Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Patek Philippe

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, McIntosh napisał:

 

Ciekawe jak obliczyli moment bezwładności balansu? średnica koła oscylatora wskazuje, że Chińczyk (albo ktoś innej nacji) wziął jakiekolwiek koło oscylatora i pomyślał - "tak będzie dobrze". 😀 Tematu mocowania włosa i w ogóle cyrku w regulatorze balansowym miłosiernie nie będę rozwijał. Dramat.

 

te fejkowe mechanizmy nie powstają od zera. Brana jest istniejąca baza np. miyota 9015 (w przypadku Patka). Ten z AP też mi wyglada na mioyte, ale nie dam głowy, nie przyglądałem się szczegółowo. 

Obliczanie momentu bezwładnosci wtedy odpada. Popatrz uważnie w minucie 8:49 - dokładnie widać z czym mamy do czynienia - regulacja przesuwką długości czynnej włosa + imitacja regulatora.  Na kole nie ma żadnej regulacji, to nie free sprung balance, jak w oryginale.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Grand Seiko to top wiadomo. Nie ma sensu się ścigać.

Edytowane przez DEMEL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
22 minuty temu, StaryWilk napisał:

Ten z AP też mi wyglada na mioyte, ale nie dam głowy, nie przyglądałem się szczegółowo. 

Obliczanie momentu bezwładnosci wtedy odpada. Popatrz uważnie w minucie 8:49 - dokładnie widać z czym mamy do czynienia - regulacja przesuwką długości czynnej włosa + imitacja regulatora.  Na kole nie ma żadnej regulacji, to nie free sprung balance, jak w oryginale.

 

Napisałem o cyrku w regulatorze balansowym, a co do Mioyty w AP... Żarty żartami. 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, eye_lip napisał:

Trzeba przyznać, że do Grand Seiko daleko jeśli chodzi o wskazówki, a bliżej do pewnego modelu GMT znanej marki ;)

O co w takim razie chodzi?? Zadna inna firma nie jest w stanie skonstruowac maszyny jak Japonczycy, ktora tak dokladnie bedzie wykanczac szczegoly czy to kwestia nie przywiazywania wagi do tak mikroskopijnych niedociagniec??? Bo juz nie moge skumac 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, eye_lip napisał:

Nowa limitka Calatravy:

https://watchesbysjx.com/2020/06/patek-philippe-calatrava-6007a-new-manufacture.html

Trzeba przyznać, że do Grand Seiko daleko jeśli chodzi o wskazówki, a bliżej do pewnego modelu GMT znanej marki ;)20200618_122143.jpg

 

Piękny, ciekawe jak na żywo, a nie na renderach. No i pytanie czemu dali stary mechanizm, skoro promuje nową fabrykę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcia nie rendery.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest przypadkiem naklejka?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, mario1971 napisał:

A to nie jest przypadkiem naklejka?

Niestety nie...


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wyszła taka krzyżówka ;)

[IMG]


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam czasem kreatywnosc u ludzi wynajdujacych takie podobienstwa 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plebejskie w sumie złośliwości to dla Patka kolejne potwierdzenie elitarności pewnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do poczytania o jakości wykończenia największych w wielkich macie tutaj: 

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu oglądałem PP przez lupę a godzinę później ALS. ALS wypadł lepiej.

Swoją drogą, 50 lat temu ludzie wylądowali na księżycu, od kilku lat ludzkość robi nano maszyny a tutaj okazuje się, że wykończenie nie aż tak małych elemntów stanowi problem.

To nie problem, to po prostu mały nakład ludzkiej pracy podyktowany efektywnością produkcji. Marketing na pewno hamuje zapędy tych, którzy chcieliby lepiej coś zrobić.

Temat aktualny od dobrych 30-tu lat w wielu branżach.

Z jednej strony technika i technologia idzie do przodu z drugiej bylejakoś i mamienie marketingiem. Dla wielu "dobra luksusowe" kojarzą się z pewnymi osobami w reklamie a nie z faktyczną jakością produktu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Steve Jobs kiedyś powiedział, że nawet te elementy, których nie widać, powinny być wykonane idealnie. Nie każdy odebrał tę naukę, a szkoda. Ja już od dawna nie mam złudzeń i wiem, iż cena zegarka nie gra roli. Wszędzie trafiają się gnioty. W swoim Patku też dopatrzyłem się niedoskonałości wykończenia. No cóż, życie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, McIntosh napisał:

Steve Jobs kiedyś powiedział, że nawet te elementy, których nie widać, powinny być wykonane idealnie. Nie każdy odebrał tę naukę, a szkoda. Ja już od dawna nie mam złudzeń i wiem, iż cena zegarka nie gra roli. Wszędzie trafiają się gnioty. W swoim Patku też dopatrzyłem się niedoskonałości wykończenia. No cóż, życie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Gdzie się dopatrzyłeś tej niedoskonałości? Sprawdzę w swoim czy też tak jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
19 godzin temu, Lukasz23212 napisał:

Gdzie się dopatrzyłeś tej niedoskonałości? Sprawdzę w swoim czy też tak jest...

 

Niedoskonałość znalazłem na tarczy. Konkretnie rzecz dotyczy skrajnej linii okręgu podziałki sekundowej - jest miejsce, gdzie nie została poprowadzona z zachowanie idealnego kształtu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
7 godzin temu, Lukasz23212 napisał:

Może to szkiełko zakrzywia obraz? w jakim to jest miejscu? Nad napisem "Swiss"?

 

Nie, to nie szkło, ale nie ma sensu się tym przejmować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.07.2020 o 23:19, McIntosh napisał:

Steve Jobs kiedyś powiedział, że nawet te elementy, których nie widać, powinny być wykonane idealnie. Nie każdy odebrał tę naukę, a szkoda. Ja już od dawna nie mam złudzeń i wiem, iż cena zegarka nie gra roli. Wszędzie trafiają się gnioty. W swoim Patku też dopatrzyłem się niedoskonałości wykończenia. No cóż, życie.

 

Ja też tak mogę powiedzieć ale nic z tego nie wynika. Może tylko to, że następcy Jobsa każą sobie słono płacić za wrażenie jakie to robi. Ja unikam Appla dużym łukiem i się nie snobuję. Staram się nie poddawać się żadnej propagandzie ani agresywnej reklamie.

Z poważaniem Wijaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
6 godzin temu, wijaki napisał:

 

Ja też tak mogę powiedzieć ale nic z tego nie wynika. Może tylko to, że następcy Jobsa każą sobie słono płacić za wrażenie jakie to robi. Ja unikam Appla dużym łukiem i się nie snobuję. Staram się nie poddawać się żadnej propagandzie ani agresywnej reklamie.

Z poważaniem Wijaki

 

Ja prywatnie od kilkunastu lat pracuję na MacBookach Pro i nie mam zamiaru tego zmieniać. Mam też do czynienia ze sprzętem Della, Lenovo, HP i widzę wyraźne różnice w jakości wykonania. Nie ma to więc nic wspólnego ze snobizmem tylko z "przywiązaniem" do produktów ponadprzeciętnych w myśl zasady, że nie stać mnie na tanie rzeczy. Oczywiście daleki jestem od twierdzenia, że np. Dell nie potrafi wykonać porządnego laptopa. Podobnie rzecz ma się z produktami Microsoftu np. Surface Laptop 2 albo Surface Laptop 3. Nie ma jednak nic za darmo, bo jakość kosztuje i np. wspomniane Surface czy też Dell XPS 9570 to cenowy poziom Apple. A ze słów Jobsa wiele wynika - wystarczy rozkręcić MacBooka Pro za 12000 zł i Della Vostro za 3500 zł, aby wyciągnąć wnioski. Akurat doskonale wiem o czym piszę, bo między innymi zajmuję się serwisem serwerów, laptopów oraz komputerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, McIntosh napisał:

 

Ja prywatnie od kilkunastu lat pracuję na MacBookach Pro i nie mam zamiaru tego zmieniać. Mam też do czynienia ze sprzętem Della, Lenovo, HP i widzę wyraźne różnice w jakości wykonania. Nie ma to więc nic wspólnego ze snobizmem tylko z "przywiązaniem" do produktów ponadprzeciętnych w myśl zasady, że nie stać mnie na tanie rzeczy. Oczywiście daleki jestem od twierdzenia, że np. Dell nie potrafi wykonać porządnego laptopa. Podobnie rzecz ma się z produktami Microsoftu np. Surface Laptop 2 albo Surface Laptop 3. Nie ma jednak nic za darmo, bo jakość kosztuje i np. wspomniane Surface czy też Dell XPS 9570 to cenowy poziom Apple. A ze słów Jobsa wiele wynika - wystarczy rozkręcić MacBooka Pro za 12000 zł i Della Vostro za 3500 zł, aby wyciągnąć wnioski. Akurat doskonale wiem o czym piszę, bo między innymi zajmuję się serwisem serwerów, laptopów oraz komputerów.

Sorry za kontynuację offtopu, ale różni ludzie czytają i stwierdziłem, że się wypowiem, żeby ktoś nie wyrobił sobie pochopnie opinii.

Ja nie muszę niczego rozkręcać, żeby wyrobić sobie zdanie na temat "jakości" Apple:

 

IMG_0324.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od kilkunastu lat używam tylko sprzętu Apple, z tej prostej przyczyny, że dla mnie jest lepszy. Nie zawiesza się, nie ma na niego tylu wirusów, a mając iCloud, wszystko mam na każdym z moich urządzeń. I nawiazując do tego co napisał McIntosh, podam przykład: w 2013 roku kupiłem MacBooka Air (przy okazji, najlepszy laptop Apple jaki miałem, mając na myśli proste zastosowania); obecnie komputer ma prawie 8 lat, używa go intensywnie mój syn w szkole. Bateria wciąż trzyma 8-9 godzin ciągłego używania, ba, ostatni raz tak naprawdę go wyłączyłem chyba rok temu- po prostu zamykam klapę i go usypiam. W tych prawie 8 latach, moja żona przerobiła już 3 notebooki Della, a jej najnowszy działa na baterii max 3 godziny. Do tego Apple daje co rok aktualizację oprogramowania za darmo. Tyle w off-temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, beniowski napisał:

Ja od kilkunastu lat używam tylko sprzętu Apple, z tej prostej przyczyny, że dla mnie jest lepszy. Nie zawiesza się, nie ma na niego tylu wirusów, a mając iCloud, wszystko mam na każdym z moich urządzeń. I nawiazując do tego co napisał McIntosh, podam przykład: w 2013 roku kupiłem MacBooka Air (przy okazji, najlepszy laptop Apple jaki miałem, mając na myśli proste zastosowania); obecnie komputer ma prawie 8 lat, używa go intensywnie mój syn w szkole. Bateria wciąż trzyma 8-9 godzin ciągłego używania, ba, ostatni raz tak naprawdę go wyłączyłem chyba rok temu- po prostu zamykam klapę i go usypiam. W tych prawie 8 latach, moja żona przerobiła już 3 notebooki Della, a jej najnowszy działa na baterii max 3 godziny. Do tego Apple daje co rok aktualizację oprogramowania za darmo. Tyle w off-temacie.

Ze swojego doświadczenia z laptopami jw. Zaznaczam, że jestem wyłącznie użytkownikiem. Nasz informatyk zakupił, chyba to bylo 2010 lub później 10 szt. Po blisko 14tys.szt. W moim po 2,5roku poszły zawiasy aż po pęknięcie szyby. Nawet chciano w firmie mnie za to obciążyć. Na szczęście w 3 kolejnych stało się to samo za chwilę i mi odpuszczono. Pamiętam, że głośno chodził po jakimś czasie i grzal się, że w uda parzyl. Mieliśmy wtedy w całej firmie przejść na jabłko ale po jazdach z serwisem, problemami jw. Informatyk się wycofał mimo, że tłumaczył to właśnie dobrym oprogramowaniem itp. Kupiliśmy wtedy Lenovo i smigaja już lata, ostatnio grafika w nich siada. Kurz, zero konserwacji i się przegrzewa czy cus.. Ale one już mają swoje lata. Chodzą o dziwo jeszcze 3 delle kupione przed jabłkami i kilka hp kupione równocześnie ale to już takie historyczne, wolne dziady ale chodzą.. Więc moim zdaniem kupić co kto lubi ale przerobiłem z 5 marek laptopów i miło wspominam asusa i Lenovo. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.