Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Patek Philippe

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze mówiąc ja też musiałem zrewidować swoje nadmierne oczekiwania gdy pierwszy raz w ręku trzymałem współczesną Calatravę ale im częściej trzymałem w rękach różne zegarki tym łatwiej przychodziło mi zaakceptować że często nie ma między nimi takiej przepaści jakościowej jaką sugeruje czasem cena. I tym bardziej nauczyłem się doceniać siłę emocji jaką budzi marka i jej historia i akceptować wybory tak dokonane i nie racjonalizować ich za wszelką cenę.

 

To jest moim zdaniem sedno sprawy i próby racjonalizacji ceny takich produktów mijają się zupełnie z celem - albo się akceptuje że to Patek i że za tyle albo nie. Do tego dochodzi wspomniany fakt że przyrost jakości - jeśli jest - nie idzie w postępie geometrycznym z ceną. Zauważyłem to też w swojej dawniejszej przygodzie audiofilskiej ( to też chyba temat bliski McIntoshowi chociaż nie ta półka ) gdzie zmiana CD czy kabla na kilkukrotnie droższy dawała zmianę zauważalną, ale nieproporcjonalną do różnicy w cenie.

Widziałem Patki z bliska ale w ręce nigdy nie miałem, super że ktoś na forum zdecydował się na taki zakup bo będzie okazja na jakieś rzeczywiste wrażenia z użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Widziałem Patki z bliska ale w ręce nigdy nie miałem, super że ktoś na forum zdecydował się na taki zakup bo będzie okazja na jakieś rzeczywiste wrażenia z użytkowania.

Na tę chwilę nie mam żadnych uwag. Od czterech dni testuję precyzję pomiaru czasu opartą o porównanie z wzorcem czasu. Wskazania weryfikowałem wielokrotnie w ciągu doby, żeby ograniczyć błąd testu. Odnotowywałem wszystkie odchyłki, które zauważyłem, a naprawdę mocno przyłożyłem się do testu. Nie ma tu więc sytuacji typu +3 sekundy w dzień, -2 sekundy w nocy, końcowy wynik po dobie +1 sekunda. Konsekwentnie nie uznaję tzw. znoszenia się odchyłek. Poniżej wyniki:

 

1 doba: +2 sekundy (0 sekund podczas noszenia, 2 sekundy w pozycji leżącej nieruchomej), to był świeży rozruch mechanizmu

2 doba: -1 sekunda (0 sekund podczas noszenia, -1 sekunda w pozycji leżącej nieruchomej)

3 doba: +1 sekunda (0 sekund podczas noszenia, +1 sekunda w pozycji leżącej nieruchomej)

4 doba: -1 sekunda (-1 sekunda podczas noszenia, 0 sekund w pozycji leżącej nieruchomej)

 

Cyfrowe wskazanie kalendarza - w kontekście zmiany daty sytuacja wygląda w ten sposób, że ruch pierścienia zaczyna się o godzinie 23:30. Wygląda to w ten sposób, że część cyfry aktualnej daty chowa się pod tarczą tak, że widać fragment cyfry oznaczającej kolejny dzień miesiąca. Taki stan utrzymuje się do godziny 24 po czym punktualnie następuje pełny przeskok daty.

 

Tarcza chronometryczna - super sprawa, bo bardzo łatwo i szybko można ustawić wskazówki w taki sposób, że za każdym razem, gdy sekundnik przekracza godzinę 12, to wskazówka minutowa pokrywa się idealnie precyzyjnie z każdym indeksem minutowym. I jeszcze jedna informacja - mechanizm nie ma stop sekundy. Nie stanowi to jednak najmniejszego problemu, bo sekundnik zatrzymuje się podczas minimalnego ruchu cofnięcia wskazówek. Co więcej, ciągły ruch sekundnika w praktyce ułatwia precyzyjne ustawienie wskazówek w sposób, o którym pisałem wyżej chociaż z teorii może wynikać coś zupełnie przeciwnego. Praktyka jednak najlepiej weryfikuje rzeczywistość. Przy stop sekundzie często trzeba wielokrotnie wyciągać koronkę, żeby uzyskać zamierzony efekt. Szczególnie, gdy podczas wciskania koronki wskazówka minutowa wykonuje drgnięcie - całe efekt bierze w łeb. Przy braku typowej stop sekundy, wskazówkę minutową można ustawiać podczas pracy sekundnika do momentu aż uzyska się zadowalający rezultat. Wciśnięcie koronki w kalibrze 324 nie powoduje drgnięcia wskazówki minutowej więc jest idealnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zdjęcia MAKRO ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Kiedy zdjęcia MAKRO ?

 

Zdjęć makro nie będzie. Mam tylko iPhone'a, a poza tym nie lubię robić zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

W butiku w Pradze czas oczekiwania na PP Aquanaut ok 5 lat, na Nautilusa 10 lat, bez gwarancji dotrzymania terminu... i weź tu se kup porządny zegarek;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W butiku w Pradze czas oczekiwania na PP Aquanaut ok 5 lat, na Nautilusa 10 lat, bez gwarancji dotrzymania terminu... i weź tu se kup porządny zegarek;-)

 

a jakie są ceny na metce podstawowych modeli Aquanaut i Nautiliusa ? Ciekawi mnie  o ile są droższe egzemplarze z chrono gdzie jak wiadomo można kupić bez czekania . Może warto się zapisać do kolejki i za 5-10 lat albo zostawić albo spieniężyć  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co zrobic jak chrono nie schodza???? Wydluzyc czas oczekiwania na zwykle modele i juz po sprawie :D

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie są ceny na metce podstawowych modeli Aquanaut i Nautiliusa ? Ciekawi mnie  o ile są droższe egzemplarze z chrono gdzie jak wiadomo można kupić bez czekania . Może warto się zapisać do kolejki i za 5-10 lat albo zostawić albo spieniężyć  :P

 

U AD Nautilus był po 90 k przed podwyżką. Teraz trzeba dołożyć 20% do tej ceny. Na chrono 160-185 tys zł... Nikt ( AD Europa) nawet nie chciał mnie na ten model zapisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakaś masakra, mają modele , których nie da się zamówić a na necie do kupienia od ręki . Czyli kolejki są głównie przez handlarzy kupujących spekulacyjnie a to winduje cenę  :(  szkoda ,bo mi się podobają i sama manufaktura wiadomo marzenie ale nie kupię od handlarza za prawie dwa razy tyle niż zegarki wycenił sam producent .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze kolportują miejską legendę, że nie sprzedają byle komu...faktycznie coś chorego się dzieje na naszych oczach, mechanizm prawie giełdowy ...handlarze do spółki z AD pompują bańkę „zarządzając” dostępnością i windując ceny ...trzeba przeczekać wymieniając się zegarkami z kolegami ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakaś masakra, mają modele , których nie da się zamówić a na necie do kupienia od ręki . Czyli kolejki są głównie przez handlarzy kupujących spekulacyjnie a to winduje cenę  :(  szkoda ,bo mi się podobają i sama manufaktura wiadomo marzenie ale nie kupię od handlarza za prawie dwa razy tyle niż zegarki wycenił sam producent .

 

Rolex robi to samo z daytona...ciekawe kiedy to sie zmieni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex robi to samo z daytona...ciekawe kiedy to sie zmieni...

Jak klienci przestaną przepłacać u handlarzy...wtórny rynek jest po to żeby cena była niższa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

A mówią, że klasyka pasuje tylko do eleganckiej koszuli. Really?
 
ppcmw5.jpg
 
:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój pasuje do stroju typu  casual ale już taka caltrava np 5296 nie bardzo   ;)  dobrze zrobiłeś ,że wybrałeś ciekawszą mniej formalną  wersję 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, wszystko pasuje do casualu ;)e37bdaf0e349db52f130071d3f1d7cb8.jpgffd906d2915405074a55c03c207e4edb.jpgd5c3ad472a93db0e7cc3d16e9d5184d0.jpga5a19767c84730b7011feca9b4ee1dcf.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mówią, że klasyka pasuje tylko do eleganckiej koszuli. Really?

 

 

:)

Bo to bzdura jest, że nie pasuje. Nie pasowałby może do krótkich gaci na plażę, tak jak masywny nurek nie pasuje do wieczorowego garnituru. To tylko my tu tak drobiazgowo rozważamy, co do czego nie pasuje, a co pasuje, z góry zakładając, że do niemal każdego rodzaju ubrania pasuje zupełnie inny zegarek. I oczywiście jesteśmy usprawiedliwieni, bo w ten sposób racjonalizujemy po prostu swoje hobby i uzasadniamy konieczność kolejnych zakupów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to bzdura jest, że nie pasuje. Nie pasowałby może do krótkich gaci na plażę, tak jak masywny nurek nie pasuje do wieczorowego garnituru. To tylko my tu tak drobiazgowo rozważamy, co do czego nie pasuje, a co pasuje, z góry zakładając, że do niemal każdego rodzaju ubrania pasuje zupełnie inny zegarek. I oczywiście jesteśmy usprawiedliwieni, bo w ten sposób racjonalizujemy po prostu swoje hobby i uzasadniamy konieczność kolejnych zakupów

Wszystko pasuje :)3c9d5237fc8e1a15736b596f53cd94b2.jpg

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj tam oj tam pasuje to co się komu podoba ja uważam ,że ten breguet classique 5177 średnio pasuje do takich ciuchów  ;)  ale to tylko moja opinia jak ktoś się dobrze w nim czuje to niech nosi bo w  to piękny zegarek i zacna manufaktura  :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mówią, że klasyka pasuje tylko do eleganckiej koszuli. Really?

 

 

 

:)

 

 

:wub:  :wub:  :wub:


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mówią, że klasyka pasuje tylko do eleganckiej koszuli. Really?

 

 

 

 

widać ,że wskazówka minutowa idealnie zsynchronizowana z sekundową ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.