Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ziko739

GWG 1000 MUDMASTER

Rekomendowane odpowiedzi

No stary, z takimi hobby to Ty możesz zmieniać zegarki co tydzień (a nie mieć jeden przez dwadzieścia lat) , więc w czym widzisz problem. Jeden sezon na żaglach ( nie mówiąc już o górach czy wycieczkach do Afryki) to kilka takich zegarków.

Pozdrawiam  :)

Edytowane przez gruby2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok

Typowe uszkodzenie to uszkodzenie modulu wskazowkowego ale kuriozalny byl ten ostatni przypadek, z parujacym mudmasterem ktorego nie mozna reklamowac bo gwarancja nie obejmuje koperty.

No i to ‘kolekcjonerskie uzycie’ ktore mnie zbulwersowalo.

Ja nie planowalem kupowac tego zegarka tylko dla jego wygladu.

Tak sie sklada ze w zimie spedzam do 2 miesiecy w gorach, lato na zaglach a do tego w ramach hobby jezdze turystycznie na rowerze (w tym po Afryce, czasem po pustyni). I nurkuje. Nie wale zegarkiem w co popadnie, ale myslalem o solidnym niezawodnym zegarku z przydatnymi mi funkcjami.

Casio reklamuje ten zegarek jako jeden z flagowych modeli outdoorowych, ‘gotowych na wszystko’.

To jest po prostu nieuczciwa reklama.

Bo ten zegarek po prostu taki nie jest.

Wiekszosc (o ile nie wszystkie) z opisywanych przypadkow pojawialo sie przy uzytkowaniu ‚kolekcjonerskim’.

Inna sprawa ze powtarzalnosc niektorych usterek swiadczy o tym ze sa to wady konstrukcyjne.

Na ktore Casio wciaz nie ma rozwiazania.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Dlatego zawsze powtarzam, że wadliwy produkt należy zawsze reklamować z tytułu RĘKOJMI a nie gwarancji. Po prostu rękojmia daje nabywcy jedno uniwersalne narzędzie do ręki, a mianowicie „niezgodność produktu z umową”, :o

Druga sprawa, jeżeli jesteśmy do jakiegoś wyrobu uprzedzeni, to go omijamy i idziemy do konkurencji. Na przykład koledzy z branży bardzo chwalą wyroby marki zaczynającej się na literę R. Spróbuj, chyba nie powinieneś mieć z tym problemu ? :D

Edytowane przez Tadzik01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"To jest elektronika, z tym sie mogą dziać cuda." jprdl... tylko akwizytor może oś takiego powiedzieć!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS

Wbrew temu co twierdzisz okreslenie ‚fanboy’ nie jest jakos specjalnie obrazliwe.

 

https://www.urbandictionary.com/define.php?term=Fanboy

Przeczytaj proszę podlinkowaną przez Ciebie definicję raz jeszcze. Naprawdę uważasz, że nazywanie kogoś fanboyem nie jest obraźliwe?

 

Śledzę ten temat i to ja użyłem pierwszy tego słowa,

za co PRZEPRASZAM.

Nie chciałem nikogo urazić tym określeniem

 

Brzydko sie wytłumacze, że było to odrobine w inny kontekście, ale padło ono w mojej wypowiedzi 

Nie chodzi mi o to, kto i kiedy wypowiedział pierwszy "fanboy". Chodzi o to, że to określenie było używane jako jeden z koronnych argumentów w walce z osobami, które miały inne zdanie niż to, że MM to G-ÓWNO. Tutaj prym wiódł już nie Twój "fanboy", ale kolegi T Atomicusa ;) Prawdę mówiąc niespecjalnie się przejmuję takimi określeniami. Pisząc, że poczułem się urażony miałem raczej na myśli pewien niesmak, który powstał przez nadużywanie tego określenia wraz z innymi sugerującymi kompletny brak obiektywizmu. 

 

Ja nie planowalem kupowac tego zegarka tylko dla jego wygladu.

Tak sie sklada ze w zimie spedzam do 2 miesiecy w gorach, lato na zaglach a do tego w ramach hobby jezdze turystycznie na rowerze (w tym po Afryce, czasem po pustyni). I nurkuje. Nie wale zegarkiem w co popadnie, ale myslalem o solidnym niezawodnym zegarku z przydatnymi mi funkcjami.

Casio reklamuje ten zegarek jako jeden z flagowych modeli outdoorowych, ‘gotowych na wszystko’.

To jest po prostu nieuczciwa reklama.

Bo ten zegarek po prostu taki nie jest.

Wiekszosc (o ile nie wszystkie) z opisywanych przypadkow pojawialo sie przy uzytkowaniu ‚kolekcjonerskim’.

 

Inna sprawa ze powtarzalnosc niektorych usterek swiadczy o tym ze sa to wady konstrukcyjne.

Na ktore Casio wciaz nie ma rozwiazania.

Niestety marketingowe kłamstwa otaczają nas z każdej strony. Począwszy od płynu do mycia naczyń, poprzez tanie wakacje w jednym z ciepłych krajów, samochody osobowe renomowanych marek, które produkt testują na klientach, a skończywszy na... No właśnie na czym, bo zdaje się, że chyba nie ma branży, gdzie producent nie mamiłby klientów marketingowym bełkotem.

 

Nie bronię MM za wszelką cenę, nie twierdzę, że jest to niezniszczalne urządzenie, niezbędne podczas trudnych wypraw outdoorowych. Nie mówię również, że Casio nie dało ciała z tym zegarkiem. Nie tylko zresztą z tym, bo problemy ze wskazówkami oraz parującymi szkiełkami są znane nie od dziś również w innych modelach G-Shock.

 

Prowadzisz aktywny tryb życia i nie dziwię się, że chciałbyś, aby obietnice producenta miały pokrycie w rzeczywistości. Uważam, że MM to fajny gadżet, ale jestem również zdania, że zwykła kostka lepiej by się sprawdziła podczas Twoich wypadów. Zabrałem kiedyś na dość dla mnie ekstremalny spływ kajakowy GW-M5610. Strach pomyśleć, jakby wyglądał mój GWG, gdybym go miał wtedy na nadgarstku. Kostka, z racji swojej wielkości, zbytnio nie ucierpiała, ale GWG złapałby kontakt z każdą gałęzią, kamieniem, czy kajakiem. Sam nie wiem, jak coś takiego jak GPR-B1000, który ma jeszcze większe rozmiary, może być traktowane jako zegarek outdoorowy. Chyba tylko do biegu na orientację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Ok

Swego czasu mialem ochote na ten zegarek., ale po lekturze roznych przypadkow na forum po prostu mi przeszlo.

Tych przypadkow jest po prostu za duzo.

Proby obrony - “mialem taki zegarek kilka razy i nic sie nie stalo” odbieram jako dosc zalosne. Dla mnie zegarek powinien dzialac prawidlowo przez wiele lat.

Tymczasem okazuje sie ze najlepiej pozbyc sie go przed koncem gwarancji.

 

Typowe uszkodzenie to uszkodzenie modulu wskazowkowego ale kuriozalny byl ten ostatni przypadek, z parujacym mudmasterem ktorego nie mozna reklamowac bo gwarancja nie obejmuje koperty.

 

No i to ‘kolekcjonerskie uzycie’ ktore mnie zbulwersowalo.

Ja nie planowalem kupowac tego zegarka tylko dla jego wygladu.

Tak sie sklada ze w zimie spedzam do 2 miesiecy w gorach, lato na zaglach a do tego w ramach hobby jezdze turystycznie na rowerze (w tym po Afryce, czasem po pustyni). I nurkuje. Nie wale zegarkiem w co popadnie, ale myslalem o solidnym niezawodnym zegarku z przydatnymi mi funkcjami.

Casio reklamuje ten zegarek jako jeden z flagowych modeli outdoorowych, ‘gotowych na wszystko’.

To jest po prostu nieuczciwa reklama.

Bo ten zegarek po prostu taki nie jest.

Wiekszosc (o ile nie wszystkie) z opisywanych przypadkow pojawialo sie przy uzytkowaniu ‚kolekcjonerskim’.

 

Inna sprawa ze powtarzalnosc niektorych usterek swiadczy o tym ze sa to wady konstrukcyjne.

Na ktore Casio wciaz nie ma rozwiazania.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Stwierdzenie ''ze miałem ten zegarek kilka razy i nic się z nim nie stało'' dla mnie osobiście jest cennym źródłem informacji - - osobiście analizuje to tak, iż wiem, że nie psuje sie każdy i nie każda seria może mieć ta wade.

- podczas produkcji wadliwej serii mogły zadziałać banalne wypadki, jak np przypadkowe zanieczyszczenie pyłowe powietrza w fabryce //chociaż to jest moją czystą fantazją//

Nie ma co się bulwersować - bez złości oczywiście - jeżeli mowa o kolekcjonerskim użytkowaniu.

Na dobrą sprawę, jak to wadliwy moduł, to usterka by się objawiła jak w domu, tak w górach - tzn, tak uważam

 

Jak jesteś na etapie zakupu zegarka z sensorami do tyrania, to w mojej opinii tylko z wyświetlaczem. Do tego o czym wspomniałeś, to protrek z wyświetlaczem tez się nada.

Z góry pisze że w GW9400 moze uwierać osłona przycisku sensorów, a skóra nadgarstka może uaktywniać sam sensor - potwierdzone na sobie :P

 

Żartobliwie pisząc to z tym zegarkiem 'gotowym na wszystko' to wprawny prawnik mógłby obronić Casio, bo Casio nie skłamało.

On jest gotowy na wszystko - ale jako tako to tutaj nie ma gwarancji że z każdej próby wyjdzie cało :P //żarcik

Johnny15 - prawnikiem też nie jestem :P

 

Spadaj, Gruby

Jestes chamski i piszesz nie ma temat.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

ironizując słowa Grubego,to faktycznie w cenie muda,mogłbyś mieć trzy i to różnokolorowe :P

 

''...na zadymy, na dziewczyny i do szkoły. - jak to śpiewał kiedyś ''Big Cyc''

 

 

Dlatego zawsze powtarzam, że wadliwy produkt należy zawsze reklamować z tytułu RĘKOJMI a nie gwarancji. Po prostu rękojmia daje nabywcy jedno uniwersalne narzędzie do ręki, a mianowicie „niezgodność produktu z umową”, :o

 

Dobrze wiedzieć, bo nigdy się tym nie interesowałem.

Ale rozumie, że takie podejście klienta, sprawi więcej 'papierkowej roboty' dla sprzedawcy,a ten niestety musi uszanować nasz wyborór gwarancji ?  - pytam obiektywnie

 

"To jest elektronika, z tym sie mogą dziać cuda." jprdl... tylko akwizytor może oś takiego powiedzieć!

 

Nie jestem akwizytatorem i na dodatek nie mam z nimi kontaktu, widze ich tylko w filmach :) - ale odbieram to jako swoisty komplement, bo zawsze zazdrościłem im ich gadany //wiem, nie w tym sensie tego użyłeś, ale powaga, to nie mój zawód//

Ogólnie, czepiając sie, bardziej by mi to pasowało do pana sprzedawcy w sklepie AGD :P

 

Ja wiem ze elektronika w 98,5 % jest niezawodna, ale w tych 1,5% wady np: modułu mogą się objawiać w różnoraki sposób ..to moje przykładowe statystyki, więc proszę nie krzyczeć

 

Ten skrót słowny - wyczuwam taką delikatną 'nie chęć' do tego zawodu heheh :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Ja to pisałem i napewno nie usprawiedliwiam Casio.

Nie wiem dlaczego odniosłeś takie wrażenie, ale na przyszłość będę zwracał większą uwage na słowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi tu o żadne usprawiedliwianie ale o rzetelną wiedzę w temacie. Ja nie mam powodów do narzekania :)


<_<

post-94831-0-26454500-1584944798_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzetelna wiedza jest taka ze te zegarki sa wadliwe. Stwierdzenia - mialem 5 takich zegarkow i byly ok jakos mnie nie przekonuje.

Nie robcie sobie jaj.

Ja przeciez nie twierdze ze kazdy Mudmaster psuje od patrzenia na niego juz po tygodniu.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

familygsh_qaspqna.png

 

 


 

"Dziwne, jak często ostry język idzie w parze z tępym umysłem." - Lech Nawrocki

GW-9400-1ER, MTG-910DA, GD-350-1BER, GWG-1000-1A3ER, G-9000-1VER, GW-3500B-1AER, G-9300-1ER, GWN-1000B-1BER, MTG-960DE-2VER, GWG-1000-1AER, GX-56-1AER, GW-6900A-9ER, GW-7900RD-4ER, GW-4000-1A3ER, GW-M5610BC, DW-003H-4T, PRW-3500-1JF, G-7800-1ER, GW-7900-1ER, SPF-60D-7AVER, GW-9300CM-1ER, OC-108D-1A, GST-W100D-1A4ER, GDF-100-4ER, GW-A1000, GXW-56-1BER, GW-3000M-4AER, GW-A1100R-4AER,  GX-56-4ER, GX-56GB-1ER, GWF-D1000-1ER, GWN-1000-2A, GD-X6900-1ER, GW-9400-DCJ, GD-X6930E-9ER, GPW-1000GB-1AER, GW-A1100-1A3ER, GB-6900B-1ER, GW-9200-1E, GWF-D1000B-1ER, GD-400-4ER, GD-X6900SP-1, GWX-8900C-3ER, GD-X6900SP-1JF, GD-X6900 SUPRA, MTG-S1000BD-5AER, GD-X6900FB-8, GW-M5610-1ER, MTG-G1000D-1A2ER, GWF-1000-1C, GWN-Q1000-1AER, GF-8250CM-2ER, GX-56BB-1DR, GA-100ST-2AER, GWX-8900B-7ER, GAW-100-1AER, MTG-S1000D-1AER, GPW-1000-4AER, GPW-2000-1AER, GPW-1000-1BER, GD-X6900CS-7CR, MTG-S1000D-1A4ER, GW-6900BC-1JF., GPW-1000TBS-1AER, MTG-S1000BD-1AER, MTG-S1000V-1AER, GD-X6900MH, GR-B100-1A3ER, GPR-B1000-1ER.

Instagram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

 

"Dziwne, jak często ostry język idzie w parze z tępym umysłem." - Lech Nawrocki

 

Przypomniałeś mi tym cytatem jescze jeden cytat:

”Debil nie wie, że jest debil - a mądry to wie”  - Kazik Staszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam kilka innych blyskotliwych cytatow ale nie bede ich tu przytaczal.

Prawda jest taka ze jak dyskutant nie ma nic merytorycznego do powiedzenia, uzywa argumentow ad personam.

 

Wzywam moda do pouczenia kolegow ktorzy zanizaja poziom dyskusji.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Kwarantanna do odwołania! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie udało sie odblokować temat kultowego zegarka :D

 

O9DoRnX.jpg


Choose Life.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iuuCjNU.jpg

 

 

Edytowane przez murcins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, tomaliusz napisał(-a):

Powrót do błotarza B)

 

 

Kiedy wyprodukowany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.