Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mariusz Borowiec

Regulowanie mechanizmu

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za ciekawy wątek i proponuję Panu Administratorowi, żeby go przypiąć do głównego forum.


- ireo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś co odkładać na noc w różnych pozycjach aby skorygować odchyłke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie, chciałem żeby się dobrze dotarł, w najbliższym czasie się za to zabiorę, ale najpierw oddam na zbadanie odchylek na wibrografie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie należy wierzyć we wszystko co mówi wikipedia -chronometry da się znaleźć już za około 2 tysiące złotych, a wyregulować zegarek dokładniej da się nawet znacznie tańszy czasem.

 

Dane które podałem z wikipedii  podaje także COSC czyli instytucja która wydaje certyfikat Chronometru. Oczywiście tak jak napisałem już powyżej te zegarki potrafią o wiele dokładniej pracować. Tak samo jak tanie zegarki pokroju Seiko czy Orienty za 500pln też potrafią się zmieścić w dokładności +-5s albo i wiele lepszej. Moje seiko ustawiałem ostatni raz w kwietniu, i teraz ma +5s, ale to wynika z pewnych jego właściwości  :) I tak jak radzono powyżej zaobserwuj jak się Twój zegarek zachowuje przy różnych pozycjach leżakowania, to Ci być może dużo pomoże i będziesz o wiele bardziej zadowolony z zegarka gdy odkryjesz jak zrobić żeby Twój zegarek pracował z najwyższą możliwą precyzją  ^_^

Mógłbyś podać które to zegarki za 2tyś mają certyfikat chronometru? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walker06, dlaczego uważasz, że ustawianie czasu gorzej wpływa na niezakręcaną koronkę niż zakręcaną? Jest jakaś różnca?

Im częściej wyciągasz koronkę i nią kręcisz tym szybciej wyrabiasz, wycierasz uszczelkę. Wszystko się zużywa jak dużo pracuje:)A dokręcaną koronkę dodatkowo dociskasz na gwincie jak taką śrubkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.