Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Diego04

Gdzie na Mazury?

Rekomendowane odpowiedzi

Na Pierkunowskim Rogu dwa lata temu nocowalismy jedną noc na łódce. Piękne miejsce ale nie widziałem tam wypożyczalni sprzętu, wodnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pierkunowski Róg, czyli Rogany to wioska gdzie spędziłem 1 rok życia. Wypożyczalnia sprzętu w wiosce Pierkunowo u mojego kolegi z...Wrocławia :-) Inny kolega, tym razem z Warszawy ale mieszka na stałe w Pierkunowie, czarteruje jachty, a jeszcze innego kolegi rodzice mają restauracje przy Kisajnie. Dom Perkun.

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat 😉

Czy ktoś z szanownych użytkowników  może podpowiedzieć jak wygląda sytuacja w mazurskich portach?  

Wszystkie już są otwarte czy  nie do końca? 

Najbardziej interesuje mnie Południowa cześć WJM  - wybieram się za tydzień. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, rk7000 napisał(-a):

Odkopię temat 😉

Czy ktoś z szanownych użytkowników  może podpowiedzieć jak wygląda sytuacja w mazurskich portach?  

Wszystkie już są otwarte czy  nie do końca? 

Najbardziej interesuje mnie Południowa cześć WJM  - wybieram się za tydzień. 

A które porty /jeziora/ konkretnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łódkę bierzemy w porcie Stare Sady. Nie ma jeszcze planu konkretnego ale z sentymentu na pewno Skorupki. Pewnie Ryn. Nie wiem co jeszcze ale raczej Talty i Rynskie będzie pływane. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w Pierkunowie restauracja i pensjonat mojego kolegi ,,Dom Perkun", przyjmują gości z zastrzeżeniem, że bez dzieci. Ma to pewne niezaprzeczalne plusy. Wioska Pierkuno, pięknie położona, pensjonat przy samym jeziorze Kisajno. Jak ktoś chce kontakt to albo znajdzie w internecie albo podam mu jakby co. 


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, rk7000 napisał(-a):

Łódkę bierzemy w porcie Stare Sady. Nie ma jeszcze planu konkretnego ale z sentymentu na pewno Skorupki. Pewnie Ryn. Nie wiem co jeszcze ale raczej Talty i Rynskie będzie pływane. 

 

Marina w Rynie działa. W Skorupkach na Tałtowisku będę jutro, to napiszę. Wioska w Mikołajkach działa. Jak spotkasz mnie to łódka nazywa się Obsesja

Edytowane przez goral_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, albiNOS 01 napisał(-a):

Jest w Pierkunowie restauracja i pensjonat mojego kolegi ,,Dom Perkun", przyjmują gości z zastrzeżeniem, że bez dzieci. Ma to pewne niezaprzeczalne plusy. Wioska Pierkuno, pięknie położona, pensjonat przy samym jeziorze Kisajno. Jak ktoś chce kontakt to albo znajdzie w internecie albo podam mu jakby co. 

Bingo 👍

EC976D00-881A-4F50-BA3B-9F6CC46EC65A.jpeg

549027D7-465A-4834-A576-D664DEA4C355.jpeg


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, goral_ napisał(-a):

Marina w Rynie działa. W Skorupkach na Tałtowisku będę jutro, to napiszę. Wioska w Mikołajkach działa. Jak spotkasz mnie to łódka nazywa się Obsesja

Z tego co pamiętam to masz własną łódkę - będę Cie wypatrywał ale ja dopiero od soboty 15-go będę na WJM. 

W jakiej okolicy Cie szukać? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A poznajesz

0CC0C1A6-8B18-40F2-A41E-C2DECB23F26F.jpeg


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, rk7000 napisał(-a):

Z tego co pamiętam to masz własną łódkę - będę Cie wypatrywał ale ja dopiero od soboty 15-go będę na WJM. 

W jakiej okolicy Cie szukać? 

 

w maju Bełdany, Śniardwy, Mikołajskie, Ryńskie, Tałty. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, goral_ napisał(-a):
42 minuty temu, goral_ napisał(-a):

w maju Bełdany, Śniardwy, Mikołajskie, Ryńskie, Tałty. Pozdrawiam

 

Zazdraszczam, ja tylko 4 dni w maju  ale i tak cieszę się jak nie wiem co. 

Daj znać jak Skorupki działają. To "Puławski" port a odkąd mają "zanzibar" 

to dla leniwych fajne miejsce :)

CHoc mi wystarczało zawsze miejsce na ognisko 😁

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, rk7000 napisał(-a):

Zazdraszczam, ja tylko 4 dni w maju  ale i tak cieszę się jak nie wiem co. 

Daj znać jak Skorupki działają. To "Puławski" port a odkąd mają "zanzibar" 

to dla leniwych fajne miejsce :)

CHoc mi wystarczało zawsze miejsce na ognisko 😁

 

W zanzibarze będę jutro. Napiszę co u nich aktualnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

A poznajesz

0CC0C1A6-8B18-40F2-A41E-C2DECB23F26F.jpeg

Czyżby stodoła na Roganach? Czyli Róg Pierkunowski? Nie mam pewności,dawno nie byłem w tym miejscu

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 minuty temu, albiNOS 01 napisał(-a):

Czyżby stodoła na Organach? Czyli Róg Pierkunowski? Nie mam pewności,dawno nie byłem w tym miejscu

Roganty 😁

1DF31F69-1211-4D11-9A27-447BE26BD3AA.jpeg

62BC793F-9885-4522-9CB3-20D2976105AD.jpeg

Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mieszkałem tam od urodzeni przez około rok. Potem przeprowadziliśmy się do Pierkunowa. W Pierkunowie byłem jeszcze... Wczoraj. Ale pogoda niestety nie popisał a się, za to ziemniaki mamie posadziłem na działce.

IMG_20210502_180853.jpg

IMG_20210505_145239.jpg

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No to koło Twojej chałupy jeździły moje czołgi pływające. I pływały ma się rozumieć 😎
Teraz tylko na rybki 🐠🐟

Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 25 lat temu na drodze czołgowej, łączącej poligon od strony Giżycka z poligonem na Świdrach, z kumplami poukładaliśmy gałęzie z liśćmi na sznurku od snopowiązałki rozpiętym między drzewami. Jechały czołgi, no i wyglądało to na powalone drzewo. Jeden czołg zatrzymał się a ten z tyłu przypapra ł mu w d*pę, mini tak, że zbiorników poszło trochę ropy w ziemię. Ależ się ich dowódca czy kto tam wściekał, ale musieli mieć przeje...ane. ale najbardziej podobał mi się przekrój silnika od t34 na tzw wieży. Wiesz o co chodzi.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, albiNOS 01 napisał(-a):

Jakieś 25 lat temu na drodze czołgowej, łączącej poligon od strony Giżycka z poligonem na Świdrach, z kumplami poukładaliśmy gałęzie z liśćmi na sznurku od snopowiązałki rozpiętym między drzewami. Jechały czołgi, no i wyglądało to na powalone drzewo. Jeden czołg zatrzymał się a ten z tyłu przypapra ł mu w d*pę, mini tak, że zbiorników poszło trochę ropy w ziemię. Ależ się ich dowódca czy kto tam wściekał, ale musieli mieć przeje...ane. ale najbardziej podobał mi się przekrój silnika od t34 na tzw wieży. Wiesz o co chodzi.

Wieżę już rozebrali ładnych parę lat temu 🙄

A co do tego silnika W2. To była konstrukcja niemiecka, Rosjanie kupili licencję () i stosowali ten silnik od II WŚ do dzisiaj, z modyfikacjami ma sie rozumieć. I pomimo ze ma już ponad 100 lat to jest to ponadczasowa konstrukcja. I tak pokrótce to ma wtrysk bezpośredni, 4 zawory na cylinder, rozrząd DOHC.  I tu uwaga, zamiast rozciągającego się łańcucha czy rwącego paska rozrząd jest napędzany walkami królewskimi. Czyli bezobsługowy. Pewnie niedługo znowu ten patent „odkryją” 🤪


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam byłem zdziwiony jak to zobaczyłem, myślałem wtedy że dohc i 4 zawory na cylinder to nowość a tu taka niespodzianka. I jeszcze silnik z aluminium, mini sucha miska olejowa, plus jeszcze jedna strona cylindrów nie ma korbowodów łożyskowanych na wale ale na drugim korbowodzie.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.05.2021 o 19:38, rk7000 napisał(-a):

Zazdraszczam, ja tylko 4 dni w maju  ale i tak cieszę się jak nie wiem co. 

Daj znać jak Skorupki działają. To "Puławski" port a odkąd mają "zanzibar" 

to dla leniwych fajne miejsce :)

CHoc mi wystarczało zawsze miejsce na ognisko 😁

 

w zanzibarze leniwie, knajpa nie działa, ale bosman był, foto dzisiejsze. Pozdrawiam.

20210510_165509.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Knajpę może od 15-go otworzą, dobrze że port czynny bo w tamtym roku było zamknięte w czerwcu. 

Dzięki za info. 

Miłego żeglowania 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.