Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zooropa156

SEIKO SKX007 w czym mu najlepiej?

Rekomendowane odpowiedzi

mnie najlepiej ori bransa, skóra, guma Bonetto, nato fajne ale za wysoki się robi i odstaje

 

20151117_125942_zpsee9bjdeg.jpg

 

20151120_135656_zpsghzvnrzw.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

327384d1321307375-seiko-skx007-glasdach-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

327384d1321307375-seiko-skx007-glasdach-

Gdzie kupiłeś tą bransoletę i w jakiej cenie ?;) swietnie wyglada!

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos ma skx-a w ktorym indeksy na tarczy, wewnetrzny i zewnetrzny bezel sa wyrownane ?

 

A najlepiej mu na oryginalnej bransolecie jubilee.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, nie chciałem zakładać osobnego tematu a ten wydawał mi się najbardziej zbliżony tematyką. Otóż skracałem dzisiaj bransoletę ori w skx007 u zegarmistrza. Nie obejrzałem dokładnie ale po powrocie do domu zauważyłem, że gość wsadził po obu stronach trzpienie ogniw niezgodnie ze strzałkami. Pytanie czy jest to jakiś problem? Z jakiegoś powodu producent umieścił te strzałki i trzpienie zgodnie z nimi. Istnieje ryzyko wypięcia? Narazie tylko irytuje mnie sama świadomość - braku świadomości "zegarmistrza";-) i to, że nie sprawdziłem na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, ja sam sobie skracałem i też specjalnie nie patrzyłem na te strzałki. Z bransoletą nic mi sie nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Sprawdziłem przed chwilą empirycznie. Trzpień jest zbudowany tak, że po jednej stronie ma taką rozszerzająca się końcówkę, która blokuje się po umieszczeniu w bransolecie. Przestrzeganie kierunku wkladnia trzpienia znaczenie ma takie, że gdyby ktoś chciał regulować ponownie bransoletę i zauważy strzałki to będzie próbował wypchnąć trzpień zgodnie z ich kierunkiem. Jeżeli wczesniej ktoś tak jak ów "zegarmistrz" wsadzi trzpień odwrotnie do kierunku strzałek to będzie miał problem z usunięciem trzpienia bo tą "zapadkową" stroną będzie go wbijał do wewnątrz bransolety. Łatwo poznać, która strona trzpienia jest zapadkowa bo na główce po odpowiednim umieszczeniu ma coś w rodzaju rowka jak śrubka. Ta strona trzepienia powinna być odwrotnie do kierunku strzałki.

Sorry długi post ale może komuś się przyda w przyszłości;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego branse skracam sobie sam  <_<

Mnie by to irytowało i poprawił sobie to.

Zaniesiesz do takiego bakteryjkarza, złoży źle i jeszcze rys pozostawia  :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzisiaj odebrałem, wyczekany kawał, dobrej, grubej, skręcanej stali - Super Oyster 22mm/20mm ;)

wraz z klamrą Albacore 20mm od Yobokies.

post-88479-0-70172400-1455887466_thumb.jpg

 

Klamra od Yobokies mi nie leży, robi wypad razem z ori Jubilee branzą,

ale to dopiero jak uzbieram 50 postów ;)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a propo skracania jubilee, trzeba odkręcić te śrubki, czy można normalnie je wypchnąć,za nic nie idzie odkręcić.W starych rolexach na jubilee też się odkręcało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie Ty w jubilee od Seiko widzisz śrubki, ale ją skraca się normalnie wypychając te trzpienie/ piny czy jak to tam się nazywa zgodnie z kierunkiem pokazanym na wewnętrznej stronie bransolety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mogę ich wypchnąć,tak mocno siedzą,próbowałem zgodnie ze strzałkami, a po drugiej stronie zauważyłem wkręty więc to mnie zdziwiło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poka zdjęcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mogę ich wypchnąć,tak mocno siedzą,próbowałem zgodnie ze strzałkami, a po drugiej stronie zauważyłem wkręty więc to mnie zdziwiło

Ja byłem u zegarmistrza i tez miał nieco problem

 

 

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mogę ich wypchnąć,tak mocno siedzą,próbowałem zgodnie ze strzałkami, a po drugiej stronie zauważyłem wkręty więc to mnie zdziwiło

To nie wkręty tylko rozdwojona końcówka bolca, jakoś musi się tam trzymać   ;)

 

Ja byłem u zegarmistrza i tez miał nieco problem

To na pewno nie był zegarmistrz  ^_^

A wypchnięcie tych bolcy jest dziecinnie proste i nie wiem z czym macie problem?  :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy wypychasz z dobrej strony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to normalka przecież, że wypychasz. Z kostką zegarmistrzowską, wybijakiem i małym młoteczkiem łatwiej niż tym chińskim gównem do skracania bransolet jeżeli tego używasz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałem od dołu w kierunku tych właśnie końcówek, bo tak pokazują strzałki.Spróbuje później, dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.