Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

s3pp

Moj pierwszy zegarek:)

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, ze to moj pierwszy post na forum pragne sie ze wszytkimi przywitac. Nazywam sie Sebastian, mam 24 lata i jestem z Olsztyna.

 

Od jakiegos czasu chodzi mi po glowie kupno zegarka. Zaczolem sie interesowac tematem, troche poczytalem, a obecnie, od okolo tygodnia jestem w fazie orientacji rynkowej:)

Jak to zwykle bywa ustalilem sobie gorny prog cenowy. Na poczatku bylo to 300zl, po jakims tygodni 400, a obecnie jest 500 i mam nadzieje ze wyzej juz nie pojdzie:)

Z zalozenia ma byc to chronograf. Zdaje sobie sprawe, ze oprocz zabawy na poczatku uzytkowania do niczego mi on nie posluzy, ale najzwyczajniej w swiecie zegarki tego typu mi sie podobaja. Model jaki sobie wybralem to Casio z serii Edifice, a dokladniej model 507D. Z czasem doszla do niego 516SP (z tarcza z wlokien weglowych), a obecnie jest jeszcze 514SP. Tak wiec do wyboru mialem trzy modele. Zobaczylem je na zywo no i niestety nie potrafilem sie zdecydowac. Umowielem sie ze sprzedawca, ze zajde do niego w przyszlym tygodniu bo nie chce kupowac czegos na sile, a nad taka decyzja musze sie zastanowic. No i tak bylo do wczoraj.

Po lekturze forum dochodze do wniosku, ze wydajac 500zl na zegarek moglbym sie pokusic o cos bardziej ambitniejszego niz Casio. Czy jest szansa ze za taka kwote kupie Seiko podobnej klasy jak modele, ktore wymienilem? Jesli ktos by mial ochote to bardzo prosze o porade bo naprawde stanolem w kropce. Co sadzicie o tych trzech modelach Casio. Czy sa warte swojej ceny czyli:

507D 399zl

516SP 499zl

514SP 499zl

 

Z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o te Casio to z tego co przedstawiłeś osobiście wybrałbym 507, ale...

po pierwsze to np na allegro bez problemu kupisz wszystkie wymienione przez Ciebie modele jakieś 100 zł taniej,

a po drugie i ważniejsze: jak widzisz to są zegarki dostępne za 300 zł, dobre i swojej ceny może i są warte, ale w sumie to zwykłe kwarcowe Casio, a za 500 zł kupisz już coś ciekawszego,

zaglądnij np.tu: http://www.importercorp.com/index.php?cPat...t=1a&page=3

http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic.php?t=9364

http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic....95&start=15

poszukaj na ebayu, po sklepach internetowych, przejrzyj ogłoszenia, a będziesz miał jeszcze większy mętlik w głowie niż teraz z tymi trzema modelami. :lol:


www.pajacyk.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze na allegro dostalbym kazdy model troche taniej, ale jakos nie ufam zakupowm internetowym chcociaz z drugiej strony nie raz z nich korzystalem. Zanim cos kupie wolalbym miec "to" w rekach, przyjzec sie i t d:)

 

Co do Casio to masz racje. 300zl za 507D to dobra cena, ale juz 500 za np: 516, ktora rozni sie tym, ze ma tarcze z wlokien weglowych i alarm to chyba juz troche za duzo. Nie wiem czemu, ale im dluzej "studiuje" forum tym bardziej nabieram przekonania, ze Casio to "tylko" Casio

Oferte sklepu, ktory podales juz przegladalem no i znalazlem co nie co. Zeby troche skonkretyzowac wyglad zegarka o jaki mi chodzi powrzucam pare linkow:

 

1. Seiko SNA657 Enforcer Alarm Chronograph Moim zdnaiem bardzo ladna stylistyda

http://www.importercorp.com/product_info.p...ff7d5b9b679a081

 

2. Seiko SNN031 Chronograph Sport

 

3. A tu cos innego niz chrono

http://www.allegro.pl/item166414941_elegan...udelko_gw_.html

 

Tak jak juz pisalem wolalbym uniknac zakupow internetowych jesli to bedzie mozliwe, ale z drugioej strony licze sie z tym, ze moge sporo przeplacic.

Niestety slyszalem, ze jesli chodzi o fizyczne sklepy typu Zibi, oferta jest bardzo uboga jesli chodzi o zegarki Seiko. Z Casio nie jest lepiej poniewaz nie mieli zadnego z wymienionych przeze mnie modeli.

I jeszcze jedno pytanie: czy sklep, ktory podales jest ze tak powiem pewniakiem, sprawdzony i t p?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze jedno pytanie: czy sklep, ktory podales jest ze tak powiem pewniakiem, sprawdzony i t p?

 

jeżeli chodzi o imortercorp to tak, a jeżeli o gold*top to tym bardziej tak. :lol:

Niestety możesz mieć duże problemy z obejrzeniem wybranych modeli Seiko w salonach sklepowych, gdyż namacalnie możesz w Polsce dostać tylko pewien standard, jak chcesz coś ciekawego to pozostaje tylko zakup internetowy.


www.pajacyk.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie w ostatecznosci imortercorp wchodzi w gre:)

Ale idac dalej w temat zaczolem zastanawiac sie nad jakims nurkiem. Przegladam wlasnie tematy no i np skz209 robi nie male wrazenie. Zapomnialem dodac, ze chcialbym zegarek na branzolecie, paski jakos do mnie nie przemawiaja, narazie :wink: Teraz tylko kwestia tego czy do 500zl dostane zegarek o jaki mi chodzi? W ostatecznosci zawsze mam Casio :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec poszedclem dalej za tematem i przejzalem zegarki dostepne na ebayu, zwlaszcza uzytkownika pokemonyu, o ktorym czytalem na forum. Niepowiem, zeciekawila mnie jego oferta. Porzadny zegarek czy to nurka czy chrono moge u niego dostac od 100 do 150$ w zaleznosci od modelu. Z tego co wyczytalem to koszt wysylki to 22$. Czy moze ktorys z uzytkownikow korzystal juz z jego uslug i wie jakie sa dodatkowe koszty typu clo? Bardzo prosze o opinie i rade. Z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No wiec poszedclem dalej za tematem i przejzalem zegarki dostepne na ebayu, zwlaszcza uzytkownika pokemonyu, o ktorym czytalem na forum. Niepowiem, zeciekawila mnie jego oferta. Porzadny zegarek czy to nurka czy chrono moge u niego dostac od 100 do 150$ w zaleznosci od modelu. Z tego co wyczytalem to koszt wysylki to 22$. Czy moze ktorys z uzytkownikow korzystal juz z jego uslug i wie jakie sa dodatkowe koszty typu clo? Bardzo prosze o opinie i rade. Z gory dzieki

 

Cło to wydatek kilku złotych. Poza tym do sumy podanej przez sprzedawcę dodaje się 22% vat, ale jako, że pokemon wpisuje sumy niższe od ceny zakupu więc także to nie powinno być jakimś większym problemem.

 

Pokemonyu to sprawdzony i rzetelny sprzedawca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale jako, że pokemon wpisuje sumy niższe od ceny zakupu więc także to nie powinno być jakimś większym problemem.

 

Pokemonyu to sprawdzony i rzetelny sprzedawca.

 

ale pod warunkiem, że nie dostaniesz z Izby Celnej pisma aby przesłać do nich wydruk z kwotą jaką zapłaciłeś. Wówczas może być mały kłopocik, bo doliczą od tego co im wyślesz.

 

A sprzedawca jak najbardziej OK.

 

A Casio to tylko Casio... zależy które :twisted:

 

pozdrawiam,

 

Peacemaker.


Panerai Luminor PAM 112---Maurice Lacroix Pontos Day&Date---G-Shock's

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ogolnie rzecz biorac jest troche z tym zachodu. No zobaczymy, mam jeszcze troche czasu wiec bede szukal chcociaz ceny pokemona kusza, aj kusza :wink:

 

edit: co do Casio to chyba nie jest tak zle. Wiadomo to nie Seiko, ale zegarki maja juz uznana marke na rynku i mysle ze jakos sie trzymaja:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jako, że pokemon wpisuje sumy niższe od ceny zakupu więc także to nie powinno być jakimś większym problemem.

 

Pokemonyu to sprawdzony i rzetelny sprzedawca.

 

ale pod warunkiem, że nie dostaniesz z Izby Celnej pisma aby przesłać do nich wydruk z kwotą jaką zapłaciłeś. Wówczas może być mały kłopocik, bo doliczą od tego co im wyślesz.

 

A sprzedawca jak najbardziej OK.

 

A Casio to tylko Casio... zależy które :twisted:

 

pozdrawiam,

 

Peacemaker.

 

 

Zawsze możesz poprosić, żeby wpisał dokładnie sumę, którą zapłaciłeś - bo standardowo bez żadnego proszenia wpisuje mniejszą sumę.

 

A tak na marginesie to nigdy nie słyszałem o żądaniu jakiegoś kwitu potwierdzającego zapłatę (a kilka zegaków zamówiłem już u pokemonyu), co oczywiście nie znaczy, że takie sytuacje nie miały miejsca :lol: (choć przy jednym zegarku za kilkadziesiąt czy sto kilkadziesiąt USD wydaje mi się mało prawdopodobne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monk mozesz mi powiedziec ile mniej wiecej czekales na przesylke oraz jakie byly orientacyjne koszta nie samego zegarka, ale transportu i t p Czyli powiedzmy ze zegarek biore za 150$ czyli okolo 450zl, 22% vatu czyli 100zl +...

 

Za sam zegarek w takim razie bedzie juz 550zl co przekracza nieco moj budzet, ale to moglbym zniesc:) Ale jak dojda jeszcze inne koszta typu sama przesylka i clo to juz bedzie dla mnie troche za duzo i bede musial zamawiac w importerze. Btw nie wiecie czy importer sprowadza zegarki na zamowienie, jak z cena, sporo sobie licza? Napisalem maila ale jakos podjaralem sie tematem i ciezko mi sie czeka :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :lol:

Gdyby Ci się chciało zajrzeć tutaj:

http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic....p=164854#164854

i tutaj:

http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic....+zegarki#157442

oraz

http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic....sc&start=15

Sądzę, że kilka informacji z przeprowadzonej tam dyskusji powinno co nieco dodać do tego co tutaj już zostało powiedziane.

"Zarażony" samurai-em przerobiłem niedawno ten temat na sobie, ale nie tylko ja.

Właśnie w zeszłym tygodniu odebrałem seiko SNM011 kupiony na e-bay u pokemonyu :lol: .

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewI...p;rd=1&rd=1

Nie ma istotnych zagrożeń dla transakcji na e-bay u sprawdzonych sprzedawców, tak jak zresztą na allegro również.

Wystarczy do ebay-a dysponować kartą którą akceptuje paypal i fru...

Chyba że znajdziesz się w grupie pechowców, która "wdepnie" w szkodę usługi przesyłowej, ale prawdopodobieństwo jest małe.

Jeżeli chcez posiadać zegarek z faktura sprzedaży, gwarancją na piśmie itp. to raczej jednak allegro lub sklepy internetowe.

I jeszcze jedno. Jak to bywa z zakupami - odrobina dystansu, spokoju w wyborze oraz np. odrobina szczęścia w licytacji i powinno być ok nawet w założonej kwocie 500 zł (+/- 10%).

pzdr


bagi_26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Monk mozesz mi powiedziec ile mniej wiecej czekales na przesylke oraz jakie byly orientacyjne koszta nie samego zegarka, ale transportu i t p Czyli powiedzmy ze zegarek biore za 150$ czyli okolo 450zl, 22% vatu czyli 100zl +...

 

Tak jak wyliczyłeś, przy zegarku za 150 usd, dodatkowe koszta /haracz dla państwa/ to max 100 pln, no i oczywiście musisz doliczyć 22 usd na transport. Taniej nowego SEIKO raczej nie kupisz.

 

I bez obawy, nie wymaga to większego zachodu - po zakupie płacisz pokemonyu za pośrednictwem paypal-a, czekasz jakieś 2 tygodnie, zegarek przywozi gość z poczty, płacisz mu vat z cłem i zegarek jest Twój :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po zakupie płacisz pokemonyu za pośrednictwem paypal-a, czekasz jakieś 2 tygodnie, zegarek przywozi gość z poczty, płacisz mu vat z cłem i zegarek jest Twój :lol:

 

albo jak było w moim przypadku - list z UC, fax, i dopiero przesyłka.

Innym znowu razem, paczka bezpośrednio do mych rąk, bez cła, podatku i innych ceregieli.

 

pzdr,

 

P.


Panerai Luminor PAM 112---Maurice Lacroix Pontos Day&Date---G-Shock's

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Wam za odpowiedzi. Dzis przypadkiem zlapalem kontakt w pracy no i do wtorku bede wiedzial co z zakupem. Mianowicie jest bardzo prawdopodobne, ze bede mial dostepne Seioko za 30-40% taniej niz sugeruje producent. Na bank mam tak przy Casio wiec zawsze zostaje kupienie 514SP czy 516SP za jakies 340zl :wink: Teraz musze tylko podjac konkretna decyzje jakie modele mnie interesuja. Znowu jest dylemat bo na maxa podobaja mi sie chrono np z serii 5 i daytona, ale jak zobaczylem pare nurkow to tez mis ie slabo zrobilo. Jednak marzeniem moim jest ktorys z serii Sportura. jesli dostal bym go za 700zl do pal licho budzet :wink:

Do tego skontaktowalem sie z Panem Tomaszem Dziedzicem ze sklepu importercomp i przeslala mi liste zegarkow, ktore za jakies 3 tygodnie beda dostepne w jego sklepie. Dla zainteresowanych wrzucam ja tutaj i sam zabieram sie za szukanie fotek tych modeli. Pozdrawiam

 

Sprawozdanie z zakup[ow bede zdawal nadal i pisal jak sie sprawa rozwija no i oczywioscie pochwale sie fotami jak tylko zakupie moje marzenie chyba ze bedzie to Casio, wtedy prosze o bana :D:D :wink:

 

 

 

Edit: zapomnialem wkleic ta liste :wink:

 

SGG470

SKX007

SKX009

SKX023K2

SKX031K2

SKX779

SKX779K3

SKXA49

SKZ223

SKZ227

SLT109P2

SNF266

SNK031

SNK339

SNK807K2

SNK809K2

SNKE01

SNM011

SNX809

SNXA14

SNZB39

SNZD45

SNZD69

SNZD71

SKXA53

SHC061

SNA453

SND561

SND623

SNX807

SKX007K2

 

Ja na pierwszy rzut wybralem te:

 

SKX007

SKX023K2

SKX031K2

SKXA49

SNZD71

SHC061

SNA453

SND623

SKX007K2

 

Zobaczymy jak z cena

 

EDIT2: dolozylem jeszcze te do listy zainteresowan:)

 

SNA777

SNA779

SND523P1 DAYTONA

SND 211

SKZ229

SKZ225

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nie wiem czemu, ale im dluzej "studiuje" forum tym bardziej nabieram przekonania, ze Casio to "tylko" Casio"

 

widzę, że kolega zaczyna ukierunkowywać się we właściwą stronę...

 

cos mi się wydaje, że skończy się na automatyku i za min 1000 pln...

 

 

 

 

 

Wiem, ze na allegro dostalbym kazdy model troche taniej, ale jakos nie ufam zakupowm internetowym chcociaz z drugiej strony nie raz z nich korzystalem. Zanim cos kupie wolalbym miec "to" w rekach, przyjzec sie i t d:)

 

Co do Casio to masz racje. 300zl za 507D to dobra cena, ale juz 500 za np: 516, ktora rozni sie tym, ze ma tarcze z wlokien weglowych i alarm to chyba juz troche za duzo. Nie wiem czemu, ale im dluzej "studiuje" forum tym bardziej nabieram przekonania, ze Casio to "tylko" Casio

Oferte sklepu, ktory podales juz przegladalem no i znalazlem co nie co. Zeby troche skonkretyzowac wyglad zegarka o jaki mi chodzi powrzucam pare linkow:

 

1. Seiko SNA657 Enforcer Alarm Chronograph Moim zdnaiem bardzo ladna stylistyda

http://www.importercorp.com/product_info.p...ff7d5b9b679a081

 

2. Seiko SNN031 Chronograph Sport

 

3. A tu cos innego niz chrono

http://www.allegro.pl/item166414941_elegan...udelko_gw_.html

 

Tak jak juz pisalem wolalbym uniknac zakupow internetowych jesli to bedzie mozliwe, ale z drugioej strony licze sie z tym, ze moge sporo przeplacic.

Niestety slyszalem, ze jesli chodzi o fizyczne sklepy typu Zibi, oferta jest bardzo uboga jesli chodzi o zegarki Seiko. Z Casio nie jest lepiej poniewaz nie mieli zadnego z wymienionych przeze mnie modeli.

I jeszcze jedno pytanie: czy sklep, ktory podales jest ze tak powiem pewniakiem, sprawdzony i t p?


It's not Your music
It's not Your clothes
It's not Your favourite colour
It's Your watch that tells most about who You are!
---------------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hehehe o Casio juz nawet nie mysle. Nie moglbym sobie w oczy spojrzec :wink: Dostalem odpowiedz od pana Tomasza no i zostalem mile zaskoczony bo bedzie mial w ofercie sporo modeli ktore mnie interesuja. Oto one oraz ceny:

SKX007 615
SKX023K2 539,99
SKX031K2 539,99
SKXA49 679,99
SNZD71 449,99
SHC061 799,99
SND623 449,99
SKX007K2 629,99

Problem w tym, ze 90% z nich mi sie podoba :oops: Straszna ochote mam na Czarnego Rycerza:)
Mozecie skomentowac jakos ceny, moim zdaniem sa bardzo ok, oraz pomoc w wyborze. Podoba mi sie seria 5, ale chyba z niej zrezygnuje na rzecz nurka ewentualnie chrono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SNZD71 na eBay to jakieś 100 $, całość operacji kupna SKX007K2 wyniosła mnie jakieś 350-360 zł (cena zegarka + koszty przesyłki, nie było cła i Vatu, sprzedawca: premierworld). Są dwa wyjścia - tani eBay i zegarek bez gwarancji, w dwa tygodnie, z niewielkim ryzykiem dodatkowych opłat celnych, bądź też kupno w importerze bez problemów, z długą gwarancją, ale za więcej. Obie opcje mają swoje plusy i munusy. Wybór jest tylko Twój :D


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o pieniadze to chyba jednak wole zaplacic ze 100-150zl wiecej i kupujac w Polsce i miec ta 3 letnia gwarancje. Ciezko teraz sie zdecydowac jesli chodzi o model. Od wczoraj je ogladam i ..... nic.

 

Smartwila mnie troche jedna sprawa. Mianowicie, otrzymalem informacje, ze zegarki z importera nie sa "100% japonczykami". Poza tym pakowane sa w firmowe pudelka, a nie orginalnie, w seiko.

Czy to, ze zegarek nie ma wybite "made in Japan" ma jakis wplyw na jego mechanizm czy samo wykonanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są tacy, którzy próbują udowodnić wyższość Seiko produkowanych w Japonii od składanych w Singapurze. Póki co efekt nie jest imponujący - kupę ludzi na Forum ma zegarki niejapońskie (włącznie ze mną) i nikt jeszcze nie narzekał na jakość wykonania. A pudełko? Nosisz zegarek nie pudełko :D Ważna jest 3-letnia gwarancja 8) Bo te 100-150 zł drożej to w zasadzie cena za serwis w Polsce i te trzy latka :D


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego 007 kupiłem u importera i jestem zadowolony, zapłaciłem co prawda wiecej niż na ibaju ale połakomiłem sie własnie na te trzy latka, poza tym, w razie czego łatwiej jest pojechać do Gorlic niż do Singapuru w celu egzekwowania swoich racji :twisted:

W kwestii japan vs niejapan to niesądzę aby były jakiekolwiek różnice (z wyjątkiem napisu na tarczy), Seiko jest zbyt poważną firmą aby do tego dopuścić (a w fabryce singapurskiej są produkowane również Seiko z tej wyższej półki). Zatem wybór należy do Ciebie :D


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak patrze na dostepnosc Seiko w Polsce to zalamac sie idzie. Wszedzie same klasyki, malo chrono, a o nurkach mzona zapomniec. Na dzien dzisiejszy z checia bym sie zdesydowal na ebay, ale bark karty skresla mnie na starcie.

Dzis jeszcze przejde sie po zegarmistrzach u siebie w miescie, moze cos znajde, moze da rade sprowadzic cos na zamowienie za rozsadne pieniadze. Jesli nie to nie pozostanie mi nic innego jak importer.

Zdziwilo mnie tylko, ze ogladajac zdjecia na importerze spora czesc byla japoncami, tu po kontakcie ze skl;epem slysze ze sa z Singapuru. To mnie troche zbilo z tropu :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie fotografują każdego sprowadzonego egzemplarza, i czasami może się zdarzyć, że zdjęcie jednego zegarka "obsługuje" inne (i od tego gdzie dany zegarek był made od tego zalezy zdjęcie, zresztą nie dziwię im się, tez by mi się nie chciało za każdym razem fotografować danej sztuki)


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe tez to rozumiem i tez by mi sie nie chcialo:)

 

A jak wyglada sprawa z seria "5" Seiko? Pytam bo znalazlem 2 automaty, ktore mi sie podobaja. Warto brac za te pieniadze czy raczej poczekac na dostawe za 3 tygodnie i modele, ktore podalem wczesniej?

 

Oto te dwa zegarki

 

http://www.importercorp.com/product_info.php?products_id=680

http://www.importercorp.com/product_info.php?products_id=627

 

A to chrono nad ktorym juz wczesniej sie zastanawialem

Seiko SNA779P1 100M Chrono Black Panzer

 

No i oczywiscie rycerz, tu w wresjii bialej

http://www.importercorp.com/product_info.php?products_id=582

 

 

Boze w zyciu nie myslalem, ze bede mial taki problem z kupnem zegarka, a raczej z wyborem. To przez to, ze trafilem na to forum :wink: Tak bym poszedl i kupil w piatek na spokojnie Casio i zyl bym w nieswiadomosci ze zaplacilem 500zl na "nijakosc" :wink: 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Piątki" są jak najbardziej ok, w kwestii mechanizmów nie ma różnicy. Zwróć jedynie uwagę, że "5" mają klasę wodoszczelności do 100 m, a np. Samurai lub SKX007 - 200 m. O ile to dla Ciebie ma znaczenie, gdyż w codziennym użytkowaniu raczej się tego nie wykorzystuje.


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.