Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Patek Philippe

Rekomendowane odpowiedzi

Bardziej mnie zatrwożył przytoczony przez autora fakt zakupienia przez SG innych marek takich jak Omega i Richemont ;-)

Szczególnie tej drugiej 'marki" :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić zegarek cenionej marki „riczmont” znacie jakiś dystrybutorów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, np. firma sellita.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiście ta kostka wizualnie jest okropna, kojarzy mi sie z jakas Festina.

O której kostce piszesz


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Ten sam news o sprzedaży, ale z rąk kogoś kto potrafi napisać bez błędu dwa zdania. Fajnie, może Chińczycy ich kupią, zrobią ładną kolekcję jak w Breitlingu i wtedy już tylko Rolex liczyłby się wśród kolekcjonerów ;).

 

“Recommended Reading: Bloomberg Reports Patek Philippe 'May Come Up For Sale'”

https://www.hodinkee.com/articles/bloomberg-reports-patek-philippe-may-come-up-for-sale

Już śp. Nicolas Hayek bardzo chciał kupić firmę Patek Philippe oferując rodzinie Sternów bajońskie sumy i oferta została odrzucona. Czas pokaże co z tego wyjdzie. Na razie w ramach spekulacji przyjaciele Amerykanie sugerują, że najlepiej by było, gdyby Patek trafił do LVMH lub fundacji Rolex. Ja uważam, że najlepiej będzie jak Patek pozostanie w rękach rodziny Sternów. Nie wierzę w informacje o przejęciu Patka zwłaszcza, że genewska manufaktura z dumą podkreśla swoją niezależność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już śp. Nicolas Hayek bardzo chciał kupić firmę Patek Philippe oferując rodzinie Sternów bajońskie sumy i oferta została odrzucona. Czas pokaże co z tego wyjdzie. Na razie w ramach spekulacji przyjaciele Amerykanie sugerują, że najlepiej by było, gdyby Patek trafił do LVMH lub fundacji Rolex. Ja uważam, że najlepiej będzie jak Patek pozostanie w rękach rodziny Sternów. Nie wierzę w informacje o przejęciu Patka zwłaszcza, że genewska manufaktura z dumą podkreśla swoją niezależność.

A ja staram się sprawdzić w jakich okolicznościach firma trafiła w ręce Karola i Jeana Sternów bo na ten temat w "annałach" jest cisza.

Poza oczywiście informacją że ją wykupili w 1932 roku.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej piszecie to Hodinkee juz lepiej opisuje całą sytuację. Dla mnie sprzedaż firmy PP byłaby dużym minusem. Kłóciło by się to też trochę ze sloganem " for the next generation"...Niestety musimy też pamiętać, że to prywatna firma i właściciele mają prawo robić co zechcą...

Czas pokaże czy kolekcja zegarków się zmieni i czy produkcja wzrośnie/spadnie/pozostanie na takim samym poziomie. Ciekawe też jak zareaguje rynek wtórny i pierwotny...


Ten sam news o sprzedaży, ale z rąk kogoś kto potrafi napisać bez błędu dwa zdania. Fajnie, może Chińczycy ich kupią, zrobią ładną kolekcję jak w Breitlingu i wtedy już tylko Rolex liczyłby się wśród kolekcjonerów ;).
 

Zaczynam się cieszyć ze zakupiłem "prawdziwego" PP...oby to wszystko się nie sprawdziło :)

Edytowane przez Lukasz23212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sloganu... Nie Sternowie zbudowali firmę, są trzecim a nawet czwartym....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Tak jak wyżej piszecie to Hodinkee juz lepiej opisuje całą sytuację. Dla mnie sprzedaż firmy PP byłaby dużym minusem. Kłóciło by się to też trochę ze sloganem " for the next generation".(...)

Zaczynam się cieszyć ze zakupiłem "prawdziwego" PP...oby to wszystko się nie sprawdziło :)

Przesadzasz i mitologizujesz biznes zegarkowy. Przy okazji oszukujesz samego siebie.

Każde przedsięwzięcie gospodarcze ma przynosić zysk i tyle. Jeśli ktoś kupi PP, to nie po to, żeby pogrzebać historię, osiągnięcia, markę, znaczenie firmy, bo to nie miałoby sensu, tylko po to, żeby zarabiać dzięki tym wartościom tyle ile się da, rozwijając przy tym firmę, ponieważ zastój to powolna śmierć w biznesie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sloganu... Nie Sternowie zbudowali firmę, są trzecim a nawet czwartym....

 

Zgadza się, ale zawsze Sternowie tym sloganem firmują swoje zegarki i dlatego o tym wspomniałem...

Przesadzasz i mitologizujesz biznes zegarkowy. Przy okazji oszukujesz samego siebie.

Każde przedsięwzięcie gospodarcze ma przynosić zysk i tyle. Jeśli ktoś kupi PP, to nie po to, żeby pogrzebać historię, osiągnięcia, markę, znaczenie firmy, bo to nie miałoby sensu, tylko po to, żeby zarabiać dzięki tym wartościom tyle ile się da, rozwijając przy tym firmę, ponieważ zastój to powolna śmierć w biznesie.

 

obyś miał rację...oczywiście czas pokaże...co do biznesu to jest oczywiste, ale nie zawsze nowy właściciel podąża dobrą drogą i stąd moje obawy...

Edytowane przez Lukasz23212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to juz wplywu nie mamy  ;)

Z drugiej strony - najlepiej jak jakas firme prowadzi "wizjoner", bo wtedy dopiero moze ona sie dalej rozwijac. Leciec caly czas na tradycjach i historii, to dosc niebezpieczne...  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lata doświadczeń od 1839 roku, misterne zdobienia mechanizmu, godziny ręcznej pracy nad jednym zegarkiem, wykorzystanie cennych kruszców do budowy zegarka..

Ciężkie 15 lat aby wyszkolić jednego zegarmistrza. Kombinacje alpejskie przy odejściu od pieczęci genewskiej na rzecz pieczęci Patek Philippe...

 

A WSZYSTKO TO JAK KREW W PIACH, bo kwarc za 10$ chodzi dokładniej.

 

Z8IIWhl.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.3a45da2993f3490ee8323e58ca4d8ecd.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiście ta kostka wizualnie jest okropna, kojarzy mi sie z jakas Festina.

 

Może tylko na pierwszy rzut oka? Przecież  Gondolo to zegarek arystokrata z charakteru.

Wyrazistość, pełna symetria, wzorowa funkcjonalność do tego.

Edytowane przez DEMEL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.