Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Patek Philippe

Rekomendowane odpowiedzi

Fakt, ten duzo lepiej pasowalby to porównania. Choc i tak mechanizm za maly patrzac na wielkosc koperty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ten duzo lepiej pasowalby to porównania. Choc i tak mechanizm za maly patrzac na wielkosc koperty.

No w patku wygląda to znowu lepiej, w GP tylne szkło jest małe. Chyba niepotrzebnie zaslonieta jest spora część mechanizmu.

 

Ale dysproporcje pomiędzy modelami, moim zdaniem już nie jest taka tragiczna, na pewno nie uzasadnienia jej różnica w cenie, za które można realnie nabyć patka i GP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie załączonego zegarka. Wiele lat temu upadł na ziemię i skończyło się to zbiciem szybki oraz uszkodzeniem mechanizmu. Nie wiadomo co się stało natomiast zatrzymuje się on na widocznej godzinie. Możliwe że tylko zahacza wskazówką o cyferblat. Gdzie można taki zegarek zostawić w celu ekspertyzy / naprawy? Przy okazji czy ktoś wie coś na temat takiego zegarka? Gdzie można sprawdzić co to za typ i ewentualnie ile jest on wart (o ile da się go naprawić)?

Jasne, że warto ratować... każdego Patka.

 

Masz do niego jakieś dokumenty?

 

Ja bym zaczął od zrobienia porządnych zdjęć, również mechanizmu, wszystkich sygnatur i pewnie ktoś pomoże zidentyfikować egzemplarz.

 

Co do naprawy najpierw wysłałbym zapytanie do ASO, dla odniesienia i pozyskania jak najwięcej informacji.

 

https://www.patek.com/en/retail-service/services/service-costs

 

Ceny możesz sprawdzać na różnych portalach aukcyjnych, wyszukając podobnych modeli. Bardziej miarodajne są zakończone ogłoszenia, bo niekiedy ceny "kup teraz" są mocno życzeniowe. Nie mniej jakieś odniesienie jest.

 

https://www.chrono24.pl/search/index.htm?dosearch=true&manufacturerIds=194&maxAgeInDays=0&pageSize=60&priceFrom=0&priceTo=-1&redirectToSearchIndex=true&sortorder=1&watchCategories=302&watchCategories=303

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie zegarkowe powiadomienie dziś wpadło

 

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/posel-psl-wladyslaw-teofil-bartoszewski-ma-zegarek-patek-philippe-warty-40-tys-zl/pkf6fyz.amp

Artykułu nie czytałem bo pobieżnie przeglądając widzę, że banialuki, ale jako ciekawostka warto odnotować(zwłaszcza cenę:).

Edytowane przez tomek123er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Takie zegarkowe powiadomienie dziś wpadło

 

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/posel-psl-wladyslaw-teofil-bartoszewski-ma-zegarek-patek-philippe-warty-40-tys-zl/pkf6fyz.amp

Artykułu nie czytałem bo pobieżnie przeglądając widzę, że banialuki, ale jako ciekawostka warto odnotować(zwłaszcza cenę :).

Nic nie straciłeś. Ja przebrnąłem przez kilka zdań tych bzdetów i dalej mi się już nie chciało tego czytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim przeczytałem, pomyślałem sobie że przecież to Fakt, czego się spodziewać. Ale po przeczytaniu stwierdziłem że jednak się myliłem, bo to co ja miałem za poziom Faktu, było chyba górnolotnym wyobrażeniem - ten artykuł to są 2 metry mułu poniżej dna. A pani „ekspert”.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Takimi czasomierzami chełpią się najbogatsi i najpotężniejsi ludzie świata jak prezydent Rosji Władimir Putin, były prezydent Francji Nicolas Sarkozy."

 

Wow... to w dziale Rolexa sa "najbogatsi i najpotężniejsi ludzie świata", gdyz wiekszosc zegarkow kosztuje tam okolo 40 tys. zl :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale, czy Pan poseł nie zaniżył wyceny?

Jak na chrono24 te patki wystawiane są od 90 000$ w górę?

https://www.chrono24.com/search/index.htm?accessoryTypes=&dosearch=true&fbclid=IwAR0lFYSQ8Obh471TtAYNR-UTYMzcGXTSLd58RPX8xFWNNnW-ghs8fX4noTw&query=patek+3700&searchexplain=1&showpage=2&watchTypes=

Edytowane przez Admof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy skłamał ? o przecież polityk....

Zapomniał dopisać tylko tylko 2 w sprawozdaniu. Mały szczegół , nie ma co sie czepiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były/są ogłoszenia szukające mieszkań w cenie podanej w oświadczeniu majątkowym polityka. Widocznie dotyczy to także zegarków :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Takimi czasomierzami chełpią się najbogatsi i najpotężniejsi ludzie świata jak prezydent Rosji Władimir Putin, były prezydent Francji Nicolas Sarkozy."

 

Wow... to w dziale Rolexa sa "najbogatsi i najpotężniejsi ludzie świata", gdyz wiekszosc zegarkow kosztuje tam okolo 40 tys. zl

To zdanie tyczyło się marki Patek Philippe, nie ceny. Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli znalazło się w oświadczeniu z zaniżoną wartością to właściwie nic składającemu takie oświadczenie nie grozi. Przykładem może tu być słynna stodoła warta 30x więcej niż w oświadczeniu pewnego ministra. Problem pojawia się jeśli składający myśli, że jakiś składnik jego majątku jest warty mniej niż 10 tys. zł, nie wpisze do oświadczenia i okaże się, że to coś warte jest np. 11-12 tys...

Edytowane przez tomek.wzr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zdanie tyczyło się marki Patek Philippe, nie ceny.

Jesli jakis czasomierz danej marki kosztuje (tylko) 40k, to chyba jego rowniez to dotyczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymiękłem przy "Wiem, że jest wart około 40 tys. zł bo mi tak powiedzieli jak raz na 2-3 lata jest czyszczony w Szwajcarii.":)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli jakis czasomierz danej marki kosztuje (tylko) 40k, to chyba jego rowniez to dotyczy?

Z artykułu jasno wynika, że nie, czego przykładem było przywołanie firmy Montblanc.

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Wiem że jako miłośnicy zegarków nie lubicie takich pytań ale uwierzcie mi że nie wiem gdzie można czegokolwiek o zegarkach się dowiedzieć. Dostałem oto taki piękny zegarek na święta od wujka który odczuwa u mnie dług wdzięczności za pomoc. Problem jest taki że ja nie jestem miłośnikiem zegarków więc postanowiłem go sprzedać ale nie wiem ile jest wart i gdzie najlepiej to zrobić? Jesteście w stanie choć trochę mnie nakierowac? Z góry dziękuję

post-111481-0-60900000-1577381887_thumb.jpg

post-111481-0-31639900-1577381900_thumb.jpg

post-111481-0-85298600-1577381914_thumb.jpg

post-111481-0-46744100-1577381927_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystaw na olx, uzyskasz odpowiedź. Tu nie wyceniamy zegarków.

Jednak nie spodziewaj się nic poza kwota za dobrą flaszkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co znaczy dla kogo dobra flaszka. Bo zegarek, wygląda na to, ma koperte z litego złota 14k.

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie myślicie, że nie jest to odpowiedni wątek


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do naprawy najpierw wysłałbym zapytanie do ASO, dla odniesienia i pozyskania jak najwięcej informacji.

 

Dzięki za odpowiedź. ASO to rozumiem centrala poza Polską. Chodzi o kontakt mailowy z fotkami i prośbą wskazania przedstawiciela w PL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nie ma przedstawiciela Patek, z tego co wiem.

Wysłał bym zapytanie przez kontakt ze strony głównej. Zapytałbym o dane modelu na podstawie szczegółów - dobre zdjęcia z numerami, oznaczeniami itd), zapytał o orientacyjny koszty napraw (widełki), serwisu, i przygotowania certyfikatu autentyczności. Nie są to zapewne tanie rzeczy, ale może czegoś się dowiesz już z samego maila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

To ma do rzeczy, ze Golden Ellipse, RO, czy Nautilus maja wspolnego ojca - Geralda Gente. Rubeli byl co prawda, owczesnym Dyrektorem Kreatywnym, wiec z pewnoscia mial ogromny wplyw na projekt, ale tworca byl Genta. Wg mojej wiedzy oczywiscie. Jesli masz jakies inne informacje czy zrodla, z checia poslucham.

 

Ano mam. Przejrzałem swoje materiały i w kontekście Golden Ellipse nazwisko Genty w ogóle się nie pojawia. Ze wspomnień pracowników Patek Philippe wynika, że wzornictwo zegarka było determinowane między innymi zasadą złotego podziału i należało do Jeana Rubeli. Cytat z czasopisma Patek Philippe:

 

However, Jean-Daniel Rubeli, Patek's in-house stylist at the time, "maintained that the inspiration for the Ellipse was his and that it was guided by the Golden Section."

 

Z kolei Jean-Pierre Frattini, który dołączył do Patek Philippe w 1962 roku, wspominał, jak jeden z dyrektorów sugerował inspiracje dla Golden Ellipse w kształcie skrzyżowania amerykańskich autostrad widzianych z lotu ptaka. Cytat:

 

"Mr. Delessert, the director of the electronics department, said it was inspired by the pleasing shape of an American highway junction seen from the window of an airplane. The concept of the watch may well have been inspired by the aerial view, but the actual making of it was inspired by the Golden Rule. The result was a hauntingly beautiful watch."

 

Na temat Genty ani słowa. Zresztą wówczas pierwsze skrzypce wzornictwa w Patek Philippe grał Gilbert Albert.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś mała przymiarka. Niestety Nautilusy niedostępne dla kogoś kto nie jest w bazie sklepu i nie miał jeszcze PP. Przymierzylem dostepny model - malutki i grubiutki. Wykonanie bardzo ladne.

post-37509-0-74682500-1579375263_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeitwerk, którego pokazałeś fajniejszy dla mnie.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.