Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Patek Philippe

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.11.2020 o 23:14, pisar napisał:

PP to nie moja bajka ale zielony Aquanaut w białym złocie to poezja. Nie wiedziałem, że w polerce można osiągnąć taki efekt jak na bezelu w tym modelu. Poziom wypolerowania taki, że miałem wrażenie jakby w środku była zamontowana jakaś lampa doświetlająca go od środka :) 

 

A jaka cena tego zielonego Aquanauta w białym złocie ?


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, bazant napisał:

Zostałem tak wychowany że pewnych rzeczy nie wypada robić. Czasy się zmieniają, to co kiedyś było nie do pomyślenia, dziś jest normą. Wiele razy czytałem w gazetach że w salonie Rolls Royce nie wypada pytać się o cenę. Dziś wchodzisz ze złotymi zębami i dobierasz zegarek.

Pewnych to znaczy jakich? Wątpię żeby Twoi rodzice / opiekunowie mieli na myśli robienie nadgarstowych zdjęć zegarka :) jak wspomniał kolega @beniowskipowyżej, w kilku salonach nawet mi to zaproponowali pierwsi. 

 

Tak dodam, że mój znajomy z pracy sądził, że nie wypada pójść do galerii handlowej w krótkich spodenkach :P

 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, evilym napisał:

Pewnych to znaczy jakich? Wątpię żeby Twoi rodzice / opiekunowie mieli na myśli robienie nadgarstowych zdjęć zegarka :) jak wspomniał kolega @beniowskipowyżej, w kilku salonach nawet mi to zaproponowali pierwsi. 

 

Tak dodam, że mój znajomy z pracy sądził, że nie wypada pójść do galerii handlowej w krótkich spodenkach :P

 

 

Znajomy miał rację, dodatkowo można się przeziębić od różnicy temperatur 😉

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, machlo napisał:

Bez sensu - nie naliczają punktów za Patka. W takim wypadku nie kupuję. 🤪

https://wkruk.pl/files/regulaminy/KDP - aneks/Aneks regulaminu KDP 202011191332.pdf

 

Tak jak z Rolexem czyli nalicza się jeżeli kupisz bez rabatu ;) 

 

4 godziny temu, bazant napisał:

Zostałem tak wychowany że pewnych rzeczy nie wypada robić. Czasy się zmieniają, to co kiedyś było nie do pomyślenia, dziś jest normą. Wiele razy czytałem w gazetach że w salonie Rolls Royce nie wypada pytać się o cenę. Dziś wchodzisz ze złotymi zębami i dobierasz zegarek.

 

Możesz to bardziej doprecyzować? Przyznam szczerze, że mnie trochę (a nawet) bardzo zdziwiłeś tym stwierdzeniem. Co ma wychowanie do przymiarki zegarka ze zdjęciem?

 

57 minut temu, mylof napisał:

 

A jaka cena tego zielonego Aquanauta w białym złocie ?

 

Nie pamiętam dokładnie ale chyba coś w okolicach 170k.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Napisałem powyżej swoje zdanie, ten wątek dotyczy zegarków Patek Philippe.

 

Wrzucam zdjęcie modelu 5930G który najbardziej mi się podoba z aktualnej kolekcji.

 

 

0840AAAD-2AF4-49CE-AC64-A9C4C77325B1.jpeg

C69EEB3F-42A5-49DD-B766-5DF2215690C0.jpeg

D742736C-2D94-4237-8C7F-2603D9E50E3E.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak wygląda w moim obiektywie;) 

OI000065.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

A tak wygląda w gablocie 😉

 

B9A12719-DF33-4A61-99F5-DBC402FCEEA4.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak zrobiłeś zdjęcie🤪?

 

Fajny zegar, w zeszłym roku w listopadzie cena wynosiła 69452 euro. Ciekawe ile teraz w Polsce.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant
13 minut temu, beniowski napisał:

Czyli jednak zrobiłeś zdjęcie🤪?

Tak, to moje zdjęcie zrobione około 2 lat temu, które tu zamieściłem, jednak nie jest to zdjęcie robione podczas mierzenia, teraz bym nawet takiego nie zrobił. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś, że to temat Patek Philippe, a znowu o jakimś mierzeniu i zdjęciach rozmawiamy ;)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaiste kolego Lincolnie, obcowanie z tą sztuką zegarmistrzowską to swoiste wyróżnienie i ukoronowanie mojej kilkunastoletniej przygody z zegarkami, dziękuję! 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.11.2020 o 16:09, beniowski napisał:

A zapisy obowiązują na inne modele oprócz tych co zawsze w PP, tj. Nautilusa i Aquanauta? Bo to trochę dziwne.

Zapisać się na kandydata na zapisanie się do zapytania o możliwość złożenia wstępnego zapotrzebowania na wpłatę zaliczki możesz dla dowolnej referencji.

Nie kupisz od ręki żadnego Patka, nawet takiego za dużą bańkę. Wszystkie są "zarezerwowane". Kto wie, czy po prostu nie są wypożyczone, aby mogli coś pokazać w gablotach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, stork napisał:

Zapisać się na kandydata na zapisanie się do zapytania o możliwość złożenia wstępnego zapotrzebowania na wpłatę zaliczki możesz dla dowolnej referencji.

Nie kupisz od ręki żadnego Patka, nawet takiego za dużą bańkę. Wszystkie są "zarezerwowane". Kto wie, czy po prostu nie są wypożyczone, aby mogli coś pokazać w gablotach?

No to jeśli tak jest to już są jakieś żarty. W takim razie może to nie powinien być salon PP, a showroom pokazowy?

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki są prawdziwe. Stukałem o rant stołu i metal dźwięczy i ten taki złoty z tyłu się kręci jak szalony wtedy :)

 

No a na serio... to są prawdziwe ;) tylko wszystkie "zarezerwowane" i żadnego nie kupisz - jest to na razie showroom. Ile byś gotówki nie przyniósł, to możesz się zapisać w kolejkę do zapisu na zapytanie o podanie do przyjęcia wstępnej deklaracji wpłaty zaliczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, stork napisał:

Zegarki są prawdziwe. Stukałem o rant stołu i metal dźwięczy i ten taki złoty z tyłu się kręci jak szalony wtedy :)

 

No a na serio... to są prawdziwe ;) tylko wszystkie "zarezerwowane" i żadnego nie kupisz - jest to na razie showroom. Ile byś gotówki nie przyniósł, to możesz się zapisać w kolejkę do zapisu na zapytanie o podanie do przyjęcia wstępnej deklaracji wpłaty zaliczki.

Trochę żenua sytuacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat to, że są rezerwacje na wszystkie i nie można kupić to dobry temat.

Gdyby tak nie było to pewnie większość byłaby po pierwszym dniu u nowych właścicieli. Tak przynajmniej można sobie zobaczyć kawał fajnego zegarmistrzostwa. Oby te rezerwacje były jak najdłużej ;) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, pisar napisał:

Akurat to, że są rezerwacje na wszystkie i nie można kupić to dobry temat.

Gdyby tak nie było to pewnie większość byłaby po pierwszym dniu u nowych właścicieli. Tak przynajmniej można sobie zobaczyć kawał fajnego zegarmistrzostwa. Oby te rezerwacje były jak najdłużej ;) 

A czy sklep nie jest po to żeby w nim kupować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W owczym pędzie, byłem i ja w świątyni zegarmistrzostwa. 😂

A na poważnie to prócz urody mechanizmu i ciekawych komplikacji (np. travel time + chrono w Nautilusie) to nic nie zrobiło nadzwyczajnego wrażenia.

Przyzwoicie wykonane koperty, tarcze, itd. Gołym okiem na szybko nie ma do czego się przyczepić, ale też nie zachwyca. AP zdecydowanie bardziej przyciąga wzrok wykonanie z zewnątrz - mierzyłem zdaje się 15450ST w hermitage. Choć jak ktoś nie chce zwracać na siebie uwagi to taki royal oak 37 mm to już za wiele cukru w cukrze.
Ogólnie z zewnątrz to nie jeden sikor <30k wygląda bardziej spektakularnie. Nautilus i Aquanaut to całkiem ładne i ciekawe wzory. Zwłaszcza ta tarcza w Nautilusie - jest bardzo ok. W Aquanacie zielonym to wygląda nieco jak plastikowa albo pomalowana proszkowo - czarna pewnie znacznie ładniejsza.
Co do mechanizmu, to mogę powiedzieć tyle, że ładny, nawet bardzo. :) Odnośnie aspektów technicznych i użytkowych, to już nie poczuwam się kompetentny do oceniania. Mam poważne wątpliwości, czy użytkowo taki Rolek czy GS nie wypada lepiej - PP gwarantuje -3/+2 s/d...
Może i jestem ignorantem, ale nie czuję skąd te zachwyty nad Patkiem. Mimo wszystko fajnie było pomierzyć.

 

No i obowiązkowe zdjęcia:

50641121018_6be64cd41d_h.jpg

 

 

50641955142_5244dc7662_h.jpg

 

50641955127_925876131a_h.jpg

 

50641878516_5f942b184d_h.jpg

 

50641878601_d26535fd82_h.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna relacja! Chyba jeszcze nie dojrzałem do PP, poza tym obracam się w środowisku, gdzie (jeszcze) nie mogę sobie pozwolić na gumę na nadgarstku... Mam podobne odczucia co do AP RO 37mm - przez dodatkowo bling jest bardziej biżuteryjny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.