Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ziko739

GWG 1000 MUDMASTER

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie skończmy już ten nierówny pojedynek. Wygląda mi to na podpuchę typu "gadał ślepy o kolorach". Ja w każdym razie przeczekam i nacieszę się moim GWG-1000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój po roku nie szaleje choć codziennie się nim bawie więc moge coś napisać w tym temacie wskazówki zawsze wracają na swoje miejsce i nawet gdybym wiedział wcześniej o tych wszystkich awariach o których tu mowa i tak bym go kupił ponownie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od paranoicznych wynurzeń, które pojawiają się w temacie od pewnego czasu,

zachęcam do zakupu GWG-1000-1A3ER w bardzo dobrej cenie na Watch Shop.

 

https://www.watchshop.pl/zegarki/casio/meski/gwg-1000-1a3er

 

Po zastosowaniu kodu EXTRA20, cena zegarka spada do 1919 zł.

Gdy zdecydujemy się na zakup zespołowy (czyli minimum 2 sztuki), cena jednostkowa 1775 zł.

Myślę, że to naprawdę bardzo dobra propozycja ..

 

DSC-0033.png


GW-9400-1ER, MTG-910DA, GD-350-1BER, GWG-1000-1A3ER, G-9000-1VER, GW-3500B-1AER, G-9300-1ER, GWN-1000B-1BER, MTG-960DE-2VER, GWG-1000-1AER, GX-56-1AER, GW-6900A-9ER, GW-7900RD-4ER, GW-4000-1A3ER, GW-M5610BC, DW-003H-4T, PRW-3500-1JF, G-7800-1ER, GW-7900-1ER, SPF-60D-7AVER, GW-9300CM-1ER, OC-108D-1A, GST-W100D-1A4ER, GDF-100-4ER, GW-A1000, GXW-56-1BER, GW-3000M-4AER, GW-A1100R-4AER,  GX-56-4ER, GX-56GB-1ER, GWF-D1000-1ER, GWN-1000-2A, GD-X6900-1ER, GW-9400-DCJ, GD-X6930E-9ER, GPW-1000GB-1AER, GW-A1100-1A3ER, GB-6900B-1ER, GW-9200-1E, GWF-D1000B-1ER, GD-400-4ER, GD-X6900SP-1, GWX-8900C-3ER, GD-X6900SP-1JF, GD-X6900 SUPRA, MTG-S1000BD-5AER, GD-X6900FB-8, GW-M5610-1ER, MTG-G1000D-1A2ER, GWF-1000-1C, GWN-Q1000-1AER, GF-8250CM-2ER, GX-56BB-1DR, GA-100ST-2AER, GWX-8900B-7ER, GAW-100-1AER, MTG-S1000D-1AER, GPW-1000-4AER, GPW-2000-1AER, GPW-1000-1BER, GD-X6900CS-7CR, MTG-S1000D-1A4ER, GW-6900BC-1JF., GPW-1000TBS-1AER, MTG-S1000BD-1AER, MTG-S1000V-1AER, GD-X6900MH, GR-B100-1A3ER, GPR-B1000-1ER.

Instagram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie bardzo dobra oferta - lepszej ceny obecnie nie uświadczymy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już chyba trochę zaczęli podnosić ceny, żeby na BLACK FRIDAY znowu dać rabat :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@T Atomicus jeśli mogę to wtrącę swoje 3 grosze ;)

Generalizując - po kilku latach na forum, po prawie 300 filmach o G mogę napisać, że w zasadzie to chyba tylko o MRG nie czytałem, żeby coś było nie tak. Być może to kwestia tego, że MRG ma pewnie kilka osób z forum + kilku moich znajomych. Zatem z całą odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że prawie w każdej serii G trafił się feler, bez względu na cenę. A to parował od środka, a to pękł pasek, gdzie indziej wskazówka nie trafiała w indeksy a były nawet modele gdzie wskazówki odpadały. Myślę jednak, że to nie powód aby twierdzić, że wszystkie zegarki Casio G-Shock są słabe, psują się i nie są warte funta kłaków. Jesteśmy na forum maniaków G i jeżeli nawet ktoś miał pecha i trafił na felerny egzemplarz, to myślę, że i tak ma jakiegoś G na stanie.

Pozdrawiam serdecznie i myślę, że warto zaryzykować, kupić i w końcu opowiedzieć o czymś, co się ma ;)

I tak wiem, nie napisałeś nigdzie, że

"Casio G-Shock są słabe, psują się i nie są warte funta kłaków."

Peace

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wszystko ma prawo się popsuć, ale powinno się łatwo dać naprawić. W przypadku tego modelu, nawet autoryzowany serwis nie naprawia, tylko wymienia cały moduł. Zegarmistrz też żaden się nie podejmuje, bo pytałem z ciekawości. Patrzyłem i taki moduł na znanym portalu kosztuje 1000zł  czyli koszt dwóch serwisów normalnych zegarków w dobrym zakładzie. Dziękuję i pozdrawiam  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to ( tj cene wymiany modulu) bezskutecznie tu pytalem.

Dziekuje.

Czyli potwierdzaja sie moje podejrzenia ze kupowanie tego zegarka bez gwarancji oznacza potencjalne klopoty i koszty. Nie wiedzialem tylko ze az takie.

Nic wiec dziwnego ze fani i obroncy tego zegarka staraja sie ich pozbyc poki sa na gwarancji. Albo wkrotce po jej wygasnieciu. Zeby potem kupic sobie kolejnego Mudmastera z gwarancja.

Edytowane przez T Atomicus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, jak widze sprawa jest znana w swiecie.

 

https://forums.watchuseek.com/f17/%2A%2A%2A%2A%2A-reporting-thread-gwg-1000-mudmaster-stuck-second-hand-issues-%2A%2A%2A%2A-4518123.html#/topics/4518123

 

Tylko ze tam zamiast histeryzowac ludzie potrafia rzeczowo dyskutowac.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Nic wiec dziwnego ze fani i obroncy tego zegarka staraja sie ich pozbyc poki sa na gwarancji. ...

Właśnie dlatego sprzedałem swojego  ;)

To był po prostu horror ... mimo że mój GWG działał bardzo dobrze to był istny strach spojrzeć na tarczę zegarka z obawy na ujrzenie "stojącej" wskazówki  :wacko:

Doszło do tego że godz. sprawdzałem na telefonie  -_-

Przestał cieszyć bo strach wygrał, sprzedałem po kosztach a mój dodatkowo był bez gwarancji  :D

Co za frajer go kupił, może było tanio i się cieszy z zakupu ale pewnie mu stanie  :P

... Zeby potem kupic sobie kolejnego Mudmastera z gwarancja.

Nie wiem czy drugi raz wejdę do tej wody  -_-

 

Jak co to ewentualnie za "połowę" jak Ktoś ma na zbyciu to mogę dać znów szansę  :D

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, jak widze sprawa jest znana w swiecie.

 

https://forums.watchuseek.com/f17/%2A%2A%2A%2A%2A-reporting-thread-gwg-1000-mudmaster-stuck-second-hand-issues-%2A%2A%2A%2A-4518123.html#/topics/4518123

 

Tylko ze tam zamiast histeryzowac ludzie potrafia rzeczowo dyskutowac.

Znana, co jednak nie powstrzymało użytkowników WUS od kupowania kolejnych egzemplarzy MM.

 

Trochę statystyk z WUS:

 

- ilość odnotowanych awarii 14

- liczba zegarków ma forum 331

 

co nam daje 4,2% uszkodzonych egzemplarzy (przy założeniu, że wszyscy członkowie forum pochwalili się w "counting thread" i zaraportowali zaobserwowane uszkodzenia).

 

Czy to dużo? Na pewno nie mało. Jednak nie powstrzymało to WUS-owiczów od kupowania GWG-1000. Większość zgłoszonych awarii miała miejsce do połowy 2017 roku. Po tym czasie ilość "zarejestrowanych" MM zwiększyła się o ponad 17%. Wygląda na to, że mógł być to problem pewnej partii zegarków, bądź wada konstrukcyjna, najprawdopodobniej usunięta w późniejszym okresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znana, co jednak nie powstrzymało użytkowników WUS od kupowania kolejnych egzemplarzy MM.

 

Trochę statystyk z WUS:

 

- ilość odnotowanych awarii 14

- liczba zegarków ma forum 331

 

co nam daje 4,2% uszkodzonych egzemplarzy (przy założeniu, że wszyscy członkowie forum pochwalili się w "counting thread" i zaraportowali zaobserwowane uszkodzenia).

 

Czy to dużo? Na pewno nie mało. Jednak nie powstrzymało to WUS-owiczów od kupowania GWG-1000. Większość zgłoszonych awarii miała miejsce do połowy 2017 roku. Po tym czasie ilość "zarejestrowanych" MM zwiększyła się o ponad 17%. Wygląda na to, że mógł być to problem pewnej partii zegarków, bądź wada konstrukcyjna, najprawdopodobniej usunięta w późniejszym okresie.

Eeejj no coś Ty przecież GWG to złom i tylko Ci którzy mają płacone od Casio to zachwalają ten zegarek. Jednym z nich musisz być i Ty post-33253-0-21398900-1573848388.gif

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest tu jakis moderator ktoryby udzielil tym fanbojom jakiegos ostrzezenia?

Poziom wypowiedzi jak w podstawowce.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest tu jakis moderator ktoryby udzielil tym fanbojom jakiegos ostrzezenia?

Poziom wypowiedzi jak w podstawowce.

Komu jak komu, ale to Tobie kolego się należy, to Ty rozpętałeś tą gównoburzę.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sponsorem dzisiejszego wieczoru kabaretowego jest GWG-1000-1AER  :D 

 

DSC7390pn_qahnsqx.png


GW-9400-1ER, MTG-910DA, GD-350-1BER, GWG-1000-1A3ER, G-9000-1VER, GW-3500B-1AER, G-9300-1ER, GWN-1000B-1BER, MTG-960DE-2VER, GWG-1000-1AER, GX-56-1AER, GW-6900A-9ER, GW-7900RD-4ER, GW-4000-1A3ER, GW-M5610BC, DW-003H-4T, PRW-3500-1JF, G-7800-1ER, GW-7900-1ER, SPF-60D-7AVER, GW-9300CM-1ER, OC-108D-1A, GST-W100D-1A4ER, GDF-100-4ER, GW-A1000, GXW-56-1BER, GW-3000M-4AER, GW-A1100R-4AER,  GX-56-4ER, GX-56GB-1ER, GWF-D1000-1ER, GWN-1000-2A, GD-X6900-1ER, GW-9400-DCJ, GD-X6930E-9ER, GPW-1000GB-1AER, GW-A1100-1A3ER, GB-6900B-1ER, GW-9200-1E, GWF-D1000B-1ER, GD-400-4ER, GD-X6900SP-1, GWX-8900C-3ER, GD-X6900SP-1JF, GD-X6900 SUPRA, MTG-S1000BD-5AER, GD-X6900FB-8, GW-M5610-1ER, MTG-G1000D-1A2ER, GWF-1000-1C, GWN-Q1000-1AER, GF-8250CM-2ER, GX-56BB-1DR, GA-100ST-2AER, GWX-8900B-7ER, GAW-100-1AER, MTG-S1000D-1AER, GPW-1000-4AER, GPW-2000-1AER, GPW-1000-1BER, GD-X6900CS-7CR, MTG-S1000D-1A4ER, GW-6900BC-1JF., GPW-1000TBS-1AER, MTG-S1000BD-1AER, MTG-S1000V-1AER, GD-X6900MH, GR-B100-1A3ER, GPR-B1000-1ER.

Instagram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanąłem dziś nad brzegiem morza i mój wysokościomierz pokazał - 52 m. Co wy o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyplyw

 

No chyba ze masz na mysli minus 52

To odplyw

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez T Atomicus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-52m (minus), źle skalibrowany? Nie ruszalem nic bo słyszałem że on podaje wysokość na podstawie barmoetru itp. Ale czy tak ma być? Aż tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanąłem dziś nad brzegiem morza i mój wysokościomierz pokazał - 52 m. Co wy o tym sądzicie?

My sądzimy żeby przeczytać instrukcję i na jakiej zasadzie działa wysokościomierz baryczny :) To nie smartwatch z GPS żeby wiedział gdzie i jak wysoko jesteś.


GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER, GD-400-4ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My sądzimy żeby przeczytać instrukcję i na jakiej zasadzie działa wysokościomierz baryczny :) To nie smartwatch z GPS żeby wiedział gdzie i jak wysoko jesteś.

Czyli mój się rozkalibrował. Muszę go ustawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Codziennie się rozkalibrowuje. Zasada jest taka, ze kalibrujesz w momencie rozpoczecia wędrówki.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę statystyk z WUS:

 

- ilość odnotowanych awarii 14

- liczba zegarków ma forum 331

 

co nam daje 4,2% uszkodzonych egzemplarzy (przy założeniu, że wszyscy członkowie forum pochwalili się w "counting thread" i zaraportowali zaobserwowane uszkodzenia).

 

Czy to dużo? Na pewno nie mało. Jednak nie powstrzymało to WUS-owiczów od kupowania GWG-1000. Większość zgłoszonych awarii miała miejsce do połowy 2017 roku. Po tym czasie ilość "zarejestrowanych" MM zwiększyła się o ponad 17%. Wygląda na to, że mógł być to problem pewnej partii zegarków, bądź wada konstrukcyjna, najprawdopodobniej usunięta w późniejszym okresie.

Jak mi sie wydaje - dobili jednak do 15 czyli awaryjnosc na poziomie 4,5%

 

Realnie byc moze wiecej bo to nie jest wada ktora ujawnia sie od razu. Niektorzy maja te zegarki od niedawna, inni trzymaja je poki sa na gwarancji i potem sie ich pozbywaja a ta wada potrafi sie ujawnic dopiero po kilku latach.

Nie wiemy tez jak te zegarki byly uzytkowane ale podejrzewam jednak ze ‘kolekcjonersko’.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez T Atomicus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

T Atomicus - olej to,swiata nie zbawisz,zegarkow nie naprawisz

Tylko rynek konsumencki jest w stanie tak naprawdę zweryfikować wartość tego zegarka - czyli innymi słowy my sami.

I nic innego.Żadne posty,zadne statystyki nie będą miały takiej władzy i możliwości

 

Tak jak wspomniałem,problemy ze wskazówakim pojawiły sie juz dawno i nie dotyczy to tylko MM - zauważ że problem nie wystepije wśród swiadomych użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, nie chce nikogo zbawiac.

Chcialem tylko poznac skale zjawiska i ewentualne koszty naprawy.

Teraz juz znam.

I wychodzi na to ze to wada konstrukcyjna. I ze kontrola jakosci w Casio cos szwankuje ( nie tylko wskazowki, ale i parowanie).

Zegarek mi sie podoba, rozwazalem jego zakup. Cena w promocji tez bylaby do przyjecia. Ale ta awaryjnosc zadecydowala ze tego zegarka nie kupie. Zwlaszcza ze nie jestem kolekcjonerem a po prostu potrzebuje solidnego czytelnego zegarka w teren. Dodatkowe funkcje tez by mi sie przydaly.

Szkoda. Pozostane przy tym co mam czyli dwoch tanich g-shockach (dw-5600 i awg m100)

 

Jesli casio nie poprawilo dotad tej wady to pewnie dlatego ze targetem sa fanboje ktorym ta wada nie przeszkadza. Wiec po co cos zmieniac.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tak jak wspomniałem,problemy ze wskazówakim pojawiły sie juz dawno i nie dotyczy to tylko MM - zauważ że problem nie wystepije wśród swiadomych użytkowników.

W jskim sensie “nie wystepuje”?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokopałem trochę i okazuje się, że problem ze wskazówkami miały również GPW-1000 (już wyżej wspomniano GG-1000). W wątku o GWG-1000 i GPW-1000 ktoś pisze, że zatrzymująca się wskazówka ma wiele wspólnego z niską temperaturą. Jeden z użytkowników MM na WUS opisuje, że w jego wadliwym egzemplarzu zawsze po nocy spędzonej w lodówce (oczywiście mowa o zegarku, a nie użytkowniku ;) oraz rzecz jasna Power Saving na OFF) wskazówka sekundowa się zatrzymywała. W zegarkach sprawnych, pozbawionych tej wady zawsze wszystko było po "cold test" w porządku. Aż z ciekawości włożę swojego MM do lodówki na noc ;)

 

Sądzę, że wada została przez Casio dawno poprawiona. Natknąłeś się na jakiegoś MM wyprodukowanego w 2018 i cierpiącego na ww. dolegliwości?

 

EDYTA:

Ktoś na WUS pisał, że zapłacił £59 za wymianę modułu na nowy w serwisie Casio, więc tragedii nie ma. Myślałem, że to koszt połowy zegarka ;)

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.