Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Adi

Ciekawostka "złoty pociąg"

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę się mocno trzymać.

To nie pociąg, to rollercoaster :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pomyślałem ile pieniędzy zapłaciła by każda telewizja mogąc nakręcić film dokumentalny z wydobywania  tego pociągu, bez różnicy co w nim jest 

ten pociąg to naprawdę mogłaby być złota żyła gdyby ktoś pomyślał 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pomyślałem ile pieniędzy zapłaciła by każda telewizja mogąc nakręcić film dokumentalny z wydobywania  tego pociągu, bez różnicy co w nim jest 

ten pociąg to naprawdę mogłaby być złota żyła gdyby ktoś pomyślał 

 

Myślę, że rozmowy już się toczą. Do Wałbrzycha zjechali dziennikarze z całego świata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No  i  znamy  dwoch  panow  ktorzy  zglosili  hipotetyczne polozenie  pociagu .Moze  cos  z  tego  jednak  wyjdzie.

Znalazcy pociągu to Piotr Koper oraz Andreas Richter

http://www.focus.pl/czlowiek/pociag-iii-rzeszy-znaleziony-w-walbrzychu-aktualizacja-12886

http://fakty.interia.pl/raporty/raport-restytucja/poszukiwane/news-zloty-pociag-zostal-zasypany-posiadamy-niezbite-dowody,nId,1879617

Aczkolwiek  juz   w  2005  pisano o  tym samym rozjezdzie na 61  i 65  kilometrze

http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=2006

I  jeszcze wieksze  zamieszanie

http://walbrzych24.com/1-wiadomosci/22950-dokumenty-zlotego-pociagu-w-bankowym-depozycie

WueM  dzwonilem do Ciebie  z  Francji  i  pytalem  czy znasz  A Rchtera pamietasz,to  ten sam gosc,


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D  :D

 

niemcy_polska_mem7.jpeg


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie kto odkopie pociąg? Naczelny psychol od owadów! wiecie kogo odkopie. Naczlnego psychola Macierewica ;)


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jedynce zaczął się program o pociągu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak ( o ile pociąg naprawę istnieje ) podejrzewam, że nigdy nie dowiemy się co tam było/jest. Wejdą najpierw saperzy a wraz z nimi tacy, którzy zweryfikują zawartość. Samo dotarcie będzie bardzo trudnym zadaniem.

Wieki temu zajmowałem się tym niemal profesjonalnie. Mieliśmy w ekipie też płetwonurka oraz w zależności od potrzeb sapera i górnika na podorędziu . Oprócz tego sprzęt warty wówczas sporo pieniędzy i na owe czasy zaawansowany technicznie. Teraz to śmiech jak sie porówna z dzisiejszym . W niejednej sztolni spędziłem nieraz tydzień i niejedno zamurowane pomieszczenie się tez znalazło.

Poprzez autochtona z Dolnego Śląska poznałem innych Niemców, mieszkających do dzisiaj na Dolnym Śląsku oraz przyjezdnych posiadających jakieś informacje, w tym jednego ktory ''brał udział'' w ukryciu skrzyń. Ten przyjechał z Argentyny do jednego z europejskich krajów i stamtąd do Polski. Dlaczego tak? Ta historia też zaczęła się od starych dokumentów.

Wielu też po prostu chciało odzyskać rodzinne pamiątki oraz najzupełniej zwykłe rzeczy schowane naprędce przed nadciągającymi Sowietami, sądząc, że wkrótce powrócą do swoich domów.

Jednak tam gdzie jest coś bardziej wartościowego w wielu miejscach mogą być miny albo co bardziej prawdopodobne - te miejsca są do dzisiaj pilnowane.

W pewnym miejscu po prostu trzeba było odpuścić - niedaleko miasteczka na Dolnym Śląsku gdzie przy naszych możliwościach nie sposób było ominąć bardzo prawdopodobnych pułapek (palec Boży - jedna znaleziona). Do dzisiaj tam są, chyba, że ktoś był sprytniejszy i dał radę. Raz na kilka lat będąc w Polsce chodzę tam na spacer ale nie zauważyłem żadnych śladów wskazujących na to, że coś się działo. Bardzo wąskie wejście a właściwie szpara zostało na powrót zamknięte i zamaskowane. Nie warto ryzykować życia. W jednym z programów Pana Wołoszańskiego stał on ok 150m od wejścia/szpary :) więc coś jest na rzeczy. Tyle, że my tam byliśmy dekady wcześniej; ) Dzisiaj bym się tam nie zmieścił :D

To co Niemcy chowali to nie musi to być wcale złoto ani dzieła sztuki - te w większości zostały albo wywiezione na południe Niemiec albo schowane przez prof.Grundmanna ( ciężko będzie po nim cokolwiek odszukać ). Mogą to być maszyny, linie produkcyjne i wszystko co miało wówczas wartość i było potrzebne gospodarce.

Cześć zostało wydłubane przez UBków jeszcze w latach 50/60. Znam taki przypadek.

Dwaj panowie , którzy wskazali miejsce ukrycia pociągu (czapka z głowy o ile to prawda) wg mnie musieli mieć informacje. Nie jest możliwe, by dokonać tego przypadkowo za pomocą saperki lub nawet georadaru. Wszystko opiera się na cynku. ;) Gdyby wejście było dostępne zapewne wynieśliby po kawałku co możliwe i morda w kubeł. Tak byłoby najlepiej dla ich i ich rodzin zdrowia. ;)

Dziwna sprawa z tymi strażnikami.

Kolega z forum też o nich wspomina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś gdzieś czytałem, że do władz Wałbrzycha złożono następne "doniesienia" :) no dobra, zgłoszenia o następnych odkryciach. Dzisiejszy program potwierdza, iż takowe są i pewnikiem ich będzie więcej. Zawsze oficjalne 10% nawet od guzika, to już coś.


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno wszelkie znaleziska w ramach pomocy europejskiej mają wydobywać emigranci, ponoć dlatego nic się jeszcze nie dzieje i także w związku z tym będzie więcej, bo to juz nie tylko jeden pociąg.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą wykańczali "Riese"? :blink:

Chyba, gliną, śliną i kozimi bobkami. :lol:

 

Staruszek inwestuj w kozy jak dziadek Marian! ;)


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest takie stare powiedzenie "lecą jak pszczoły do miodu" Dziadek nie brał tego chyba pod uwagę :)


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trza było choć myślnik wstawić... :P

A z onymi na Błędowską,

będą paśli i się tłuc o nie. ;)


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno wszelkie znaleziska w ramach pomocy europejskiej mają wydobywać emigranci, ponoć dlatego nic się jeszcze nie dzieje i także w związku z tym będzie więcej, bo to juz nie tylko jeden pociąg.

Staruszek chyba miales na mysli Uchodzcow.

Emigranci to Ci zli co wyjezdzaja na zachod I kradna prace na zmywaku brytyjczykom. ;)


Noszenie zegarka na który mnie nie stać to taki sam przypał jak noszenie podróby.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest codzysłów nie narzekaj, i nie szerz treści niezgodnych z regulaminem!

Bo to drażliwy temat,a jesteś ostatnią Osobą którą przypadkiem miał bym do tego prowokować :)


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staruszek chyba miales na mysli Uchodzcow.

Emigranci to Ci zli co wyjezdzaja na zachod I kradna prace na zmywaku brytyjczykom. ;)

Tak, tak masz rację, przejęzyczylem się, mój błąd ale na szczęście szybko wyłapany dzięki :)

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic, to po wyborach wykopaliska ruszą z kopyta!

Będzie może Panie, na obiecaną kiełbasę *.

Chciałbym doczekać końca i czy coś wygrzebią?

 

*Dla szczęśliwych znalazców. ;)


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie się z tym grzebią...i dalej nikt nic nie wie. Jakąś gigantyczną ściemą to pachnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.