Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość awi

Ach, IWC.....

 

To ja się z tej, mało owocnej, dyskusji o marketingu już wyłączam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@norbie tylko nie uwzględniłeś faktu, że w portalu marketingowym jest artykuł o historii działań marketingowych, a w portalu zegarkowym historia ogólna Rolexa. To inne płaszczyzny tematyczne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Ale kupujesz produkt z całą jego historią. Jako świadomy konsument, rzecz jasna. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega chce uświadomić, z tego co ja zrozumiałem,że najważniejszy w danym produkcie jest marketing. Historia marki Rolex jest tego dobitnym przykładem, jak niskiej/przeciętnej klasy zegarki stały się z czasem "ikoną" zegarmistrzostwa dla laików/milosnikow/wielbicieli/pasjonatow oraz jedną z najlepiej rozpoznawanych i pożądanych marek na świecie dla wszystkich.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze nie mam się za fanboya Rolexa(napisałem wyżej dlaczego go kupiłem) ale porównywanie Rolexa do niskiej klasy zegara uważam za nietrafione. Powiedz mi, tak z ciekawości, do jakiej klasy zegarów zaliczysz w takim razie Orisa, Certinę czy Tissota?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumieliśmy się, Rolex był niskiej/przeciętnej klasy zegarkiem w początkowym stadium na tle konkurencji.

Następnie dzięki skutecznym zabiegom marketingowym oraz towarzyszący temu systematyczny wzrost jakości plus nowe pomysły dzisiaj uczyniły z firmy to czym jest. Nawet w latach 60/80 ubiegłego wieku nie była to firma nader wybitna w swojej dziedzinie. Firmy o dużo większych dokonaniach i historii dzisiaj pozostają w cieniu właśnie z powodu kiepskiego marketingu a co za tym idzie braku wzrostu jakości czy też innowacyjności swoich wyrobów. Tylko tyle :)

Sam jestem w pewnym stopniu miłośnikiem Rolexa i mnie również kręcą wszystkie dokonania firmy i udział czasomierzy w wielu ciekawych wydarzeniach. Jednak patrząc na chłodno zdaje sobie sprawę,że to dzięki wspomnianym zabiegom reklamowym firma ma taką a nie inną pozycję w dzisiejszym świecie.

Edit: Prosty przykład, który już był omawiany kiedyś. Wszystkim znany Rolex z dna Rowu Mariańskiego- o tym wiedzą wszyscy, ale dzięki jakim firmom zegarmistrzowskim całą wyprawa mogła być zrealizowana w sensie oprzyrządowania czy bezpieczeństwa a więc kluczowych czynników, o tym już niewielu wie czy też pamięta. To tylko jeden z wielu przykładów.Malo tego,co mnie już nie dziwi nawet. Coraz więcej materiałów z "cienia" dokonań i osiągnięć Rolexa staje się niedostępnych w sieci dla internautów.

Kiedyś pokazywałem w jednym temacie z czego czerpał Rolex w niektórych swoich innowacyjnościach, dzisiaj już tak łatwo nie mógł bym tego pokazać o ile w ogóle znalazłbym te materiały w sieci.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś jest dobre to samo się obroni-bez marketingu.

Jak coś jest dobre i ma dobry marketing to jest to Rolex....

 

Ładnie napisane, co? ;)  :P


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy artykuł i przyjemna dyskusja, aż miło poczytać.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kiedyś pokazywałem w jednym temacie z czego czerpał Rolex w niektórych swoich innowacyjnościach, dzisiaj już tak łatwo nie mógł bym tego pokazać o ile w ogóle znalazłbym te materiały w sieci. 

 

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/60233-fani-i-antyfani-rolexa/page-37?p=851949&do=findComment&comment=851949


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś jest dobre to samo się obroni-bez marketingu.

:P

Tak :D ale niewielu to kupi a doskonały marketing spowoduje nie sam fakt kupna, ale pożądanie przez Ciebie tego czegoś do tego stopnia, że będziesz szczęśliwy, że możesz to kupić bez względu na cenę (mniej wiecej).

Ostatnio widziałem wyniki badań przeprowadzane od lat na grupach ludzi.

Zamożność finansowa lub brak stresu z powodu przynaleznosci do niskiej klasy finansowej w spoleczeństwie są kluczowymi czynnikami decydującymi o długości życia i wielu chorobach człowieka.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pożądanie czegoś i zdobycie od zawsze wiązało się ze szczęściem :lol:

Czemu nie mogą być to zegarki Rolex?, na dokładkę jak ludzie z powodu ich posiadania są szczęśliwsi niż dajmy na to z Ruhli ,to czemu nie?

Człowiek zadowolony,szczęśliwy jest zdrowszy i mniej awanturujący się.....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze były inne, Tomkowi (Tejot) pokazywałem patent, który to rzekomo był autorstwa Rolexa, a który jak się okazało Rolex odkupił od właściciela gdy ten zarzucił Rolexowi jego wykorzystanie jako własnego.

Rzeczywistość jest taka,że mając odpowiednie środki finansowe można do pewnego stopnia koloryzowac/kreować historię dla własnych celów czy się to komuś podoba czy nie :D


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pożądanie czegoś i zdobycie od zawsze wiązało się ze szczęściem :lol:

Czemu nie mogą być to zegarki Rolex?, na dokładkę jak ludzie z powodu ich posiadania są szczęśliwsi niż dajmy na to z Ruhli ,to czemu nie?

Człowiek zadowolony,szczęśliwy jest zdrowszy i mniej awanturujący się.....

Mniej awanturujący się to ten w krawacie :) i tylko takich tutaj wpuszczać

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze były inne, Tomkowi (Tejot) pokazywałem patent, który to rzekomo był autorstwa Rolexa, a który jak się okazało Rolex odkupił od właściciela gdy ten zarzucił Rolexowi jego wykorzystanie jako własnego.

Rzeczywistość jest taka,że mając odpowiednie środki finansowe można do pewnego stopnia koloryzowac historię dla własnych celów czy się to komuś podoba czy nie :D

 

A co powiesz że firmy farmaucetyczne nie są zainteresowane lekami które lecza?

To logiczne, bo innaczej by splajtowały.....i z tego powodu mając kasę wykupują wynalazki i chowają je w swoich sejfach...

Świat zbudowany jest na obłudzie,czemu brańża zegarmistrzowska miała by być inna?

Mniej awanturujący się to ten w krawacie :) i tylko takich tutaj wpuszczać

Celowe "nawiązanie" ,węzeł " Windsorski" :lol:


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej masz rację, ja jestem zdania,że jedynie trzeba mieć świadomość takiej obłudy w świecie zależnym od finansów, większość pozostałych działań jest skutkiem/celem tej obłudy w tym też i wspomniany Rolex i jego marketing.

Zdobycie czegoś nie do końca wiąże się ze szczęściem, musi to być coś luksusowego lub coś czego nie mają inni. Same pieniądze i to co za nie można kupić, szczęścia nie dadzą. Da je fakt, że innych na to nie stać,lub tego co można za nie kupić inni nie mają.

W historii były znane społeczeństwa bez rozwarstwień finansowych czy stanu posiadania ale społeczeństwa te nie stosowały środków finansowych :D


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

By nie odbiegać od tematu-marka Rolex jest znana, i to wystarcza.

Czy uznanie wśród nabywców zdobyła w taki czy inny sposób,poza nami mało kogo obchodzi ;)

Ja mam ten "luz" że nie fascynuje mnie żadna marka tylko poszczególne egzemplarze,co wydaje mi się pozwala na rzetelną ocenę....

 

Co do obłudy marketingowej-kolega z podstawowej szkoły [absolwent ZSZ] występuje we wszystkich kanałach tv jako......dentysta :lol: reklamując pastę do zębów uznanej marki....

Więc ja czym mam się sugerować kupując tę pastę, tym że kłamią o dentyście,czy o paście?

Głupi już jestem.....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex jest dobry bo to Rolex i na tym powinna skonczyc sie dyskusja. IWC czy Steinhart, obydwa na ETA mechanizmie i kwestia kto ma lepsze obrabiarki CnC. Nie ma co sciemniac. Rolex ma swoj mchanizm ze swoja technologia i chocby podtym wzgledem bije reszte na glowe. Kto ma lepiej dopracowane koperty? Japonczycy! Bo maszyny CNC na pewno oni produkowali!


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no oczywiście , Rolek jest dobry , bo jest dobry i wygodny . Nie można się nie zgodzić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazales alternatywe czy bedziesz tylko trollowac? Zadalem Ci konkretne pytanie jakbys nie pamietal.

Sam oczekujesz statystyk a na pytanie to nic napisac nie umiesz? Tylko podjazdy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostrożnie z tym trollowaniem kolego Artme . Ostatnio włączyłem się dwa razy .

Raz , jak określałeś okres od którego Rolek stosuje cudowne oleje , które wymyślił "zaprzyjażniony dziennikarz".

Drugi raz , jak powoływałeś się na nieistniejące statystyki .

Jak można nie zareagować w takich sytuacjach , to czyste manipulacje przecież .

Generalnie coraz częściej zaczynam podejrzewać , że to  ty trollujesz doprowadzając do absurdu tematy związane z Rolkiem.

Sugerowanie , że nie ma alternatywy dla Rolka , to tylko kolejna taka próba kolego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie zaauwazyles pytania albo celowo je omijasz bo nie masz nic do napisania - trudno - nie spodziewalem sie i tak odpowiedzi, tylko znowu jakies dyrdymaly. Napisz cos konkretnie na zadane PROSTE pytanie, to bedzie mozna dyskutowac, bo na razie tylko trollujesz jak sie temat Rolka pojawi - wszyscy juz to zauwazyli za wyjatkiem chyba tylko Ciebie, co mozna bylo na niejednym ze spotkan podstolikowych uslyszec :D

 

Z mojej strony juz koniec odpowiadania na Twoje trollowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle same frazesy na okrągło  . Również pozdrawiam .

Dlaczego usunąłeś post factum wzbudzający sympatię  wpis  o tym , że idziesz się wykąpać ze swoim Rolkiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumieliśmy się, Rolex był niskiej/przeciętnej klasy zegarkiem w początkowym stadium na tle konkurencji.

Następnie dzięki skutecznym zabiegom marketingowym oraz towarzyszący temu systematyczny wzrost jakości plus nowe pomysły dzisiaj uczyniły z firmy to czym jest. Nawet w latach 60/80 ubiegłego wieku nie była to firma nader wybitna w swojej dziedzinie. Firmy o dużo większych dokonaniach i historii dzisiaj pozostają w cieniu właśnie z powodu kiepskiego marketingu a co za tym idzie braku wzrostu jakości czy też innowacyjności swoich wyrobów. Tylko tyle :)

Sam jestem w pewnym stopniu miłośnikiem Rolexa i mnie również kręcą wszystkie dokonania firmy i udział czasomierzy w wielu ciekawych wydarzeniach. Jednak patrząc na chłodno zdaje sobie sprawę,że to dzięki wspomnianym zabiegom reklamowym firma ma taką a nie inną pozycję w dzisiejszym świecie.

Edit: Prosty przykład, który już był omawiany kiedyś. Wszystkim znany Rolex z dna Rowu Mariańskiego- o tym wiedzą wszyscy, ale dzięki jakim firmom zegarmistrzowskim całą wyprawa mogła być zrealizowana w sensie oprzyrządowania czy bezpieczeństwa a więc kluczowych czynników, o tym już niewielu wie czy też pamięta. To tylko jeden z wielu przykładów.Malo tego,co mnie już nie dziwi nawet. Coraz więcej materiałów z "cienia" dokonań i osiągnięć Rolexa staje się niedostępnych w sieci dla internautów.

Kiedyś pokazywałem w jednym temacie z czego czerpał Rolex w niektórych swoich innowacyjnościach, dzisiaj już tak łatwo nie mógł bym tego pokazać o ile w ogóle znalazłbym te materiały w sieci.

Ok rozumiem. Dla mnie aurat historia ma marginalne znaczenie przy zakupie.

Byłem zdziwiony Twoim wpisem bo pamiętam jak kupiłeś ode mnie Suba kiedyś i byłeś bardzo zadowolony z niego :)

Pozdrawiam  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, miałem 3 sztuki w sumie i bylem zadowolony :), w Twoim brakowało mi AR choćby wewnętrznego, szafir generował wiele odbić światła co powodowało nieczytelnosc wskazań czasu poza datą,która była nad wyraz czytelna :).

Drugim mankamentem była słaba luma, która również jak dla mnie była nieakceptowalna.

Pewnie najważniejszy czynnik- po 9 miesiącach znudził się najnormakniej :)


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon w
      Witam wszystkich. Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego zegarka. 




    • Przez alex_k
      Sprzedam:
       
      Rolex Explorer II ref. 226570 black dial
       
      Zegarek kupiony przeze mnie w salonie W. Kruk 7/10/2022 roku. Zegarek noszony wyjątkowo sporadycznie, nie częściej niż 1-2 razy w miesiącu. Nie widzę na nim właściwie śladów użytkowania, ale jeśli są to minimalne - być może ktoś bardziej dokładny przy oględzinach coś znajdzie. W skali forumowej oceniłbym 9/10.  Zdjęcia są nieobrabiane poza usunięciem numeru seryjnego, część zdjęć robiona w 50MP i na zbliżeniu widać trochę pojedynczych drobinek kurzu, na żywo ich nie dostrzegłem. W razie potrzeby podeślę więcej zdjęć na maila.
       
      Odbiór osobisty Śląsk, Małopolska. 
       
      Pełny zestaw z dowodem zakupu, jak na załączonych zdjęciach. 
       
      Cena 46 500  44 500 zł.

















    • Przez Lewy91
      Dzień dobry,
       
      Jak w tytule, kupię nowe Pepsi na oyster , może być w stanie Like New. Rozważę również Sprite na oyster. 
    • Przez Feymozim
      Ostatnio miałem przyjemność naprawiania Junghansa z lat 60 z systemem nastawczym chybotki. 
      Zegarek był w ciężkim w stanie ale pomimo tego że w ogóle nie chodził udała się reanimacja.






    • Przez Kacperek_77u
      Przeglądając forum zawsze brakowało mi tego tematu gdzie można by było pokazać aktualną wschodnią sytuacje z zegarkami lub pogadać o późnych rusach
       
      Jako pierwszy post odrazu zadam pytanko-co myślicie o tym?
      https://www.facebook.com/100064452019478/posts/pfbid0bdxJCFyPFup3ZVNeUDKFeFW1fi3KRnuatkL7mwytZbRBph2wfrwLBjMEzKUFNksdl/?sfnsn=mo
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.