Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

s3pp

Moj pierwszy zegarek:)

Rekomendowane odpowiedzi

100 a 200m nie ma dla mnie zadnego znaczenia. Jesli nurkuje to tylko z abc czyli max do 5m. Plywam na desce, ostatnio troche snowkaitu jesli warunki pozwalaja wiec 100m wystarczy. Podjolem mesko decyzje. Jesli nie dostane nc w Olsztynie to zamawiam albo SNA779 Balck Panzer albo SKXA47K1 w wersjii white. Tylko jedno pytanie czy rycerz white jest bialy czy bardziej bezowy bo na jednych fotach jest tak a na innych inaczej:)

Ceny podobne:chrono 699, rycerz 649. I tak jak widac w leb wziol moj budzet. Mialo byc 300, osotatnio 500, a bedzie 700:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poznałeś zatem na własnej skórze motto naszego Forum: "z chęcią pomożemy Ci przekroczyć budżet :twisted: "


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawym rozwiązaniem kwestii wydania sporej kwoty na zegarek może być opcja zakupu na raty.

 

Zastanawiam się obecnie nad zamówieniem u importera Tissota Le Locle. P.Tomasz poiformował mnie, że najprawdopodobniej wprowadzą system ratalny 0%-1%. W przypadku zegarka za 600zł, to jakieś 50 zeta na m-c, a odsetki wyniosą zaledwie 6zł :) Na to może sobie pozwolić nawet bezrobotny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poznałeś zatem na własnej skórze motto naszego Forum: "z chęcią pomożemy Ci przekroczyć budżet :twisted: "

 

hehehe no motto sie sprawdzilo :wink:

 

Dzis zrobilem wycieczke po zegarmistrzach i....PORAZKA :?

 

Nikt w Olsztynie nie prowadzi seiko, kompletnie nikt!!! Moga sprowadzic wybrany model na zamowienie, ale...no wlasnie, ceny to chyba z kosmosu wzieli. Przykladowo za bialego rycerza za ktorego w importerze zaplace 650zl, tytaj musial bym dac 850 :)

Do tego rozwalil mnie tekst jedengo zegarmistrza. Mowielm mu ze bylem juz zdecydowany na Casio, ale stwierdzilem ze za 500zl nie bede go bral i wole seiko po radach ludzi z forum, a on na to, ze jesli mialby wybierac to zdecydowanie wziol by Casio ze wzgledu na bardzo duza awaryjnosc seiko. Nie wchodzilem w dalsza dyskusje tylko podziekowalem i wyszedlem. Takze pozostaje importer. Jak tylko bede mial rycerza u siebie to wrzuce fotki. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, u naszych sklepach nie ma 90 % fajnych zegarków Seiko :? A te resztki, które są kosztują jak za woły :)


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, ale decyzja juz zapadla. Biore w importerze chyba ze trafie cos na allegro. Model? Napewno rycerz, jeszcze nei wiem czy bialy czy czarny, ale bedzie to rycerz. Ponawiam pytanie. Czy ktos widzial bialego rycerza na zywo? Czy tarcza jest bardziej biala czy bezowa bo na roznych fotach inaczej widac. Moze kto pisiada takiego w swojej kolekcji i wrzuci foty. Byl bym bardzo wdzieczny:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mala aktualizacja tematu. Moj Bialy Rycerz wlasnie do mnie jedzie. Zamowiony w importerze. Jutro juz bedzie takze wrzuce foto. Z tego co wiem to bedzie chyba pierwszy bialas na forum :wink: :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze, po analizach na ofrum doszedłeś do jedynego słusznego finału :twisted: Jak dojdzie - zdjęcia 8)


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje bo gdyby nie Wy kupilbym sobie zegarek komunijny, a tak zakochalem sie w nurkach i szczerze mowiac juz sie zastanawiam nad nastepnym. Juz teraz mialem ciezki wybor bo byl jeszcze dostepny fajny chrono tj: Blach Panzer. ZA dwa tygodnie bedzie dostawa w importerze no i trza sie bedzie nad samurajem zastanowic. Zdjecia tak jak juz pisalem wrzuce jak tylko przyjdzie zegarek no i skroce branzolete zeby zaprezentowac go na dloni:) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stalo sie. 20 godzin od zamowienia dotarl do mnie Bialy Rycerz. Co ja moge powiedziec, jest PIEKNY :):):lol: Bardzo ciezki, czuc go na reku, ech nie wiem co pisac bo jestem jeszcze w lekkim szoku :oops: Zaraz wybieram sie do znajomego zegarmistrza na skrocenie branzolety, o wieczorem wrzuce fotki.

Jest tylo jeden problem: Jak go nastawic?????? :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i stalo sie. 20 godzin od zamowienia dotarl do mnie Bialy Rycerz. Co ja moge powiedziec, jest PIEKNY :):):lol: Bardzo ciezki, czuc go na reku, ech nie wiem co pisac bo jestem jeszcze w lekkim szoku :oops: Zaraz wybieram sie do znajomego zegarmistrza na skrocenie branzolety, o wieczorem wrzuce fotki.

Jest tylo jeden problem: Jak go nastawic?????? :oops:

Gratuluję połowicznie i czekam na zdjęcia one dopiero pozwolą na pełne gratulejszyn :) a teraz :arrow: Nastawianie:

1. Odkręć koronkę (kręcąc w lewo, czyli do siebie).

2. Po odkręceniu lekko pociągnij ją do położenia pierwszego, teraz kręcąc w prawo ustawisz datę a w lewo dzień tygodnia.

3. Wyciągając koronkę do drugiego położenia ustawisz godzinę, pamiętaj, że nie masz hack-sekundy czyli nie ustawisz zegarka co do sekundy, musisz tak operować wskazówką minutową aby odpowiadała ona położeniem sekundnikowi (jeżeli minęło 30 sekund to wskazówka minutowa będzie na środku, pomiędzy indeksami minutowymi).

4. Wciskasz koronkę i ją zakręcasz.


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nastawić? Odkręcasz koronkę i wyciągasz do oporu (położenie nr 2) - tak nastawiasz wskazówki, wciskasz lekko koronkę (położenie nr 1) i nastawiasz datownik - kręcąc w jedną stronę zmieniasz datę dzienną, kręcąc w przeciwną - zmieniasz dzień tygodnia :lol:


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moj sikorek juz nastawiony. Dzis wrzuce zwykle zdjecia, a jutro jak bede w pracy zrobie sesyjke bo juz mam na nia pomysl i wyladuje w galerii:) Dziekuje jeszcze raz za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z gory przepraszam za opoznienie ze zdjeciami ale dzis w pracy nie miale wogole czasu takze fotki beda dopiero jutro wieczorem.

 

Zauwazylem jedna rzecz ktora szczerze mowiac zaczela mnie irytowac. Mianowicie dni tygodnia sa w dwoch jezykach:niemieckim i angielskim. Przez to dzien nie przechodzi z wtorku na srode, ale z angielskiego wtorku na niemiecki. Da sie cos z tym zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Z gory przepraszam za opoznienie ze zdjeciami ale dzis w pracy nie miale wogole czasu takze fotki beda dopiero jutro wieczorem.

 

Zauwazylem jedna rzecz ktora szczerze mowiac zaczela mnie irytowac. Mianowicie dni tygodnia sa w dwoch jezykach:niemieckim i angielskim. Przez to dzien nie przechodzi z wtorku na srode, ale z angielskiego wtorku na niemiecki. Da sie cos z tym zrobic?

 

To normalne jest, najpierw musi przeskoczyć z wtorku angielskiego na niemiecki a dopiero potem na środę angielską, trwa to ok 4h nie ma się czym martwić chyba, że nie chce przeskoczyć na srodę wogóle.


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Stanisław Czerny

fotki, fotki, fotki :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość smook

No to ja się pochwalę swoim pierwszym Seiko.

Po tym jak jakiś czas temu na imprezie firmowej "posiałem" zegarek gdzieś nad Zalewem Zegrzyńskim po pół roku bez zegarka na ręce w końcu coś kupiłem.

Zamiast Seiko miał być najpierw kwarc Timexa, później szukałem jakiegoś "rozsądniecenowego" Seiko Chronograph. W końcu doszedłem do wniosku, że skoro sporą część dnia z racji pracy spędzam przy komputerze, w którym zegarek i tak synchronizuje mi się z jakimś atomowym, w samochodzie ustawia mi się od RDSu, to chociaż na ręce nie musi być super dokładny i z tych trzech to on ma się nie bać wody... no to padło na Seiko 5 Sports. Nie musi być topowy - ważne, że mi się podoba.

 

post-0-0-98085200-1330646785.jpg

 

 

Fotka taka sobie, bo robiona "z ręki"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smook - podoba mi się Twój tok rozumowania :wink: Gratuluję zegarka.


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne! chyba nie ten temat ?? jest to dzial o zegarkach rosyjskich i radzieckich! a tu mowa o casio i seiko! jak ja zalozylem temat to odrazu go przeniesli!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.