Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Mariusz Borowiec

Regulowanie mechanizmu

Recommended Posts

Dziękuję za ciekawy wątek i proponuję Panu Administratorowi, żeby go przypiąć do głównego forum.

- ireo

A próbowałeś co odkładać na noc w różnych pozycjach aby skorygować odchyłke?

Jeszcze nie, chciałem żeby się dobrze dotarł, w najbliższym czasie się za to zabiorę, ale najpierw oddam na zbadanie odchylek na wibrografie :-)

Dlatego nie należy wierzyć we wszystko co mówi wikipedia -chronometry da się znaleźć już za około 2 tysiące złotych, a wyregulować zegarek dokładniej da się nawet znacznie tańszy czasem.

Dane które podałem z wikipedii  podaje także COSC czyli instytucja która wydaje certyfikat Chronometru. Oczywiście tak jak napisałem już powyżej te zegarki potrafią o wiele dokładniej pracować. Tak samo jak tanie zegarki pokroju Seiko czy Orienty za 500pln też potrafią się zmieścić w dokładności +-5s albo i wiele lepszej. Moje seiko ustawiałem ostatni raz w kwietniu, i teraz ma +5s, ale to wynika z pewnych jego właściwości  :) I tak jak radzono powyżej zaobserwuj jak się Twój zegarek zachowuje przy różnych pozycjach leżakowania, to Ci być może dużo pomoże i będziesz o wiele bardziej zadowolony z zegarka gdy odkryjesz jak zrobić żeby Twój zegarek pracował z najwyższą możliwą precyzją  ^_^

Mógłbyś podać które to zegarki za 2tyś mają certyfikat chronometru? 

Walker06, dlaczego uważasz, że ustawianie czasu gorzej wpływa na niezakręcaną koronkę niż zakręcaną? Jest jakaś różnca?

Im częściej wyciągasz koronkę i nią kręcisz tym szybciej wyrabiasz, wycierasz uszczelkę. Wszystko się zużywa jak dużo pracuje:)A dokręcaną koronkę dodatkowo dociskasz na gwincie jak taką śrubkę.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.