Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość awi

Dzieki za link!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"To z pewnością jeden z kluczowych aspektów, dzięki któremu zegarki oferowane przez Rolexa uchodzą za lepsze, niż są w rzeczywistości."

 

W sumie dziwne podsumowanie biorac pod uwage wczesniejsze wywody :wacko:

Jakosc uzytych materialow, opatentowane technologie na najwyzszym poziomie, trwalosc i dokladnosc samych mechanizmow a co za tym idzie statystyki mowia same za siebie i nie trzeba lubic marki, aby moc stwierdzic, iz w stosunku do konkurencji z podobnej polki cenowej nie miec jej pod tym wzgledem wiele do zarzucenia oprocz stereotypow :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

@Mariusz - zgadzam się tobą.

Dla mnie to troche za mało, podpierając się większości marketingiem.

Rolex ma swoje sukcesy i owszem są pewne marki, które mają wyższe uznania mechanizmu, bardziej wyrafinowane i ozdobnione, ale na końcu...to nie jest celem tej marki i użytkownika kupujący Rolexa. Tym samym, sam marketing, nie może tłumaczyć taki wzrost. Rolex ma sukces i częścią jest także Marketing (jak u każdej firmy) ale, te przez ciebie opisane walory, mają, jak dla mnie, większy udział w tej całej układance. Liczba chętnych i kupujących pokazuje że produkt jest dobry. Nawet powiedział bym że w pakiecie (technicznych aspektów, wytrzymałości jak i trymającą wartość) ciężko jest znaleść coś podobnego.

 

Czy PP Nautilus jest wart PLN 100k? Moim zdaniem nie. Tu też marketing gra rolę, nawet w postaci wysokich cen...ale to tylko moja opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie statystyki kolego Artme ? Masz jakieś dane porównawcze dotyczące niezawodności czy trwałości  ???

Chętnie poczytam , to by były rzeczywiste argumenty a nie stereotypy tylko rozpowszechniane przez fanów (łykających  bez refleksji marketingową papkę ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda , że Rolek to marketing głównie jest trudna dla prawdziwego fana . To rozumiem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak kolego LMed - Panerai przeciez tez ociekaja reklamami, ambasadorami marki na stronie i sa obecne w postaci np. swoich logotypow wszedzie dookola wszelakich imprez i wydarzen - pewnie tylko dlatego tak dobrze sie sprzedaja a nie ze wzgledu na np. historie czy jakosc wykonania - sami fanatycy i fanboje.

 

ps

a co do danych, to pewnie wydluzenie gwarancji do 5 lat i czasu serwisowania do 10 chlopaki w Rolku zle policzyli i maja kiepskie dane, bo przeciez to awaryjne jak i inne zegarki sa - pewnie na tym poplyna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie firmy mają świetny marketing bez dwóch zdań . To daje wymierne efekty .

Co ze statystykami o których wspominałeś wcześniej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie @niconowi skonczy embargo to sie dowiemy, ktore pol dnia dluzsze ;-)))

 

W tym artykule zaintrygowala mnie ta pierwsza kobieta, ktora swoja stopa dotknela dna oceanu, musze to (nomen omen) zglebic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam rowniez w glowie statystyk co do awaryjnosci japonskich samochodow, ale jako czlowiek choc troche czytajacy i wiedzacy mam swiadomosc i wiedze o tym, ze japonskie auta sa najmniej awaryjnymi samochodami na swiecie - ale pewnie jestem naiwny albo jakims fanbojem marek japonskich...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle , zamiast rzeczywistych argumentów " gadka na okrągło " .

Ale prawdziwe uczucie zwykle trudno uzasadnić racjonalnie  ( próbuję Cię zrozumieć ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex nie wydłużył gwarancji z 3 do 5 lat. Wcześniej były 2 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny ten artykuł, podwzględem marketingowym jest zrealizowany naprawdę dobrze. Treść potrafi zainteresować odbiorcę i pokrywa się z faktami. Wprawdzie osiągnięcia marki odnośnie jakości zegarków zostały pominięte, ale to zabieg celowy, bo nie o to w tym tkście chodziło. Sam jestem marketingowcem i ewidentnie można dostrzec, że te działania były po coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle , zamiast rzeczywistych argumentów " gadka na okrągło " .

Ale prawdziwe uczucie zwykle trudno uzasadnić racjonalnie  ( próbuję Cię zrozumieć ) .

Ale czego Ty chcesz - linka do statystyk? To by Cie przekonalo? Nie sadze.

Jak Rolex podchodzi do swojego produktu bylo juz wiele razy opisywane i walkowane. Caly czas ulepsza i udoskonala swoje wyroby. Pracuje nad jeszcze wieksza wytrzymaloscia, trwaloscia i dokladnoscia oraz nad tym, aby ich zegarki byly lepsze od konkurencji i to im sie jakos udaje. Oczywiscie mozesz sadzic, ze sa zbyt drogie i za duzo tam reklamy i marketingu, ale i ze konkurencja ma lepsze, tylko pokaz mi choc jeden przyklad nurka lepszego od np. Suba za ta sama cene, ktory to bije go pod wzgledem wykonania, trwalosci, dokladnosci, uniwersalnosci i jeszcze posiada swoj wlasny werk mechaniczny - teraz ja chetnie poslucham :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Prawda , że Rolek to marketing głównie jest trudna dla prawdziwego fana . To rozumiem .

 

 

Obie firmy mają świetny marketing bez dwóch zdań . To daje wymierne efekty .

Co ze statystykami o których wspominałeś wcześniej ?

 

Co oznacza "głównie marketing"?....reszta to lipa? za drogie? Ślepi kupcy? Mogliby mieć np. 1 1/2 Omegę za to? 

PP uznane ogólne jako "high-end"....czy według ciebie PLN 100k - 120k za Nautilus to odpowiednia cena? 

 

Prestiż marki jest jednym z kryteriów dla jednej osoby....historia i osiągi dla drugiej.....wszystkie cechy razem dla trzeciej. 

 

 

Ja się cieszę zegarkami marki Rolex. Jestem fanem, lubie ich marketing, lubie ich mechanizm, lubie ich serwis, lubie ich wygląd, lubie jak trzymają swoją wartość, lubie ich historie i dużo więcej...

 

Lubie Panerai? Tak...ale mi nie pasują - nad czym trochę ubolewam.

Lubie PP? Tak...ale te modele które mi się podobają, są zbyt kosztowne, na razie - moim zdaniem. 

Lubie AP? Tak...ale nie są dla mnie

Lubie Omegę? Tak...ale jakoś mi nie chwycił na tyle abym się zdecydował na kupno. 

Lubie wszystkie zegarki Rolex? Nie....dlatego mam tylko pewne modele / ref, które mi się podobają i mi leżą. 

Lubie Rolex Deepsea? Tak.....ale nie kupuję bo jest na mój nadgarstek za duży

 

Lubie też, jak na czymś - obojętnie na czym - nie za bardzo tracę. Fajny boczny efekt. 

 

Człowiek nie zawsze kupuje samą funkcjonalność...tylko jeszcze różnych innych czynników wokół tego. I to dotyczy wszystko, od ubrań do samochodu...i nawet zegarków  ;)

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andreas + 1 punkt za wypowiedż :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Artme link do statystyk pozwalających określić parametry niezawodnościowe mechanizmu Rolka i porównanie do innych mechanizmów (również statystyczne ) wykazujące jego wyższośc, zamknąłby mi usta .

Kolego Awi możesz lubić Rolka , naprawdę mi to nie przeszkadza . Marketing mają świetny , jak widzę tu się zgadzamy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega LMed też lubi marketing tylko w wykonaniu IWC ;)

Tam ściemniają jeszcze lepiej (patrz Ety w nurkach i Inge) a cenowo Rolex.

Wszyscy przecież wiemy, że żadne dane o awaryjności nigdy światła dziennego nie ujrzą którejkolwiek firmy miałyby dotyczyć.

Rolex to baaardzo solidne, dokładne, wygodne i trzymające cenę zegary z własnymi werkami. Mi to wystarczy. Jak narazie nie znalazłem innej firmy która łączy te wszystkie aspekty i chyba już przestałem szukać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słusznie , słusznie kolego Bartek79 . Tylko to nie ja zacząłem powoływać się na statystyki .

A jeśli danych statystycznych nie ma , to właściwie wyższość mechanizmu Rolka nawet nad zwykłą  ( parchatą , jak ktoś zgrabnie określił ) Etą , jest tym bardziej oczywista im wyższy poziom rolkoholizmu osiągnął dany osobnik .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, pozostaje nam bazowanie na opiniach użytkowników (a Ci posiadający Rolexa Omegę czy zegar na Ecie w przytłaczającej większości są zadowoleni :) ) i wracamy do punktu wyjścia. Aspekt werków możemy rozpatrywać tylko w aspekcie in-house czy nie, poziom wykończenia, komplikacje (ew.dokładność odmierzania czasu),  w korelacji do ceny zegara. Wówczas ma to jako taki sens bo to dane dostępne dla wszystkich i raczej nie podlegają dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon w
      Witam wszystkich. Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego zegarka. 




    • Przez alex_k
      Sprzedam:
       
      Rolex Explorer II ref. 226570 black dial
       
      Zegarek kupiony przeze mnie w salonie W. Kruk 7/10/2022 roku. Zegarek noszony wyjątkowo sporadycznie, nie częściej niż 1-2 razy w miesiącu. Nie widzę na nim właściwie śladów użytkowania, ale jeśli są to minimalne - być może ktoś bardziej dokładny przy oględzinach coś znajdzie. W skali forumowej oceniłbym 9/10.  Zdjęcia są nieobrabiane poza usunięciem numeru seryjnego, część zdjęć robiona w 50MP i na zbliżeniu widać trochę pojedynczych drobinek kurzu, na żywo ich nie dostrzegłem. W razie potrzeby podeślę więcej zdjęć na maila.
       
      Odbiór osobisty Śląsk, Małopolska. 
       
      Pełny zestaw z dowodem zakupu, jak na załączonych zdjęciach. 
       
      Cena 46 500  44 500 zł.

















    • Przez Lewy91
      Dzień dobry,
       
      Jak w tytule, kupię nowe Pepsi na oyster , może być w stanie Like New. Rozważę również Sprite na oyster. 
    • Przez Feymozim
      Ostatnio miałem przyjemność naprawiania Junghansa z lat 60 z systemem nastawczym chybotki. 
      Zegarek był w ciężkim w stanie ale pomimo tego że w ogóle nie chodził udała się reanimacja.






    • Przez Kacperek_77u
      Przeglądając forum zawsze brakowało mi tego tematu gdzie można by było pokazać aktualną wschodnią sytuacje z zegarkami lub pogadać o późnych rusach
       
      Jako pierwszy post odrazu zadam pytanko-co myślicie o tym?
      https://www.facebook.com/100064452019478/posts/pfbid0bdxJCFyPFup3ZVNeUDKFeFW1fi3KRnuatkL7mwytZbRBph2wfrwLBjMEzKUFNksdl/?sfnsn=mo
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.