Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pmwas

Pytania o stary zegarek

Rekomendowane odpowiedzi

Zupełnie przeoczyłem, że wrzuciłeś zdjęcie :)

Ładnie zachowany zegarek, myślę, że warto naprawić.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Na przywitanie wrzucam zegarek prawdopodobnie z okresu przedwojennego(tak zegarmistrz mówił). O marce słyszałem tyle, że to Amerykańska produkcja a mechanim przy współpracy szwajcarów. Nie wiem na ile to prawda. Przeleżał w czeluściach piwnicy spory kawał czasu. Niestety wskazówki się uszkodziły. Nie wiem czy coś warty, ale mało tutaj kieszonkowców. Uszkodzona koronka i lekka rdza na mechanizmie. Może ktoś potrafi coś więcej powiedzieć o tym i czy warto to naprawiać. Zegarmistrz chciał odkupić za 100 mówił że na części by miał. 

post-76038-0-23689700-1474391607_thumb.jpg

post-76038-0-86711300-1474391610_thumb.jpg

post-76038-0-66326800-1474391613_thumb.jpg

post-76038-0-88372300-1474391616_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grade: 257

Manufacturer: Elgin question.png

Manufacturer Location: Elgin, Illinois question.png

Movement Serial Number: 10502679 question.png

Grade: 257 question.png

Model: 6 question.png

Class: 92 question.png

Estimated Production Year: 1904 question.png

Run Quantity: 1,000 question.png

Total Production: 5,000 question.png

Size: 16s question.png

Jewels: 15j question.png

Movement Configuration: Hunting question.png

Movement Finish: Nickel question.png

Movement Setting: Pendant question.png

Plate: 3/4 Plate question.png

Barrel: Going question.png

Train: Quick question.png

Regulator: Moseley question.png

Adjusted: No question.png

Railroad Grade: No question.png

 

Zegarkow nie wyceniamy na forum, najprosciej wrzucic w ebay po numerze grade, btw. 5000 w sumie wyprodukowanych to jak na Elgin chyba malo.... Wskazowki mozna dokupic, brak bezela czy zdjety?

Edytowane przez RAF7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie - jako, że mało jest tych wersji werków Illinoisa - wersja dedykowana prezydentowi Lincolnowi - prosiłbym Was o wypowiedzenie się na temat "kunsztu" tego werku. Czy to jest wyższa klasa, czy ma jakieś ciekawostki w sobie czy to po prostu przyozdobiony zwykły  Illinois?

Co daje ten kamień na kole naciągowym? Bo do tej pory widziałem takie, ale w werkach po 23jewels, a nie w dzięwiętnastokamieniowcu.

Pozdrawiam Was

post-39976-0-53311100-1477769966_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy takowego nie rozbierałem, ale ciekawostek bym się nie spodziewał.

Zwykły mechanizm z wychwytem szwajcarskim, model płaski. 

Co niestety oznacza, ze ciężko dostać kopertę, bo musi być oryginalna.

 

Były trzy wersje płaskiego Illinois'a 17 kamieniowy Marquis Autocrat, 19 kamieniowy Lincoln i 21 kamieniowy Illini

Kamień w lożysku bębna wynika z faktu, że mechanizm posiada rozwiązanie 'motor barrel', które pozwala na "prawidłowe" ułożyskowanie pierwszego koła przekładni i teoretycznie poprawia dokładność chodu.

 

Oprócz tego były też inne Linclony, w rozmiarach 12, 16 i 18, wszystkie podobnie wykończone i podobnej klasy jak ten.

Bardzo dokładnie fabrycznie regulowane.

 

Jeszcze co do pierwszego pytania -  wiekszość dobrych amerykańców to po prostu lepiej wykończone zwyklejsze mechanizmy, choć akurat ten model był produkowany tylko w trzech, dobrych wersjach.

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek poniżej przyjechał ze Stanów, ale nigdzie nie znalazłem informacji o tej marce, był to prezent więc nie spodziewam się ordynarnego wyrobu z dalekiego wschodu.

Chodzi fajnie, powłoka nie zeszła od 10 ciu lat.

 

time.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóż..bezimienny kwarc jakich miliony wyprodukowano 

wartość sentymentalna a nie realna 

po prostu wskazywacz czasu no name

dzięki, rolexa się nie spodziewałem.. sprzedawać też nie zamierzałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DAMSKI ZŁOTY WALTHMANN

 

Zegarek odziedziczyłem niedawno. Otrzymałem go od mamy na zasadzie zrób z nim co będziesz uważał. Przed otrzymaniem go zegarek trafił do zaprzyjaźnionego zegarmistrza, zresztą ucznia mojego ojca (niestety ojciec od 15 lat nie żyje), który był jednym z cenionych zegarmistrzów w moim mieście. Konieczna była wymiana sprężyny. Obecnie zegarek sprawny.Nie wdałem się zawodowo w profesję zegarmistrzowską, ale na tyle posiadam orientację, że zdaję sobie sprawę z dość unikatowego egzemplarza. Próbowałem się w necie czegoś dowiedzieć więcej o tym modelu ale niestety wiedza pochowana jest w głowach kolekcjonerów i specjalistów a na stronach tylko szczątki informacji a co się tyczy tego modelu - praktycznie nic. Może ktoś potrafiłby coś powiedzieć w tym temacie. Zegarek to damski Walthman w złotej kopercie i takowej oryginalnej bransolecie. Prawdopodobnie dość stary. Minimum ma około 60 lat, ale usłyszałem również opinie zegarmistrza, że może być z przełomu ubiegłych wieków ... poniżej załączam fotki. Zapwne określenie wartości jest trudne bo wiele czynników na nią wpływa, zresztą nie planuję sprzedaży... Nie mam do niego pudełka, bo od nowości. czy też chwili gdy do nas trafił w domu go nie było.. Zegarek w chwili obdarowania wisiał na choince ;-)... jako bombka. W kopertę wprawiono tcztery kamienie. Dwa z nich to rubiny.. kolejne nie identyfikuję póki co... może brylancik ale pewności nie mam żadnej.
w dole kilka fotek:

01.jpg

 

03.jpg

 

02.jpg

 

Może ktoś coś więcej mi opowie o nim

Edytowane przez jadis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez zdjecia werka nic sie nie da 

na werku bedzie numer seryjny, po którym mozna dojsc do roku produkcji

ilosci kamieni itd...

Edytowane przez pmwas

If your watch is not ticking I will make it tock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich.

 

Jestem posiadaczem zegarka, dostałem je od swojego dziadka. Chciałbym się dowiedzieć mniej więcej który to rok produkcji, czy faktycznie jest ze złota i ogólnie jakie ważna informacje na temat tego zegarka

Jest to zegarek chyba kieszonkowy, który udało mi się otworzyć i zrobiłem kilka zdjęć, które ewentualnie mogą komuś pomóc w ustaleniu jakiś danych.

Proszę o jakąkolwiek pomoc lub wskazówkę gdzie mogę uzyskać odpowiedz .

Z góry dziękuje i pozdrawiam

 

post-96624-0-21041300-1489869353.jpg

post-96624-0-49780200-1489869353.jpg

post-96624-0-72366200-1489869353.jpg

post-96624-0-96901200-1489869353.jpg

post-96624-0-18513500-1489869354.jpg

Edytowane przez fromak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna pamiątka.,Gratulacje., Zegarek został wyprodukowany w 1919 roku przez firmę Hampden z Canten Ohio.,Koperta jest na 100% w całości z 14K złota i powstała w firmie Roy Watch Case Co na Brooklynie. Założycielem firmy był Augustin X Roy,,Zakład produkował wyłącznie koperty z 14K lub 18K złota bardzo solidne z charakterystycznym ręcznym grawerunkiem. Roy jako pierwszy w 1891 roku zastosował technikę reprodukcji fotografii wewnątrz dekla koperty (zegarek kieszonkowy w filmie Cast Away).,Piękna pamiątka po dziadku prawdziwe rękodzieło,sprzedaż takiego zegarka byłaby zbrodnią przeciwko ludzkości.,    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Chciałbym jeszcze dopytać czy często spotyka się Pan z takim modelem, a mianowicie czy posiadanie takiego modelu jest dużą rzadkością czy może są one dość powszechnie spotykane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mechanizm nie jest w żaden sposób wyjątkowy - zwykły średniej klasy amerykaniec. Koperta faktycznie ładna.

Razem tworzą bardzo dobrej klasy zegarek, choc nie jest rzadki.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co mam rozumieć pod określeniem - "zwykły średniej klasy amerykaniec". Mi to nic nie mówi, proszę , jeśli to możliwe o wyjaśnienie, kto mógł pozwolić sobie na jego zakup ( może jakieś porównanie do naszych czasów było by bardziej jasne). I to że nie jest rzadki? to znaczy, że widział Pan go już gdzieś wcześniej?  Ja  szukałem trochę w internecie i nie znalazłem takiego. Może nikt się nie ogłaszał ze go posiada. Chyba że zna pan jakieś strony gdzie można poczytać coś na jego temat. Jestem laikiem w tej dziedzinie i również nie wiem o co chodzi z mechanizmem, ze "nie jest w żaden sposób wyjątkowy".

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wejdz na ebaj i napisz Hampden size 12 pocket watch zobaczys ile tego jest 

twoj jest jak juz pisali z 1919-20 roku i natlukli tego 40000 sztuk

czyli nie jakis okaz specjalny.

co jes dobre to masz zlota kopere a nie pozlacana jak to w wiekszosci bywa .


If your watch is not ticking I will make it tock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie w żaden sposób wyjątkowy, zasadniczo oznacza, że to po prostu średniej klasy, dobry mechanizm. Dobry, ale dosc pospolity. Jak np eta 2804 w podstawowej wersji, porównując - w pewnym uproszczeniu - do dzisiejszych czasów.

 

Jesli chcesz krótko - piękny i dobry amerykański zegarek. Nie jest to wspaniały, rzadki okaz, po prostu porządny złoty zegarek z tamtego okresu.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wejdz na ebaj i napisz Hampden size 12 pocket watch zobaczys ile tego jest 

twoj jest jak juz pisali z 1919-20 roku i natlukli tego 40000 sztuk

czyli nie jakis okaz specjalny.

co jes dobre to masz zlota kopere a nie pozlacana jak to w wiekszosci bywa .

Wtam

Poszukałem tu i tam w internecie i  nie wydaje mi sie ze natłukli 40000 sztuk:

 

Wystarczy poniżej wpisać serial number moijego zegarka 3438113 i wyskoczy tabelka

 

http://www.nawcc-ch149.com/db_resch/Hampden_1230.html

 

 

Z tego co jest wyżej wynika ze jest ich 8500 szt a tego mojego modelu aż albo tylko 500 szt.

Oczywiście mogę się mylić, ale zawsze jest warto samemu poszukać informacji niz tylko pytać.

Zdania są podzielone na innych forach, czy jest on wyjątkowy, rzadki , pospolity czy normalny, najważniejsze ze dowiedziałem sie trochę o nim i na tym mi zależało

 

Dzięki za odpowiedzi, 

pozdrawiam :)

Edytowane przez fromak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie ja na zdjecu widzialem inny numer seryjny moja wina .


If your watch is not ticking I will make it tock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

 

 Taki Elgin wpadł mi ostatnio w ręce, proszę mi powiedzieć co to jest za zegarek, co to jest za mechanizm, w jakich zegarkach był ewentualnie jeszcze montowany? A sam zegarek z jakiego okresu pochodzi.

No i czy całkiem przypadkiem ktoś nie podsiada oryginalnego szkiełka do niego.

 

Będę wdzięczny za wszystkie informacje o zegarku.

post-96358-0-48666300-1496169413_thumb.jpg

post-96358-0-93098400-1496169433_thumb.jpg

post-96358-0-86094100-1496169447_thumb.jpg

post-96358-0-60863100-1496169457_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam taki zegarek elgina.Szukam o nim informacji wiem tyle co po numerze seryjnym ale brakuje mi żeby ktoś mi go tak jeszcze własnymi słowami opisał. 

:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedziec, bo to juz szwajcarski Elgin z okresu po wyburzeniu fabryki w USA...

Ładna maszyna :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie może tutaj żądam pytanie:
 

Pomoże mi ktoś obeznany - co to za szwajcarski werk jest?



Nie ma żadnej puncy. Tylko Swiss Made i 17 jewels...

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.