Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

TabaQ

Orient Bambino SER24004B0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie !

Jest to moja druga recenzja i mam nadzieję, że będzie o niebo lepsza niż pierwsza.

 

Od dwóch tygodni jestem posiadaczem Orienta Bambino SER24004B0 czyli przedmiotu niniejszej recenzji. Postaram się wam jak najobiektywniej i najdokładniej przedstawić ten czasomierz, a recenzja ta pomoże niezdecydowanym podjąć decyzję przy wyborze tego lub innego zegarka.

 

Marka Orient chyba większości z was obiła się o uszy, jest to jedna z wiodących firm japońskich, produkujących zegarki, firma znana już od lat 50.

 

Zegarek został zamówiony w dość popularnym sklepie internetowym dutyfreeisland, z wiadomych chyba powodów. Gwarancja jaką dostajemy, jest to gwarancja na 12 miesięcy.

0604411d51662902med.jpg

 

A więc rozpakowujemy!

Jak na ten sklep przystało, zegarek przyszedł bez pudełka, w firmowym woreczku, z kartą gwarancyjną i zawieszką.

3e720084d0f14ee3med.jpg

 

afd404a50a1f2938med.jpg

 

 

Pierwsze wrażenie? - Dość duży !

 

 

Koperta wykonana ze stali szlachetnej 316L o średnicy 40,5mm, bardzo fajnie układa się na nadgarstku. Boki koperty są szlifowane, przód z lunetą oraz powierzchnia między uszami polerowana na wysoki połysk.

Moje spostrzeżenie? Niezbyt fortunnie dobrany rozstaw uszu, 21 mm (do tej wielkości koperty pasuje w zasadzie idealnie), więc mamy mały wachlarz możliwości podczas wymiany paska, ponieważ standardowymi rozmiarami są 20mm oraz 22mm.

 

Nasze Bambino posiada wypukłe szkło mineralne, pozbawione jakiejkolwiek warstwy AR. Lubię ten kształt szkła, może przez to, że fascynuję się zegarkami vintage. W moim odczuciu właśnie przez to szkło, nasz Orient ma w sobie trochę klimatu vintage. Szkło przez swój kształt ten na pewno będzie bardziej narażone na zarysowania niż szkła płaskie.

Niestety jest też kolejny minus, na szkle bardzo mocno widać różnego typu 'maziaki' i 'palce', zapewne to również wina czarnej tarczy, ale być może przy zastosowaniu warstwy AR nie było by to tak uciążliwe.

Mimo wszystko w tym zegarku to mocna strona.

 

Tarcza w naszym Oriencie jest bardzo klasyczna, czarna z lekkim połyskiem. Indeksy w kolorze srebrnym nakładane, również logo producenta nakładane, dodatkowo informacje o rodzaju mechanizmu i jego symbolu, a także wodoszczelności, czyli już wiemy, że nie ma się co spodziewać, czegoś więcej niż 5ATM. Wskazówki bardzo fajnie komponują się z tarczą, srebrne, zwężające się na całej długości.

 

gallery_46829_2225_784151.jpg

 

 

Wałek z koronką posiada trzy pozycje, neutralna - zmiana daty - zmiana godziny. Bardzo precyzyjnie wskakuje na pozycje. Dużym plusem jest sygnowana koronka logiem producenta, w zasadzie, rzadko spotykany element w budżetowych zegarkach.

 

gallery_46829_2225_1045878.jpg

 

 

Na odwrocie zegarka jakby inaczej znajduje się stalowy dekiel w kształcie 'ściętego stożka', polerowany na wysoki połysk z delikatnymi grawerami, na których znajdziemy takie informacje jak: nazwę producenta, kraj produkcji, rodzaj mechanizmu oraz jego symbol, a także materiał z jakiego wykonana jest koperta.

 

gallery_46829_2225_766106.jpg

 

Wizualnie całość robi mocne wrażenie, nie mamy dziwnego wrażenia, ze coś mogłoby być inaczej, lepiej, a sam zegarek wcale nie wygląda na zegarek z tej półki cenowej.

 

Orient Bambino został wyposażony w automatyczny mechanizm 'in house' łożyskowany na 21 kamieniach. Brak stop sekundy oraz możliwości dokręcania. Bardzo duży plus za dokładność. Bohater recenzji przez tydzień zrobił +15 sekund, czyli bardzo dobry wynik, ale podobno Orienty znane są z dużej dokładności, wiec nie powinno to być dla nas zaskoczeniem.

Miałem sporo automatów, ale w Bambino rotor chodzi wyjątkowo głośno, głośniej niż w moim Oriencie Patelni.

 

Niestety pasek na którym przychodzi nasz zegarek moim zdaniem jest najsłabszym elementem. Czarna imitacja krokodyla o szerokości 21mm. Pasek jest sztywny, twardy i po tygodniu widać brzydkie pomarszczenia w miejscu jego zapinania.

gallery_46829_2225_1438428.jpg

 

Podsumujmy:

Za cenę mniej niż 500zł dostajemy dobrze wykonany czasomierz japońskiej firmy z tradycjami, która nie od dziś znajduje się na rynku. Myślę że zegarek jest n tyle uniwersalny, że można go nosić do koszuli jak i przy założeniu jakiegoś paska przełamującego 'ponurą czarną kolorystykę' dobrze sprawdzi się w codziennym użytkowaniu.

 

gallery_46829_2225_300672.jpg

 

Mam głęboką nadzieję, że nie zanudziłem Was tymi wypocinami i serdecznie dziękuję za poświęcony czas w jej przeczytanie.


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech Cię cieszy, a pasek.. jest najprostszy do wymiany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście zegarek się podoba bardzo. Jedynie dla siebie Ja bym wziął z tarczą bardziej vintage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie stać mnie na De Ville z foty poniżej za bardzo (miałbym jednak wyrzuty sumienia wobec rodziny, hehe ;) ), to chyba będę musiał pyknąć w końcu kiedyś Bambino, bo to świetny zegarek. Gratulacje!

$_1.JPG?set_id=880000500F


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Bambino w trochę innej kolorystyce (biała tarcza, złocona koperta, indeksy i wskazówki). Pasek oryginalny faktycznie masakra, ale zmieniłem na Hirscha Aristocrata 22mm. Całkiem dobrze się ułożył i zegarek jak najbardziej nadaje się do noszenia.

Orienty faktycznie są bardzo dokładne jak na automaty. Duży plus dla czasomierzy tej firmy.

 

Recenzja rzeczowa, wręcz czasami ascetyczna, ale czyta się dobrze bez przysypiania. Oby tak dalej.

Pozdrawiam Recenzenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się recenzja ,a zegarek jeszcze bardziej.Wprawdzie posiadam już Orienta w pozłacanej kopercie i na bransolecie to chyba dzięki koledze TabaQ zakupię ten zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Pasek oryginalny faktycznie masakra, ale zmieniłem na Hirscha Aristocrata 22mm. ...

 

Jaki kolor tego paska wziąłeś? Ja planuję założyć jakiś brązik, widziałem już kilka zdjęć na podobnych paskach i powiem szczerze - korci mnie !


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego brąz może pasować. Ja mam złotą kopertę i białą tarczę. Założyłem brązowy, ale wróciłem do czarnego. IMO lepiej pasuje.

Jak dostanę Bambino z szarą tarczą, to założę brązowy.... albo niebieski, bo też posiadam. Klamerki motylkowe zakupiłem tu na bazarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za recenzję i gratuluję bardzo fajnego zegarka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło piszesz, że to "nasz Orient", znaczy, że dasz ponosić:)

 

Recenzja fajna, gratuluję zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny zegarek i recenzja, po której ostatecznie przekonałem sie do orientów.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idealny zegarek, własnie sie rozgladam z jakims eleganckim zegarkiem i kto wie moze padnie wlasnie na bambino :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świetny klasyk i świetna recenzja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bambino w tym przedziale cenowym to super wybór a orient to orient i mechanicznie nie można mu za wiele zarzucić. Recenzja fajna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem na żywo, ale kiedyś chętnie przygarnę jakiegoś czarnucha :) Będę miał porównanie do Le Locle. Recka fajna. Wirtualnie zegarek mi się widzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna recenzja. Ciekawe jak zegarek prezentuje się w realu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę na ceny Bambino i nigdzie nie widzę go w cenie poniżej 500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do Twojego pierwszego pytania, to powiem szczerze, że dlatego u mnie jest już sporo czasu bo w rzeczywistości wygląda lepiej niż na zdjęciach, a tylko takie zegarki u mnie zostają :)

 

Poniżej 500zł? Hmmm dolar poszedł mocno w górę, więc może być ciężko, ja za swojego dałem ok. 430zł, ale to jak dolar stał mocno poniżej 4zł:

http://www.dutyfreeislandshop.com/catalogsearch/result/?q=Bambino

 

Warto obserwować ten sklep, co jakiś czas uzupełniają zapasy. I proponuję się zainteresować tym ostatnim modelem póki jest bo w rzeczywistości wygląda jak milion dolców:


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powiem szczerze,że szukam zupełnie innego zegarka. Ale temu Bambino przyglądam się coraz uważniej i gdyby ta cena oscylowała w granicach tych pięciu stówek to myślę,że skusiłbym się na niego.

Z brązowym paskiem,takim jasnym, myślę że wyglądałby o niebo lepiej niż z oryginalnym.

pozdr.

R/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojemu założyłem brązowy ciemny i wygląda świetnie :)

Fakt oryginalny pasek jest słaby wizualnie jak i jakościowo, jest twardy, szybko powstają mikropęknięcia tegoż 'lakieru'.

 

Mój po zmianie paska wygląda tak:

 

gallery_46829_2225_236524.jpg

 

i na rąsi:

 

gallery_46829_2225_160890.jpg


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.