Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Polas

Sklep CreationWatches.Com

Rekomendowane odpowiedzi

To dotyczyło watcheszon.

Natomiast creation z reguły robi taki myk, że zaniżają wartość przesyłki. Ja kiedyś kupując orienta za ok 360 czy 370$ zapłaciłem tylko ok 100 czy 150 zł opłat, bo na deklaracji wpisali wartość bodaj 150$.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja, rozumiem, że przy zamówieniu na creationwatches wystarczy zaznaczyć przesyłkę NIE kurierską, tylko tą drugą opcję "Registered Airmail (10-14 days worldwide)  (Free Shipping)"  ? 

I to wszystko? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Ci pisałem w innym temacie potem skrobnij po angielskiemu do supportu, żeby faktycznie wysłali pocztą lotniczą bo oni nie potrafią zrozumieć, że ktoś nie chce DHL'a ;) Raz mi się zdarzyła taka historia i było już za późno na zmiany. Miej również na uwadze, że tak wysłany zegarek będzie bez fabrycznego pudełka. Ale komu ono potrzebne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Ci pisałem w innym temacie potem skrobnij po angielskiemu do supportu, żeby faktycznie wysłali pocztą lotniczą bo oni nie potrafią zrozumieć, że ktoś nie chce DHL'a ;) Raz mi się zdarzyła taka historia i było już za późno na zmiany. Miej również na uwadze, że tak wysłany zegarek będzie bez fabrycznego pudełka. Ale komu ono potrzebne?

Szkoda ze nie przeczytałem tego kilka dni temu xd kupiłem zegarek niewiele taniej jak w Polsce, a bez pudełka ;(

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja, rozumiem, że przy zamówieniu na creationwatches wystarczy zaznaczyć przesyłkę NIE kurierską, tylko tą drugą opcję "Registered Airmail (10-14 days worldwide)  (Free Shipping)"  ? 

I to wszystko? :)

 

Ja brałem kurierem DHL i z pudełkiem. Po prostu dałem wtedy kurierowi do łapki te 100 czy 150 zł i już. 

Co do fabrycznego pudełka, to założyłem, że łatwiej będzie taki zegarek sprzedać.

 

Nie wiem czy creation przy wyborze opcji bez pudełka obniża na deklaracji cenę <50$, tak jak to robi np. skywatches.

U tych kupowałem dwa zegary w ten sposób i faktycznie dwa razy ominęły opłaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby kogoś to interesowało lub wahał się, czy skorzystać z ich usług - kupowałem ostatnio "Mohawka" od nich, wszystko przebiegło sprawnie (zegarek + pudełko Seiko). Zaznaczyłem wysyłkę zwykłą pocztą i dodatkowo napisałem to samo w komentarzu. Po otrzymaniu potwierdzenia zamówienia poprosiłem o numer przesyłki - podali ją i dodatkowo oszacowali, że przyjdzie w ciągu 3-4 tygodni. Przez pierwsze kilka dni przesyłka nie pojawiała się na stronie SingPostu, ale potem już było wszystko widoczne. Nie trafiła na cło, więc zegarek udało się kupić, w moim odczuciu, w bardzo dobrej cenie. Czasowo - zamówienie 12.04, przesyłka dotarła 25.04.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a ja w shipping method nie mam innej opcji wyboru niż Registered Airmail (10-14 days worldwide)  (Free Shipping),
nic innego nie mam do zaznaczenia. Czy to znaczy, że na pewno wyślą mi pocztą czy ja coś źle robię przy zamawianiu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz nic innego do wyboru bo niczym innym nie wysyłają. Za 6 baksów możesz dodać sobie pudełko, ale tego nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile mowa o Creationwatches, to przecież tam można wybrać DHL (przynajmniej przy tych powyżej 100$), a zegarki to chyba zawsze w pudle wysyłają, nie ma pudełka jako opcji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, coś mi się pokręciło ze skywatches. Nie wiem dlaczego :D Może zasugerowałem się tym brakiem wyboru innej wysyłki. Co do CW to oni faktycznie wręcz narzucają wysyłkę DHL. Co do pudełek to bywa to różnie:  "Shipped in unbranded gift watch box with watch documents. If you wish to receive this watch with a Seiko watch box you can add it to cart here. Watch box is secured in an additional super-strong non-collapsing cardboard box."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zamawiałem na creation watches i zegarek przyszedl do mnie w tempie ekspresowym. Sam nie mogłem uwierzyć, nie minęło 48h i miałem zegarek. Wartość deklarowana wynosiła chyba że 30$ i od tej kwoty DHL naliczyl jakąś małą opłatę

post-84565-0-55239300-1500106541_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również zamawiałem u nich, naciskałem na pocztę i tak wysłali, trochę czekania było, ale zegarek dotarł w całości, oryginał i obyło się bez cła / VATu (zaniżyli również wartość paczki).


"Tick Tick Tick, that's the sound of your life running out..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie zależy od szczęścia, przypadku. Ja na dwa zakupy u nich raz zapłaciłem Vat, przy drugim zakupie już nie.

Nie wszystkie zegarki są wysyłane w oryginalnych pudełkach, trzeba zwracać uwagę na opis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Seiko, to chyba wszystkie modele są bez pudełka, na życzenie można sobie je zamówić poprzez dodanie takowego do koszyka, które widnieje w sklepie jako odrębny produkt.


"Tick Tick Tick, that's the sound of your life running out..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko to chyba nie są takie pudełka jakbyś dostał kupując ten sam zegarek np już w PL. To chyba są najzwyklejsze podstawowe pudełka z napisem SEIKO. Albo od budżetowych modeli, albo jakieś najtańsze pudełko tylko z logo Seiko. Ja od nich brałem bez pudełka akurat jak kupowałem baby tuna. Ale potem zamawiałem baby tuna w innej wersji albo z watcheszom albo dutyfreeislandshop, juz nie pamiętam i właśnie dostałem takie pudełeczko, w którym w ogóle zegarek ledwo co się mieścił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek wczoraj wysłany przez DHL. Dziś dostałem maila z polskiego oddziału DHL, że spodziewają się w najbliższych dniach przesyłki i proszą o dokumenty do kontroli celnej. Miał ktoś taka sytuację, że proszą o to jeszcze przed przybyciem przesyłki do Polski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, i jest to czarny scenariusz. Miałeś pecha. W takim momencie nie widzę za bardzo innego rozwiązania jak okazanie oryginału zapłaconej kwoty. W każdym razie mi nawet nie przeszło przez myśl kombinowanie, ale zazwyczaj płaci się mniej- od zadeklarowanej przez CW kwoty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli DHL poluje już na etapie nadania paczki. Z moim szczęściem to samo byłoby pocztą. 2 zegarki spoza UE i 2 trafiły na kontrolę celną (w tym jeden pocztą). Przynajmniej zegarek będzie w miarę szybko, a cena dalej przyzwoita. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, ja jak na razie 2/2 zamówienia na CW bez cła i VATu, oczywiście pocztą. Róbcie zakupy u mnie!


"Tick Tick Tick, that's the sound of your life running out..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Placicie paypalem czy sa jakies inne opcje? Moze bardziej bezpieczne i tansze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta walutowa podpięta pod PayPal i taniej i bezpieczniej nie będzie.

 

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki! Zatem czas sie przelamac i zalozyc konto na paypalu :-)

 

Karta walutowa podpięta pod PayPal i taniej i bezpieczniej nie będzie.

 

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zakup w/w sklepie jak najbardziej udany.

Paczka dhl szła 7 dni.

Oplaty celno - przewozowe 62 zl ( oddzial dhl - wroclaw)

Caly koszt ok. 960 zł.:)

 

Pozdrawiam forumowiczów i dziękuje za wczesniejsze wpisy, ktore bardzo pomogły w podjęciu decyzji zakupowej :)

Tomasz.

post-102857-0-30192100-1518448007_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak informacyjnie moje zakupy:

 

model: Classic elegant (bambino / open heart) - RA-AG0002S10B

 

cena: 135 Euro (po drakońskim przeliczniku z Paypal zasilonego w złotówki - 596 zł - około 21 gr na każdym euro względem kursu średniego)

 

termin: zamówiony we wtorek, dostarczony w piątek (tak naprawdę samo po  niego pojechałem do oddziału DHL bo kurier nie zadzwonił że jest tylko użył zepsutego domofonu i teoretycznie nikogo nie zastał)

 

opłaty celne: 98 zł (nie wiem skąd ta wartość), nie dostarczałem żadnych dokumentów, taką kwotę przysłali mi SMS-em. Kwota zadeklarowana na paczce za "sprzęt pomiarowy z Japonii' 41 euro. Nie próbowałem negocjować bo jak kazali by mi wysłać dokument zapłacił bym 140 zł.

 

towar:Zegarek w nie oryginalnym no-name pudełku. Stan bez zarzutów. Pierwszy pomiar odchyłka 18 sekund na dobę (spieszy)

 

Pytanie: to mój pierwszy automat, czy to się kwalifikuje na regulacje? Odchyłka w ta stroną jest dość wygodna do negowania. Wyciągam koronkę, czekam chwile i już jest ok. No ale nie mam doświadczenia. W którą stronę będą posuwać się zmiany z upływem czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VAT 23% powinieneś zapłacić także może naliczyli od niższej kwoty. Mój orient retrograde sde00003b0 spieszy się średnio 5-8 sekund na dobę po prawie 2 tyg noszenia. Zauważyłem, że jak leży koronką do góry to spieszy ok 4s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.