Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ziko739

GWG 1000 MUDMASTER

Rekomendowane odpowiedzi

Udało się

Po przejściach z EG, które Wam relacjonowałem wczoraj dotarł do mnie mój wymarzony SPRAWNY GWG 1000 ????. Podsumowając. Kontakt z nimi jest niezły. Fakt na odpowiedź czeka się dzień albo dwa ale generalnie nie robili absolutnie żadnego problemu. Sami zorganizowali mi kuriera do zwrotu a kolejna przesyłka z nowym zegarkiem szła tydzień z UK. Dziś kiedy mam go sprawnego na ręce mogę ich polecić.

Edytowane przez Sawek88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś tu nowy i nic jeszcze od nich nie zamawiałeś, to pytanie jest jak najbardziej zasadne - nie ma się z czego śmiać.

 

Zgadza się: na stronie Time Trend, czyli sklepu firmowego Zibi S.A., polskiego oficjalnego dystrybutora Casio, są same zegarki, zaś sprzedażą części i serwisem zegarków zajmuje się Zibi Techno w Sochaczewie.

 

Jeśli chciałbyś uzyskać informację odnośnie cen i dostępności części, wyślij maila z zapytaniem na [email protected] podając pełen symbol zegarka (np. GD-350-1BER). Musisz wykazać się anielską wręcz cierpliwością, gdyż na odpowiedź przyjdzie Ci poczekać tydzień lub dłużej. Do tego dochodzi czas oczekiwania na zamówione części - od 4 do 8 tygodni, ale niestety bywa i dłużej. Paczka przychodzi za pobraniem, koszt przesyłki około 20zł, co przy samym pasku i bezelu jest dość znaczącą wartością.

 

Druga opcja to zamówić takie rzeczy przeze mnie. Na priv przesyłasz, jakie części do jakiego zegarka potrzebujesz, ja Ci odpowiadam i po realizacji zamówienia wysyłam Ci je poleconym za 10zł. Ot, cała różnica. Plus taki, że nie użerasz się z Zibi i nie odbierasz paczki za pobraniem (która często potrafi przyjść z zaskoczenia). Minus taki, że u mnie może być minimalnie dłużej.

 

Jak coś, to pisz.

Zajrzyj na pw.

Własnie dostarczyli przesyłkę z EG. Zegarek zamówiony 27 grudnia, przesyłka do UK (8 dni). Po wykorzystaniu kodu 3% wyszło 353 funty, w przeliczeniu na PLN - 1675,- (przesyłka w UK darmowa) :) . Z zegarkiem GWG-1000 na pierwszy rzut oka wszystko OK. Ustawienie i zsynchronizowanie nie nastręczyło problemów. Dodatkowe paski zamówione u TomG80.

Edytowane przez gruby2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja złożyłem zamówienie 31 grudnia, narazie mam przetwarzanie, może do dwóch tyg dojdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin a którego paszkwila wziąłeś?

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin a którego paszkwila wziąłeś?

5035D :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to graty :)

Aaaaa i w końcu za "puceny" :D

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to graty :)

Aaaaa i w końcu za "puceny" :D

A jak :D hehe na drugie mi Janusz a na trzecie Mirek  :P

Edytowane przez murcins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o chollllllllllllllerrrrrrrrra ale ten gwg zdrożał na eglobal, prawie o 400zł  :blink:


GW-9400-1er GWN-1000B-1ber > Garmin Fenix 3 GW-9400-1er > GX-56-1bjf > GWG-1000-1a3er > GXW-56KG-3JF CUSTOM > GW-9400-1BER

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o chollllllllllllllerrrrrrrrra ale ten gwg zdrożał na eglobal, prawie o 400zł  :blink:

Poczekaj z tydzień, albo 2 :)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Mudmasterowiczów ;) 

Wreszcie udało mi się przeczytać cały bieżący temat o GWG 1000 - 297 stron. Trochę to trwało, ale się udało ;)

Zauważyłem, że przez niemal cały wątek aż do bodajże 257 strony użytkownik PIOWA zliczał forumowe Mudmastery i nagle się urwało, chyba też sam PIOWA już się nie pojawia i nikt nie liczy naszych zegarków. Czy ktoś wie może co się stało? Może dało by się wznowić liczenie, bo szkoda tak to zostawić. Inne popularne modele G-Shock-ów widzę, że ciągle są zliczane w swoich tematach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jak jeszcze posiadałem KINGA to też chciałem wpisać się na liste ale ktoś napisał że "PIOWA" jest na urlopie... jaki urlop ?


GW-9400-1er GWN-1000B-1ber > Garmin Fenix 3 GW-9400-1er > GX-56-1bjf > GWG-1000-1a3er > GXW-56KG-3JF CUSTOM > GW-9400-1BER

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu "wyałtował się", zrezygnował z funkcji prezesa ;)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dwa pytania .....

1) wiem, że jest tabelka z czasami ładowania a pogoda jest marna, bo słońca tyle co kot napłakał ale ile może zająć przejście z M na H, bo zaczynam myśleć, że solar mam walnięty? Wszystkie funkcje poza RC są wyłączone-że tak uprzedzeę ewentualne pytania o nie.

2)Jak poprawnie skalibrować kompas w gwg-1000 , bo w necie jedyne co znalazłem, to kalibrację GG a pokazuje jakieś herezje ...?

Edytowane przez Tomaszek19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wiosną, kiedy słońca było znacznie więcej, ładowanie z M na H w Mudmanie zajęło prawie dwa tygodnie. Wszystko zależy od jakiego M ładujesz (20 do 80% - tyle mniej więcej wynosi zakres M), według instrukcji ładowanie całego zakresu M trwa 137 godzin ciągłej ekspozycji w świetle słonecznym w pochmurne dni. Biorąc pod uwagę, że jasno jest teraz około 8 godzin w ciągu dnia oraz zakładając, że zegarek całe 8 godzin będzie wyeksponowany na światło słoneczne, ładować się będzie z minimum poziomu M do maksimum poziomu M około 17 dni.

 

Co do kalibracji kompasu, podaj maila na priv, wyślę Ci instrukcję po polsku. Po krótce, musisz w trybie kompasu wyciągnąć koronkę, pojawi się strzałka do góry, ustawić zegarek poziomo i nacisnąć górny prawy przycisk. Strzałka powinna po chwili zmienić swój kierunek o 180 stopni. Obracasz zegarek o 180 stopni wokół osi pionowej i wciskasz ponownie górny prawy przycisk. Pojawi się komunikat OK. Wcisnąć koronkę i iść do lasu przetestować wskazania kompasu. Jeśli się nie zgubisz, znaczy kalibracja przebiegła pomyślnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie okres jesień-zima nie sprzyja ładowaniu naszych solar... Ale jest kilka takich dni w tym okresie, że jest słnecznie i nawet przez szybę można podładować, tak czynię i zawsze mam na H. Co do kalibracji, to jeżeli nic tam nie grzebałeś, to powinno być ok, niemniej jednak Kolega clusca podał Ci instrukcję jak co jak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź-teraz jestem spokojniejszy w temacie baterii a jeśli chodzi o kompas, to tak właśnie robiłem, przy czym nigdzie nie znalazłem informacji czy przy kalibracji zegarek powinien być zwrócony w konkretną stronę czyli przy "jedynce" góra zegarka powinna być zwrócona np. na północ czy też nie ma to znaczenia?

Zaraz wyślę maila na priv i z góry dzięki za instrukcję.

Edytowane przez Tomaszek19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem adres ale chyba zaginął w akcji, tak czy owak już ogarnąłem kalibrację. Dzięki za pomoc.

Edytowane przez Tomaszek19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kierunek dowolny, to nie wzorcowanie ;)

Adres dotarl, wysle jak bede przy kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.