Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Iga2015

Z.Jeznacki Warszawa Lemania Chronograph

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zamieszczam w tym forum moje zapytanie a nie w "zapytaj przed zakupem" bo na poradę nie było czasu...

Znalazłam zegarek sygnowany Z.Jeznacki Warszawa z werkiem Lemanii, ma ona grube szkło, które w górnej części coś ma delikatnie chyba zarysowane z boku? Tarcza ma slady ok godziny 8 i 2 napraw lub uszkodzeń,chodzi punktualnie stoper działa i jest piękna :)

Prosiła bym Szanowne Grono o opinie czy to zegarek wojskowy? Jeśli wojskowy to jakim wojskom był dedykowany i z jakich lat może pochodzić?

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam,

Iga2015

post-77672-0-69004900-1441447231.jpg

post-77672-0-03852600-1441447247.jpg

post-77672-0-75347300-1441447251.jpg

post-77672-0-40785700-1441447258.jpg

post-77672-0-81818600-1441447266.jpg

post-77672-0-81791200-1441447285.jpg

post-77672-0-53685900-1441447297.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno bardziej wyraźne zdjęcie.

post-77672-0-39049000-1441447556_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie posiada żadnych sygnowań na deklu, przyjmuje się, że nie był na wyposażeniu wojska (chyba, że jako prywatny, cywilny zegarek służący komuś w czasie służby wojskowej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a liczyłam, że jak chronograph to będzie wojsko :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specem od kieszonek , ale nie pasuje mi kiepskie dopasowanie mechanizmu do koperty.

Może koledzy od kieszonek powiedzą coś więcej?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Kacperek_77u
      Cześć, 
      Razem z kolegą @Paulus57 wpadliśmy na pomysł zamówienia chronografów sugess 419 ale z 24h subtarczą i ewentualną limitacją na deklu który fabrycznie ma 12h subtarcze przez co ma on bezsensowną zdublowaną wskazówką godzinową (czyli zamiast st1902-12h byłby w środku st1903-24h 🙃)
      I do tego pomysłu będzie potrzebne minimum 50 ludzi-jeśli ktoś jest chętny to proszę się zapisywać pod tym tematem 😀 (też bardzo chętnie wysłuchamy waszych pomysłów jeśli je macie)
       
      Dostępne wersje kolorystyczne, pasków i ogólna cena (która przy hurtowym zamówieniu może ulec obniżeniu 😄 )
      https://a.aliexpress.com/_mO1TAgs
      I przykładowe zdjęcia wraz z parametrami najpopularniejszych wersji 
       






    • Przez Rezi
      Alpina Alpiner 4  AL-860GRS5AQ6 - zielona tarcza
      Nowa piękna referencja z 2021 od Alpiny, zegarek na  żywo robi wrażenie.
      Zegarek naprawdę bardzo dobrze prezentujący się na żywo. Kontrast białego aluminium z zielenią tarczy naprawdę wygląda rewelacyjnie.
       

      Stan 10/10 ( folie) - zegarek wyjęty do zdjęć (bransoleta w foliach)
      Zegarek w limitowany 3 szt. w ramach Community Watch ( pierwsze zrealizowane sztuki w ramach produkcji)
      Komplet tzn.  pudełka+instrukcja+karta gwarancyjna, karta limitacji 3/3
      Gwarancja międzynarodowa do kwietnia 2024.

      Podstawowe technikalia
      Alpina - Alpiner 4 Chronograph Automatic Limited Edition
      Referencja AL-860GRS5AQ6 CW (Community Watch)
      Średnica 44 mm bez koronki
      Wysokość 15,7mm
      Szczelność: 10 atm / 100m
      Rezerwa chodu: około 55h, 28 kamieni
      Tarcza: zielona, szlif słoneczny - pięknie wygląda naturalnym oświetleniu
      SuperLuminova na wskazówkach i indeksach
      Bransoleta 22/18 ze stali nierdzewnej ( oryginalna w foliach, nie skracana)
      Zakręcana koronka
      Szkło szafirowe + antyrefleks
      Bezel stalowy obrotowy w 2- kierunkach,

      Zegarek kupiony do własnej kolekcji - sprzedaje bo pojawił się inny cel na horyzoncie.

      Odbiór osobisty Poznań lub przelew + wysyłka ubezpieczona kurier DHL
      Tylko sprzedaż, bez zamiany
      Oferta będzie  'wisiała" do czasu dostępności innego zegarka na który poluję.
       
      7.650,00 zł   7.400,00 zł

       
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
       

    • Przez Robredo
      Witam. Na sprzedaż zegarek Bulova Lobster chronograph 98B252.  Stan: nowy. Ostateczna cena 1400zl. 











    • Przez JWChrono
      Witam wszystkich, pomożecie ustalić co to za mechanizm siedzi w Chronographe Suisse? Koperta niby pozłacana, szkiełko trochę popękane. Czy warto się zastanowić nad tym egzemplarzem?
       


    • Przez ArturVonHycl
      Twórcą marki COMET jest Amerykanin Bhavin Patel To jego pierwszy projekt zegarka, wcześniej pracował dla "Wielkiej trójki" motoryzacyjnej z Detroit gdzie jako product engineer przez ponad 9 lat odpowiadał ze projektowanie częsci, tworzenie rysunków projektowych oraz modeli 3D. Wiedząc to nie będzie pewnie wiekim zaskoczeniem, że sam odpowiada za projekt COMET Chronograph. Co nie jest standardem przy kampaniach Kickstarter producent zanim uruchomił Pre Order wyprodukował sporą ilość sampli które trafiły do recenzji zatem mamy szanse, zanim dokonamy zakupu zapoznać się z finalnym produktem a nie jego renderami. Zegarek od wczoraj dostępny jest w Pre Order na KS z blisko 40% realizacji co daję szansę na realizacje projektu. Ispiracją dla COMET były chronografy Pierce oraz Jaeger LeCoultre z lat 40 co bardzo wyraźnie widać w kształcie koperty, wskazówek czy wypukłym szkle. Moja testowa sztuka to sampel w związku z czym otrzymałem ją bez pudełka, w finalnej wersji dostępne będą dwa do wybrou. Po otwarciu paczki największe wrażenie robi tarcza, widać że producent przyłożył do tego bardzo dużo uwagi, jak sam napisał na stronie, tarcza kosztowała więcej niż koperta i pasek od Horween. Tarcza: Do wyboru mamy 10 – tak 10 kolorów, każda wersja wykonana z zaskakującą jakością i ilością elementów jak na zegarek w tym budżecie. Samo nanoszenie farby skłąda się z 14 etapów. Taka ilość procesów wiąże się z dużym ryzykiem błędów stąd ponad 25% odrzutów podczas inspekcji.    Koperta: Wykonana ze stali 316L uniwersalna wielkośc 41.5mm, w całości szczokowana, uzupełniona o polerowaną lunete. W większości wypełniona przez tarczę dzieki czemu zegarek wygląda zdecydowanie na większy. Wodoszczelność 5 ATM Szerokość paska 22mm a L2L wynosi 48.5   Dekiel: Zakręcany, wykończony szczotkowo z centralnie umieszczonym grawerem COMET Chronograph   Szkło: Wypukłe mineralne K1 Double Domed z wewnętrzną powłoką antyrefleksową oraz zewnętrzną Sapphire.   Mechanizm: Kwarcowa Miyota 6S11, jak producent podaje na stronie wybrana z powodu specyficznego rozłożenia subtarcz chrono odpowiadających projektowi tarczy.   Pasek: Mięki z lekkim wypełnieniem, dobrze układający się na nadgarstku. Z teleskopami z szybką zmianą paska. Wykonany przez Haroween, firme produkującą wyroby ze skóry od ponad 100 lat. Paski od Haroweena kosztują od 75$ w zwyż.   Podsumowanie Muszę przyznać że zegarek sprawił mi sporo frajdy. Testowałem go trochę ponad tydzień, w tym czasie miałem możliwość oglądania go w różnych warunkach, bez względu na światło tarcza cały czas przyciągała wzrok. Dobrze układa się na nadgarstku, koronka umieszczona jest tak że nie wbija się w ręke. COMET to zdecydowanie fajna propozycja w bardzo przystępnym budżecie, to co zachęca mnie do zakupu to dobre wykonanie oraz mnogość dostępnych wersji kolorów. Od klasycznej znanej nam z zegarków vintage czerni po zwariowane połączenie niebieskiego z żółtym i czerwonym. Testowa sztuka to miks mięty oraz kołowego szczotkowania co daje bardzo fajny efekt i powoduje że zegarek wygląda bardzo żywo i super gra ze światłem. Wykonany z duża starannością, nie bez wad, brakuje mi lumy na indeksach za to reszta zegarka zdecydowanie to rekompensuje. Na wielki plus zasługuje fakt zaprojektownia wszystkich elementów zegarka pod ten model, jedynym "gotowcem" zastosowanym w zegarku jest mechanizm. Nie jest to standardem w świecie Micro Wszystkie pozostałe wersje kolorystyczne oraz możliwość zakupu w Pre Order możecie dokonać bezpośrednio na KS https://www.kickstarter.com/projects/comet-chronograph/comet-chronograph Cena: Pierwsze 100 szt w SUPER EARLY BIRD to koszt ok 800zł (199$) kolejne sztuki to 229$ a regularna cena wynosić będzie 299$.  










×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.