Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

providore

Diesel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy zegarki firmy Diesel sa warte swojej ceny ?Szczegolnie podobam i sie model Diesel dz7296 Big Daddy RADAR prosze o pomoc i opinie z gory dziekuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie są. To jest zegarek modowy. Odpuść to sobie. Skup się na marce seiko, citizen i orient.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

unikaj takich zegarków, w ogóle wszystkich, których nazwy można znaleźć na ubraniach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale podobno w zegarkach Diesla sa mechanizmy CItizena ? to prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeżeli to prawda, zegarek, to nie sam mechanizm, prawda?

Kupisz dacię, bo może ma silnik toyoty?

To może kup sam mechanizm Citka?


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
providore tutaj nikt Ci nie powie, że Diesel to dobry zegarek...

Tak jak napisał ktoś wyżej, zegarek to nie tylko mechanizm. Kupujemy najchętniej zegarki marek, które mają głębokie korzenie w zegarmistrzostwie, zajmują się wyłącznie zegarkami. Dlaczego? Bo jesteśmy pewni jakości wykonania produktu, który nabywamy.

Kupując Diesla nie masz takiej pewności.

Wygląd zegarka owszem, jest bardzo ważny, ale zerknij może faktycznie na wymienione wcześniej marki japońskie, które za podobne pieniądze proponują naprawdę solidne produkty, może coś Ci wpadnie w oko - wtedy podpowiemy.

 

Póki co, każdy odpowie Ci na zadane pytanie:

Nie, nie jest wart swojej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki Diesel to takie crocsy na nadgarstek, ale bez ich wytrzymałości. Te duże modele, to z kolei już najwyższa forma zła. Podobnie jak wymienionych butów, zegarka Diesel nie ubierzesz raczej nigdzie (poza pracą w ogrodzie lub pielęgniarstwem), bo zawsze będziesz wyglądał, jakbyś przepasał spodnie garniturowe sznurkiem od snopowiązałki. 

Tuż obok mojego mieszkania mają sklep z tymi zegarkami i teraz uwaga, bo będzie śmiesznie. W marcu 2014, kiedy o zegarkach wiedziałem tyle, ile o polityce rolnej Republiki Demokratycznej Konga w latach 2007-2009, sam się tą firmą zainteresowałem... (do reszty: no wiem, wiem... ale tak naprawdę było...). Uratowało mnie kupno pralki i chwilowy brak funduszy, bo naprawdę bym poszedł i kupił, a tak - poczekałem miesiąc i przyszło ochłonięcie. Dotknąłem, przymierzałem kilka razy i mając zerowe pojęcie coraz bardziej się wahałem. Niby takie ładne, ale w głębi duszy wiesz, że coś tu jest jakby nie tak. Egzemplarze, które mnie interesowały leżą na wystawie do dziś i nawet właściciel przestał tam zaglądać, bo szkiełka przykryła warstewka kurzu.

Duże modele tych zegarków wyglądają komicznie nawet na rosłych, umięśnionych Afrykanach. Jeden z takich jest moim kumplem z byłej pracy i zasadniczo to zachwycony nie jest. Koperta obita jakimś papendeklem szybko mu się zrysowała. Nie dziwota, skoro z taką patelnią musi włączać kierunkowskazy, wyprzedzając pieszo ludzi na chodnikach. Jego egzemplarz zaliczył serwis w pół roku po kupnie. Nie wiem, w jakim stanie jest teraz, bo dawno się nie widzieliśmy, ale wówczas coś tam się obluzowało, coś odstawało itp. Mechanizm swoją robotę robił, złego słowa nie można powiedzieć. Od biedy można by tu domontować nóżki i postawić na biurku.

 

Dlatego jeśli możesz, to wstrzymaj się jeszcze, proszę. Poprzeglądaj sobie odrobinkę forum. W cenie tego modelu masz do nabycia piękne i niezawodne zegarki. Obiecuję Ci, że jak dasz sobie trochę czasu, to za kilka miesięcy napiszesz komuś tutaj tak jak ja: "cholera, a wiesz, że sam kiedyś chciałem kupić Diesla?". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po waszym wypowiedziach dalisice mi do myslenia, wstrzymam sie od kupnego tego zegarka.Dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A znacie moze jakies firmy dobrych zegarkow  z duza tarcza ? ok 50mm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele firm produkujących dobre zegarki.

Te tańsze to przeważnie japońskie: seiko, casio, orient, citizen

Większe tarcze mają z reguły zegarki typu diver (nurek), albo tzw. piloty, chociaż 50 mm to i tak dużo :)

 

Pamiętaj o tym, że wielkość jest przereklamowana, a ważniejsze są umiejętności :D


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takich rozmiarach możesz spojrzeć na markę Vostok Europe - tam jest sporo 47-48 mm modeli w automacie jak i w kwarcu (co kto lubi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diesel to zegarek modowy typu Boss, Armani itp. Podsumowując chiński shit. Nie wart swojej ceny.

Zgodnie z radami kolegów szukaj czegoś japońskiego w automacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duże zegarki są mało wygodne,narażone na uszkodzenia no i kiepsko wyglądają.... :)

Jak widzę młodzieńców z takimi na nadgarstkach to przypomina mi się barometr mojej babci :P


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie się przypomina jedna scena z filmu "ściśle tajne" (top secret) :D


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego typu zegarki (modowe) według moich obserwacji są dobierane (przez kobiety) na zasadzie koloru. Aby pasowały do bluzki. Właśnie jestem w podróży i widzę (×3) takie zjawisko. Grunt aby był duży i pasował kolorem do całości stroju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Invicta ma w swojej ofercie sporo duzych zegarków. To nie jest jakiś szczyt zegarmistrzostwa, ale przynajmniej wiedza jak zrobić zegarek. 

http://www.worldofwatches.com/weekly-sales/red-alert/red-alert-sale--1/mens-reserve-chrono-stainless-steel-black-dial-black-ip-steel-bezel-invicta-10591

 

Przychylam sie jednak do opinii o poszukaniu wśród: Seiko, Casio, Orient, Citizen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już wiem że odradzacie te zegarki, ale chciałbym zapytać co Diesel'e mają w środku, bo ostatnio zarzucono mi że sprzedałem podróbkę. Otóż nabyłem Diesel'a na OLX, używanego, z kilkoma rysami i zaraz postanowiłem go sprzedać (nie wnikajmy czemu). Problem w tym że zarzucono mi powyższe, a ja nawet do niego nie zaglądałem i nie wiem jaki miał mechanizm. Pan stwierdził że werk jest chiński, iże to nie jest oryginał. Chciałbym to jakoś zweryfikować. Czy oryginał powinien być sygnowany logo Diesel"a, czy widnieje na nim jedynie "Made in China"?

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.