Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Patek Philippe

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Passero

No to przepraszam wszystkich. Naprawdę nie wiedziałem. Miałem tylko minutę żeby go obejrzeć.

 

Wystarczy sekunda, żeby odróżnić werk PP od tego fejka...

 

Wstyd :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstyd mi się zrobiło, bo dopiero teraz, po waszych uwagach, spojrzałem chłodnym okiem na zdjęcia.

 

Postaram się na drugi raz takiej wpadki nie zaliczyć.

 

Ale dobrze, że są tu tacy którzy potrafią szybko takie babole wypatrzyć.

Wstyd ? Albo jak koledzy piszą zagrywka a jeżeli nie zagrywka to powinieneś napisać gdzie takie rzeczy próbują sprzedać i jak. Czy w cenie 1000zł czy np 100tys zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie próbują sprzedać, tylko mają na na nadgarstkach. Mam zajęcia na jednej uczelni i wczoraj, na rozpoczęciu roku, pojawił się facet, który miał tego Nautilusa. Facet podjechał Maserati, więc z założenia nie przyjąłem, że to co ma na nadgarstku to taki bubel. Podszedłem i zapytałem o tego Nautilusa. Było dość ciemno, a ja naiwny, zobaczywszy PP, pomyślałem że warto przymierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Osłabiają mnie takie typy, jeździ Maserati a na ręku podróba. Lepiej już było by, jak by miał na ręku jakieś np. Casio a tak żałosny podrabianiec/pozer. Niestety znam też takich osobiście. Kiedyś w Bułgari na plaży i na mieście widziałem sporo młodych ludzi ze złotymi grubymi łańcuchami, poźniej już wiedziałem z skąd je mieli. Na jednym ze straganów ciapaty bułgar sprzedawał je z rolek na metry  :D

Ciekawe ile tych łańcuchów przyjechało do PL  ;)

 

A "ciapaty bułgar" to jaki, bo nie wiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć może miał korzenie tureckie, indyjskie.. Biały to on napewno nie był

Edytowane przez Pioters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A "ciapaty bułgar" to jaki, bo nie wiem?

Też mnie to zainteresowało, jak widać dla niektórych Bułgaria to koniec świata

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, no trochę nie fortunnie nazwałem tego Pana z Bułgarii. Jak ktoś poczuł się urażony to przepraszam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zegarków, bardzo ładne.

Co Ty? Chcesz pobić rekord i w jeden dzień natłuc 50 bezproduktywnych postów?

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie ma dziesięć. Ciekawe co jest do sprzedania?


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że mija rok od zakupu mojej calatravy, postanowiłem zmierzyć dokładność chodu

 

Średnio z 4 dób ( 96h) przyspiesza 0,88 sek na 24h. Co ciekawe jeszcze nigdy się nie spóźniał - zawsze przyspiesza. Zegarek był noszony po ok. 10h na dzień. Podczas noszenia nie wykazywał praktycznie wahnięć...

W rotomacie potrafił przyspieszać ok 1,5-1,8 sek na 24h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, wynik naprawdę super.

 

Ciekawe dlaczego wiekszosc zegarkow w rotomacie ma gorsza dokladnosc niz kiedy sa noszone na reku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, wynik naprawdę super.

 

Ciekawe dlaczego wiekszosc zegarkow w rotomacie ma gorsza dokladnosc niz kiedy sa noszone na reku?

 

Też się zastanawiam...Być może dlatego że są zaprojektowane pod ruch ręki... rotomat to taki "sztuczny" twór... 

Bardzo dobry wynik  :)

też tak myślę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie było tu jeszcze, najlepszy klip muzyczny na youtube ;) 5 repetierów, w tym jeden z gongami "katedralnymi", czyli owiniętymi dwukrotnie wokół mechanizmu. W tym zestawieniu wygrywa dla mnie biały 5078:

[video=youtube]

 

Ale z całej firmy moim ulubieńcem jest 3939. Mając takie maleństwo (34 mm) na ręce prawie każdemu można wmówić, że to po dziadku. Ale kto wie, to nie wypuści bez możliwości posłuchania tego cudu:

post-110752-0-54729100-1572870013_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie było tu jeszcze, najlepszy klip muzyczny na youtube ;) 5 repetierów, w tym jeden z gongami "katedralnymi", czyli owiniętymi dwukrotnie wokół mechanizmu. W tym zestawieniu wygrywa dla mnie biały 5078:

 

[video=youtube]

 

Ale z całej firmy moim ulubieńcem jest 3939. Mając takie maleństwo (34 mm) na ręce prawie każdemu można wmówić, że to po dziadku. Ale kto wie, to nie wypuści bez możliwości posłuchania tego cudu:

 

 

Cuda.....  :) ostatnio miałem okazje na żywo oglądać, słuchać repetycję u Jaquet Droz ale 5 sztuk razem... :o

Edytowane przez Andrzej1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padł kolejny aukcyjny rekord (świata). Patek Philippe Grandmaster Chime Ref. 6300A na aukcji Only Watch.

 

Jakiś zapalony fan wędkowania złowił grubego łososia za 31 milionów franków szwajcarskich, a właściwie to 35,460,000 CHF z opłatami - LINK TUTAJ.

 

Grandmaster_Hero_2.jpg?ixlib=rails-1.1.0

 

Więcej o samym zegarku np. na HODINKEE

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ponad 10 razy więcej niż cena wywoławcza........ ciekawe dla kogo ten zegarek jest aż tyle wart ?

Często się zdarza niestety, że takie zegarki jak również dzieła sztuki ( obrazy, rzeźby itp ) kupują nie prawdziwi miłośnicy czy kolekcjonerzy, ale po prostu multimilionerzy, którzy chcą zaimponować znajomym lub powiesić sobie np: obraz Picassa w kuchni.

Albo za dużo gotówki jest na rynku, banki centralne za dużo papieru wykreowały i ktoś kupuje zegarek za ponad 120 milionów pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ponad 10 razy więcej niż cena wywoławcza........ ciekawe dla kogo ten zegarek jest aż tyle wart ?

Często się zdarza niestety, że takie zegarki jak również dzieła sztuki ( obrazy, rzeźby itp ) kupują nie prawdziwi miłośnicy czy kolekcjonerzy, ale po prostu multimilionerzy, którzy chcą zaimponować znajomym lub powiesić sobie np: obraz Picassa w kuchni.

Albo za dużo gotówki jest na rynku, banki centralne za dużo papieru wykreowały i ktoś kupuje zegarek za ponad 120 milionów pln.

Gruboooo !!!

Myślę, że masz rację - raz za dużo kasy na rynku, dwa są osoby, które nie wiedzą co robić z kasą i wkładają w co można, żeby nie stracić ( helicopter money działa  ;) , dodrukowany fiat money jest w dłuższej perspektywie bez wartości), wątpię aby kupujący był prawdziwym fanatykiem zegarków  :o zdziwiłbym się. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gruboooo !!!

Myślę, że masz rację - raz za dużo kasy na rynku, dwa są osoby, które nie wiedzą co robić z kasą i wkładają w co można, żeby nie stracić ( helicopter money działa  ;) , dodrukowany fiat money jest w dłuższej perspektywie bez wartości), wątpię aby kupujący był prawdziwym fanatykiem zegarków  :o zdziwiłbym się. 

Dokładnie tak jak napisałeś. Problem, że takie rekordy aukcyjne często zwiastują nadchodzący kryzys gospodarczy.

A swoją drogą ciekawe jaka była cena na metce tego Patka ?

Zegarek piękny, aż szkoda zakładać na nadgarstek, żeby nie zarysować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisałeś. Problem, że takie rekordy aukcyjne często zwiastują nadchodzący kryzys gospodarczy.

A swoją drogą ciekawe jaka była cena na metce tego Patka ?

Zegarek piękny, aż szkoda zakładać na nadgarstek, żeby nie zarysować.

Odbiegamy bardzo od głównego tematu ale niestety ucieczka od kasy w dobra materialne trwa. Tylko jest jeden problem, bo nikt do końca nie może przewidzieć rozwoju sytuacji ekonomicznej ze względu, że jest ona nowa - takiego dodruku, wykupu aktywów, wpływu banków centralnych itp jeszcze nie było. Wracając do tematu głównego  :)  widać to nawet po cenach Nautilusa czy Aguanauta  :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.