Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Fokuz

Zegarek EDC 1000-1300 max.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Obecnie noszę Tissota PR100 którego dostałem na prezent. 

Chciałbym teraz kupić inny zegarek :) Nadgarstek mam 16,5 cm, chodzę do pracy przeważnie w tshirtach, rzadziej koszule.

 

To co na czym mi zależy:

-Budżet 1000 zł +- 300 zł

-Szkło szafir koniecznie.

-Automat (kwarc może być jeśli jakiś ciekawy będzie)

-Może być japończyk, microbrand, szwajcar, nie ograniczam się.

 

I to tyle.

 

To co mam na tapecie obecnie i byłem o krok od kupna to jest

Laco Augsburg lecz natrafiłem na nurki i się z nich zakochałem, przymierzałem Orienta Ray blue, lecz szkiełko mineralne dyskwalifikuje ten zegarek, później natrafiłem na deep blue, 

 

http://www.atomictime.pl/product_info.php?products_id=229

http://www.atomictime.pl/product_info.php?products_id=181

http://www.atomictime.pl/product_info.php?products_id=241

 

Lecz mam obawy co do wielkości czy mi na nadgarstku będzie dobrze leżał, l2l mają 50-51 mm, a Raya którego przymierzałem ma 47.

Dodam że obydwa rodzaje zegarków mi się podobają :) Na razie Laco wygrywa jeśli chodzi o rozmiar, chyba że DB też będą pasować to super. Jeszcze Oceanusy mi się podobają lecz znacznie budżet przekraczają.

Może jeszcze są jakieś inne divery które powinienem wziąć pod uwagę, lub jeśli macie bardziej eleganckie zegarki w stronę Orient Stara (przekracza budżet) to z chęcią zobaczę. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient Ray ma 47mm? nie masz na myśli big mako? czy liczysz razem z koronką?

jeśli ma to być nurek to popatrzyłbym też za Orient m-force. Seiko Monster / Prospex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, oczywiście chodziło mi z koronką :)  

 

Ok, To już jest coś, zaraz poprzeglądam co zaoferowałeś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient Ray ma 47mm? nie masz na myśli big mako? czy liczysz razem z koronką?

Nie wprowadzaj Kolegi w błąd :D

Mowa była o L2L, a nie średnicy. Na nadgarstek 16,5 rozmiarowo Ray to już max. edit: IMO oczywiście.

W budżecie, którym dysponujesz, kupisz Raya, który Ci się podoba i wymienisz mu szkło na szafir. Jeszcze coś może zostanie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O super, jakieś porady gdzie kupić żeby od razu z szkiełkiem przyszedł ? :)

 

 

 

Nie wprowadzaj Kolegi w błąd :D

Mowa była o L2L, a nie średnicy. Na nadgarstek 16,5 rozmiarowo Ray to już max. edit: IMO oczywiście.

W budżecie, którym dysponujesz, kupisz Raya, który Ci się podoba i wymienisz mu szkło na szafir. Jeszcze coś może zostanie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na orientuhren.de robią modyfikacje. Możesz do nich napisać z pytaniem, czy zamiast całego kita mogą wymienić tylko szkiełko za dopłatą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rynek USA zrobili od razu z szafirem nowe Mako

 

EM6500FB_GW_HD.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na orientuhren.de robią modyfikacje. Możesz do nich napisać z pytaniem, czy zamiast całego kita mogą wymienić tylko szkiełko za dopłatą.

 

Fakt, lecz cena wskakuje ~1k zł :) 

 

A co myślicie o takim stenku (http://www.chrono24.pl/steinhart/ocean-one---green---hulk--id3581370.htm) ? dopłata 300zł do budżetu 1k. A i drugie pytanie opinie o szkiełku mineralnym? Rysuje się? Czy się nie przejmować? Raczej wyczynowo z nim bym nie latał :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolał bym orienta od Stenka. Mineralne jest ok, tylko trzeba uważać i nie zarysuje się od samego patrzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A brałeś pod uwagę mniej elegancki i często polecany nurek - skx007 lub 009? Nie ma szafiru, ale wzmocnione mineralne szkło hardlex, które jest lekko wpuszczone poniżej bezela, więc nie rysuje się w dużym stopniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra myśl. Rozważ to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez was miałem problem co wybrać  <_<

 

Padło na 009, pytanie bo znalazłem dwie oferty jedno na Creationwatches z dobrą dostawą i Skywatches. Jakieś opinie o tych sklepach? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry wybór ;)

Co do sklepów, skywatches juz nie wysyła do polski, creation tak, ale prawdopodobne będą dodatkowe koszty.

Polecam dutyfreeisland, dostaniesz kod rabatowy za polubienie i raczej ominą cie niespodzianki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kupiony na Dutyfree.... Teraz tylko czekać :blink:  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziel się kiedy dojdzie i pochwal zdjęciami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może coś polskiego? Xicorr M20 albo Gerlach Navigator? M-Force to też zawsze dobry wybór ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może coś polskiego? Xicorr M20 albo Gerlach Navigator? M-Force to też zawsze dobry wybór ;)

 

 

Już too late :) Ale brałem pod uwagę te marki. Xicorr totalnie mi nie podchodził, a Navigatora miałem przez chwilę na tapecie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam dutyfreeisland, dostaniesz kod rabatowy za polubienie

Możesz napisać coś więcej na ten temat? Chodzi o polubienie DFI na fb? Jak długo ważny jest ten kod?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodziło mi o polubienie, możesz jeszcze spróbować wpisać 'watchru', dawał chyba z 10% rabatu, ale nie wiem czy jeszcze działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.