Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość maciejc2005

Mechanizm Minerva (?)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maciejc2005

Witam

Czy możliwym jest, że werk jak na zdjęciu, - napędzał zegarek m-ki Minerva. Zastanawia mnie brak wszelkich sygnatur, aczkolwiek jeśli się dobrze orientuję - takie rzeczy w zegarkach wojskowych chyba miały miejsce, aczkolwiek moja wiedza w tym temacie jest znikoma, więc chciał bym się poradzić kogoś, kto się na tym bardziej wyznaje ode mnie:).

 

Edit mod : Bez potrzeby temat zdublowany w dwóch wątkach....

 

 

 

 

 

 

 

ef4cdcaf436b50b5med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenia byly najczęsciej na dekielku .( wojskowe)

Przynależność do armii nie byla sygnowana na mechanizmie.

Sugeruję zapoznać się z tematem "Zegarki wojskowe".


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze pasek NATO  świadczy o wojskowym pochodzeniu zegarka ,.Oznaczenia wojskowe czasami można znaleźć na mechanizmach zegarków z reguły w takich modelach ,które byly produkowane wyłącznie na potrzeby armii,.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maciejc2005

Nie chodzi mi o pasek, - zasugerowałem się wiekiem zegarka, no i tym, że na werku nie ma właściwie żadnych napisów/sygnatur - wygląda wręcz spartańsko wg mnie.

Pytanie moje bardziej dotyczy tego, - czy jest to możliwe, żeby tak skromny mechanizm, mógł być w zegarku tej marki? Z góry założyłem, że chodzi o wojskowy rodowód, ze względu na jego wspomnianą mechaniczną "skromność" w wyglądzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wojskowych Minervach najczęściej można spotkać mechanizm Minerva 48, ewentualnie AS 1194.W obydwu przypadkach są to werki opisane i starannie wykończone. "Skromność w wyglądzie" nie świadczy o wojskowym przeznaczeniu zegarka.,Zegarki wojskowe miały zawsze stosowne opisy na deklach,mechanizmach.tarczach lub kopertach,.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werk może być sygnowany na plycie od strony tarczy...{również AS 1194]

IMG_0961.JPG


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maciejc2005

Tutaj zdjęcie tarczy:

f1767571ca07133emed.jpg

 

 

Dziwny jest napis na dole, w okolicy 6-stej....przynajmniej dla mnie.

 

 

Dekiel od strony zewnętrznej jest gładki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również nie ma nic wspólnego z MInervą. Mechanizm o kształcie płyt i mostków bardzo popularnym w latach 30-tych (przykładowo AS 302) , produkowany przez któregoś z Ebauches, a stosowany i modyfikowany przez wiele firm, ale o ile wiem nie przez Minervę. Natomiast tarcza moim zdaniem jest serwisowa, a koperta rzemieślnicza z lat 50-60tych, czyli zegarek to składanka - pasowanka.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne zdanie do Piotra, iż jest to prawdopodobnie składanka, a tarcza na pewno nie jest oryginalna (wtórnie malowana bądź serwisówka).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stylem przypomina te z 'samolotem' popularne w pasówkach.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maciejc2005

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi; - bardzo mi pomogły, aby trzymać się od tego z daleka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.