Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Sebawen

zwrot zegarka do mywatcheshub

Rekomendowane odpowiedzi

hej

 

W związku z tym że w zegareczku seiko snzg17 który przyszedł była zepsuta koronka, otrzymałem informację, że mam im go odesłać przesyłka rejestrowaną.

czy ktoś też przechodził moze taką sytuację i wie gdzie i jak nadać tę przesyłke no i ile to kosztuje?

Sklep zadeklarował, że zwraca do 15$ kosztów.

Jeszcze podejdę do zegarmistrza bo może naprawi to za mniejsze pieniądze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysyłasz pocztą polską jako list polecony (zagraniczny zawsze jest priorytetowy). Wychodzi najtaniej

 

Wysłane mobilnie z tabletu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Ja wysyłałem PP koszt to 35 pln. Był w ciągu tygodnia u nich i jeszcze oddali mi koszty przesyłki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że przy powyższych sposobach kolejny zegarek, który wjedzie na terytorium PL może zostać oclony i naliczony vat 23%. Ale skoro pierwszy nie został oclony a zostanie dopiero drugi to i tak wyjdzie, że zapłaciłeś cło/vat tylko raz. Gorzej jak pierwszy uszkodzony byłby oclony. Żeby nie zostać podwójnie oclonym należy dokonać odprawy celnej a to kosztuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za informacje... Więc jeśli zegarmistrz zawoła więcej wyśle go PP..

To czy wysylam paczkę/ list do Singapuru może mieć jakikolwiek wpływ na oclenie innej paczki? W to chyba watpie..

Ale faktycznie był bez opłat na szczęście. Drugi raz . mam nadzieje, ze kolejny będzie to samo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to, że teoretycznie mogliby Ci ten sam zegarek dwa razy oclić i trzeba się z tym liczyć. jeśli za pierwszym razem tego nie zrobili to fajnie. ale odsyłając zegarek i porównując koszty zegarmistrza licz się, z tym że koszt odesłania może się nie zmieścić w cenniku poczty polskiej, a możesz się też załapać na vat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

List ekonomiczny polecony to koszt około 20 PLN (bynajmniej wysyłałem na reklamację telefon do Chin, myślę że Singapur nie odbiega cenowo) a VAT to już loteria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Masz rację. Dwa razy cło a właściwie VAT to by bardzo bolalo...

Dlatego znaczne od wizyty u zegarmistrza... Jak koledzy w innym wątku doradzali może być to drobiazg i warto sprawdzić... Koronka po prostu się odkręca przy ustawianiu dnia tygodnia czyli przy kręceniu nią w lewo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy po zwrocie zegarka z naprawy jeśli naliczyli by podatek nie można złożyć oświadczenia, że był w naprawie i jest to ten sam zegarek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIC mi na ten temat nie wiadomo - generalnie jak pisałem osobę prywatną mają w głębokim poważaniu (łącznie z prywatnymi oświadczeniami, zdjęciami, czy propozycji zapakowania przy nich) - ufają tylko agencji celnej (grzeczna odpowiedź brzmi nie mają czasu na jednostkowe przypadki i możliwości - a zapytali się o to Naczelnika czy mogą pomóc).

A jak Ty pytasz co by było, gdy wysłałeś już na własną rękę i zaczynasz się o to martwić dopiero po powrocie, to pies już całkiem pogrzebany.

 

Musiałby wypowiedzieć się ktoś, kto prowadzi działalność gospodarczą i jak wtedy takie sprawy są załatwiane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzieś tam pisał, że nie zapłacił

a że to forum publiczne to rozmawiamy ogólnie co w takim przypadku, gdy zegarek po odebraniu okazuje się fabrycznie uszkodzony.

Należny podatek płaci się przed wydaniem przesyłki ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi chodzi o to, że jeśli za pierwszym razem nie zapłacił to trudno się powoływać na to, że jest to zegarek z naprawy ;) przy płaceniu drugi raz można coś próbować. z jakim efektem to nie wiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli przypadek już raz zapłaconego podatku. W drugim przypadku nic bym nie mówił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.