Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ptaku2

Junkers vs Junghans - warto płacić za "prestiż"?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Nie widziałem takiego tematu. Patrząc na śliczne Max Bille i bardzo podobne dużo tańsze zegarki marki Junkers zadaję sobie pytanie - czy warto płacić więcej za markę która nie kojarzy się z kotłami? ;)

Pytam poważnie. Poza tym mam możliwość ściągnięcia czegoś zegarkowego z USA i a nuż widelec mógłby to być Junghans... albo Junkers - jeśli by wyszła naprawdę okazyjna cena...

 

 

Pozdrawiam,

Wojtek


Zim, Poljot Signal, Tissot Seastar, Stowa Flieger, G-Shock, Seiko Orange Monster. Budziki Slava, zegary Majak i Mołnia, Poljot De Luxe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie warto. To przepiękna stylistyka. Kiedyś nawet licytowałem ten zegarek, ale zabrakło kilku minut. Na allegro bywa, że są poniżej 2k, ale ciężko trafić (mowa oczywiście o nowych sztukach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie warto, zobacz na żywo junghansa a przekonasz się dlaczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto. Jakość wykończenia jest bez porównania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Nie widziałem takiego tematu. Patrząc na śliczne Max Bille i bardzo podobne dużo tańsze zegarki marki Junkers zadaję sobie pytanie - czy warto płacić więcej za markę która nie kojarzy się z kotłami? ;)

Pytam poważnie. Poza tym mam możliwość ściągnięcia czegoś zegarkowego z USA i a nuż widelec mógłby to być Junghans... albo Junkers - jeśli by wyszła naprawdę okazyjna cena...

Rowniez uwazam, ze warto. Junghansy, to bardzo porzadne i solidnie wykonane zegarki i jesli zwracasz uwage na detale oraz wykonczenie, to na 100% powinienes byc zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może czas lepiej poznać historię? ;)

https://pl.wikipedia.org/wiki/Hugo_Junkers

https://pl.wikipedia.org/wiki/Junkers_%28wytw%C3%B3rnia_lotnicza%29

 

A co do zegarków, to przyznaję, że nie miałem w ręcę Junghansa, ale miałem dwa Junkersy.

Jednego zresztą jestem posiadaczem. Świetna stylistyka a i wykonanie, jak mi się zdaje, bardzo dobre :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Max Billa Chronoscope w wersji czarnej.Super zegarek na bardzo dokładnym Valjoux 7750.Mogę śmiało polecić.Chodź jego miejsce zajęła Omega SMP to muszę powiedzieć,że tęsknię trochę za tą cebulą:)


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moze ktoś potwierdzić lub zaprzeczyć, kiedyś gdzieś słyszałem że wszystkie te Junkiersy, Zeppeliny i Messerchit-y to tak naprawdę Poljoty tylko zmysł biznesowy dał bardziej chwytna nazwę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Raczej nie -inny producent, inną jakość wykonania.

Niemniej wczoraj zakupiłem Junghansa i zdecydowanie mogę polecić. Obie marki Ż tytułu są świetne w swoich budżetach i wybór między nimi opierałbym właśnie na tym ile chcemy wydać na zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mateuszu pochwal się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

IGCx1ccl.jpg

 

LuMHBWHl.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeden z najładniejszych Jungansów. Gratuluję.

Sam na takiego choruję, ewentualnie na takiego junkersa

 

6060-5-3.jpg?1408684729


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

A to z kolei jeden z fajniejszych Junkersów :)

@Colectror: Do Chronoscope'a robiłem kilka podejść, jako że lubię i korzystam z chrono, ale niestety kształt koperty to dla mnie porażka i nie byłbym w stanie tego zegarka nosić. Ten klasyk natomiast kopertę ma właściwie idealną, a do tego idealnie uzupełnia się ze Speedym pod względem zastosowań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie miałem okazji  przymierzyć chronoscopa,ale ze zdjęć widać że faktycznie jest nietypowa.

Bardzo ładnie ci leży na nadgarstku,gratuluje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chronoscope to baryła, natomiaat ten Mateusza to ideał. Gratuluję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny mankament bądź zaleta jak niektórzy uważają to fo fakt,że szkło zegarka to plastik.


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Jak w Speedym ;) dla mnie plus. Tutaj do tego powłoka scrillanowa bardzo twarda więc o zarysowanie znacznie ciężej niż w Moonie. Dla Mnie heslit robi robotę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też uważam że warto, macałem na żywo Junghansy i robiły b. pozytywne wrażenie. Nie moje klimaty stylistyczne, ale zegarki bardzo fajne. No i mnie osobiście Junkers kojarzy się z zatruciami czadem i samolotami Luftwaffe :).

Mnie natomiast Volkswagen, tak ukochany przez sporą rzeszę rodaków, nieodmiennie kojarzy się z Adolfem Hitlerem.Nie dajmy się zwariować skojarzeniom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani jednego ani drugiego.Ładne ale szkło rysuje się od samego patrzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Junghans a szkielko szybko i matwo wypolerowac mozna lub wymienic (stosunkowo tanio). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.