Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Patek Philippe

Rekomendowane odpowiedzi

Gość The Lord

Nie ma więc sensu mieszać do tego wielkich komplikacji tylko uczciwie porównać np. Submarinera z Aquanautem.

 

Kilkakrotnie proponowałem porównanie Calatravy z Cellini, ale nikt nie wyraził chęci na taki pojedynek na argumenty. Fani Roleksa nawet nie próbują dyskutować tylko rzucają jakiś pogląd bez argumentacji i koniec. Pamiętam jak kiedyś na forum skrytykowałem łożyskowanie wahnika w mechanizmie 3135 oparte na kamieniach rubinowych z bezszelestnymi zapadkami. Wówczas fani Rolexa stwierdzili, że się czepiam i że Rolex wie, co robi. Później pojawił się mechanizm 3255, w którym Rolex zastosował łożysko kulkowe, co krytycy mojej osoby uznali za pozytywną zmianę. Tak to mniej więcej wygląda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 Fani Roleksa nawet nie próbują dyskutować tylko rzucają jakiś pogląd bez argumentacji i koniec.

 

No tak , ale uwaga kolegi , że półmostek , że trzeba uważać , też wyraźnie bez argumentacji technicznej.

No i tak otworzył się kolejny rozdział sagi " Rolek nie gorszy, a właściwie lepszy'.

Edytowane przez LMed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tak otworzył się kolejny rozdział sagi " Rolek nie gorszy, a właściwie lepszy'.

Eee, ja mam wrażenie że to raczej 3 zasada dynamiki działa Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

No tak , ale uwaga kolegi , że półmostek , że trzeba uważać , też wyraźnie bez argumentacji technicznej.

No i tak otworzył się kolejny rozdział sagi " Rolek nie gorszy, a właściwie lepszy'.

 

Nie bardzo rozumiem jakiej argumentacji technicznej wymaga stwierdzenie o pękniętej osi balansu? Napisałem, iż taki problem zaistniał, a że fani Roleksa wykorzystali mój wpis do podbudowania własnej argumentacji, to już nie moja wina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale sugerowałeś kolego , że to słaba strona , ten półmostek.

Dlaczego ? Bo gdzieś , komuś , nie wiadomo dlaczego pękła oś ?

Podchodźmy z szacunkiem do nauk ścisłych proponuję.

Edytowane przez LMed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się to określenie "fani Rolexa".. coś jak "oni" w politycznej argumentacji.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kilkakrotnie proponowałem porównanie Calatravy z Cellini, ale nikt nie wyraził chęci na taki pojedynek na argumenty. Fani Roleksa nawet nie próbują dyskutować tylko rzucają jakiś pogląd bez argumentacji i koniec. Pamiętam jak kiedyś na forum skrytykowałem łożyskowanie wahnika w mechanizmie 3135 oparte na kamieniach rubinowych z bezszelestnymi zapadkami. Wówczas fani Rolexa stwierdzili, że się czepiam i że Rolex wie, co robi. Później pojawił się mechanizm 3255, w którym Rolex zastosował łożysko kulkowe, co krytycy mojej osoby uznali za pozytywną zmianę. Tak to mniej więcej wygląda.

Bo większość Twoich interlokutorów nie jest w stanie merytorycznie się odnosić do technicznych argumentów.

 

Pytanie też czy w teorii gorsze rozwiązanie łożyskowania rotora w 3135 było gorszym utylitarnie czy pozostawało gorszym tylko teoretycznie?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizmy 3135 są mechanizmami wytrzymałymi, niezawodnymi i służącymi przy dobrym serwisowaniu dziesiątki lat. Osobiście cieszę się ze mam taki mechanizm w swoim Rolexie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale krucjata.

A ma PP w twoim mechanizmie jakąś sztukaterię, coś czego Rolex nie mógłby zrobić w zautomatyzowany sposób - bo chyba o to chodzi w maksymalizacji zysków ? Czy odwrócili medal Seiko z Seiko poszło w GrandSeiko a PatekPhilippe w tańszych modelach poszedł tylko w jedno P, żeby niektórzy myśleli, że skoro już mają logo PP to wiadomo kogo za rogi chwycili - a to takie zwykłe nabijanie w butelkę, zapchaj dziura dla samego PP dałeś stówkę, masz jedno P, ale napiszemy ci dwa razy PP, żebyś się nie przypierdalał  ... 

 

w tej krucjacie widzę to tak: zwykły Rolex wart jest tyle co zwykłe Seiko; zwykły PP wart jest tyle co zwykły Rolex, czyli to wszystko jest ch*ja warte ;)

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Ale krucjata.

A ma PP w twoim mechanizmie jakąś sztukaterię, coś czego Rolex nie mógłby zrobić w zautomatyzowany sposób - bo chyba o to chodzi w maksymalizacji zysków ? Czy odwrócili medal Seiko z Seiko poszło w GrandSeiko a PatekPhilippe w tańszych modelach poszedł tylko w jedno P, żeby niektórzy myśleli, że skoro już mają logo PP to wiadomo kogo za rogi chwycili - a to takie zwykłe nabijanie w butelkę, zapchaj dziura dla samego PP dałeś stówkę, masz jedno P, ale napiszemy ci dwa razy PP, żebyś się nie przypierdalał  ... 

 

w tej krucjacie widzę to tak: zwykły Rolex wart jest tyle co zwykłe Seiko; zwykły PP wart jest tyle co zwykły Rolex, czyli to wszystko jest ch*ja warte ;)

 

Nie wiem co odpowiedzieć... Chyba już nie będę więcej poświęcał czasu na wypowiedzi w tym wątku, bo moje zaangażowanie w temat przynosi skutek odwrotny od zamierzonego. Jednak milczenie jest złotem. Pozdrawiam i życzę miłego weekendu.

Edytowane przez The Lord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę rozumiem kolegę Lorda, nie zawsze warto rozmawiać.

Przekonywanie fanów to mało produktywne zajęcie.

Rolek jest wielki i tyle.

 

I jeszcze jedno - podstawowa Calatrava i Cellini to dla mnie ta sama polka jakosciowa za wyjatkiem zdobienia mechanizmu. I mozecie uwazac, ze jestem walniety czy slepy, ale to jest moje zdanie i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem co odpowiedzieć... Chyba już nie będę więcej poświęcał czasu na wypowiedzi w tym wątku, bo moje zaangażowanie w temat przynosi skutek odwrotny od zamierzonego. Jednak milczenie jest złotem. Pozdrawiam i życzę miłego weekendu.

 

Dzięki Mariusz, nareszcie zrozumiałeś bezsens swojej krucjaty - hahaha  :lol: (żarcik) 

 

Teraz poważniej. Wspomnieliście o zmianie łożysk w firmie na R, ale nie o niej tutaj mowa. Zaznaczam, że poświęciłem temu tylko 5min bo więcej mi się teraz nie chce, za ładna pogoda na siedzenie w necie.

 

no to wpisujemy w google "patek philippe calibre 324 s c"

 

i co się o nim dowiemy ? https://www.patekclub.pl/ - tutaj raczej nic nie ma ;)

 

no to zajrzyjmy do źródła https://www.patek.com/en/collection/calatrava/5296R-001 i co przeczytamy - no niewiele

 

google pokaże kilka zdjęć i filmików tego mechanizmu, ale żeby tak znaleźć z  palca informacje co tam jest lub może być ręczne robione to jakoś nie ma. Czyli jak Ty widzisz to szerzenie wiedzy ? Bo jak wejdę na stronę zegarków tanich lub modowych to znajdę bardzo podobną ilość informacji. I co wszyscy mają ściągać gacie dla napisu PP a Ty się później dziwisz, że wrzucane są do jednego wora z innymi... Tak daleko nie zajdziesz, resztę dopowiedział @nicon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach ten aquanaut....tak to se Rolexa pokazuj ...z jachtu wrzucaj foty ;-)

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dane ze strony PP:

 

Date, sweep seconds. Diameter: 27 mm. Height: 3.3 mm. Parts: 213. Bridges: 6. Jewels: 29. Power reserve: Min. 35 hours - max. 45 hours. Central rotor in 21K gold, unidirectional winding. Balance:Gyromax®. Vibrations/hour: 28 800 (4 Hz). Balance spring: Spiromax®. Hallmark: Patek Philippe Seal.

 

Pomijając zdobienia i wahnik wykonany ze złota, nie ma tu nic szczególnego.

Nakręcanie w jednym kierunku jak w taniej Miyocie ;)


Zegarki nie mają duszy... one ją kradną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dane ze strony PP:

Date, sweep seconds. Diameter: 27 mm. Height: 3.3 mm. Parts: 213. Bridges: 6. Jewels: 29. Power reserve: Min. 35 hours - max. 45 hours. Central rotor in 21K gold, unidirectional winding. Balance:Gyromax®. Vibrations/hour: 28 800 (4 Hz). Balance spring: Spiromax®. Hallmark: Patek Philippe Seal.

Pomijając zdobienia i wahnik wykonany ze złota, nie ma tu nic szczególnego.

Nakręcanie w jednym kierunku jak w taniej Miyocie ;)

To tłumaczenie człowieka którego nie stać na patka -żałosne :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.

To tłumaczenie człowieka próbującego racjonalnie wydawać swoje pieniądze.

To tłumaczenie człowieka którego nie stać na patka -żałosne :))


Zegarki nie mają duszy... one ją kradną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejście na zasadzie „nie stać mnie na patka to będę sobie tłumaczył ze nie warto bo to bo tamto „

Ci których stać na zegarki tej manufaktury nie rozumują w takich kategoriach kupują bo chcą koniec kropka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Nie.

To tłumaczenie człowieka próbującego racjonalnie wydawać swoje pieniądze.

 

Wklejasz suche dane ze strony producenta i na ich podstawie wyciągasz wnioski. Uczciwiej byłoby napisać, że nie masz wiedzy na temat konstrukcji mechanizmu 324 zamiast dorabiać do tego bzdurne "ideologie". Takie postępowanie nie jest racjonalne. Wkrótce na Patek Clubie umieszę opracowanie, w którym opisuję kaliber 324 i jeżeli szydera ustąpi miejsca racjonalności na którą się powołujesz, to może przeczytasz artykuł i wyposażony w wiedzę zaczniesz pisać z sensem.

 

PS. Uważam, że moderator powinien na jakiś czas zamknąć ten wątek. To jest temat dedykowany miłośnikom Patek Philippe, a nie opluwaczom genewskiego producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wklejasz suche dane ze strony producenta i na ich podstawie wyciągasz wnioski. Uczciwiej byłoby napisać, że nie masz wiedzy na temat konstrukcji mechanizmu 324 zamiast dorabiać do tego bzdurne "ideologie". Takie postępowanie nie jest racjonalne. Wkrótce na Patek Clubie umieszę opracowanie, w którym opisuję kaliber 324 i jeżeli szydera ustąpi miejsca racjonalności na którą się powołujesz, to może przeczytasz artykuł i wyposażony w wiedzę zaczniesz pisać z sensem.

 

PS. Uważam, że moderator powinien na jakiś czas zamknąć ten wątek. To jest temat dedykowany miłośnikom Patek Philippe, a nie opluwaczom genewskiego producenta.

Szkoda polemizować gość patka nawet za szyba nie widział szkoda twoich nerwów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znasz mnie kolego, że wyjeżdzasz z osobistymi wycieczkami?

Nigdzie tu nikogo nie obraziłem, a Ty tak - żałosne (cyt.).

Moje zdanie na temat zegarków jest takie a nie inne i mam do tego prawo.

Tak samo jak Ty masz prawo wydawać swoje pieniądze na co Ci się podoba.

Do Twojej wiadomości: "gość" Patka widział i to nawet nie za szybą.

Pozdr.


Zegarki nie mają duszy... one ją kradną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Świat staje się czarno-biały i nie ma powoli nic pośrodku. Czyli konsumenci, bo ich stać, jest logo, jest drogi to musi być dobry i są tacy, którzy worki swoich pieniędzy wolą wydawać racjonalnie, świadomie. W Internecie są opracowania na czynniki pierwsze wielokrotnie droższych przedmiotów. Poza tym powoływanie się kto co widział, albo kto co ma jest straszną dziecinadą i brakiem argumentów. Kolekcje gdzie kwota x ilość często nawet na tym forum przekracza cenę omawianego zegarka i nikt z tego powodu nie czuje się lepiej czy gorzej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.