Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

arturg80

Zegarek dla ojca na 60 urodziny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Koledzy pomóżcie - urodziny coraz bliżej a ja nadal nic konkretnego nie wybrałem. Szukam zegarka uniwersalnego (nie do koszuli) na bransolecie w rozmiarze min 40mm do 42mm (bez koronki), najlepiej automat z szafirem, zegarek na co dzień o czytelnej tarczy. Przeglądałem bazarek i w oko wpadł mi Orient Mako, moim zdaniem powinien się spodobać ale chętnie wysłucham Waszych propozycji - może jakieś Seiko lub Citizen? (powiedzmy zegarek do 1 tys..zł). Zegarek dla 'starszej' osoby więc raczej zegarek o stonowanym wyglądzie :) Z góry dziękuję za poświęcony czas.

Pozdrawiam

Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku mój ojczulek kończył 70-tkę , zamówiliśmy mu z bratem na spółkę Tissota Le Locle w firmie Doliński z okolicznościową grawerką od synów . Ojciec miał łzy w oczach a zegarek nie schodzi z ręki  :D

https://dolinski.pl/zegarki-tissot/zegarki-meskie/t-classic/le-locle-pl/tissot-le-locle-ref-t41.1.483.53.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mako to zegar za ok 500-600 zł. Masz tysiac to celuj w coś lepszego tak jak początkowo stwierdziłeś - z szafirem ;)

Tak w ogóle, dzisw USA premiera nowej wersji MAKO z szafirowym szkłem ;)

 

w tej cenie to

Orient SFD0F001W0

SEZ09004W0

 

albo w ostateczności Orient curator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego arturg80. Piszesz że przegladałes bazarek. Rozważ czy aby na pewno chciałbyś otrzymać na urodziny zegarek używany, no chyba że nówka sobie leży. 

Na urodziny i to któregoś z rodziców to raczej kwas z używką. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc kolejno:

- Tissot - świetny zegar ale cena ponad budżet, zegarek trochę za mały oraz raczej do koszuli niż do codziennego 'tyrania' :) - oczywiście moim zdaniem,

- podane niżej Orienty - również klasyczny wygląd, szukam czegoś bardziej 'sportowego', co do ceny - 1tys. to górna granica, kupię coś tańszego to będzie jeszcze na dobre whisky :)

- podany Orient Mako akurat jest nowy i podany został jako przykład - oczywiście w grę wchodzi tylko zakup nowego zegarka,

- Certina to chyba nie to czego szukam, co do mechanizmu nie upieram się, dopuszczam możliwość zakupu zegarjka kwarcowego :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem :) Dziękuję za propozycje, zapoznam się z nimi i coś wybiorę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na sześćdziesiątkę (a to już nie tak daleko) chciałbym klepsydrę. I spokój wiekuisty.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak po prawdzie, ja bym się zastanowił nad czymś takim na 60-te urodziny ojca. Zwłaszcza, jeżeli nie jest on maniakiem zegarkowym. Wprawdzie bez szafiru, ale za to klasycznie, ładnie, raczej niezawodnie i sporo poniżej budżetu.

DSC5699.jpg

DSC5683.jpg


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przyjemne te Orienty ze zdjęcia 1. I zapewne dlugo będą służyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak nie. autor pisał, że chce sportowy a nie klasyczny :rolleyes:

 

@ autor

jak chcesz wydac 1 k pln to koniecznie szafir !!!

 

@down

Reszta tez matter ale już wynika z całego topicu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za propozycje, jednak zegarki klasyczne odpadają, boje się że zostałby taki w pudełku.. A Bambino kiedyś trafi do mnie.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.