Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Polas

Sklep CreationWatches.Com

Rekomendowane odpowiedzi

Jak mają humor, to VAT liczą od kwoty z deklaracji, a Creation często zaniża wartość.

 

A co do regulacji, to warto najpierw ponosić z miesiąc, aby mechanizm się dotarł. Często w tym czasie są jeszcze wahania dokładności.

 

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że jak leży koronką do góry to spieszy ok 4s.

Niezły hint. Dzisiaj zegarek odpoczywał tylko w tej pozycji. po 12 godzinach spieszy około 3 sek.

Dość spora różnica.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też dopadł DHL i w związku z tym pytanie

Jak rozwiązać problem z INCOTERMS ?

Dhl żąda ode mnie fv z tzw DAP

 

ktoś  miał podobny problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też dopadł DHL i w związku z tym pytanie

Jak rozwiązać problem z INCOTERMS ?

Dhl żąda ode mnie fv z tzw DAP

 

ktoś  miał podobny problem ?

 

Domyślam się, że chodzi o to, że Tax Invoice wystawiony przez sklep nie ma pozycji koszt dostawy... Do tej pory nie słyszałem, żeby DHL robił z tego powodu problemy. USPS przy darmowej dostawie potrafił przyjąć jej koszt 100$.

 

EDIT: jeśli o to chodzi i będziesz kontaktował się ze sklepem to poproś, żeby rozbili to na 2 pozycje, gdzie koszt dostawy będzie np. 1$ (odjęty od ceny zegarka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tego się obawiam

 

cytat z DHL-u

 

"6. Informację, czy transport przesyłki jest już opłacony. Jeśli tak, to poprosimy o fakturę
z widocznymi warunkami wg INCOTERMS (prawidłowo określone warunki dostawy to np. DAP Warszawa/CPT Katowice
) lub fakturę ze wskazanym kosztem za transport.
W przypadku braku nowej faktury zostaną doliczone koszty statystyczne wg stawek IATA."

 

dobra temat wygląda tak że zadzwoniłem do dhl-u i faktycznie nie robią problemu że nie ma na ivoice kosztów dostawy - wystarczył zrzut ekranu ze strony cw że mają free shipping

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tego się obawiam

 

cytat z DHL-u

 

"6. Informację, czy transport przesyłki jest już opłacony. Jeśli tak, to poprosimy o fakturę

z widocznymi warunkami wg INCOTERMS (prawidłowo określone warunki dostawy to np. DAP Warszawa/CPT Katowice) lub fakturę ze wskazanym kosztem za transport.

W przypadku braku nowej faktury zostaną doliczone koszty statystyczne wg stawek IATA."

 

dobra temat wygląda tak że zadzwoniłem do dhl-u i faktycznie nie robią problemu że nie ma na ivoice kosztów dostawy - wystarczył zrzut ekranu ze strony cw że mają free shipping

 

Moim zdaniem to swojego rodzaju nadużycie z ich strony. Żądają ceny DAP, bo pewnie tak im wygodniej. Cena, którą płacimy na CW to cena "DDU odbiorca" i pracownik DHL, który wysłał do Ciebie mail dobrze o tym wie. Wyślij zrzut ekranu ze strony swojego banku, na którym będzie widać ile faktycznie zapłaciłeś, dodatkowo mail z CW z rachunkiem i po kłopocie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wypatrzyłem na MyWatchesHub skx011 za 191 USD. Wynika z tego, że jesli wybiorę opcję "Do not add box - Declare parcel as Repair watch with value less than USD50.00"  i wysyłkę pocztą to ewentualne opłaty będą naliczane od wartości 50 USD?

Wyszłoby na to, że zapłaciłbym w najgorszym razie jakieś 880 zł? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ,jeżeli przesyłka trafi "na cło" na 99% zostaniesz poproszony o potwierdzenie zapłaty ( PayPal, karta itd ) i od kwoty z potwierdzenia zostaną naliczone ewentualne opłaty.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na olx są teraz dwa skx 011. Jeden za 700, drugi za 1000 pln. Niby wyglądają ok. ale jakoś nie mam zaufania ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Nie wiem co o tym myśleć.Czy to pech czy sklep Creationwatches jest nie do końca jest profesjonalnym sprzedawcą.W kwietniu kupiłem zegarek Orient Star Seeker GMT z białą tarczą.Niestety zegarek miał wade a mianowicie plame na wewnętrznym pierścieniu.Po zwrocie zegarka kupiłem Seiko SRPB49J1.I znowu zegarek wadliwy.Wyszczerbiony bezel oraz uszkodzona cyfra na bezelu.Jest w drodze powrotnej.Niestety koszty zwrotu musze pokryć ja.Czy oni sprzedają zegarki drugiego gatunku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś jest nie tak z tanimi sklepami zagranicznymi. Czasami zegarek potrafi nie mieć folii ochronnej jakby był ze zwrotu. Czasami widać, że był odkręcany dekiel, itp... Kraj drugiego gatunku to i można przesyłać zegarki drugiego gatunku :) Ja tego dziadostwa nie odsyłałem bo się najzwyczajniej nie opłaca. Jak zegarek jest ze zwrotu to powinna być zawsze informacja Open Box i cena niższa ale niestety nie zawsze tak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Nie wiem co o tym myśleć.Czy to pech czy sklep Creationwatches jest nie do końca jest profesjonalnym sprzedawcą.W kwietniu kupiłem zegarek Orient Star Seeker GMT z białą tarczą.Niestety zegarek miał wade a mianowicie plame na wewnętrznym pierścieniu.Po zwrocie zegarka kupiłem Seiko SRPB49J1.I znowu zegarek wadliwy.Wyszczerbiony bezel oraz uszkodzona cyfra na bezelu.Jest w drodze powrotnej.Niestety koszty zwrotu musze pokryć ja.Czy oni sprzedają zegarki drugiego gatunku?

Jeśli masz takie fatalne doświadczenia z CW, mogę polecić Ci z własnego doświadczenia Dutyfreeisland. Kupowałem u nich dwa razy i za każdym, wszystko było bez zarzutu. Można wykupić przesyłkę ekspresową, wysyłana z UE, dzięki temu nie płacisz VAT-u ani cła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze pare słów na ten temat.Kupiłem ten sam zegarek u polskiego dystrybutora.Różnica polega na tym że jest z literką K.Zegarek jest bez żadnych niedomówień a i opakowanie jest lepszej jakości.Myśle że daje to chyba do myślenia o azjatyckim sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze pare słów na ten temat.Kupiłem ten sam zegarek u polskiego dystrybutora.Różnica polega na tym że jest z literką K.Zegarek jest bez żadnych niedomówień a i opakowanie jest lepszej jakości.Myśle że daje to chyba do myślenia o azjatyckim sklepie.

Problem polega na tym, że często zegarek w polskich sklepach kosztuje 1,5-2x więcej. Wtedy ryzyko bywa kuszące, a decyzja trudna. Ja złych doświadczeń poza przypadkami na Ali nie mam. Każdy z nas, z osobna dokonuje wyboru kierując się swoim doświadczeniem i powstałymi w wyniku tego priorytetami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze pare słów na ten temat.Kupiłem ten sam zegarek u polskiego dystrybutora.Różnica polega na tym że jest z literką K.Zegarek jest bez żadnych niedomówień a i opakowanie jest lepszej jakości.Myśle że daje to chyba do myślenia o azjatyckim sklepie.

Żeby obraz był kompletny dodaj jeszcze Ok 35-50% różnicy w cenie i wtedy dopiero jest nad czym myśleć i każdy może zdecydować, co woli.

Edit: Widzę, że Kolega powyżej już ten temat poruszył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby obraz był kompletny dodaj jeszcze Ok 35-50% różnicy w cenie i wtedy dopiero jest nad czym myśleć i każdy może zdecydować, co woli.

Edit: Widzę, że Kolega powyżej już ten temat poruszył.

To się w historii czasem zdarza, wiem coś o tym. Sam w młodości odkryłem koncepcje stworzone przez filozofów w starożytności, nie mając świadomości o wtórności moich (?) pomysłów. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby obraz był kompletny dodaj jeszcze Ok 35-50% różnicy w cenie i wtedy dopiero jest nad czym myśleć i każdy może zdecydować, co woli.

Edit: Widzę, że Kolega powyżej już ten temat poruszył.

Tak jak Kolega zauważył : wolny wybór.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem zamówiony zegarek orient. Kupiłem zegarek + pasek szmaciany, przyszedł zegarek bez bransolety z założonym paskiem, za który zapłaciłem przecież dodatkowo. Ktoś miał podobne doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostaje Ci nic innego jak złożyć reklamację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem zamówiony zegarek orient. Kupiłem zegarek + pasek szmaciany, przyszedł zegarek bez bransolety z założonym paskiem, za który zapłaciłem przecież dodatkowo. Ktoś miał podobne doświadczenia?

Napisz emaila do sklepu i powinno być ok.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, zobaczymy co odpiszą.

Nie zapomnij powiadomić jak się skończyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełna kultura jak to w zagranicznym sklepie. Sprawdzą stan i podeślą bransoletę ale... opłaty celne. Przerabiałem temat. Chyba, że będzie zadeklarowany koszt, który jest poniżej pułapu opłat celnych. Na wszelki wypadek poproś o fakturę z kosztami wysyłki bo dodatkowo jak nie będzie zadeklarowanej kwoty przesyłki to zapłacisz podatek 23% od 100$. Takie są domyślne koszty jak nie ma zadeklarowanej wartości przesyłki. Nie wiem jak z Pocztą Polską ale UPS, DHL kasują aż miło chyba, że przedstawisz fakturę z kosztami towaru i przesyłki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.