Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość mike74

seiko 5 model snxs77k klasyk nad klasyki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mike74

zauroczony w/w modelem postanowilem napisac kilka slow, mam nadzieje ze skorzystaja z tego szczegolnie ci co poszukuja zegarka na poczatek (ale i nie tylko czego ja jestem najlepszym przykladem). a wiec przegladajc forum natrafilem na temat policzmy seiko 5 i znalazlem powyzszy model w kolorze niebieskim na pasku.....i odlecialem, od razu go zamowilem i juz jest na nadgarstku. cudwony klasyk, prosta forma, kolor blue cudownie zmienia sie w zaleznosci od oswietlenia ale co najwazniejsze....mechanizm! mialem kiedys seiko 5 i robil odchylki -+2 sek., wtedy uznalem ze jak na zegarek za takie pieniadze super dokladnosc.ale teraz moj snxs77k przebil wszystko, mam go kilka dni i zegarek trzyma czas co do sekundy.nie ma mowy o bledzie pomiaru z mojej strony.odkladam go na noc na strone z koronka a w dzien nosze i ....trzyma dokladnie czas bez zadnych odchylen. odchodzac od wygladu ktory dla mnie jest typu piekno w prostocie to czy spotkaliscie sie zeby zegarek za takie pieniadze tak dokladnie trzymal czas od razu po wyjeciu z pudla? czy to norma dla seiko 5 cy trafil mi sie taki egzemplarz? a moze po jakims czasie zegarek zacznie szalec? jakby nie patrzec zegarek cudo...zeby byl tylko troche wiekszy :-) porownuje go z moimi x drozszymi zegarkami i powiem Wam ze jedyna roznica to tylko cena (na korzysc seiko snxs77k) , wykonanie mistrzowskie, nie dopatrzylem sie zadnych niedorobek. wiem, ze niektorzy z Was usmiechna sie na tego posta i popukaja w glowe ze facet ekscytuje sie takim tanim zegarkiem ale....no coz....tak wlasnie mnie ten model ujal....pozdrawiam wszystkich milosnikow seiko a szczegolnie seiko 5!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz szczęście :) Gratuluję zegarka i dobrze wyregulowanego mechanizmu, bo nie jest to normą. W moim Seiko Monster nie jest tak różowo. Przy w pełni naciągniętej sprężynie zegarek robi +10 s na dobę, przy mniejszej rezerwie potrafi przyspieszyć nawet pół minuty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

, wykonanie mistrzowskie, nie dopatrzylem sie zadnych niedorobek. wiem, ze niektorzy z Was usmiechna sie na tego posta i popukaja w glowe ze facet ekscytuje sie takim tanim zegarkiem ale....no coz....tak wlasnie mnie ten model ujal....pozdrawiam wszystkich milosnikow seiko a szczegolnie seiko 5!

Stary nie przejmuj się co inni o tym myslą, Tobie ma sie podobac i o to własnie chodzi. Gratuluję zegarka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość liscak

Miałem go, ale nie był aż tak dokładny. Luma na kilku indeksach była też trochę nierówno nałożona - widoczne dopiero po przyjrzeniu się. Zgadzam się, to bardzo ładny zegarek - czytelny, elegancki, ale przy odpowiednim pasku może też nabrać bardziej sportowego charakteru. To co w nim najładniejsze to tarcza. Jakaś fotka by się przydała dla tych co nie wiedzą jak wygląda :) Najważniejsze, że Ciebie cieszy :) Gratulacje !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ta "5" na tarczy :) Jakoś mi nie bardzo leży. Poz tym klasyka. Też lubię jak na zegarku jest jak najmniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mike74

postaram sie wrzucic zdjecia jak znajde chwile, co do odchylek o ktorych pisze Ender to musze przyznac ze sie dziwie, mialem tzw seiko 5 model "grand seiko dla ubogich" i robil plus minus dwie sekundy ale po jakims czasie, na poczatku troche musial sie dotrzec, mam orienty i one tez robia po dwie sekundy, po 10-15 sekund na dobe robia moje szwajcary na eta....i musze przyznac ze im dluzej obcuje z tzw budzetowcami tym bardziej je doceniam a przede wszystkim ich dokladnosc i jakby nie patrzec wykonanie, relacja cena do tego co zegarek prezentuje=rewelacja. postaram sie jak najszybciej wrzucic zdjecia snxs77k pod ktorego wielkim urokiem jestem......i to z kazda mijajaca godzina coraz bardziej :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mike74

Oto i moj snxs77k....

post-83606-0-07194000-1438619727_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mike74

I jeszcze na trawce.....

post-83606-0-38176500-1438619826_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mike74

I ostatnie na nadgarstku

post-83606-0-12353000-1438620325_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do paska? Moim zdaniem pasek to ostatnie miejsce na którym bym ten zegarek widział. Może inaczej - na którym ten zegarek dobrze wygląda.Tu raczej metal rządzi  :rolleyes: 

Pozdrawiam upalną porą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mike74

No ja zakochalem sie w nim jak zobaczylem go na forum wlasnie na pasku....ale bez paska tez super.chce jeszcze dodac ze powyzsze zdjecia w ogole nie oddaja tego jak tarcza wyglada w realu....granat jest po prostu super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mike74

Wrzucajcie zdjecia swoich snxs w roznych wersjach kolorystycznych tarczy oraz w modyfikacjach.to jest naprawde fajny zegar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale się chłopie najarałeś na ten zegarek  :) .

A co będzie jak spróbujesz innych, których jeszcze nie miałeś?  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mike74

o to chodzi ze mam inne a fenomenu tego modelu nie moge ogarnac ;-)...PO PROSTU PIEKNO W PROSTOCIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uważaj, po zakupie SARB-a możesz kolego dostać palpitacji serca :)

 

Zegarek spoko, ale bardziej podoba mi się ten, który kupiłem, czyli SNKL41

 

40db06f927b4cdc10afb6575d8c10b87.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Witam, i dołączam do klubu

Posiadam SNXS79K od około miesiąca. Sprawuje się świetnie, wygląda dobrze, mimo małego rozmiaru. Oczywiście przetestowałem wszystkie pozycje odkładania na noc, więc dobowa precyzja chodu jest na najwyższym poziomie ;-)

wygląda on tak na oryginalnej bransolecie

4ecfba2dd96617bfmed.jpg

a tak na aktualnym pasku skórzanym

fb2842bad2067dc4med.jpg

 

 

tak wygląda moja sztuka, mam grafitową / czarną tarczę i dokupiony czarny pasek :-)

Co do jego dokładności, to ustawiłem go po zakupie i do tej pory (od marca, ustawiałem go raz - jak się zatrzymał)  odchyłka od czasu atomowego to 10s, a i to się zredukuje i za parę dni będzie na 0. Nie wynika to jednak z olbrzymiej dokładności (było by to jakaś sekunda miesięcznie), tylko z tego że wiem jak mój zegarek reaguje na różna pozycje leżakowania :-) Aż tak dokładnych zegarków mechanicznych to nie ma  :)

Mój przy zwykłym noszeniu robi jednak zadziwiające +2-3s dziennie co uważam za świetny wynik.

Edytowane przez Krzysiek16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna namiastka SARBa 045. Chodzi mi głównie o kolor tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój SNXS77K na granatowym pasku z białymi przeszyciami. 

Jaka szerokość paska pasuje do tego modelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 mm jeśli mnie pamięć nie myli.


It's a question of time...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.