko w du.pie, stanowiąc realne zagrożenie dla pracujących tam robotników... Dobrze, że dotarłeś na miejsce bezpiecznie...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, kiniol napisał(-a):

"Paranoiczny pomiar odcinkowy" jest w tym miejscu dlatego, że skretyniali polscy kierowcy gonili tam po 180 km/h, mając wszystkich i wszystko w du.pie, stanowiąc realne zagrożenie dla pracujących tam robotników... Dobrze, że dotarłeś na miejsce bezpiecznie...

Wiem po co to zrobiono i to miało sens wcześniej jak tam faktycznie były prowadzone prace. Teraz roboty są na sąsiedniej drodze, odseparowanej od tej po której idzie ruch.

Teraz to maszynka do zarabiania kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsza w całej podróży część drogi to Słowacja. 200km z małym hakiem i czas przejazdu 4,5 godz. Wjeżdżając na Węgry człowiek fizycznie czuje się starszy.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jeździłem przez Czechy na Brno, Mikulov... matko boska... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś sprawdzony nocleg w okolicach Zadaru ? Najlepiej w pobliżu jakiejś wysepki, z plażami kamienistymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

Jesteśmy na etapie planowania wakacji i widzę, że z Wrocławia mozna dolecieć do Zadaru. Dobry to kierunek na wakacje? Nigdy nie byliśmy w Chorwacji i nie bardzo wiem jak się zabrać za to planowanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, osobiście już kilka razy byłem w Chorwacji i miło ja wspominam. Blisko, ciepło, widoki super. Na minus to dużo jest tam Polaków. unikaj sierpnia - tłumy, korki, mało miejsca na plażach. Szczególnie polecam południe: Dlamacja, Dubrownik, wyspy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, szymar napisał(-a):

Cześć. 

Jesteśmy na etapie planowania wakacji i widzę, że z Wrocławia mozna dolecieć do Zadaru. Dobry to kierunek na wakacje? Nigdy nie byliśmy w Chorwacji i nie bardzo wiem jak się zabrać za to planowanie. 

 

Pan sobie odwiedzi cro.pl akurat będą święta więc i czas na zapoznanie się z lekturą.

Nie ma za co. Samolot bym odpuścił, tylko samochód i zwiedzanie po drodze. Chyba że wybieracie opcję hotel i plaża ale to strata czasu.

Mały edit bo zapomniałem. Uważaj Pan z tą Chorwacją bo to cholerstwo wciąga jak bagno. Raz Pan pojedziesz i już przepadłeś, będziesz Pan wracać i wracać co roku. Nie mówię, że inne kraje Bałkanów nie są warte odwiedzenia bo byłem we wszystkich ale z tą Chorwacją jest coś nie tak.

Edytowane przez souls_hunter

Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Chorwacji jeździ się kilka razy bo jest blisko. Wycieczka samochodem do Grecji, Albanii czy na południe Włoch to już są pewne 2 dni a to jest już wtedy bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie !!!

Pytanie mam takie.

Jechał ktoś z Was na Chorwację z psem?

Pies musi być jakoś specjalnie szczepiony? Jakieś dokumenty itp...

Przejazd przez Czechy- Austrię-Słowenię no i Chorwacja docelowo.

Ktoś coś w ogóle sprawdza na granicy?

Byłem wiele razy ale pierwszy raz z pieskiem 

Pozdrawiam Paweł 

 

Edytowane przez Paweł Bury.
błędy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

A tak jeszcze dodam jako ciekawostkę 

Szukałem oferty na wakacje nad naszym morzem- apartament z klimą i parkingiem na 3 osoby to od 380zl do 450zl za dobę.

W Chorwacji to samo od 58€ do 80€ czyli 270 do 380zł.

Zaklepałem taki za 62€ czyli na dzień dzisiejszy 288zł doba

Morza, jego temperatury, pogody i całego klimatu nie porównuje nawet.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komplet szczepień wymaganych u nas mam, jest książeczka.

Czyli paszport.... bo czipowal go nie będę, wystarczy mu weterynarzy już.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Requirements with regard to the identification of dogs, cats and ferrets

Dogs, cats and ferrets prior to trading shall be identified with a microchip (transponder) or a clearly readable tattoo.

As of 3 July 2011, the transponder is the only valid manner of identifying dogs, cats and ferrets. The tattoo is accepted only if the animal was tattooed prior to 03 July 2011 and the tattoo is clearly legible.

 

Chyba nie unikniesz.

Edytowane przez bmalkow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.04.2022 o 20:14, maariusz napisał(-a):

Do Chorwacji jeździ się kilka razy bo jest blisko. Wycieczka samochodem do Grecji, Albanii czy na południe Włoch to już są pewne 2 dni a to jest już wtedy bez sensu.

Co z tego, że do Włoch trwa 2 dni? To bierze się nocleg po drodze, np. w Wiedniu, byłem samochodem w Chorwacji 2 razy /Orebić, Slano/. Na pewno jeszcze pojadę, byłem też w Czarnogórze a stamtąd to już rzut beretem do Albanii. Jeśli ktoś lubi jazdę samochodem /moja żona i dzieci lubią/ to najlepszy sposób na podróże. Można też samolotem i wypożyczyć coś na miejscu, ale czy będzie to taniej? Jak ktoś lubi plażę, hotele i baseny to też leci ot co.

W dniu 27.07.2020 o 22:09, souls_hunter napisał(-a):

Z tym Medjugorie to kolega pojechał. Połączenie Częstochowy z Gubałówką. Jeśli ktoś jest zagorzałym katolikiem to Medjugorie oferuje doskonałą rakiję.  Polecić jedynie można piękny widok z góry drogi krzyżowej. Ale tam z każdej góry jest piękny widok.

Mała korekta - jestem katolikiem i chcę tam pojechać. Gubałówka niekoniecznie, Jasna Góra jak najbardziej. Na tandetę i komercję nic nie poradzimy, ale zwiedzać trzeba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy może ma ktoś namiar na jakiś fajny dom z basenem ? Najlepiej cały do syspozycji i blisko plaży ? Chciałbym wyjechać mniej wiecej w połowie lipca. 

Mile widziane 5 - 6 sypialni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Muzzy napisał(-a):

Koledzy może ma ktoś namiar na jakiś fajny dom z basenem ? Najlepiej cały do syspozycji i blisko plaży ? Chciałbym wyjechać mniej wiecej w połowie lipca. 

Mile widziane 5 - 6 sypialni. 

 

Mam namiary na taki dom, ale do plaży trzeba trochę przejść. Jak coś zapraszam na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem nie dawno. Trzecia wyprawa chyba najlepsza, auto mało spaliło, wydałem mniej niż założony budżet. Udało się odwiedzić wioskę Medjugorie - uważam, że jeśli ktoś ma możliwość i jest katolikiem to warto je zobaczyć /nie kramiki z pamiątkami tylko wzgórze, na które pielpgrzymują setki ludzi kilka km pod górę często w 30 - 40 stopniowym upale/. Sama miejscówka w Chorwacji przepiękna, kameralne plaże - w zasadzie 6 razy byliśmy sami przez cały dzień. Patrząc na ceny noclegów nad morzem czy w polskich górach naprawdę nie żałuję wydanych pieniędzy i z pewnością zimą będę bardzo mocno rozważał powrót nawet w to samo miejsce. Nastawiam się, że będzie drożej /Euro/, ale przynajmniej wiem, że będzie pogoda i wspaniali miejscowi ludzie i gospodarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.07.2022 o 06:51, Matti napisał(-a):

Wróciłem nie dawno. Trzecia wyprawa chyba najlepsza, auto mało spaliło, wydałem mniej niż założony budżet. Udało się odwiedzić wioskę Medjugorie - uważam, że jeśli ktoś ma możliwość i jest katolikiem to warto je zobaczyć /nie kramiki z pamiątkami tylko wzgórze, na które pielpgrzymują setki ludzi kilka km pod górę często w 30 - 40 stopniowym upale/. Sama miejscówka w Chorwacji przepiękna, kameralne plaże - w zasadzie 6 razy byliśmy sami przez cały dzień. Patrząc na ceny noclegów nad morzem czy w polskich górach naprawdę nie żałuję wydanych pieniędzy i z pewnością zimą będę bardzo mocno rozważał powrót nawet w to samo miejsce. Nastawiam się, że będzie drożej /Euro/, ale przynajmniej wiem, że będzie pogoda i wspaniali miejscowi ludzie i gospodarze.

Dla ścisłości, Kościół dotąd nie uznał objawień w Medziugorie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wiem o tym - mój błąd, że nie napisałem....

W dniu 15.03.2017 o 22:20, Paweł Bury. napisał(-a):

W Trogirze byłem - moja już zarezerwowała te Ciovo przed chwilą przez Ettę ona z Bolca właśnie jest 

Byliśmy w Donji Seget to 3 km od Trogiru - miejsce tak magiczne i kameralne za razem, że są duże szanse wrócić tam za rok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem na przełomie czerwca i lipca w Baśka na KRK.

Takich tłumów to chyba jeszcze nie widziałem.

I bez zmian - w wielu knajpach tylko gotówka ☹️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.