Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

stolipl

Luźna wskazówka minutowa - Nautec automat.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem ze swoim nauteciem z mechanizmem seagull ty2846. Mianowicie wskazówka minutowa jest luźna i się obraca za każdym ruchem nadgarstka. Np ustawiłem na godzinę 12:15 ruszyłem ręką i mam nagle 12:20 bądź 12:10. Nie wiem czy luz występuje na zębatkach czy luźno jest osadzona wskazówka. Zegarek kupiłem przez internet całkowicie sprawny, więc obstawiam że to wina Poczty Polskiej. Sam zegarek był bardzo starannie zabezpieczony.

 

Z tego co zauważyłem wszystko działa dopiero po parunastu godzinach albo po zmianie daty po dniu, już mogę nim obracać i nie obraca się luźno wskazówka, ale jak chce ustawić czas to luźna od razu staje się wskazówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz trochę orientacji w naprawie zegarków i jakieś narzędzia w domu, możesz spróbować użyć tzw. '' Klubki ''  / imadełka ręcznego, żeby zmniejszyć otwór wskazówki - tak, żeby z oporem nakładała się na oś minutową - '' siedziała ciasno '' 

 

w większości przypadków jeśli chodzi zarówno o zegarki kwarcowe jak i mechaniczne, rzecz sprowadza się do tego że otwór we wskazówce jest nieproporcjonalny w stosunku do osi / czopa na które dana wskazówka przychodzi ...


SEIKO 7A28-7039 / SEIKO 7A28-701A / SEIKO 7A28-7010 / - SPEEDMASTERS  / SEIKO 7A48 - MOONPHASE / SEIKO TUNA SBBN017 / SEIKO SARB047 6R15 / SEIKO AEROMASTER 5H23 / i jeszcze kilka innych ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem do znajomego który stwierdził poluzowane jakieś śrubki czy coś pod tarczą która powoduje że wskazówka jest luźna, niestety narzędzi nie miał to mi nie zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.