Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

KqaseK

Zaparowane od wewnątrz szkiełko w Omega Seamaster Planet Ocean 600M - co robić ?

Recommended Posts

Witam,

w mojej Omedze Seamaster Planet Ocean 600M na wewnętrzenj stronie szkiełka jest okrągla plama.

Myślałem, że to ew jakieś zadrapanie lecz nic nie czuć na zewnątrz szkiełka.

Zegarek ma 5 miesięcy, nie był używany przy nurkowaniu pływaniu lecz tylko zwykłe mycie pod bieżącą wodą. Czy jest to ew. jakiś problem z przeciekaniem zegarka i mogla wewnątrz zebrać się woda ?

Proszę o radę czy próbować samemu usunąć ten ślad wewnątrz szkiełka czy wysłać zegarek do SGP na gwarancje ?

post-13849-0-88120300-1441203040_thumb.jpg

Wyslij na do SG Masz gwarancje 5 lat. a jak nic nie zrobia to niech Ci nowy zegarek dadza. Laski nikt Ci nie robi. Pozdrawiam

Samemu to możesz grzebać w jakimś "rusku" (nic im nie umniejszając), a tu masz zegarek za kupę kasy i to na gwarancji.

Mariusz

Nie jestem pewien, lecz pojawiło się to po umyciu paska zegarka pod bieżącą wodą.

Nie wyczuwam żadnej ryski, ani też nie uderzyłem zegarkiem w żaden przedmiot który mógłby zostawić taką okrągłą rysę.

Widać dokładnie tylko okrągły obrys, czy zegarmistrz może sprawdzić czy jest to rysa na powłoce AR czy jakiś problem wewnątrz szkiełka czy zegarek wysłać na gwarancje do SG ?

Pozdrawiam

Odpowiadając w temacie :

Zegarek przed trafieniem do sprzedaży powinien mieć wykonany test kondensacyjny, a także zostać zamknięty na '' ciepło '' co eliminuje problem, skraplającego się powietrza.

Zegarek nie powinien być nieszczelny - raczej nie w tej klasie, nawet jeśli zdarzyło się wejść do wody np. z odkręconą koronką, większość zegarków już w klasie 200 metrów ma odpowiednie zabezpieczenia, które uniemożliwiają dostanie się wody lub wilgoci do środka zegarka.

Kilkukrotnie natomiast w zegarkach różnej klasy, min OMEGA, zetknąłem się z problemem użycia - '' dziwnego '' kleju np. do klejenia indeksów, lub innych elementów, które z czasem powodują pojawienie się osadu na szkle, przypominającego ślad po nieszczelności lub powodują powstanie na szkle płatków '' śniegu ''

nie wiem jak to wygląda, w przypadku PO600m, ale np w przypadku serii AQUA TERRA z problemem miałem do czynienia kilka razy.

próbowałbym również w tą stronę - w tym przypadku wystarczy dobrze wyczyścić szkiełko, poprawnie zamknąć zegarek i problem znika,

Znając standardy serwisowe i produkcyjne, nie sądzę, żeby zegarek typu PO był nieszczelny 

SEIKO 7A28-7039 / SEIKO 7A28-701A / SEIKO 7A28-7010 / - SPEEDMASTERS  / SEIKO 7A48 - MOONPHASE / SEIKO TUNA SBBN017 / SEIKO SARB047 6R15 / SEIKO AEROMASTER 5H23 / i jeszcze kilka innych ...

Witam,

zegarek był u zegarmistrza, zewnętrzna strona nie nie jest naruszona w 100%, nie jest to również woda, tym bardziej ze zegarek byl zalozony po raz 5 od czasu zakupu. 

Wedlug niego jest to defekt fabryczny szkiełka i powinnień zostać wymieniony w serwisie na nowy. 

Bede informował jak przebiega proces gwarancyjny. 

Pozdrawiam

Mogłeś sobie darować... To nie Onet.

Pewnie miało być Łaski a wyszło jak wyszło  :D  ;)

Według mnie to efekt zachlapania ar jakimś środkiem, np. alkoholem izopropylowym itp. co spowodowało taką trudną od usunięcia plamę. Zacząłbym od przemycia szafiru środkiem do okularów z ar, lub wymoczenie w cieplej wodzie z płynem do mycia naczyń.

Co-Axial

Guest Jash

Pewnie miało być Łaski a wyszło jak wyszło  :D  ;)

Niektórym widać bez różnicy, czy robią łaskę, czy laske :D

Guest Jash

to chyba o sobie mówisz .

Ciebie cytowałem. Naucz się pisać po polsku to unikniemy takich nieporozumień.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By Stachu2400
      Jak w tytule
      Więcej zdjęć nie mam niestety
      Z góry dzięki za odpowiedzi i pomoc

• By PistolPete
      Witam,

Jak w tytule, sprzedam nową i nieużywana ksiażkę pt. "Moonwatch Only"- Wydanie Trzecie.

Publikacja jest bardzo ceniona wśrod kolekcjonerów Omegi Speedmaster Professional i uchodzi za najlepsze żródło informacji o kultowym Moonwatchu. Niektórzy uważaja ja wręcz za biblię wśród publikacji poświęconych temu modelowi Omegi.
      Książka obfituje w opisy poszczególnych referencji, ciekawe fakty i galerie zdjęć.

Ksiąka jest w bardzo dobrym stanie (przynajmniej 9/10). Jest nieużywana i jeszcze ofoliowana. Z tego wzgledu nie moge zrobić przykładowych zdjęć treści. Takowe można jednak znależć w internecie.
      Ksiąka ma jedynie pare małych mankamentów na rogach. To skutki poprzedniej przesyłki kurierskiej. Wady są jednak znikome. Starałem się je pokazać na zdjęciach. Największe widać na pierwszym zdjęciu (prawy górny róg) i trzecim ostatnim.

Szczegóły:
      Pełny tytuł: Moonwatch Only
      Podtytuł: The Ultimate OMEGA Speedmaster Guide
      Autor: Gregoire Rossier, Anthony Marquie
      Język:  AngielskiOprawa: TwardaLiczba stron: 566
      EAN: 9782940506309
      ISBN: 2940506302ID: 25047509
      Wydawca: Watchprint com Sarl
      Waga: 3538 g
      Wymiary: 259 × 323 × 46 mm
      Data wydania: 29. listopad 2019

REALIZACJA

Zdjcia uzupełnione. Mam nadzieję, ze spełniaja standardy. 
    • By lukebor
      Na sprzedaż nowa Omega Planet Ocean w wersji 42mm, ref: 232.92.42.21.03.001, niebieska, na świetnej jakości pasku Omegi z zapięciem motylkowym. Tytanowa koperta. Mechanizm 8500.
      Zegarek niedostępny już w oficjalnej dystrybucji, w świetnej wersji 42mm. 
      Pełny komplet, stan 10/10, od polskiego AD Omegi. 5 lat gwarancji,
      Możliwy odbiór osobisty Kielce/Wa-wa/czasami inne miasta.
      Wysyłka ubezpieczonym kurierem na ryzyko kupującego.

Cena - 22.999 zł
      Bez zamian proszę. 

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.