Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Patek Philippe

Rekomendowane odpowiedzi

Wraz ze zmiana pieczęci każdy detal zegarka przechodzi rygorystyczne badania pod kątem jakości- większość wykończeń jest ręcznie robiona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wraz ze zmiana pieczęci każdy detal zegarka przechodzi rygorystyczne badania pod kątem jakości- większość wykończeń jest ręcznie robiona...

To twoje doświadczenia porównawcze, czy na bazie wklejonego linka, czy jeszcze inne źródło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bazie swojej calatravy z PP seal, o innych zegarkach Patka z pieczęcią genewska za dużo nie powiem bo nie miałem w ręce...na youtube jest np porównanie PP seal Patka z FP Journe i ten drugi gorzej wypada... Natomiast wszędzie mogą być jakieś niedoskonałości i czy to PP seal czy inne mechanizmy cenionych manufaktur - to trzeba się liczyć z bledem człowieka i jego ręcznej roboty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bazie swojej calatravy z PP seal, o innych zegarkach Patka z pieczęcią genewska za dużo nie powiem bo nie miałem w ręce...na youtube jest np porównanie PP seal Patka z FP Journe i ten drugi gorzej wypada... Natomiast wszędzie mogą być jakieś niedoskonałości i czy to PP seal czy inne mechanizmy cenionych manufaktur - to trzeba się liczyć z bledem człowieka i jego ręcznej roboty...

Tylko w podlinkowanym wątku nie ma mowy o jakimś tam przypadku pojedynczego niedociągnięcia czy wpadki, tylko dyskusja na temat rodzaju obróbki stosowanej przez Patka co do zasady. Jedni piszą, że mechaniczna, inni że ręczna, jeszcze inni że to zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie trzeba zacierają ślady obróbki mechanicznej, która musi dominować (im większa skala produkcji danego modelu tym bardziej), no i dochodzą "bardziej ręczne"zdobienia.

To chyba oczywiste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest tak samo z jakością Patka, czy lepiej, czy gorzej względem poprzednich lat? Czy wklejony przez Bartka79 link ma jakiś sens i wartosc dodaną, czy traktuje o sprawach oczywistych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Tarcza nawiązuje do stalowej, historycznej calatravy 96 sc (zdjecie1) tzw sector dial...Pochodzenie 1932-34. O historii militarnej nic nie słyszałem...

Calatrava 96 sc z 1937 ( zdjęcie 2) roku ze zmienionym sector dial - ta wlasnie sprzedana została na aukcji ( 25000chf)...

Jeśli mogę wyrazić swą plebejską opinię - świetnie zaprojektowana, każda wskazówka ma swoją podziałkę i dobrze to wygląda. Musiałem jednak dojrzeć do tego żeby to zauważyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Zaprojektowanie i wykonanie tarczy oraz sam jej wygląd było jednym z czynników, które zdecydowały o zakupie tego zegarka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaprojektowanie i wykonanie tarczy oraz sam jej wygląd było jednym z czynników, które zdecydowały o zakupie tego zegarka :)

Lukasz, projekt rozumiem ale co masz na myśli przez wykonanie?

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o jakość tarczy... zmieniającą się z białej na biało srebrną/szarą...również indeksy  b.dobrze współgrają z pięknymi niebieskimi wskazówkami " zmieniającymi" kolor ( jak w przypadku tarczy) na kolor czarny w zależności od kąta patrzenia - całość daje wrażenie niezwykłej harmonii i powoduje uśmiech na mojej twarzy...

Edytowane przez Lukasz23212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. A z ciekawości, mierzysz dokładność?


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. A z ciekawości, mierzysz dokładność?

 

Tak. Właśnie skończyłem wyczerpujące troszkę mierzenie dokładności. Warunki pomiaru:

- mierzenie przez 10 dni 

- na ręce przez 8 h następnie odkładany w różnych pozycjach

- sprawdzanie -  z dokładnym kwarcem ustawionym co do sekundy z zegarem atomowym -  co 1,5h - 2,5h -( w nocy też )

 

Wyniki odchylek:

- + 2 sek na 24h

- nigdy nie było spóźnienia - dosłownie "0"

 

Odchyłka + powstawała zawsze jak zegarek leżał, w trakcie noszenia nie było odchyłek...

 

Moje dane mogą oczywiście nie być najdokładniejszymi, gdyż nie posiadam specjalistycznego sprzętu...

Edytowane przez Lukasz23212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Odchyłka + powstawała zawsze jak zegarek leżał, w trakcie noszenia nie było odchyłek...

 

W przypadku mojej Calatravy jest dokładnie tak samo. Ciekawe jaki byłby efekt w kontekście niedokładności pomiaru czasu, gdyby zegarek umieścić w rotomacie.

 

Przy okazji, podbijając temat, pokażę repetier minutowy (zawierający też stoper, wieczny kalendarz, fazy księżyca) o numerze referencyjnym 658, który w ilości 15 sztuk był wytwarzany od roku 1937 do późnych lat 50. XX wieku. Ten unikalny, nietuzinkowy zegarek w 1943 roku otrzymał ośmioletni wówczas Dalajlama od prezydenta Franklina Delano Roosevelta. Prezent został przekazany między innymi za pośrednictwem wnuczka Lwa Tołstoja.

 

dalajlama1.jpg

 

Co ciekawe, Lew Tołstoj również nosił zegarek Patek Philippe. Lista znanych osobistości noszących dzieła Patka jest imponująca - Albert Einstein, Niels Bohr, Maria Skłodowska-Curie, Zygmunt Krasiński, Piotr Czajkowski, Ignacy Jan Paderewski... Długo można by wymieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naturalni ambasadorowie tej marki.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Lista znanych osobistości noszących dzieła Patka jest imponująca - Albert Einstein, Niels Bohr, Maria Skłodowska-Curie, Zygmunt Krasiński, Piotr Czajkowski, Ignacy Jan Paderewski... Długo można by wymieniać.

 

Pamiętam, jak w 1981 roku zarzucano upadłym już dostojnikom PRL kupowanie zegarków właśnie tej marki (obok jakichś innych z wysokiej półki, których nie zapamiętałem, chodziło chyba też o omegi). Były to czasomierze które znajdowano w dobytku różnych najwyższych władz, chyba już po internowaniu przez Jaruzela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W przypadku mojej Calatravy jest dokładnie tak samo. Ciekawe jaki byłby efekt w kontekście niedokładności pomiaru czasu, gdyby zegarek umieścić w rotomacie.

 

Co ciekawe, Lew Tołstoj również nosił zegarek Patek Philippe. Lista znanych osobistości noszących dzieła Patka jest imponująca - Albert Einstein, Niels Bohr, Maria Skłodowska-Curie, Zygmunt Krasiński, Piotr Czajkowski, Ignacy Jan Paderewski... Długo można by wymieniać.

 

Proszę bardzo : rotomat Wolf - nastawienie 800 obrotów tylko w stronę lewa oczywiście - czas który tam spędził 10h ( nie wiem przez ile te 800 obrotów wykonał ale skończył nakręcanie na pewno przed tymi 10h) odchyłka + 0,9 sek czyli w zasadzie + 1sek...

 

Przy wyborze cenionej manufaktury brałem pod uwagę również i ten aspekt historyczny, o którym mowa wyżej. Miło mieć zegarek firmy, którą docenili jedni z największych osobistości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Przy wyborze cenionej manufaktury brałem pod uwagę również i ten aspekt historyczny, o którym mowa wyżej. Miło mieć zegarek firmy, którą docenili jedni z największych osobistości...

Do tego ściśle związanej z Polską. Też brałem to pod uwagę, ale obiektywnie należy również stwierdzić, że...

 

Pamiętam, jak w 1981 roku zarzucano upadłym już dostojnikom PRL kupowanie zegarków właśnie tej marki (obok jakichś innych z wysokiej półki, których nie zapamiętałem, chodziło chyba też o omegi). Były to czasomierze które znajdowano w dobytku różnych najwyższych władz, chyba już po internowaniu przez Jaruzela.

No cóż, zegarki Patek Philippe posiadał w swojej kolekcji jeden z największych zbrodniarzy w historii ludzkości - Józef Stalin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten repetier Dalajlamy dobrze określa Patka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o ref 5960 w stali, z białą tarczą? Zdaje się, że niedawno został wycofany.

Najtańszy chrono w ofercie, w dodatku z rocznym kalendarzem, z wysokiej lini Complications. W dostępnych na ch24 ofertach na nowe sztuki wyraźnie tańszy od "gołego" 5711:

 

pp5960-wrist.jpg

 

 

Chyba niedoceniany model, mimo, że jeden z nielicznych w stali, to ciągle w cieniu Nautilusa, czy Aquanata. 

Design nie przypadł ludziom do gustu? Mi się jedynie nie podoba, że wszystko polerowane na wysoki połysk.

 

Czy jego cena też poszybuje, jak np. ref. 5980?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o ref 5960 w stali, z białą tarczą?

 

 

Chyba niedoceniany model, mimo, że jeden z nielicznych w stali, to ciągle w cieniu Nautilusa, czy Aquanata.

Design nie przypadł ludziom do gustu? Mi się jedynie nie podoba, że wszystko polerowane na wysoki połysk.

 

Czy jego cena też poszybuje, jak np. ref. 5980?

 

Dla mnie ten design jest nie do przyjęcia i choć cenie jego komplikacje to jeśli miałbym kupić w dobrej cenie chrono to np VC Cornes de Vaches 1955... Wartosc zapewne z czasem pójdzie w górę, ale nie jestem zwolennikiem kupowania ze względu na aspekt np trzymania ceny/zarobku bo nie o to w tym wszystkim chodzi...

Edytowane przez Lukasz23212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Autora opracowania (znowu) tu nie ma, ale warto polecić tekst, w którym świetnie opisał ten model:

https://www.patekclub.pl/patekphilippecalatrava5296r001.html

 

Dzięki za dobre słowo. Przy okazji, uzupełniłem opracowanie Royal Oak vs. Nautilus o zbiorczą punktację.

 

A co sądzicie o ref 5960 w stali, z białą tarczą?

Na zdjęciach wpisuje się w mój gust. Niestety nie widziałem Ref. 5960 na żywo, więc trudno mi coś konkretnego napisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba niedoceniany model, mimo, że jeden z nielicznych w stali, to ciągle w cieniu Nautilusa, czy Aquanata.

Design nie przypadł ludziom do gustu?

Wilku, fenomen Nautilusa i Aquanauta jest łatwo wytłumaczalny. Po prostu marka plus wygląd, którym zegarek z daleka oznajmia: jestem PATEK.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.