Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Patek Philippe

Rekomendowane odpowiedzi

Patek Philippe nie odcina się od polskich korzeni. Wręcz przeciwnie, w swoich materiałach nawiązuje do historii Polski.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie może się odciąć, bo ma polskie nazwisko w nazwie, jednakże jego działania w kraju to ... zero/ nic. Ponoć jest pomnik jest w Piaskach, który powstał m.in. z inicjatywy Klubu. Czy był tam kiedyś ktoś od Patka, ambasady Szwajcarii, konsulatu? Chyba nie. Na zaproszenia do corocznych spotkań Klubu, nawet pocztą dyplomatyczną lub innymi kanałami, też nie odpowiadają, bo mają wiele ważniejszych spraw niż zaledwie 30 minut prezentacji w Marriocie. Co rzeczywiście jest przykre. Nie mówiąc już o chociażby jakimś pokazie zegarmistrzostwa w kraju swego pochodzenia.

Nawet Vacheron był, a Patek... ?

 

I świadczy to o tym, że, niestety, jak nie ma interesu, to nie ma interesu, jakkolwiek byś tego nawiązania do polskich korzeni nie nazwał.

Edytowane przez pływak_wodnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Moim zdaniem siedzibę do Piasków powinni przenieść, a nie siedzo w tej Genewie, nie wiadomo po co ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Nie może się odciąć, bo ma polskie nazwisko w nazwie, jednakże jego działania w kraju to ... zero/ nic. Ponoć jest pomnik jest w Piaskach, który powstał m.in. z inicjatywy Klubu. Czy był tam kiedyś ktoś od Patka, ambasady Szwajcarii, konsulatu? Chyba nie. Na zaproszenia do corocznych spotkań Klubu, nawet pocztą dyplomatyczną lub innymi kanałami, też nie odpowiadają, bo mają wiele ważniejszych spraw niż zaledwie 30 minut prezentacji w Marriocie. Co rzeczywiście jest przykre. Nie mówiąc już o chociażby jakimś pokazie zegarmistrzostwa w kraju swego pochodzenia.

Nawet Vacheron był, a Patek... ?

 

I świadczy to o tym, że, niestety, jak nie ma interesu, to nie ma interesu, jakkolwiek byś tego nawiązania do polskich korzeni nie nazwał.

 

Rozumiem, że sytuacja, którą opisałeś, może rozczarowywać, ale wnioski o braku szacunku są chyba zbyt daleko idące.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie może się odciąć, bo ma polskie nazwisko w nazwie, jednakże jego działania w kraju to ... zero/ nic.

(...)

 

Patek to takie polskie nazwisko..? :rolleyes:  Żeby było Pateski/Patesky/Patkiewicz to bym zrozumiał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patek to takie polskie nazwisko..? :rolleyes: Żeby było Pateski/Patesky/Patkiewicz to bym zrozumiał...

Ale Filip to chyba polskie imię, co nie ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patek to takie polskie nazwisko..? :rolleyes:  Żeby było Pateski/Patesky/Patkiewicz to bym zrozumiał...

Był Polakiem, nie ważne jak brzmiało jego nazwisko. Mógł być Bliklem itp. 

 

 Rozumiem, że sytuacja, którą opisałeś, może rozczarowywać, ale wnioski o braku szacunku są chyba zbyt daleko idące.   :)

Dyplomatycznie sprawy nazywasz. A czy odwrotnie mógłbyś podać przykłady szwajcarskiego szacunku wobec swojego, polskiego, dziedzictwa, założyciela w ciągu ostatnich 100 lat? Poza cichą wzmianką w katalogach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patek to takie polskie nazwisko..? :rolleyes:  Żeby było Pateski/Patesky/Patkiewicz to bym zrozumiał...

 

Tak samo jak Deptuła czy inna Grzebuła. Polak nie musi być zaraz szlachcic herbowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Dyplomatycznie sprawy nazywasz. A czy odwrotnie mógłbyś podać przykłady szwajcarskiego szacunku wobec swojego, polskiego, dziedzictwa, założyciela w ciągu ostatnich 100 lat? Poza cichą wzmianką w katalogach.

Patek Philippe w promocyjnych materiałach filmowych niejednokrotnie nawiązywał do historii Polski. Kolejnym przykładem pamięci o polskich powiązaniach genewskiej manufaktury jest książka Nicholas Foulkesa opisująca dzieje Patek Philippe. Ponadto firma poprzez fundację Ex Animo księżnej Marii Sapiehy wspierała Centrum Zdrowia Dziecka. Po 1918 roku było też trochę zegarków wskazujących na polskie korzenie, ale do podania konkretnych przykładów potrzebuję więcej czasu, bo na tę chwilę nie jestem przygotowany do pisania o szczegółach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem cichym zwolennikiem marki, ale koledze plywak_wodnik trochę racji trzeba przyznać. Marka powinna się trochę zainteresować naszym krajem, jeden mały butik by wystarczył. Dodatkowo wspomniała mi się historia (postanowiłem odszukać) jak master yoda pisał, że firma przywłaszczyła sobie konkretne odkrycie w historii marki, które właśnie on dokonał grzebiąc w archiwach. Takie incydenty nie świadczą dobrze o marce. Jako ciekawostkę dla zainteresowanych dorzucam, nr postu 129

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Ja jestem cichym zwolennikiem marki, ale koledze plywak_wodnik trochę racji trzeba przyznać. Marka powinna się trochę zainteresować naszym krajem, jeden mały butik by wystarczył. Dodatkowo wspomniała mi się historia (postanowiłem odszukać) jak master yoda pisał, że firma przywłaszczyła sobie konkretne odkrycie w historii marki, które właśnie on dokonał grzebiąc w archiwach. Takie incydenty nie świadczą dobrze o marce. Jako ciekawostkę dla zainteresowanych dorzucam, nr postu 129

 

Sprawa Mastera Yody była wielowątkowa i pamiętam, że pojawiły się też jakieś nieporozumienia wewnątrz Klubu w kontekście Władka oraz ówczesnego Zarządu KMZiZ o ile mnie pamięć nie myli. Ponadto nikt z Patek Philippe nie zabrał głosu w sprawie, więc ja powstrzymuję się od formułowania jakichś jednoznacznych wniosków co do nieuczciwości genewskiej manufaktury. Ogólnie uważam, że im mniej "polityki" w naszej pasji tym lepiej dla pasji. Wolę oceniać firmy zegarkowe przez pryzmat zegarków, które tworzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolę oceniać firmy zegarkowe przez pryzmat zegarków, które tworzą.

Wiele razy pisales na tym forum że dla Ciebie liczy się historia, to jakich ma ambasadorów, w jakich inicjatywach spolecznych bierze udział, co sponsoruje itp.

A później jak wychodzą jakieś mało przyjemne informacje że jednak oceniasz tylko przez pryzmat zegarków.

 

W mojej ocenie wyglada to tak że PP celowo jakoś specjalnie nie promuje tego że założycielem był Polak, bo chyba woleli by żeby to był jakiś Szwajcar arystokrata. Polska nie jest ich docelowym rynkiem więc mają gdzieś udział w spotkaniach i innych inicjatywach.

Edytowane przez Muzzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak . Zapewne te pszenno- buraczane konotacje " zadupia" Europy ( normalnie skandal) mają znaczenie.

Edytowane przez LMed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie wyglada to tak że PP celowo nie promuje tego że założycielem był Polak, bo chyba woleli by żeby to był jakiś Szwajcar arystokrata. Bo co sobie jeszcze Szejkowie i inni bogaci docelowi klienci pomyślą jak to doczytaja?

 

To nie jest do końca prawda że nie promuje, każdy odwiedzający muzeum Patka w Genewie ma okazję obejrzeć gablotę z dokumentami o założycielach firmy gdzie o polskim pochodzeniu jest niemało i obejrzeć film w którym jest jeszcze więcej - może nie do końca idealnie zgodnie z rzeczywistością ( bo o coś z nazwą wsi czy jej lokalizacją zdaje się chodziło że się nie zgadza ) ale że z Polski to nie można mieć wątpliwości.

Szejkom i bogaczom zwisa kto założył, byle złoto i drogo było i tu niestety tymi "raperskimi" Nautilusami firma się, moim zdaniem, trochę podkłada. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W większości ludzie kupują zegarek a nie historię. Ilu posiadaczy danego zegarka może coś powiedzieć o marce którą nosi


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W większości ludzie kupują zegarek a nie historię. Ilu posiadaczy danego zegarka może coś powiedzieć o marce którą nosi

 

Przy wyborze zegarka historia firmy i jej osiągnięć mają dla mnie kapitalne znaczenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem większość. Myślisz, że piłkarze, bokserzy gwiazdy NBA, NFL czy raperzy znają historię PP, AP czy choćby R


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość użytkowników co najwyżej markę zna. Jakby ktoś spytał o model zegarka, to już byłby problem. A historia... :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Wiele razy pisales na tym forum że dla Ciebie liczy się historia, to jakich ma ambasadorów, w jakich inicjatywach spolecznych bierze udział, co sponsoruje itp.

A później jak wychodzą jakieś mało przyjemne informacje że jednak oceniasz tylko przez pryzmat zegarków.

Wybierając zegarek kupuję mechanizm, wzornictwo i całą otoczkę związaną z firmą, która zegarek wykonała. Podtrzymuję więc, że ważna jest dla mnie historia oraz wiele aspektów niezwiązanych bezpośrednio z zegarmistrzostwem. O polityce pisałem w kontekście dyskusji na forum, które bywają czasem toksyczne. Wiele razy stąd odchodziłem i wiele razy wracałem, a po ostatnich moich przeprosinach przyszedł i czas na wnioski.

 

W mojej ocenie wyglada to tak że PP celowo jakoś specjalnie nie promuje tego że założycielem był Polak, bo chyba woleli by żeby to był jakiś Szwajcar arystokrata. Polska nie jest ich docelowym rynkiem więc mają gdzieś udział w spotkaniach i innych inicjatywach.

 

https://www.patekclub.pl/videosagapatekphilippe.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani PP ani żadna niemiecka manufaktura nie zrobila zegarka dla Polski, ale co się dziwić jak gazociąg ciągną bokiem - podkładać się nie będą.

 

Cale szczęście na nich świat nie kończy się - jest bezstronne Grand Seiko ;) i jest:

https://odczasudoczasu.pl/2017/12/zegarek-czapek-warszawianka-franciszek-czapek/

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Ani PP ani żadna niemiecka manufaktura nie zrobila zegarka dla Polski, ale co się dziwić jak gazociąg ciągną bokiem - podkładać się nie będą.

Poloniki, w tym skomplikowany Gradowski, nie wzięły się znikąd. To samo dotyczy dzieł Wincentego i Laurent Gostkowskich. Na potrzeby tej dyskusji trzeba by jednak zdefiniować pojęcie "zegarka dla Polski".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość użytkowników co najwyżej markę zna. Jakby ktoś spytał o model zegarka, to już byłby problem. A historia... :o

 

Kupujący to zwykle ktoś z kasą, a skoro ma kasę to ma zwykle mało czasu na ględzenie na forach o historii marki :-) . Takimi niuansami zajmuje się zwykle garstka zapaleńców których zwykle na Patka nie stać. Założę się, że większość klientów to Arabowie i Azjaci, którym wystarczy to, że świat wie, że to marka z wierzchołka piramidy prestiżu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Już widzę te kolejki chętnych, "Prawdziwych Polskich Patriotów",  na PP zrobiony specjalnie "dla Polski"... marudzenie to jednak nasz sport narodowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.