Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Patek Philippe

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, zegarek by był noszony codziennie do pracy biurowej. Chciałbym go nosić przez kolejne kilkadziesiąt lat,wiec jeśli ma mi się coś dziać z materiałem z którego jest zrobiony to się musze mocno zastanowić nad zakupem...choć trochę nie chce mi się wierzyć ze PP tego tematu nie ogarnął...

Edytowane przez Lukasz23212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Process rodowania jest taki sam, bez znaczenia kto go wykonuje, kwestia pewnie grubości powłoki.

 

W każdym bądź razie, najwięcej I tak zależaloby od Ciebie, co widać po dwóch skrajnych opiniach dotyczących zegarków z bialego zlota, mojej I Filipa.

Co nie zmienia faktu że białe złoto ma na sobie warstwę Rhodium


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozowe ,mozna polerowac do woli  :D


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko jeden zegarek z białego złota nie jest to PP tylko R... i nic takiego nie występuje co mówi Irek może miał podróby ;):D

Widziałem pare R... z białego złota co były mocno noszone i polerowane i nic złego nie zauważyłem na nich więc wydaje mi się, ze bez większego wachania możesz nabyć zegarek z białego złota i sie nim cieszyć.


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co nie zmienia faktu że białe złoto ma na sobie warstwę Rhodium

Z informacji które znalazłem na rolexforums wynika, że współczesne rolexy z białego złota nie są rodowane (i pokrywa się to z moimi obserwacjami), więc myślę że inne high endowe marki też nie mają z tym problemu.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chłopaki za te informacje. Pozostaje kwestia polerowania koperty...rzeczywiście białe złoto trudniej wypolerować niż żółte/ różowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy przyjmiemy wersję Irka :D


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

"2 - CASES AND BRACELETS

Finishing the case and bracelet that will hold a watch is extremely intricate work requiring a multitude of complex procedures, and is just as important to Patek Philippe as the creation of the movement itself."

Może nie jest tak źle z tym białym złotem;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem dziś z dwoma jubilerami z którymi współpracuję i potwierdzili że współczesne zegarki wysokiej klasy są z palladowego stopu złota którego się nie roduje.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cz

 

Rozmawiałem dziś z dwoma jubilerami z którymi współpracuję i potwierdzili że współczesne zegarki wysokiej klasy są z palladowego stopu złota którego się nie roduje.

to by było super, nie martwiłbym się co będzie z white gold za 20-30 lat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zupełnie innej bajki - Mariusz, The Lord... gdzie się podział? Znowu się "wypisał". Chwile nie zaglądałem i bęc. Co się stało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Mam tylko jeden zegarek z białego złota nie jest to PP tylko R... i nic takiego nie występuje co mówi Irek może miał podróby ;):D

Widziałem pare R... z białego złota co były mocno noszone i polerowane i nic złego nie zauważyłem na nich więc wydaje mi się, ze bez większego wachania możesz nabyć zegarek z białego złota i sie nim cieszyć.

 

Wielokrotnie w tym wątku bezsprzecznie wykazano wyższość "marki, której nazwy nie można tutaj używać" nad PP, więc nie ma się co dziwić... pewnie oprócz super smarów mają również super białe złoto ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie w tym wątku bezsprzecznie wykazano wyższość "marki, której nazwy nie można tutaj używać" nad PP, więc nie ma się co dziwić... pewnie oprócz super smarów mają również super białe złoto ;)

Co tu dużo mówić!

Koronę może mieć tylko jedna marka! ;):D


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zupełnie innej bajki - Mariusz, The Lord... gdzie się podział? Znowu się "wypisał". Chwile nie zaglądałem i bęc. Co się stało?

 

Pewnie to co zwykle - trudno powiedzieć bo wszystkie posty na ten temat są usuwane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bazie dyskusji wysłałem maila do Breguet. Otrzymałem taką odpowiedź:

 

"Regarding you request, we can confirm you that your Breguet reference 5140 is not rhodium plated."

 

To chyba rozwiewa wątpliwości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bazie dyskusji wysłałem maila do Breguet. Otrzymałem taką odpowiedź:

 

"Regarding you request, we can confirm you that your Breguet reference 5140 is not rhodium plated."

 

To chyba rozwiewa wątpliwości?

 

Dzięki...Dzwoniłem też do Genevy - salonu Patka - 5296G też nie jest rhodium plated...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziu ,pomimo tego ze nie mam w planach kupowac zadnego Patka ,to poniewaz napisalem to co napisalem ,zadswonilem do AD Patka ktorybtez jest service center ,I powiedzieli mi ze 5196 I 5296 sa rhodium plated ,na dodatek podali mi cene odnowienia tej koperty w serwisie .plating to dadatkowe $400-500 .

 

Niezla jajca

 

W tej klasie produktow nie powinny zdarzac sie takie sytuacje ,ze ktos z AD podaje nie prawdziwe info

 

Zaraz wysle email do Patka nie salonu tylko firmy ,zobacze czy sie pofatyguja odpowiedziec

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Email wyslany ,zobaczymy czy mi odpowiedza :)


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziu ,pomimo tego ze nie mam w planach kupowac zadnego Patka ,to poniewaz napisalem to co napisalem ,zadswonilem do AD Patka ktorybtez jest service center ,I powiedzieli mi ze 5196 I 5296 sa rhodium plated ,na dodatek podali mi cene odnowienia tej koperty w serwisie .plating to dadatkowe $400-500 .

Niezla jajca

W tej klasie produktow nie powinny zdarzac sie takie sytuacje ,ze ktos z AD podaje nie prawdziwe info

Zaraz wysle email do Patka nie salonu tylko firmy ,zobacze czy sie pofatyguja odpowiedziec

Miałem kiedyś podobne przejścia z JLC - nie mogłem dostać klarownej deklaracji od AD co do użytej technologii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.