Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Patek Philippe

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tbn
58 minut temu, Smycel napisał:

RO - dla mnie zbyt biżuteryjny, ma to swój urok, ale na codzień nie dla mnie.

 

Ciekawe odczucia, dla mnie RO na żywo robi świetne wrażenie właśnie solidnego, surowego toolwatcha. Nautilus wprost przeciwnie, charakter biżuterii. Co człowiek to opinia. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, tbn napisał:

 

Ciekawe odczucia, dla mnie RO na żywo robi świetne wrażenie właśnie solidnego, surowego toolwatcha. Nautilus wprost przeciwnie, charakter biżuterii. Co człowiek to opinia. :)

 

I dokładnie o to mi chodziło 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Smycel napisał:

 

A co do dojechania cenowego - akurat w tej kwestii to chyba setki razy już na tym forum była mowa, że w pewnym momencie racjonalne podejście do ceny zegarków chyba zaczyna mijać się z celem. 
Jeszcze jest przy tym pytanie, czy mowy o RPP, czy o cenach rynkowych, bo w przypadku tych drugich na maksa odjechane są ceny Rolexa 😉😁

Kuba, ile kosztuje nowy stalowy Nautilus 5711/1A z metki u AD?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera wie 😁 Na pewno dużo mniej niż na chrono.

 

Mariusz, wiesz że tak samo można oceniać ceny Rolexa - dla olbrzymiej większości ludzi są one absurdalne. I oczywiście - zaraz będzie się mówiło o niezawodności, o designie itp. Co nie zmienia faktu, że np. 40k za zegarek ma mało wspólnego z czystym rozsądkiem (abstrahuję w tym miejscu od kwestii utraty wartości, a wręcz jej wzrostu, tym bardziej że przy Nautilusie jest to samo).

 

Edytowane przez Smycel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mario1971 napisał:

Kuba, ile kosztuje nowy stalowy Nautilus 5711/1A z metki u AD?

Aktualnie będzie to pewnie 1/3 ceny z chrono...


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aktualnie będzie to pewnie 1/3 ceny z chrono...
Też mi się tak zdaje...

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
7 godzin temu, mario1971 napisał:

Kuba, ile kosztuje nowy stalowy Nautilus 5711/1A z metki u AD?

 

Nie jestem Kuba, ale odpowiedź nie padła więc 27770 Euro.

 

W dniu 17.07.2020 o 18:09, mario1971 napisał:

Niekwestionowanego lidera z odjechanymi cenami na maksa. Pozostali wielcy z bardziej umiarkowanymi cenami, tj. AP, ALS i Vacheron będą sprzedawać więcej, kosztem zaślepionego sobą bożka PP.

 

Ceny Lange oraz Patka są porównywalne. W rzeczywistości wycena dzieł niemieckiego producenta wydaje się bardziej atrakcyjna ze względu na solidne rabaty jakie można uzyskać podczas zakupu zegarka. W nawiązaniu do katalogowej ceny Nautilusa dodam, że Odysseus kosztuje 27300 Euro. Są to więc kwoty bardzo zbliżone. Natomiast podstawowy Overseas kosztuje 21700 Euro, a Royal Oak Ref. 15500 po ostatnich podwyżkach AP wycenia na 22500 Euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, McIntosh napisał:

 

Nie jestem Kuba, ale odpowiedź nie padła więc 27770 Euro.

 

 

Ceny Lange oraz Patka są porównywalne. W rzeczywistości wycena dzieł niemieckiego producenta wydaje się bardziej atrakcyjna ze względu na solidne rabaty jakie można uzyskać podczas zakupu zegarka. W nawiązaniu do katalogowej ceny Nautilusa dodam, że Odysseus kosztuje 27300 Euro. Są to więc kwoty bardzo zbliżone. Natomiast podstawowy Overseas kosztuje 21700 Euro, a Royal Oak Ref. 15500 po ostatnich podwyżkach AP wycenia na 22500 Euro.

Mariusz, dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.

 

Cena na wtórnym nowego Nautilusa to gdzieś tam minimum x2,2 ceny metkowej. Prawdziwe szaleństwo.  

RO 15500 blue to x1,4 ceny z metki.

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, McIntosh napisał:

W rzeczywistości wycena dzieł niemieckiego producenta wydaje się bardziej atrakcyjna ze względu na solidne rabaty jakie można uzyskać podczas zakupu zegarka.

Piszesz o rynku w PL czy w innym kraju Unii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Odchodząc od tematu cen, co myślicie o najnowszych dziełach Patek Philippe?

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się ref. 5303 z frontu, z boku gorzej, bo te ornamenty dosyć ordynarne, no ale tył nadrabia.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem wczoraj w salonie w Pradze i powiem szczerze, ze z kilku jeszcze innych zostalem najgorzej potraktowany. W Rolexie czy AP mila rozmowa, wymiana zdan pomimo zamknietych kolejek czy dlugiego czasu oczekiwania natomiast w PP... na pytanie o Nautilusa niemila Pani machnela reka dookola mowiac: "jest tylko to co widac" i wyszla... 😳

A W gablotach takie cudenka:

0.thumb.jpg.be17416619043731760c43823ffb38f8.jpg0-1.thumb.jpg.541872f55ccf4fb845b7858b8ba5730e.jpg0-2.thumb.jpg.fe385ed1f08d31b59eb63b02827baa13.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.07.2020 o 21:16, McIntosh napisał:

Odchodząc od tematu cen, co myślicie o najnowszych dziełach Patek Philippe?

 

Niebieska tarcza jakoś tam jeszcze się mieści w moim plebejskim guście. ;)

 

3 godziny temu, artme napisał:

niemila Pani machnela reka dookola mowiac: "jest tylko to co widac" i wyszla...

 

Nie kaszlnąłeś przypadkiem..? ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Lincoln Six Echo napisał:

 

 

Nie kaszlnąłeś przypadkiem..? ;)

Wlazł w klapkach i podkoszulku, to go zbyli :lol:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baaaaardzo smieszne... 🤨 Ale faktycznie - bylo 40 stopni i upal, wiec t-shirt i sandaly byly grane - jednak bez skarpetek 😂 Ale w AP i Rolexie przyjeto mnie baaaardzo milo 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro słyszeć o niemiłej obsłudze w salonie PP, ale, szerze mówiąc, zadawanie pytania o Nautilusy, gdzie wiadomo, że po prostu ich nie ma w sprzedaży, jest bezsensowne. Wyobraź sobie że tak ekspedientka musi na takie pytanie odpowiadać np. 15 razy dziennie. Zaraz ktoś napisze że po to jest w salonie żeby na pytania klientów odpowiadać, ale od członka forum zegarkowego, który jest świadomy że Nautilusów w sprzedaży po prostu nie ma i było to wałkowane na forum po tysiąckroć, można by oczekiwać większego realizmu.

Coś jak ktoś znający islam wchodziłby do restauracji w kraju arabskim i pytał się czy serwują wieprzowinę, wiedząc jakiej odpowiedzi może się spodziewać.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadam więc seksistowskie pytanie: czy w AP i Rolexie również były panie..? ;)

4 minuty temu, beniowski napisał:

Coś jak ktoś znający islam wchodziłby do restauracji w kraju arabskim i pytał się czy serwują wieprzowinę, wiedząc jakiej odpowiedzi może się spodziewać.

 

To byłby akt samobójczego terroryzmu. ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, beniowski napisał:

Przykro słyszeć o niemiłej obsłudze w salonie PP, ale, szerze mówiąc, zadawanie pytania o Nautilusy, gdzie wiadomo, że po prostu ich nie ma w sprzedaży, jest bezsensowne. Wyobraź sobie że tak ekspedientka musi na takie pytanie odpowiadać np. 15 razy dziennie. Zaraz ktoś napisze że po to jest w salonie żeby na pytania klientów odpowiadać, ale od członka forum zegarkowego, który jest świadomy że Nautilusów w sprzedaży po prostu nie ma i było to wałkowane na forum po tysiąckroć, można by oczekiwać większego realizmu.

Coś jak ktoś znający islam wchodziłby do restauracji w kraju arabskim i pytał się czy serwują wieprzowinę, wiedząc jakiej odpowiedzi może się spodziewać.

No wlasnie - po to jest i uwierz mi - to nie Biedronka i na 8h swojej pracy Ta "mila" pani moze dziennie z godzine faktycznie pracuje - taki ma tam ruch 😉

A  co do forumowej wiedzy - zawsze jak bede odwiedzac salony na swiecie bede sie pytac o Daytony/Pepsi czy Nautilusy/Aquanauty - dlaczego? Ano dlatego, gdyz jak w jakims salonie powiedza, ze np. u nich lista sie odblokowala i przyjmuja zapisy, to podziele sie tym z Wami i moze sie to komus przydac 🙂 - stad m.in. nasza wiedza forumowa sie bierze a taka paniusia niech se bielizne i stroje kapielowe sprzedaje jak ja to nudzi 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życzę szczęścia, choć coraz bardziej przekonuję się do tego, że ww. „niedostępne” modele są dostępne dla tzw. klientów super premium. 
Jedno mnie tylko zastanawia: czy AD naprawdę zarabia na tym że sprzeda taki model handlarzowi który zaraz go wystawi na Chrono24 np.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pani ekspedientka jest od tego żeby rzeczowo odpowiedzieć na każde pytanie, nawet i 15 razy dziennie. Jak jej się nie podoba to przecież może zmienić pracę. Nie każdy klient z ulicy jest członkiem forum zegarkowego, taka obsługa przy sprzedaży dóbr luksusowych nie przystoi.

 

9 minut temu, beniowski napisał:

Życzę szczęścia, choć coraz bardziej przekonuję się do tego, że ww. „niedostępne” modele są dostępne dla tzw. klientów super premium. 
Jedno mnie tylko zastanawia: czy AD naprawdę zarabia na tym że sprzeda taki model handlarzowi który zaraz go wystawi na Chrono24 np.?

 

AD Patka nie zarabia na sprzedaży Nautulisa ? czyli co cena z metki jest poniżej kosztów produkcji stalowego zegarka ?

A jak Kruk sprzedaje Pepsi/Batmana to nie zarabia ? bo na rynku wtórnym mógłby sprzedać 50% drożej ? Bądżmy poważni  na forum zegarkowym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to że ktoś od AD umawia się z „klientem” sprzedaje mu (ze swoim zyskiem) np. Nautilusa a potem sprzedawca dostaje swoją, dodatkową  działkę za sprzedaż rzeczonego Nautilusa na portalu internetowym z dużym przebiciem - tak trudno to wywnioskować z mojego wpisu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, beniowski napisał:

Życzę szczęścia, choć coraz bardziej przekonuję się do tego, że ww. „niedostępne” modele są dostępne dla tzw. klientów super premium. 
Jedno mnie tylko zastanawia: czy AD naprawdę zarabia na tym że sprzeda taki model handlarzowi który zaraz go wystawi na Chrono24 np.?

 

5 minut temu, Muzzy napisał:

 

 

AD Patka nie zarabia na sprzedaży Nautulisa ? czyli co cena z metki jest poniżej kosztów produkcji stalowego zegarka ?

A jak Kruk sprzedaje Pepsi/Batmana to nie zarabia ? bo na rynku wtórnym mógłby sprzedać 50% drożej ? Bądżmy poważni  na forum zegarkowym :)

Jak AD sprzeda w cenie z metki zegarek - to całkiem sporo zarobi :)

3 minuty temu, beniowski napisał:

Chodzi mi o to że ktoś od AD umawia się z „klientem” sprzedaje mu (ze swoim zyskiem) np. Nautilusa a potem sprzedawca dostaje swoją, dodatkową  działkę za sprzedaż rzeczonego Nautilusa na portalu internetowym z dużym przebiciem - tak trudno to wywnioskować z mojego wpisu?

W wolnym handlu wszystko jest możliwe. Czytałem na innym forum zegarkowym, że w krajach azjatyckich AD "oficjalnie" wymaga "opłaty manipulacyjnej" przy sprzedaży gorących modeli...


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, beniowski napisał:

Chodzi mi o to że ktoś od AD umawia się z „klientem” sprzedaje mu (ze swoim zyskiem) np. Nautilusa a potem sprzedawca dostaje swoją, dodatkową  działkę za sprzedaż rzeczonego Nautilusa na portalu internetowym z dużym przebiciem - tak trudno to wywnioskować z mojego wpisu?

 

Trudno wywnioskować, bo taki AD powinien stracić autoryzacje. Masz jakieś potwierdzone info że któryś AD Patka tak robi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Muzzy napisał:

taki AD powinien stracić autoryzacje

 

o Patku nie słyszałem ale już o królu owszem, internet wrze takimi historiami z Azji, UK itp. Szwajcaria ponoć zdaje sobie sprawę z procederu i straszy ale to takie strachy na lachy...

Edytowane przez Jan

Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Muzzy napisał:

 

Trudno wywnioskować, bo taki AD powinien stracić autoryzacje. Masz jakieś potwierdzone info że któryś AD Patka tak robi ?

Nie pamiętam dokładnie której marki się to tyczyło. Jest parę tematów na WUS, w których ludzie opowiadają o takich praktykach.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.