Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Patek Philippe

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bazant

Patek Philippe Annual Calendar Regulator 5235R

 

post-65162-0-48861200-1552977415_thumb.jpg

 

Słuszny kierunek obrali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

5235R od tyłu.

 

post-65162-0-94162900-1552990821_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1ecc35c3401a5f4315fb0f376bd0e34f.jpg


Calatrava jest wieksza o 2 mm i ma 5 wskazówek ( nie dla mnie )...nautilus fajny z niebieską tarczą...generalnie idą chyba w kierunku FP J. i zwiększają koperty - zobaczymy...Jako że preferuje 38mm to 5078G-010 jest świetny ale cena będzie pewnie zaporowa...

Edytowane przez Lukasz23212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

www.patek.com - wszystkie nowosci sa juz na stronie...Nowa Calatrava  Stainless Steel...

Nowa Calatrava to faktycznie Complications i zegarek jest prześwietny.

 

calatrava_5212a_1.jpg

 

Cena około 118000 zł, a więc w okolicach Ref. 5227 - jest o czym myśleć. Nowy Nautilus Ref. 5726/1A z rocznym kalendarzem także przypadł mi do gustu podobnie jak platynowy "Pilot" Ref. 5520P. Oczywiście nie sposób nie wymienić nowego Grandmaster Chime z GS & PS zawierającego w sumie 20 komplikacji. Nowości Patka są zróżnicowane i piękne, choć mam nadzieję, że na tym nie koniec. Liczę na to, iż najlepszego Patek jeszcze nie pokazał i że dopiero przywali niczym Deontay Wilder. Konkretnie mam na myśli nawiązanie do wyjątkowego Calibre 89 z zamiarem pobicia superkomplikacji Vacheron Constantin Ref. 57260.  :) To dopiero byłaby petarda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

 Liczę na to, iż najlepszego Patek jeszcze nie pokazał i że dopiero przywali niczym Deontay Wilder. 

 

...chyba, że trafi na Tyson'a Fury ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena na poziomie ok 100k pln (z tymi komplikacjami) jest faktycznie bardzo fajnym krokiem :) , jednak wizualnie tyle okregow mi osobiscie sie nie podoba - zaczyna mi przypominac Breitlinga...  -_-

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

...chyba, że trafi na Tyson'a Fury ;)

Skoro idziesz w takim kierunku, to chyba tylko A. Lange & Söhne można by obsadzić w tej roli. Kulejący Vacheron Constantin próbuje jeszcze walczyć, ale obecnie brakuje tej firmie blasku z 2005 roku. Z kolei Audemars Piguet w tym roku kompletnie się zakiwał i chyba przegrał sam ze sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety cena 118000zł nie starczy na nabycie referencji 5212a. 25600 funtów, 33400 dolarów usa,..

Edytowane przez Lukasz23212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa Calatrava to faktycznie Complications i zegarek jest prześwietny.

 

 

A czcionka Ci się podoba? Dla mnie ręczne pismo za bardzo kojarzy się już dziś z komiksem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem jak najbardziej za czcionką...zmieniłem zdanie i uważam że zegarek jest piękny. Pierwsza calatrava ss bez limitacji, nowy mechanizm, piękna i unikatowa jak dla mnie czcionka , fajne komplikacje. Jeśli miałbym się czepiać to pod siebie jedynie zamieniłbym rozmiar z 40 mm na 38mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Nowa Calatrava to faktycznie Complications i zegarek jest prześwietny.

 

Cena około 118000 zł, a więc w okolicach Ref. 5227 - jest o czym myśleć. Nowy Nautilus Ref. 5726/1A z rocznym kalendarzem także przypadł mi do gustu podobnie jak platynowy "Pilot" Ref. 5520P. Oczywiście nie sposób nie wymienić nowego Grandmaster Chime z GS & PS zawierającego w sumie 20 komplikacji. Nowości Patka są zróżnicowane i piękne, choć mam nadzieję, że na tym nie koniec. Liczę na to, iż najlepszego Patek jeszcze nie pokazał i że dopiero przywali niczym Deontay Wilder. Konkretnie mam na myśli nawiązanie do wyjątkowego Calibre 89 z zamiarem pobicia superkomplikacji Vacheron Constantin Ref. 57260.  :) To dopiero byłaby petarda.

Podoba mi się. I jeszcze numer tygodnia pokazuje. To akurat może się bardziej przydać w pewnych sytuacjach niż wskazanie dnia tygodnia (choć i z tym czasem jest problem ;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze numer tygodnia pokazuje. To akurat może się bardziej przydać w pewnych sytuacjach...

 

A w jakich - bo nie wpadlem?  :rolleyes:  -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

W harmonogramach (na roboty budowlane na przykład) podawane są tygodnie (numery). Mając taki zegarek nie trzeba się zastanawiać który teraz mamy tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem idea calatravy to prosty symetryczny design i samo dodanie daty już mi nie pasuje ( jak np. w 5296 okienko daty zniszczyło piękny klasyczny design) - wole też ręczny naciąg niż automat ale to już pomijam > patek woli robić to co jest modne -  czyli automaty z datą - niz to co jest dobre :P

 

ale ogólnie nowa calatrava wygląda fajnie tylko skoro używają pointerów to po co wciskać tam okienko daty ? powinni zamiast tygodnia dać date pointer i wszysko byłoby super

Edytowane przez DLC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

moim zdaniem idea calatravy to prosty symetryczny design i samo dodanie daty już mi nie pasuje ( jak np. w 5296 okienko daty zniszczyło piękny klasyczny design) - wole też ręczny naciąg niż automat ale to już pomijam > patek woli robić to co jest modne -  czyli automaty z datą - niz to co jest dobre :P

 

ale ogólnie nowa calatrava wygląda fajnie tylko skoro używają pointerów to po co wciskać tam okienko daty ? powinni zamiast tygodnia dać date pointer i wszysko było by super

W sumie masz rację. Sam szukałem wskazania dnia pointerem, a okazało się że to tydzień. Dopiero potem zobaczyłem okienko daty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W harmonogramach (na roboty budowlane na przykład) podawane są tygodnie (numery). Mając taki zegarek nie trzeba się zastanawiać który teraz mamy tydzień.

 

No tak - na budowie z Calatrava...  :D  ;)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

No tak - na budowie z Calatrava...  :D  ;)

A kto mówi że stricte na budowie? A w biurze budowy może być, albo biurze projektowym? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Z Calatrava to w klubie dla gentlemanów, z cygarem w ustach i szklaneczką whiskey w dłoni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jakich - bo nie wpadlem?  :rolleyes:  -_-

Ciąża. ;)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

A czcionka Ci się podoba? Dla mnie ręczne pismo za bardzo kojarzy się już dziś z komiksem.

 

Faktycznie masz trochę racji, ale ma to też swój urok. Trzeba by zegarek zobaczyć na żywo.

 

Niestety cena 118000zł nie starczy na nabycie referencji 5212a. 25600 funtów, 33400 dolarów usa,..

 

Hodinkee podali cenę katalogową 29500 CHF, co według kursu Banku, w którym mam konto, wynosi 117 253,65 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciąża. ;)

 

Patrz - nie pomyslalem  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena w Europie została ustalona na 130000zl. Cena w Angli 25600 funtów, usa 33400...Cena która podałeś to cena w Szwajcarii...

post-73156-0-32185700-1553096206_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Cena w Europie została ustalona na 130000zl. Cena w Angli 25600 funtów, usa 33400...Cena która podałeś to cena w Szwajcarii...

 

Nic mi nie wiadomo, abym miał jakikolwiek zakaz poruszania się po Szwajcarii, więc... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.