Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kubah

Zegarmistrz w Łodzi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szukam jakiegos dobrego zegarmistrza w Łodzi, ktory bedzie w stanie przeprowadzic konserwacje i czyszczenie zegarka z okolic 1920 roku oraz ustawi go tak, zeby sie nie spieszyl. Dokladnie chodzi o ten:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/123132-dwa-zegarki-do-identyfikacji-12/

 

Chcialbym, zeby byl to ktos mozliwe wyprobowany, wiec kompetentny i kto nie zegrze ze mnie jakichs duzych sum :)

 

Czy moge prosic o polecenie jakiegos zegarmistrza z Łodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podjedź do Tempusa na Zamenhoffa 14 (przy Wólczańskiej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podjedź do Tempusa na Zamenhoffa 14 (przy Wólczańskiej).

 

Jesli nie uslysze innych pomyslow - i lepiej umowtywowanych ;) - tak zrobie.

Generlanie zawsze korzystalem z zegarmistrza na Struga przy Kosciuszki, ale to byla tylko zwykla tania Rofina, wiec nie wiem czy czlowiek radzi sobie, i jak, z tego typu starszymi modelami.

Dziekuje za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ponoć jakiś "magik" na 2. piętrze Centralu, jest dobry zegarmistrz na Felińskiego.

Musisz podzwonić i popytać. Ja mam zaufanie do Tempusa. To tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ponoć jakiś "magik" na 2. piętrze Centralu, jest dobry zegarmistrz na Felińskiego.

Musisz podzwonić i popytać. Ja mam zaufanie do Tempusa. To tyle.

 

A na Felinskiego to gdzie? I co o nim wiesz... ?

Bo akurat mieszkam niedaleko, a jezdzic teraz do centrum to - no sam wiesz o czym mowie skoroś z Łodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Dla mnie istnieją dwa zakłady. Karpiak na Wschodniej i tam nosze swoje vintage oraz wspomniany Tempus, który jest chyba najlepiej wyposażonym zakładem w województwie. Do Złotowskiego noszę nowsze zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, wiec trafilem do Tempusa. Powiem wam, ze gdyby nie polecenie na forum, to zastanawialbym sie czy tam zegarki zostawiac czy nie. Tzn vintage, bo nowe na pewno tak. Tzn wyglada mi to na laboratorium zegarkow niz na swiatynie zegarkow.

Co zlego w laboratorium? Wlasciwie to nic. Miejsce sterylne, gdzie mojego chorego na nowotwor dziadka uspia, pokroja, zaszyja, nie bedzie zakarzenia, bo warunki sterylne, zapewne zrobia to przy uzyciu mikrospoku elektronowego i noza laserowego i wszystko bedzie sie odbywalo przy uzyciu najwyzszej technologii i w byc moze nawet w prozni... Tylko jakos to takie... hmm...

Nie jestem specjalnie religijny, ale jak dla mnie zegarmistrz powinien byc takim troche mnichem, ktory dopiesci ogrodek z przyklasztorną marchewka a wieczorem usiadzie sobie i pomysli, popatrzy na ptaki, a moze nawet porozmawia z zegarkiem. A nie go przejedzie laserem :)

 

Podsumowujac, moje prywatne wrazenie jest takie, ze jesli bede oddawac najnowszy zegarek do naprawy, to byc moze Tempus bedzie dobrym miejscem. Ale nie jestem przekonany, czy zegarki vintage powinny byc "robione" wlasnie w takim miejscu.

Przejade sie jeszcze na ul.Wschodnia. Dzis tez bylem, ale pana zegarmistrza spotkalem w drzwiach kiedy juz zamykal zaklad, bo czynny jak sie okazuje tylko do 17. Mily starszy pan, ledwo sie schylajacy, ale usmiechniety, taki lekarz, ktory po operacji przyjdzie i przeczyta ci bajke jak sie obudzisz po narkozie. Jutro sprobuje jeszcze tam podejsc, zobacze co mi zaproponuje w porownaniu do Tempusa i zdecyduje czy zalezy mi na sterylnej technologii i najwyzszej jakosci, czy na milym starszym panu i jego doswiadczeniu.

 

Przy okazji: Tempus zaproponowal 90 zl za renowacje Bloni, w tym wymiane szkielka, zlozenie/rozlozenie i przeczyszczenie mechanizmu oraz wymiane koronki. Za to samo w Delbanie z lat ~60 - 180 zl. A za dewizke z ok 1920r - 300 zl. Czy takie ceny sa ok, czy sie targowac ? Przy okazji: termin: 3 miesiace... podobno maja duzo pracy.

Edytowane przez kubah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają dużo roboty - to fakt. Poza tym im starszy zegarek, tym ciężej o części, często zużyte podzespoły trzeba dorabiać. Jest to kosztowne i czasochłonne. A jeśli ktoś ma mi dorabiać części do zegarka, to wolę gościa z działkiem laserowym i próżnią niż uśmiechniętego staruszka z maleńkim pilniczkiem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem, ale liczyłeś że to jest zakład z duszą (jeżeli coś takiego istnieje)? Niestety oni niedawno zmienili siedzibę, więc musisz im dać trochę czasu.. jakieś 20 lat :P


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Zero idz do Karpiaka na Wschodnia. Znajdziesz tam to czegos szukasz jezeli chodzi o klimat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie czy za tzw. konserwację (rozebranie/ złożenie, naoliwienie, ustawienie chodu) i wymianę szkiełka w prostym Tissocie na 16 kamieniach 480 zł to dużo? Tyle mi powiedziała Pani z TEMPUSA. Zegarek jest sprawny, choć ma małe odchyłki. Przyznam, żę to dla mnie cena zaporowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to dla Ciebie zaporowa cena, poszukaj tańszego serwisu.

Standardowo regulacja chodu to koszt 5-6 tych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No właśnie, może źle im określiłem o co mi chodzi, a Pani wyczytała cenę z tabelki wg marek. Jutro zapytam tam jeszcze o sama regulację. Nom ale czy oprócz TEMPUSa są w Łodzi jakieś godne polecenia tańsze serwisy?

Edytowane przez delbana114

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to dla Ciebie zaporowa cena, poszukaj tańszego serwisu.

Standardowo regulacja chodu to koszt 5-6 tych.

Kolega opisał wycenę czynności które wchodzą w skład pełnego serwisu zegarka, nie regulacji chodu (cena kilkaset pln normalna imo za pełny przegląd zegarka w renomowanym zakładzie).

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kolega opisał wycenę czynności które wchodzą w skład pełnego serwisu zegarka, nie regulacji chodu (cena kilkaset pln normalna imo za pełny przegląd zegarka w renomowanym zakładzie).

 

Jest tak jak kol. stwierdził. Tempus to autoryzowany serwis grupy Swatch. Nie spodziewaj się tanich chińskich zamienników szkiełka czy uszczelki. 

Edytowane przez Antiquarius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że Tempus to porządny zakład. Dobrze, że jest taki w Łodzi ;) W 2015 zrobili mi pełny przegląd pamiątkowej Delbany, a trzy miesiące później jej naprawę. Jestem bardzo zadowolony, chociaż trochę przedobrzyli z polerowaniem koperty, bo pojawił się mosiądz na kantach. Nie prosiłem o to, ale chcieli dobrze :) Ogólnie są dobrzy i mają sprzęt to się cenią. Na pewno warto skorzystać z ich usług jak się ma jakiś drogi sprzęt.

 

Ale w moim przypadku chodzi o to, że cena takiego przeglądu uzależniona jest od marki zegarka. Mój Tissot to też vintage na 16 kamieniach. Potrzebny mi ktoś kto zrobi taki przegląd w cenie nieprzekraczajacej wartości rynkowej tego zegarka. Jak napisał Seb71 muszę poszukać kogoś innego, ale chciałbym, żeby to był ktoś sprawdzony na tym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie czy za tzw. konserwację (rozebranie/ złożenie, naoliwienie, ustawienie chodu) i wymianę szkiełka w prostym Tissocie na 16 kamieniach 480 zł to dużo? Tyle mi powiedziała Pani z TEMPUSA. Zegarek jest sprawny, choć ma małe odchyłki. Przyznam, żę to dla mnie cena zaporowa.

Ja jakieś dwa lata temu robiłem full service Atlantica Worldmastera u Durskiego w Warszawie. Zegarek porównywalny z Twoim Tissotem. Za usługę wzięli 250 PLN.

480 to moim zdaniem przegięcie :unsure:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie odświeżenie tematu. Dotyczy firmy Tempus z Zamenhoffa. 

Oddałem im na przegląd zegarek (automat z chronografem + inne komplikacje). Przy oddawaniu zegarka określono czas realizacji na dość horrendalne 3-3,5 miesiąca, koszt przeglądu 850,00 zł. Zaakceptowałem warunki bez uwag. Termin upłynął, zero kontaktu, w takim razie wybrałem się tam. Zakładałem "naiwnie", że ktoś zapomniał zadzwonić lub zgubiono namiary na mnie. A na serio mówiąc, to byłem prawie pewny, że robota nie zrobiona ... 

Wszedłem z uśmiechem. Pani też wita mnie uśmiechem. Podaję kwit i mówię tylko:
- Przyszedłem odebrać zegarek.

Pani idzie na zaplecze ... długo nie wraca ... słychać wyraźne zamieszanie … 
Po chwili pani wychodzi i mocno przygaszonym głosem cedzi przez zęby, jąkając się lekko, że nie jest zrobione i to jeszcze ze dwa tygodnie potrwa (sic!).
Patrzę się na nią, chwila ciszy i:
- Proszę o zwrot zegarka!
- Ale wie pan ...
- Tak, wiem. To Wy określiliście termin wykonania usługi i jej koszt. Zostało to przyjęte bez uwag. To nie jest wymiana baterii za 20-30 złotych tylko przegląd zegarka za 850 złotych. Jak zapewne pani sobie zdaje sprawę większość Polaków nie nosi zegarków o wartości ... samej tej usługi. Jak traktujecie klienta?! Gdyby ktoś chociaż do mnie zadzwonił i powiedział, że termin upływa, macie obsuwę, prosicie o jeszcze chwilę cierpliwości. Ale zlewka klienta na maksa ...
A przed dosłownie chwilą zlecałem im wymianę całego mechanizmu w kwarcu razem z zamianą szkła z mineralnego na szafir (zegarek ma 20 lat, mam do niego sentyment).

Pani zaniemówiła i ... wezwała posiłki ;) 
Wyszedł do mnie jeden z zegarmistrzów i wygłosił tyradę, że w serwisie centralnym to bym zapłacił 3-razy tyle, a teraz to się u nich już czeka 4-miesiące. No to mnie lekko wk...ł. 
Patrzę się na niego i spokojnie, ze złośliwym uśmiechem:
- Dobra rada, zanim pan już otworzy usta i wyda artykułowany dźwięk, to proszę to przemyśleć. Co to za argumenty?! Co ma cena gdzieś indziej do waszej, przez was ustalonej, i co ma termin ustalany kiedyś przez was do tego jaki macie dziś?
Nie przypominam sobie bym tu przyszedł z bronią, odbezpieczył, przeładował, przystawił pani do głowy i określał warunki.
Ponawiam zatem pytanie - co to za argumenty i co to za sposób odnoszenia się do klienta?!

Zapanował długa cisza, a pan i pani zmienili kolory twarzy na purpurowe. 
No nic, trzeba było przerwać:
- To ja podsumuję - daliście d*py, przyznać się nawet nie potraficie i rżniecie głupa zasłaniając się kompromitującymi was argumentami. To jest kpina, zegarek poproszę, natychmiast!

Odebrałem zegarek i ... więcej się nie zobaczymy ...

Nie można generalizować bo w Polsce jest wiele firm działających profesjonalnie i tak samo traktujących klienta. Ale niestety wiele jeszcze jest daleko za przysłowiowymi murzynami. Należy je eliminować z rynku lub edukować stosując bezwzględnego bana na korzystanie z ich usług. To jedyna droga. Nie szanujesz - nie zarabiasz, znikasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem zegarek i ... więcej się nie zobaczymy ...

 

Kolego, gdzie zaniosłeś odebrany zegarek? 

 

Ja swojego Eposa oddałem do Tempusa na początku marca, pani powiedziała że 3, max 3,5 miesiąca, w okolicach wakacji byłem pierwszy raz się upomnieć, od tego czasu już ze 3 razy i chyba właśnie skończyła mi się cierpliwość. 

 

Tylko gdzie go oddać? Byłem ostatnio (zupełnie przypadkowo) na Wschodniej z Alpiną żeby bransoletę dopasować, faktycznie bardzo miły Pan, robi wrażenie profesjonalnego, ale patrząc na zegarki które tam ma - czy można mu powierzyć szwajcarskie automaty (nie kwestionuję absolutnie jego kwalifikacji, pytam tylko czy to jest to czym się zajmuje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanieś do Pawła Kowalczyka na Plac Słoneczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanieś do Pawła Kowalczyka na Plac Słoneczny.

 

Dziękuję za radę, już druga osoba mi poleca ten Plac Słoneczny, przejdę się tam i pogadam (mimo, że opinie z google nie zachęcają).

 

EDIT: kilka osób poleciło mi też "Zegarmistrz Dąbrowski Mirosław ul. Lipiec Reymontowskich 5 Paw.86" jako dobrego fachowca od automatów. Korzystał ktoś?

 

EDIT2: zegarek odebrany z tempusa, nie chciałem wdawać się w pyskówki, na argument że "jeszcze byśmy z tydzień potrzebowali" grzecznie powiedziałem tylko, że poproszę zegarek z powrotem, naiwnie liczyłem na może jakieś "przykro nam" czy coś, ale jedyne co usłyszałem odbierając zegarek po 7 (słownie: siedmiu) miesiącach nietknięty to "no co poradzę". 

Odradzam Tempus, tak nieprofesjonalnego podejścia do klienta nie widziałem od czasu poczty polskiej za PRLu. 

A sam zegarek wylądował u Pana Mirosława na Teofilowie, który przy mnie go przejrzał, zdiagnozował, powiedział co do roboty i wyznaczył termin za 9 dni. O różnicy w cenie nawet nie wspomnę.

Edytowane przez kabzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu poszedłem z Seiko SNK809 do zegarmistrza w Łodzi na 6 Sierpnia, bo wymieniony przestał nagle chodzić... Miła Pani zegarek wzięła, kazała chwilę poczekać, po czym wróciła po 10 minutach z naprawionym. Pytam: ile płacę? Odpowiedź - nic! Zdziwiony ponowiłem pytanie, ale odpowiedź była taka sama :) Miła i niecodzienna sytuacja jak na dzisiejsze czasy, że przedsiębiorca robi coś za darmo. Byłem tam drugi raz (za pierwszym razem chromowałem kopertę i robiłem

przegląd rodzinnemu Atlantic Milano - doradzili i zrobili go super!), i drugi raz wychodziłem usatysfakcjonowany. Na pewno będę tam wracał!

Edytowane przez furraan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.