Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Patek Philippe

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, beniowski napisał:

Ja od kilkunastu lat używam tylko sprzętu Apple, z tej prostej przyczyny, że dla mnie jest lepszy. Nie zawiesza się, nie ma na niego tylu wirusów, a mając iCloud, wszystko mam na każdym z moich urządzeń. I nawiazując do tego co napisał McIntosh, podam przykład: w 2013 roku kupiłem MacBooka Air (przy okazji, najlepszy laptop Apple jaki miałem, mając na myśli proste zastosowania); obecnie komputer ma prawie 8 lat, używa go intensywnie mój syn w szkole. Bateria wciąż trzyma 8-9 godzin ciągłego używania, ba, ostatni raz tak naprawdę go wyłączyłem chyba rok temu- po prostu zamykam klapę i go usypiam. W tych prawie 8 latach, moja żona przerobiła już 3 notebooki Della, a jej najnowszy działa na baterii max 3 godziny. Do tego Apple daje co rok aktualizację oprogramowania za darmo. Tyle w off-temacie.

Mój laptop od Asusa pracuje niezawodnie od 2011. Akurat za trzy dni będzie miał 9 lat. Sorry, no more o komputerach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
48 minut temu, RysiekOchodzki napisał:

Sorry za kontynuację offtopu, ale różni ludzie czytają i stwierdziłem, że się wypowiem, żeby ktoś nie wyrobił sobie pochopnie opinii.

Ja nie muszę niczego rozkręcać, żeby wyrobić sobie zdanie na temat "jakości" Apple

 

Dla odmiany mogę wstawić tu zdjęcia swojego laptopa, który będzie zaprzeczeniem tego, co pokazałeś. Poza tym, to temat o zegarkach Patek Philippe. Nie pasuje Ci sprzęt Apple? To nie kupuj, ale niczego nie dowodzi popieranie własnych opinii tendencyjnymi zdjęciami.

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, McIntosh napisał:

 

Dla odmiany mogę wstawić tu zdjęcia swojego laptopa, który będzie zaprzeczeniem tego, co pokazałeś. Poza tym, to temat o zegarkach Patek Philippe. Nie pasuje Ci sprzęt Apple? To nie kupuj, ale niczego nie dowodzi popieranie własnych opinii tendencyjnymi zdjęciami.

Po pierwsze, to nie ja zacząłem pisać o sprzęcie Apple w wątku Patek Philippe. Po drugie to moje zdjęcie mojego komputera zamieszczone na poparcie mojej opinii, więc z natury jest subiektywne, ogarniasz? Po trzecie czasy, w których mówiono komuś co ma pisać/mówić/kupować, na szczęście (oby) bezpowrotnie minęły, tak więc pobudka! EOT z mojej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co ciagnac ten offtop, jak ktos chce porownywac sprzet za 12k pln z takim za 3,5k pln udowadniajac, ze ten za 12.000 jest ewidentnie lepszy... 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, RysiekOchodzki napisał:

Po trzecie czasy, w których mówiono komuś co ma pisać/mówić/kupować, na szczęście (oby) bezpowrotnie minęły, tak więc pobudka!


Drobne OT - chyba nie śledzisz ostatnio sytuacji w naszym kraju ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekałem @artme, kiedy się tu pojawisz ;)

 

Ja, ubogi człowiek, korzystam od blisko trzech lat z Della, z którego jestem bardzo zadowolony.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O wreszcie coś ciekawego w tym temacie ja se też kupiłem ajpla era i jest miło, ale to nie prawda, że się nie wiesza, ale może dlatego, że to ten najtańszy. (serio)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
2 godziny temu, RysiekOchodzki napisał:

Po pierwsze, to nie ja zacząłem pisać o sprzęcie Apple w wątku Patek Philippe. Po drugie to moje zdjęcie mojego komputera zamieszczone na poparcie mojej opinii, więc z natury jest subiektywne, ogarniasz? Po trzecie czasy, w których mówiono komuś co ma pisać/mówić/kupować, na szczęście (oby) bezpowrotnie minęły, tak więc pobudka! EOT z mojej strony.

 

Ogarniam, ale to niczego nie dowodzi. Problem byłby wówczas, gdyby występował w sposób masowy.  Co do drugiej części Twojej wypowiedzi... No cóż, żyjemy w kraju rządzonym przez socjalistów, którzy wprowadzili coś w stylu miękkiej dyktatury, więc czasy o których piszesz bezpowrotnie nie minęły. Ja nie narzucam Ci co masz pisać tylko sugeruję, że dyskusja o laptopach ma się nijak do zegarków Patek Philippe.

 

@artme

to producent decyduje na jakich poziomach cenowych operuje, a mnie chodziło o podejście do konstrukcji urządzeń. Cena ma tu znaczenie drugorzędne, bo nawet XPS nie niweluje do końca wrażenia o którym pisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Koledzy, czy ten zegarek ma cokolwiek wspólnego z oryginałem?

 

 

CDED438E-3B89-4751-B959-C6A7C72DA9F3.jpeg

82F5F142-1638-4A44-8317-E309BF1EC917.jpeg

C9C7144F-5460-4F5E-9095-1653A4FC8C77.jpeg

8649BF8B-3551-46C0-9D30-8B1CE0395F99.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnych zbiorów wspólnych nie ma. Niepotrzebnie zaśmiecasz ten temat. Pytania o podróbki mają swój osobny wątek.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nawet nie o ta marke chodzi... 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykończenie Nautilusa 5712.

Przy okazji polecam profil tego gościa na Insta, super zdjęcia.20200717_093747.jpg20200717_093723.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Tyle gadania w mediach o Pieczęci Patek Philippe po to, żeby wypuścić zegarek z niedomalowanymi wskazówkami? Irytująca jest ta bylejakość. 🙁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście ta bylejakość odnosi się głównie do modeli w stali, a te dla prawdziwych miłośników zegarmistrzostwa są ładnie wykonane.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
12 minut temu, eye_lip napisał:

Na szczęście ta bylejakość odnosi się głównie do modeli w stali, a te dla prawdziwych miłośników zegarmistrzostwa są ładnie wykonane.

 

Paradoks tej sytuacji polega na tym, że miłośnicy zegarmistrzostwa najchętniej chcieliby kupić modele w stali o czym między innymi świadczą ceny Nautliusa oraz Aquanauta na rynku wtórnym. Poza tym, takiej firmie jak Patek Philippe nie przystoi różnicowanie jakości w oparciu o kruszec z jakiego wykonano kopertę, zwłaszcza że wersje w stali to nie są tanie zegarki. Katalogowa cena podstawowego Nautilusa jest porównywalna z Calatravą Ref. 5227. Jestem zdegustowany jako fan Patek Philippe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż Patek ustępuje pod makro nowym Tudorom czy Omegom...ale to zawsze zostanie PATEK, numero uno.


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
8 minut temu, Lotus napisał:

No cóż Patek ustępuje pod makro nowym Tudorom czy Omegom...ale to zawsze zostanie PATEK, numero uno.

 

Niejedna firma wydawała się niezniszczalna, a później rzeczywistość weryfikowała to w brutalny sposób. Moim zdaniem, Patek Philippe powinien popracować nad kontrolą jakości, żeby wtop było jak najmniej. Aktualnie mając do wyboru zegarek Lange vs Patek wybrałbym dzieło niemieckiego producenta. Najwyżej 1 sierpnia schowałbym Lange głęboko w szufladzie, żeby nie psuć sobie tego szczególnego dnia niemieckim pochodzeniem zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, McIntosh napisał:

 

Paradoks tej sytuacji polega na tym, że miłośnicy zegarmistrzostwa najchętniej chcieliby kupić modele w stali o czym między innymi świadczą ceny Nautliusa oraz Aquanauta na rynku wtórnym. Poza tym, takiej firmie jak Patek Philippe nie przystoi różnicowanie jakości w oparciu o kruszec z jakiego wykonano kopertę, zwłaszcza że wersje w stali to nie są tanie zegarki. Katalogowa cena podstawowego Nautilusa jest porównywalna z Calatravą Ref. 5227. Jestem zdegustowany jako fan Patek Philippe. 

Może zarząd PP jest ultrakonserwatywny i cyniczny więc uważa, że  „prawdziwi zegarkofile” poszukują klasycznych perełek mikromechaniki a stalowe, przeszacowane „luxury sport” są dla „zakompleksionych playboyów  z nadmiarem kasy” . A może uważa, że do „wycierania” pokładu własnego jachtu ten poziom wykończenia wystarczy. Teraz już wiem dlaczego nie ciągnęło mnie nigdy do Nautilusa...a myślałem, że to przez datę 😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
18 minut temu, desmo napisał:

Może zarząd PP jest ultrakonserwatywny i cyniczny więc uważa, że  „prawdziwi zegarkofile” poszukują klasycznych perełek mikromechaniki a stalowe, przeszacowane „luxury sport” są dla „zakompleksionych playboyów  z nadmiarem kasy” . A może uważa, że do „wycierania” pokładu własnego jachtu ten poziom wykończenia wystarczy. Teraz już wiem dlaczego nie ciągnęło mnie nigdy do Nautilusa...a myślałem, że to przez datę 😉

 

 

Obecnie do Nautilusa może ciągnąć tylko spekulantów i tych, którzy nie wiedzą, że jest Odysseus. 😉

 

spacer.png

 

Jak dla mnie rewelacja. Co prawda mam pewne zastrzeżenia do mechanizmu i tu pod pewnymi względami wolałbym werk Patek Philippe, jednakże całościowo dzieło Lange bardziej trafia w mój gust.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak lubię Lange, to ten Odyseus jest nienachalnej urody, głównie przez mocowanie (styl) bransolety przy kopercie oraz adapter pasków - jest po prostu tragiczne, Niemcy niestety nie mają polotu do takich projektów.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne odczucie jak Filip. Chyba najbardziej przeszkadza mi  szerokość bransolety przy kopercie  a i ta tarcza pokazuje że nie zawsze symetryczny znaczy lepszy. Wolę Lange 1. Historia i mikromechanika nie wygra u mnie jeśli akurat przy desce kreślarskiej dyżur miał autor Astona Lagonda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, McIntosh napisał:

 

Niejedna firma wydawała się niezniszczalna, a później rzeczywistość weryfikowała to w brutalny sposób. Moim zdaniem, Patek Philippe powinien popracować nad kontrolą jakości, żeby wtop było jak najmniej. Aktualnie mając do wyboru zegarek Lange vs Patek wybrałbym dzieło niemieckiego producenta. Najwyżej 1 sierpnia schowałbym Lange głęboko w szufladzie, żeby nie psuć sobie tego szczególnego dnia niemieckim pochodzeniem zegarka.


Rozumiem Twoje podejście i zgadzam się z nim. W wielu miejscach Patek przegrywa z konkurencją. Mało tego jego value proposal jest bardzo przeciętnie.

Z drugiej strony ten rynek jest jednym z najbadziej konserwatywnych. Karty zostały rozdane i niewiele się zmieni, póki co.

Lange, czy pozostali liderzy , będą na szczycie ogrzewać się w blasku jedynego niekwestionowanego Patka.


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekwestionowanego lidera z odjechanymi cenami na maksa. Pozostali wielcy z bardziej umiarkowanymi cenami, tj. AP, ALS i Vacheron będą sprzedawać więcej, kosztem zaślepionego sobą bożka PP.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te niedoróbki w Nautilusie to faktycznie bardzo słabe. I absolutnie nie powinny się zdarzać. 
Co nie zmienia faktu, że ze sportowych zegarków z półki HH mi najbardziej właśnie podoba się propozycja od PP.

VC Overseas - oglądałem i mierzyłem i niestety mnie rozczarował, a najbardziej okienko daty.

RO - dla mnie zbyt biżuteryjny, ma to swój urok, ale na codzień nie dla mnie.

ALS Odysseus - gdy zapowiadali wprowadzenie swojego sportowego zegarka liczyłem na coś świetnego, a to co zaproponowali w mój gust w ogóle nie trafia. 
Więc w kwestii wyboru PP, to nie tylko zaślepienie i zakompleksienie może powodować wybór akurat

Nautilusa 😉

A co do dojechania cenowego - akurat w tej kwestii to chyba setki razy już na tym forum była mowa, że w pewnym momencie racjonalne podejście do ceny zegarków chyba zaczyna mijać się z celem. 
Jeszcze jest przy tym pytanie, czy mowy o RPP, czy o cenach rynkowych, bo w przypadku tych drugich na maksa odjechane są ceny Rolexa 😉😁

Edytowane przez Smycel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.